Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,789 μέλη και 2,440,565 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 124 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 20:11, 04-01-08:

Έχεις πολύ δίκιο , ακριβως αυτό συμβαίνει ,μου φαινεται και μένα πολύ βολικό και εύκολο.Μήπως όμως είναι πολύ νωρίς για να χαρούμε ;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 20:19, 04-01-08:

Όχι καλέ, εγώ χαίρομαι, σιγά μην αγχωθώ επειδή ΜΠΟΡΕΙ αργότερα να μου έρθει διάθεση να καπνίσω και θα πρέπει να την πνίξω..
Απλά την προηγούμενη φορά που το είχα κόψει, μου ήταν πιο δύσκολο επειδή λογικά ήμουν πιο εξαρτημένη, αφού κάπνιζα τα τελευταία έξι χρόνια ενάμισι πακέτο κάθε ημέρα, ενώ στο διάστημα που μεσολάβησε τώρα από την προηγούμενη προσπάθεια έως αυτή (περίπου 9 μήνες), μόνο τον τελευταίο μήνα κάπνιζα εντελώς κανονικά, όλους τους άλλους ή που κάπνιζα ελάχιστα τσιγάρα την ημέρα ή που δεν κάπνιζα καθόλου.. και προφανώς η εξάρτηση μειώθηκε αρκετά
1
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 00:19, 05-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris883
Έχεις πολύ δίκιο , ακριβως αυτό συμβαίνει ,μου φαινεται και μένα πολύ βολικό και εύκολο.Μήπως όμως είναι πολύ νωρίς για να χαρούμε ;
κι όμως όχι.. όταν το θες πραγματικά να το κόψεις.. είναι ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ!!!!
περισσότερος ήταν ο φόβος σου ως καπνιστής απ όσα έχεις ακούσει απ τους γύρω σου περί δυσκολίας παρά οτιδήποτε άλλο... είναι μέσα στο μυαλό όλα!

θα σου πω μόνο για άλλη μια φορά κάτι που το λένε όλοι όσοι έχουν κόψει το κάπνισμα και τελικώς το ξανα άρχισαν...
ΟΛΟΙ όσοι ξανα άρχισαν, ξεκίνησαν με μία τζούρα... μην κάνεις ποτέ σου αυτή τη μια τζούρα...
Η τζούρα θα γίνει τσιγαράκι... το τσιγαράκι θα γίνει 2 τσιγαράκια για την παρέα... μετά +1 για το φαγητό μωρέ! μετά +1 για μετά το σεξ .. μετά δεν θα καταλάβεις πότε σαν μ@λ@κ@ς αγόρασες πάλι πακέτο

κάθε εθισμός αντιμετωπίζεται σαν εφόρου ζωής πρόβλημα
έτσι και με το τσιγάρο... μην ξεγελαστείς! είναι ύπουλο πράγμα
4
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 16:09, 07-01-08:

Οπως ειπα και στο αλλο κουτακι, ειναι τραγικα ευκολο να το κοψεις τελικα αν το θες... Εμενα δε μου λειπει καθολου, εκτος απο μια μερα σ'ενα μπαρακι που τεσπα το ηθελα, αναψα ενα, δε χαθηκε ο κοσμος. Δεν εχω κανενα αγχος οτι θα το ξαναρχισω αναβοντας ενα μια φορα στο τοσο, απλα και μονο γιατι βλεπω πως πραγματικα δεν το εχω αναγκη!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 20:16, 07-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Οπως ειπα και στο αλλο κουτακι, ειναι τραγικα ευκολο να το κοψεις τελικα αν το θες... Εμενα δε μου λειπει καθολου, εκτος απο μια μερα σ'ενα μπαρακι που τεσπα το ηθελα, αναψα ενα, δε χαθηκε ο κοσμος. Δεν εχω κανενα αγχος οτι θα το ξαναρχισω αναβοντας ενα μια φορα στο τοσο, απλα και μονο γιατι βλεπω πως πραγματικα δεν το εχω αναγκη!
Δες το ακριβώς επάνω σου ποστ, ούτε το "ένα τσιγαράκι" επιτρέπεται.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 22:01, 07-01-08:

Να το προσέχεις αυτό το ένα τσιγαράκι. Κι εγώ κάπως έτσι το ξαναξεκινήσα τελικά (αν και οκ, κρατήθηκα καιρό στο ένα και "κανονικά" κάπνισα κάνα μήνα στην ουσία). Δεν ξέρω, πάντως αν καπνίζεις έστω κι ένα στο τόσο, είναι πολύ πιο εύκολο να το ξαναρχίσεις.. νομίζω.
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 22:55, 10-01-08:

Εγώ συνεχίζω πάντως και θα συμφωνίσω στο οτι ένα και μόνο τσιγάρο θα σε γυρίσει μαθηματικά αποδεδειγμένα πίσω σύνφωνα με τις δικές μου παραστάσεις.Και θα νιώσω πολύ χαζός την επόμενη μέρα του "ενός τσιγαρου της παρέας" οπότε...μακριά!Έιμαι σε σημείο που βγαίνω με καπνιστές και δεν με χαλάει καθόλου που δεν καπνίζω.Αν το ξαναρχίσω πάλι παντως θα είμαι και πολύ κορόιδο!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 04:46, 11-01-08:

Μπράβο μας!

Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 05:41, 11-01-08:

Μπράβο καζιράκι!!

Επόμενος στόχος: ο Θοδωρής κι ο Valder

And ultimate target: η Λία κι ο Πάνος
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 21:08, 16-01-08:

Ελπίζω να συνεχίζουμε ολοι άκαπνοι ετσι;
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:12, 16-01-08:

Ελπίζω να συνεχίζουμε ολοι άκαπνοι ετσι;
Oh yeah, κοντεύω 20 χρόνια χωρίς τζούρα!
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 21:19, 16-01-08:

Και εγώ 15....μέρες!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:20, 16-01-08:

χαίρομαι για όλους εσάς που βλέπετε ότι με λίγη προσπάθεια κατακτάτε ένα σοβαρό στόχο

Μπράβο σας και εύχομαι καλή συνέχεια!
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 21:27, 16-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
χαίρομαι για όλους εσάς που βλέπετε ότι με λίγη προσπάθεια κατακτάτε ένα σοβαρό στόχο

Μπράβο σας και εύχομαι καλή συνέχεια!
Το στέκι , κάποια μέλη του και κυρίως εσύ ήσουν η αφορμή για την έναρξη της πετυχημένης προσπάθειας μου!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:29, 16-01-08:

Το στέκι , κάποια μέλη του και κυρίως εσύ ήσουν η αφορμή για την έναρξη της πετυχημένης προσπάθειας μου!
με τιμάς!
αλλά με τη στάση σου, πιο πολύ τιμάς τον εαυτό σου και τις προσπάθειες σου
keep walking! (αυτό δε σημαίνει να το ρίξεις στο Johny walker )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 17-01-08 στις 23:43. Αιτία: Thread splitted.
1
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 21:40, 16-01-08:

Ευτυχώς το μονο μου πρόβλημα ήταν το τσιγάρο!!!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:11, 17-01-08:

Πάντως κι εγώ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο εδώ και 20 μέρες!
Παρόλο που υπήρξαν κάποιες στιγμές που ήθελα ένα ..κρατήθηκα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 17-01-08 στις 23:43. Αιτία: Thread splitted.
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 00:36, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πάντως κι εγώ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο εδώ και 20 μέρες!
Παρόλο που υπήρξαν κάποιες στιγμές που ήθελα ένα ..κρατήθηκα!
Μπράβο Kajira είμαι σίγουρος πως το έχουμε κερδίσει το παιχνίδι!! Πάντως οι δικές μου μέρες περνάν και ούτε καρφί δεν μου καίγεται πλέον!Πιστεύω πως είσαι και συ σε αυτή τη φάση ή λίγες ωρες μακριά!!Άλλωστε σχεδόν μαζί αρχίσαμε την προσπάθεια!!
Παράθεση

Manos_Hellas (Μάνος)

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Manos_Hellas έγραψε: στις 01:00, 24-01-08:

Εντάξει ρε παιδιά, το να κόψεις το κάπνισμα είναι πάρα πολύ εύκολο. Εγώ ας πούμε το έκοψα 5-6 φορές μέχρι τώρα. Πέρα από την πλάκα, το έκοψα μαχαίρι στις 13/3/2003 και από τότε δεν ξανακάπνισα. Με τα παραπάνω θέλω να πω ότι αν δεν θες πραγματικά να το κόψεις, δεν υπάρχει περίπτωση να το καταφέρεις (οι 5-6 φορές που λέγαμε...). Όταν αποφασίσεις ότι πλέον δεν θέλεις να καπνίζεις, τότε όλα γίνονται πιο εύκολα. Άντε καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν να το κόψουν. Κουράγιο παιδιά!
Παράθεση

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Kargas έγραψε: στις 01:03, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Manos_Hellas
Εντάξει ρε παιδιά, το να κόψεις το κάπνισμα είναι πάρα πολύ εύκολο. Εγώ ας πούμε το έκοψα 5-6 φορές μέχρι τώρα.
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος