Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,732 μέλη και 2,437,877 μηνύματα σε 76,550 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 341 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο κρατάει η αγάπη;

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 12:06, 29-05-07:

Δε ξέρω αν έχουν γραφτεί ξανά παρόμοια τόπικ στον πίνακα αυτό.
Φαντάζομαι πως ναι.

Θα ήθελα απλά να συζητήσω κάτι μαζί σας αν κ δε νοιώθω ιδιαίτερα άνετα να το κάνω αλλά who cares..

Μέχρι πρόσφατα είχα την εντύπωση οτι μια σχέση μπορεί να κρατήσει για πάντα στην ίδια ένταση και το ίδιο επίπεδο..

Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να καταρρίπτω τη θεωρία μου και μου φαίνεται οτι κάτι έχει αρχίσει και χαλάει.

Γίνεται να κρατήσει για πάντα μια αγάπη; Γίνεται να μη χαλάσει ποτέ τίποτα και αν ναι πως?????

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 12:10, 29-05-07:

Η γραφικη της παρασταση ειναι καπως ετσι
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:12, 29-05-07:

Να διευκρινήσω:
Προσωπική άποψη και τίποτα παραπάνω:
Μια αγάπη μπορεί να κατήσει αιώνια αν δεν μπει στη διαδικασία της σχέσης.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:22, 29-05-07:

Η αγάπη μπορεί να κρατήσει για πάντα! ...Για τον έρωτα...γίνονται έρευνες...
(περισσότερα από το σπίτι το βράδυ)

Μάκια Νιντζάκι!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 12:26, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Να διευκρινήσω:
Προσωπική άποψη και τίποτα παραπάνω:
Μια αγάπη μπορεί να κατήσει αιώνια αν δεν μπει στη διαδικασία της σχέσης.
καθόλου νιτζάκι, εν μέρη έχει δίκιο ο πειρατής, υπάρχουν οι αγάπες που δεν έχουν την φθορά της καθημερινότητας και πάντα την σκαλήζει η ανάγκη για να σμήξει ο ένας με τον άλλον χωρίς να είναι απαρέτητο αυτό, και βέβαια δεν είναι ο κανόνας αυτό.

Πιστέυω ότι η αγάπη περνάει 2 στάδια και είναι στο χέρι μας να κρατήσουμε την πρώη ζωντανη, ο τρόπος ότι και να σου πώ θα είναι σταγόνα στον ωκεανό, μπορώ να σου πώ ότι πρέπει να το νοιώθεις μέσα σου, να μην μπερδέυεις τον έρωτα με την αγάπη και πολλά άλλα.

Οσο για το δέυτερο στάδιο είναι αυτό της αγάπης συνήθειας ενώς ζευγαριού, εκείνη που λές νταξ μωρε την αγαπάω την φροντίζω άλλα κάθε μέρα μουσακά τρώω έ και δεν νοιώθω και υπέροχα για αυτό άλλα έτσι έμαθα να έχω ένα στάνταρ συνέσθημα που χωρίς να το ξέρεις να είναι παρόμιο με την αγάπη την αδερφική
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:03, 29-05-07:

Ξέρω ζευγάρι που είναι χρόνια μαζί και είναι ακόμα πολύ ερωτευμένο κι αγαπημένο (μιλάω για πάνω από 15 χρόνια), αλλά δυστυχώς είναι μόνο ένα. Ποτέ δεν κατάλαβα πως το καταφέρνουν, μερικές φορές νιώθω πως είναι αδύνατο να περάσω όλη μου την ζωή δίπλα στον ίδιο άντρα, όποιος κι αν είναι αυτός.. (νιώθω μια θηλιά τώρα στον λαιμό μου λέμε.. )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 13:12, 29-05-07:

όταν παντρέυτηκε η αδερφή μου η γιαγια του γαμπρού μου ήταν με τον άντρα της το συγχωρεμένο, ήταν πάντα χεράκι χεράκι και όταν καθόντουσαν στο σπίτι ήταν σαν πιτσουνάκια,τότε είχαν κλείσει 56 χρόνια γάμου, όταν παντρέυτηκα εγώ ο άντρας της είχε πεθάνει και την ρώτησα πώς μπορώ να γίνω και έγω έτσι όπως εκείνοι, η απάντηση ήταν φοβερή.

-Να μην βιαστήτε να κάνετε παιδιά, να πηγαίνετε πολλά ταξίδια περιπάτους, να ζείτε την κάθε στιγμή, όταν θα έρθουν τα παιδιά θα είναι δύσκολα άλλα τότε θα βέλετε στόχο να μεγαλώσουν για να ξαναπάτε όπου πήγατε τότε, η έυτυχία που θα έχετε χωρίς παιδιά θα είναι η δύναμη για να προχωρίσεις και να το ξανακάνεις, έτσι τα προβλήματα θα ξεχνιούντε και θα είσαστε πολλύ ευτυχισμένοι.

-Να τον αγαπάς με το μυαλό και με την καρδιά, άν κάποια απο τα δύο δεν αντέξει να έχεις αυτό που έμεινε για να συνεχίσεις...

Αυτά μου είπε, ήταν απίστευτο, κλέγαμε αγγαλιά εκείνη για αυτό που έχασε και εγώ που δεν ξέρω άν θα μπορέσω ποτέ να είμαι έτσι μαζί με τον άντρα μου, προσπαθώ όμως, πολεμάω, αναπνέω για την αγάπη και πιστέψτε με η εφεδρία είναι μεγαλήτερη απο την αρχή
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 13:19, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
όταν παντρέυτηκε η αδερφή μου η γιαγια του γαμπρού μου ήταν με τον άντρα της το συγχωρεμένο, ήταν πάντα χεράκι χεράκι και όταν καθόντουσαν στο σπίτι ήταν σαν πιτσουνάκια,τότε είχαν κλείσει 56 χρόνια γάμου, όταν παντρέυτηκα εγώ ο άντρας της είχε πεθάνει και την ρώτησα πώς μπορώ να γίνω και έγω έτσι όπως εκείνοι, η απάντηση ήταν φοβερή.

-Να μην βιαστήτε να κάνετε παιδιά, να πηγαίνετε πολλά ταξίδια περιπάτους, να ζείτε την κάθε στιγμή, όταν θα έρθουν τα παιδιά θα είναι δύσκολα άλλα τότε θα βέλετε στόχο να μεγαλώσουν για να ξαναπάτε όπου πήγατε τότε, η έυτυχία που θα έχετε χωρίς παιδιά θα είναι η δύναμη για να προχωρίσεις και να το ξανακάνεις, έτσι τα προβλήματα θα ξεχνιούντε και θα είσαστε πολλύ ευτυχισμένοι.

-Να τον αγαπάς με το μυαλό και με την καρδιά, άν κάποια απο τα δύο δεν αντέξει να έχεις αυτό που έμεινε για να συνεχίσεις...

Αυτά μου είπε, ήταν απίστευτο, κλέγαμε αγγαλιά εκείνη για αυτό που έχασε και εγώ που δεν ξέρω άν θα μπορέσω ποτέ να είμαι έτσι μαζί με τον άντρα μου, προσπαθώ όμως, πολεμάω, αναπνέω για την αγάπη και πιστέψτε με η εφεδρία είναι μεγαλήτερη απο την αρχή
πολυ ωραιο αυτο που ειπε η γιαγια σου μανια μου...ανατριχιασα...
εγω νομιζω οτι εχει δικιο... και πιστευω οτι η αγαπη γινεται πιο δυνατη μεσα στο ζευγαρι οταν περασει απο δυσκολιες και φουρτουνες και επιβιωσει...ειναι σαν ενα καραβι σε θαλασσοταραχη...οταν επελθει η ηρεμια στη θαλασσα παλι...η αγαπη γινεται ακομη πιο δυνατη. ναι πιστευω οτι η αγαπη μπορει να κρατησει για παντα...αρκει να υπαρχει προσπαθεια και απο τους 2 και πανω απ ολα κατανοηση. εγω ξερω ενα ζευγαρι(νταξ ειναι πολυ λιγα τα ζευγαρια ετσι) που ειναι μεγαλης ηληκιας και ακομη τη λεει τη γιαγια ο παππους "κοριτσι μου" και διαφορα τετοια γλυκουλια.
θελω κι εγω πολυ να φτασω στα βαθεια γεραματα με τον αντρα μου και να μαστε ετσι. εδω τωρα κοντα στα 5 χρονια που ειμαστε μαζι...και ακομη τον κοιταω στα ματια και λιωνω μιλαμε...δεν μπορω να διανοηθω ουτε μια μερα οτι δεν θα δω τα ματια του...τα λατρευω μιλαμε...αυτα ειναι...
ο ερωτας σε ολο του το μεγαλειο.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 13:22, 29-05-07:

5 χρόνια παντρεμένοι; ή γενικά μαζί; το 2003 παντρέυτηκες; πόσα χρόνια μαζί;

Ερωτήσεις έ;;; τελικά είμαι πολλύ διακριτηκή
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 13:27, 29-05-07:

5 χρόνια παντρεμένοι; ή γενικά μαζί; το 2003 παντρέυτηκες; πόσα χρόνια μαζί;

Ερωτήσεις έ;;; τελικά είμαι πολλύ διακριτηκή
το 2004 παντρευτηκα με τους Ολυμπιακους για να ναι μεγα γεγονος ο γαμος μου
5 χρονια απο τοτε που τον γνωρισα μανια μου... τα 4,5 χρονια ομως μενουμε μαζι(αρραβωνας και γαμος)
παρολα αυτα ολα αυτα τα χρονια ειμαστε οπως στην αρχη...
η αγαπη που νοιωθουμε ειναι ΠΟΛΥ δυνατη!!!! περασαμε και τις δυσκολιες με το θεμα υγεια...και αυτο μας ενωσε ακομη πιο πολυ.
μακαρι να ειμαστε ετσι για ΠΑΝΤΑ!!!
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 13:29, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
το 2004 παντρευτηκα με τους Ολυμπιακους για να ναι μεγα γεγονος ο γαμος μου
5 χρονια απο τοτε που τον γνωρισα μανια μου... τα 4,5 χρονια ομως μενουμε μαζι(αρραβωνας και γαμος)
παρολα αυτα ολα αυτα τα χρονια ειμαστε οπως στην αρχη...
η αγαπη που νοιωθουμε ειναι ΠΟΛΥ δυνατη!!!! περασαμε και τις δυσκολιες με το θεμα υγεια...και αυτο μας ενωσε ακομη πιο πολυ.
μακαρι να ειμαστε ετσι για ΠΑΝΤΑ!!!

ετσι σας θέλω, άρα είσαστε λιγότερο μαζί απο μάς ε;

αρα είμαι γυρεώτερη άρα πρέπει να με ακούς έχω πείρα εγώ, σαν μεγαλύτερη, πρέπει να με σέβεσε

Ευχομαι να πετύχεις τα πάντα, να είσαστε και εσείς άλλα 56 χρόνια μαζί, μέσα απο την καρδιά μου
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε: στις 13:31, 29-05-07:

ετσι σας θέλω, άρα είσαστε λιγότερο μαζί απο μάς ε;

αρα είμαι γυρεώτερη άρα πρέπει να με ακούς έχω πείρα εγώ, σαν μεγαλύτερη, πρέπει να με σέβεσε

Ευχομαι να πετύχεις τα πάντα, να είσαστε και εσείς άλλα 56 χρόνια μαζί, μέσα απο την καρδιά μου
ποσα χρονια εισαι εσυ μαζι με τον αντρα σου καλε και εισαι πιο πολλα απο μενα; 4 χρονια εισαι παντρεμενη...αρραβωνιασμενη και γνωριμιας ποσα;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 13:32, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
ποσα χρονια εισαι εσυ μαζι με τον αντρα σου καλε και εισαι πιο πολλα απο μενα; 4 χρονια εισαι παντρεμενη...αρραβωνιασμενη και γνωριμιας ποσα;

το 1999 τον ιούνιο είμαστε μαζί και παντρέυτήκαμε τον Οκτώμβρη του 2003
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε: στις 13:34, 29-05-07:

το 1999 τον ιούνιο είμαστε μαζί και παντρέυτήκαμε τον Οκτώμβρη του 2003
αααα...ναι...τοτε συμφωνω εισαι πιο παλια
εγω τον ιουλιο του 2002 τον γνωρισα....οκ...παω πασο γιαγιακα
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 13:35, 29-05-07:

Συμφωνώ απολύτως με την Isi.
Η αγάπη είναι παντοτινή,για τον έρωτα το συζητάμε (δεν έχει καλές πιθανότητες όμως).
Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε: στις 13:38, 29-05-07:

Θα χαρακτήριζα και εγώ αγάπη μόνο αυτό το συναίσθημα που κρατάει για πάντα. Οπότε..
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 13:53, 29-05-07:

νομίζω ότι δεν υπάρχει αγάπη που να κρατάει για πάντα...Σίγουρα πρέπει να την ξεχωρίσουμε από άλλα συναισθήματα όπως πάθος ή έρωτας.Συνήθως αυτά είναι πλου δυνατά στην αρχή...
Μετά από κάποιο καιρό πάντως έχω την αίσθηση ότι πλέον το ζευγάρι
έχει περάσει στο στάδιο της συνήθειας.Έχεις πλέον συνηθίσει να αγαπάς και οι συνήθειες κρατάνε...
ίσως έχω αυτή την άποψη γιατί δεν έχω βιώσει ακόμα αγάπη που να νιώθω ότι θα κρατήσει για πάντα...Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι σίγουρη αν έχω αγαπήσει ακόμα πραγματικά...Εύχομαι να το νιώσω κάποτε και να μην είναι αργά..
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:46, 29-05-07:

εγώ πιστεύω ότι η αγάπη είναι σαν τη φωτιά σε ένα τζάκι....
όσο την τροφοδοτείς με υλικό.... υπάρχει.... αν πάψεις να ρίχνεις ξύλα στη φωτιά... θα σβήσει σιγά σιγά...

είμαι από αυτούς που έχουν αγαπήσει και εν καιρό... ξεαγάπησαν...
και Pls... μη μου πει κάποιος ότι δεν αγάπησα αληθινά...
11 χρόνια με έναν άνθρωπο.... υποδηλώνουν το αντίθετο
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 14:49, 29-05-07:

και τι μπορεί να παίξει το ρόλο των ξύλων;
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε: στις 14:51, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
και τι μπορεί να παίξει το ρόλο των ξύλων;

διαφορα καθημερινα μικρα πραγματακια νιντζακι μου...ειναι τα ξυλα για την αναζωπυρωση της φλογας....
αυτα τα βλεπεις στην καθημερινοτητα σου... δεν ειναι στανταρ πραγματα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια