Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,982 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 124 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο κρατάει η αγάπη;

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 14:52, 29-05-07:

ένα παράδειγμα!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:54, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
και τι μπορεί να παίξει το ρόλο των ξύλων;
όπως είπε και η βίκυ.... μικρά καθημερινά πράγματα....
από ένα λουλούδι, μια brazilian αποτρίχωση μέχρι κι ένα ανέκδοτο... ένα μασάζ... ή ένα χαζό Pot it στον καθρέφτη του μπάνιου που θα λέει καλήμερα
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 14:54, 29-05-07:

κοιτα...πιστευω οτι σε μια σχεση ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα απο οταν συζεις με καποιον αλλα οκ...
ας πουμε...οταν δειχνει ο ενας στον αλλον οτι τον νοιαζεται..του δειχνει οτι τον θελει...θελει να τον βλεπει...να τον ακουει...ακομη κι οταν δεν ειναι μαζι... κι οχι μονο αυτα... εγω ας πουμε κανω πολλα πολλα καθημερινα πραγματα με τον αντρα μου που τονωνουν τη σχεση μας...ετσι πιστευω...
ειναι στο ζευγαρι καθαρα...
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 14:56, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
όπως είπε και η βίκυ.... μικρά καθημερινά πράγματα....
από ένα λουλούδι, μια brazilian αποτρίχωση μέχρι κι ένα ανέκδοτο... ένα μασάζ... ή ένα χαζό Pot it στον καθρέφτη του μπάνιου που θα λέει καλήμερα
τετοια ακριβως... και πολλα πολλα αλλα...
εγω συνηθιζω να γραφω ποστιτ οταν φευγω για τη δουλεια και το κολαω στο ψυγειο...μου αρεσει η ιδεα και μονο οτι οταν θα παει να βαλει γαλα θα το δει και θα χαμογελασει...
ακομη κι αν δεν εχω κατι να του θυμισω...ετσι απλα για να του πω ποσο τον αγαπω...
αυτα τονωνουν την αγαπη νιντζακι...θα μαθεις..μικρο εισαι ακομη
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:01, 29-05-07:

στις σχέσεις υπάρχουν πάντα σκαμπανευάσματα....
λίγο η κούραση λίγο το άγχος.. λίγο η ίδια η καθημερινότητα που λες, και είναι εύκολο να ξεχάσει κάποιος ποια είναι αυτά που έχουν πραγματική αξία στη ζωή...

όταν όμως τελικά ξημερώνει η στιγμή που το αντιλαμβάνεσαι ότι "κάτι" όπως λες και εσύ... επανασυντονίζεσαι, επαναδιοργανώνεσαι, συζητάς με τον άλλον... βάζεις τα πράγματα ξανά σε σειρά....

είναι σαν να σε πήρε λίγο ο ύπνος μπρος στη ζεστασιά απ το τζάκι, κι αυτό παραλίγο να σβήσει... με το που ξυπνάς... του βάζεις ξύλα
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε: στις 15:04, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
στις σχέσεις υπάρχουν πάντα σκαμπανευάσματα....
λίγο η κούραση λίγο το άγχος.. λίγο η ίδια η καθημερινότητα που λες, και είναι εύκολο να ξεχάσει κάποιος ποια είναι αυτά που έχουν πραγματική αξία στη ζωή...

όταν όμως τελικά ξημερώνει η στιγμή που το αντιλαμβάνεσαι ότι "κάτι" όπως λες και εσύ... επανασυντονίζεσαι, επαναδιοργανώνεσαι, συζητάς με τον άλλον... βάζεις τα πράγματα ξανά σε σειρά....

είναι σαν να σε πήρε λίγο ο ύπνος μπρος στη ζεστασιά απ το τζάκι, κι αυτό παραλίγο να σβήσει... με το που ξυπνάς... του βάζεις ξύλα
τι όμορφη περιγραφή
εγώ θα ήθελα να μην υπάρχουν αυτά τα σκαμπανευάσματα
θα ήθελα πάντα να είναι up!
και πιστεύω οτι γίνεται.. το θέμα είναι πως..
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:08, 29-05-07:

ότι γίνεται, γίνεται...
απλά πρέπει να είσαι συνεχώς σε εγρήγορση....
αυτό ίσως κάποια στιγμή σε κουράσει....

κι αυτό γιατί ο σύντροφος σου μπορεί να μην είναι συνεχώς σε εγρήγορση όπως εσύ, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή ΠΙΘΑΝΑ να νοιώσεις ότι είσαι το θύμα που μόνο εσύ προσπαθείς να είναι ζωντανή αυτή η σχέση....

ο τρόπος παραμένει ίδιος....
κι ένα μικρό tip... όταν τσακώνεσαι με τον καλό σου (αν τσακώνεσαι) θα πρέπει πάντα μα πάντα να θυμάσαι ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος....
να μην αφήνεις τα νεύρα σου να σε παρασύρουν σε μικροπρέπειες και εγωισμούς...
εγώ έχω ας πούμε για κανόνα στη ζωή μου να μην πέφτω ΠΟΤΕ για ύπνο τσακωμένη.... έχει τη λογική του ότι δεν αφήνουμε τη μ@λ@κία που μας δέρνει να τραβήξει μέρες... το λύνουμε και προχωράμε... thats life
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 15:21, 29-05-07:

Ninjaki , η αγαπη δεν πεθαινει ποτε.

οταν ημουν παντρεμενος με την μητερα των παιδιων μου (να μην την αποκαλεσω τιποτα αλλο τωρα δεν λεει) την αγαπουσα πολυ, και ακομα και σημερα νιωθω κατι για αυτην, οχι ερωτα αλλα ναι η αγαπη ειναι εκει, ημουν μαζι της για 12 χρονια, δεν το πετας αυτο, οτι και να εχει γινει.

οταν αποφασισε να φυγει, επεσα σε βαθια καταθλιψη, δεν βγηκα απο το σπιτι για πολυ καιρο, εφτυσα τους παντες, αναρωτιωμουν συνεχεια γιατι; τι της εκανα; τι θα κανω τωρα; αυτες οι αποριες κατεληξαν σε μισος - βαρυ μισος - κατι που εχω ακομα και σημερα αλλα δεν παυει να υπαρχει η αγαπη.

ξαναλεω

αλλο αγαπη και αλλο ερωτας.

τωρα οπως γνωριζεις ειμαι τρελα ερωτευμενος, και ετσι θα μεινω πιστευω, γιατι με την μικρη κολλαμε σαν LOGO την αγαπησα απο την πρωτη ματια και ελπιζω οτι μεχρι την ημερα που θα με θαψετε θα ειναι διπλα μου, αλλα και παλι μαζι θα ειμαστε - στις σκεψεις μας - στις καρδιες μας - αιωνια.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:22, 29-05-07:

Mμμμ... η αγάπη για πάντα

Ο έρωτας, η σχέση, το πάθος είναι δύσκολο να κρατήσουν για πάντα... εξαρτάται από πολλούς παράγοντες

P/s: έχω τους γονείς μου 25 χρόνια παντρεμένους κι ακόμα μέσα στα μέλια είναι...και ζηλεύει η κορούλα τους
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε: στις 15:25, 29-05-07:

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο:
Τί είναι καλύτερο από αυτά τα 2--> ο έρωτας ή η αγάπη; δλδ τι πρέπει να κυνηγάμε πιο πολύ;;;
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 15:29, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
Και να ρωτήσω και κάτι άλλο:
Τί είναι καλύτερο από αυτά τα 2--> ο έρωτας ή η αγάπη; δλδ τι πρέπει να κυνηγάμε πιο πολύ;;;
και τα δυο!!!!
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 15:57, 29-05-07:

Isiliel + hunter το ειπαν καλυτερα. Να μην μπερδευουμε αγαπη με ερωτα.

Επισης δεν ειμαι σιγουρος οτι η αγαπη σβηνει και ...ξε-αγαπας καποιον. Περισσοτερο θα ελεγα , ανακαλυπτεις οτι δεν ηταν αυτος που νομιζες οποτε χανεις την αγαπη σου γιαυτο το ατομο. Και δεν εχει σημασια ποσα χρονια εισαι με καποιον οσον αφορα το πόσο τον γνωριζεις. Ειναι θεμα ποσο το ψαχνεις (ή ποσο μπορεις να το ψαξεις).

Αγαπη ή ερωτας ρωτάς ; δε ξερω. Θα ελεγα οτι ο ερωτας ειναι κατι δυνατο που σε ζωντανευει , σου δινει φτερα και γινεσαι βρυκολακας.

..ε...παμε παλι..

σου δινει φτερα και σε κανει να ζεις εντονα. Ομως ευκολα μπορει να ξεθυμανει.
Η αγαπη χτιζεται πιο αργα, σιγα-σιγα, πιο πολυπλευρα, με πιο πολλη ουσια, και κατ επεκταση δυσκολα χανεται κιολας (δεδομενου οτι γνωριζεις τον αλλον).

Αν εχεις ερωτες αλλα ποτε αγαπη, θα νιωθεις εκεινες τις στιγμες μια ευφορία, αλλα συνολικα θα νιωθεις ενα κενο.
Αν εχεις αγαπη αλλα οχι ερωτες δε θα νιωθεις αυτο το κενο, αλλα ισως την αναγκη να νιωσεις κατι πιο εντονο εστω για λιγο.

Σκεψου πιο ειναι πιο δυσκολο, πιο "φτιαχνεται" πιο ευκολα και αποφασισε.
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 18:51, 31-05-07:

το σεκς είναι ο αφρός...
ο έρωτας το κύμα...
η αγάπη θάλασσα!!

η αγάπη δεν πεθαίνει, απλά μπορεί να αλλάξει μορφή.

καλά είναι κ τα 2 αλλά πολύ διαφορετικά. κ η ζωή ομορφαίνει...
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 18:55, 31-05-07:

Οπως ειχα πει και στον πρωην μου:
Στους δυο μηνες ξερεις οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σου και αναρωτιεσαι αν σ'αγαπαει.
Στα δυο χρονια ξερεις οτι σ'αγαπαει και αναρωτιεσαι αν ειναι ακομα ερωτευμενος μαζι σου...

Η αγαπη φευγει πολυ πολυ δυσκολα. Ο ερωτας ειναι αυτος που πρεπει να μεινει ζωντανος - η τεσπα το ερωτικο στοιχειο - για να κρατησει η σχεση. Και πολλες φορες ο ερωτας ερχεται και φευγει αλλα το θεμα ειναι ΓΙΑ ΠΟΣΟ ερχεται και ΓΙΑ ΠΟΣΟ φευγει.
Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H avenger... έγραψε: στις 19:18, 10-06-07:

Η αγάπη κρατάει για πάντα...

και είναι στο χέρι σου να κάνεις και τον έρωτα να κρατήσει πολύυυυυυ... μα, πάρα πολύ!
Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε: στις 20:30, 10-06-07:

εχω δει πολλα ζευγαρια που να ειναι πανω απο 20 χρονια ερωτευμενο οπως τον πρωτο καιρο αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι θελει δουλεια και απο τους δυο για να κρατησει μια αγαπη χρονια
Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H avenger... έγραψε: στις 22:38, 10-06-07:

Εννοείται πως θέλει δουλειά... κόπο, προσπάθεια, θυσίες...

γι' αυτό και αξίζει!
Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε: στις 23:38, 10-06-07:

Η αγάπη αν είναι πραγματική αγάπη κρατάει για πάντα!Και είμαι κάθετη σε αυτό!!
Παράθεση

Mike

Νεοφερμένος

Ο Mike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Mike έγραψε: στις 13:52, 11-06-07:

Η Αγάπη διαρκεί πολύ καιρό αλλά όχι για πάντα, εκτός άν είναι πλατωνικός, συνήθως μετά από καιρό αυτό που σε κρατάει είναι η συνήθεια! Ο Έρωτας διαρκεί πολύ λίγο αλλά έχει ένταση!
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 14:06, 11-06-07:

Η αγάπη σίγουρα μπορεί να κρατήσει για πάντα.
Μπορεί ο έρωτας να φαίνεται να "αργοσβήνει" κάποιες φορές αλλά είναι στο χέρι του ζευγαριού να διατηρήσει αυτή τη φλόγα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια