• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αρχικά να πω, πως χτες ήταν η χειρότερη μέρα μου.. :( αλλά αφού άντεξα χτες, τώρα δεν το βάζω κάτω! :D
Δε θα κυλήσω.. :P

Αφού ξάπλωσα είχα τόσο μεγάλη την ανάγκη για τσιγάρο, που δεν μπορούσα να κοιμηθώ.. έτσι άρχισα να σκέφτομαι τι μου έφερνε αηδία με το τσιγάρο..
Και έβρηκα!


Το γάλα! :D
Όποτε έπινα γάλα παλιότερα δεν μπορούσα να κάνω τσιγάρο!
Έτσι από σήμερα τα ξημερώματα.. έχω κατεβάσει ένα λίτρο! :D

Δουλεύει πάντως!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο! Εγώ να δω πότε θα τα καταφέρω που όλο το κόβω, αλλά μετά από δύο τρεις μήνες το ξαναρχίζω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
είναι η πρώτη φορα στη ζωή μου που σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω κι εγώ.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Και πολύ καλά θα κάνεις!
Απλά πρέπει να πεις οτι δε θα το ξανακάνεις, και τέρμα!
Αν θέλετε η διακοπή να γίνει πιο ήπια, προσπαθήστε το τελευταίο διάστημα που καπνίζετε, να καπνίζετε "αέρα"...πχ. Silk Cut άσπρα..
Και να χετε υπ οψη οτι τις πρώτες μέρες πρέπει κάπου να ξεσπάτε. Τσίχλες (όχι αυτές με νικοτίνη) φαγητό κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εχω αρχίσει την προσπάθεια απο προχθές... θέλω να το κόψω, να είμαι οπως παλιά..
που δεν καπνιζα...;)
Τα πάω πολύ καλά... κάνω μονο τρία την μέρα....
Την πρώτη μέρα τρελάθηκα και φώναζα... τσιγάρο τσιγάρο....μετά δεν καπνίζω δεν καπνίζω....:whistle:
Είναι δύσκολο όταν κάνεις... 2 πακέτα την μέρα... και πολυ βαριά τσιγάρα..
..Αλλά πίστευω στο στόχο και το έβαλα στόχο...
(αυτό με το γαλά δεν πιάνει σε μένα γιατι δεν πίνω γάλα)
Κουράγιο ...... ή θα τρελαθώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σοφία αν κάποια στιγμή έχεις χρόνο, διάβασε το θέμα απ την αρχή
Θα σε βοηθήσει αρκετά πιστεύω (τουλάχιστον έτσι είπε ο Δημήτρης ο οποίος τελικά έκοψε το κάπνισμα :D)

καλή δύναμη και να θυμάσαι ότι άλλοι τα καταφέραμε... δεν είναι ακατόρθωτο όταν θες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ευχαριστώ... κακή επιρροή:worry:!!
Κακή επιρροή... χαχα αντίφαση με αυτο που με λές...:P
Θα το κάνω γιατί πρέπει να το κόψω... πρίν την απαγόρευσει στην Ελλάδα...
Γιατί μετά θα δείρω κάποιον σίγουρα αν μου πει μην καπνίζεις :mad:

Ευχαριστω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο πατερας μου εκοψε το τσιγαρο εδω και 10 χρονια,με ΤΣΑΙ...!καπνιζε τσαι,μαυρο χοντρο(χυμα σε σακουλες το πουλανε) ,η γευση εμοιαζε με του καπνου,το καπνιζε με πιπα-για να βαρεθει τη διαδικασια καθαρισματος κλπ και να το κοψει πιο γρηγορα.. και σιγα σιγα(κανα μηνα) το σταματησε τελειως το τσιγαρο και σε μερικους μηνες και το τσαι ,!



Ρωτησαμε και γιατρο!Δεν βλαπτει και εννοειται δεν εθιζει...Αν το τριψεις είναι ακριβως σαν καπνος -μοιαζει και η γευση και ξεγελιεσαι- και μπορεις να στριψεις και τσιγαρο!Ο πατερας μου απο τα 22 μεχρι τα 50 περιπου καπνιζε 2 πακετα και πανω την ημερα φανατικα!και το εκοψε πανευκολα(ενιωσε μονο μερικα φουσκωματα στην κοιλια και διακεκομμενο ελαφρυ υπνο για μερικες μερες!Δοκιμαστε το!Δεν πιστευε ότι θα το κοψει ποτε...(οι τσιχλες δεν του είχαν κανει τιποτα,τις ετρωγε δυο τρεις μαζι με το τσιγαρο:P,και αρχιζε να δοκιμαζει διαφορα βοτανα στην απελπισια του για απεξαρτηθει...Δυοσμο,μαιντανο,:Pκαι τελικα το τσαι έκανε το θαυμα του!
Τωρα παθαινει κατι όταν μυριζει τσιγαρο..Δεν το αντεχει!Αυτο σημαινει αποτοξινωση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Federer

Νεοφερμένος

Ο Federer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Ειμαι 23 χρονων και καπνιζω απο τα 17...εχω κανει πολλες προσπαθειες να το κοψω,με τσιχλες κυριως αλλα τα καταφερα μεχρι ενα μηνα...
Οταν ειμαι μονος σπιτι η στο δρομο τα καταφερνα μια χαρα...
Αυτο που δεν καταφερα ποτε ειναι να ειμαι με παρεα σε καποιο σπιτι,για ποτο το βραδυ,να εχω πιει 2-3 ποτακια,να εχω χαλαρωσει και να μην αναψω τσιγαρο....απλα δεν γινοταν...οταν ειμαι με την παρεα και ολοι καπνιζουν δεν μπορω...
Διαβασα ολο το θεμα και αποφασισα σημερα να ξεκινησω μια νεα προσπαθεια..απο τωρα κι ολας...μαχαιρι δεν μπορω...θα παρω τσιχλες νικοτινης και θα προσπαθησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κι εγώ που καπνίζω εδώ κι ένα χρόνο περίπου, εδώ και μια εβδομάδα το έχω κόψει χωρίς κάποια ιδιαίτερη παρενέργεια. Βέβαια τις περισσότερες ώρες είμαι σπίτι αν αυτό έχει κάποια σχέση. Ελπίζω να μην το ξαναρχίσω ποτέ. Το θέμα είναι όταν θα πηγαίνω βόλτα ή θα είμαι σε παρέα που θα καπνίζουν... Βέβαια εδώ και καιρό το είχα μειώσει αρκετά .Στην αρχή έκανα 10-15 βαριά τσιγάρα την ημέρα, μετά πήρα πιο ελαφριά μάρκα και έκανα άλι τα ίδια, μετά 6-7 την ημέρα και τώρα μονομιάς το έκοψα. Για να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Λοιπον, ΘΕΛΕΙΣ πιστεψέ το θελεις όχι...
ΚΑκη επιρροή ακολούθησα τη συμβουλή σου.. Διαβασα όλα τα ποστ απο την αρχή...
όλα ομως ε? Απο την ώρα που σχολασα είμαι εδώ και διαβάζω.. κουραστηκε βεβαια η πλάτη μου αλλα είμαι σε πολύ καλό δρομο, (μολις ήπια και ένα ποτηρι νερο) αυτο βοηθάει..:D

Πρώτα :απο όλα μπράβο σου που δεν καπνίζεις.:clapup:
Δευτερο: ευχαριστώ που με πλησίασες και μου ειπες να το δω απο την αρχη αλλιως δεν θα το έβλεπα. :rolleyes:
Τριτον : Ενα μεγάλο μπράβο σε όσουν το κοψαν παράλληλα, η μετά απο αυτο το θέμα που δημιουργίσατε.:clapup:
Τεταρτον : Ειμαι έτοιμη αν και έκανα την αρχή από την Δευτέρα 1/9/2008.. βάλαμε στόχο με μια φίλη μου μαζι να το κόψουμε.. για να μην επιρεάζει η μια την άλλη...
αλλά και οι δυο κάναμε και απο κανένα.:worry:
Σήμερα αποφάσισα να μην το ξαναβάλω στο στόμα μου... ΟΥΤΕ ΤΖΟΥΡΑ όπως λες και εσύ..:D. χάρικα και μου άρεσαν όλες οι ιστορίες του καθενός διαφορετικες... και οι χιουμοριστικές... :popcorn:

Σήμερα 4 του Σεπτέμβη...2008 υπόσχομαι σε ολους σας..και πάνω απο όλα στον εαυτό μου 15 Σεπτεμβρίου 2009 στα Γενέθλια μου θα είμαι άκαπνη..:thumbsup:

Ας κα΄νω ένα τσιγάρο τώρα.... :smoke:χαχαχαχαχαχ πλάκα κάνω....
φιλια και σας ευχαριστώ όλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σοφία με συγκίνησε πραγματικά το ποστ σου!
Μπορείς να τα καταφέρεις είμαι σίγουρη!


Federer κι εσύ το ίδιο!


παιδιά, ότι χρειαστείτε εδώ είμαστε και ρωτήστε μας... θα σας βοηθήσουμε εφόσον το θελήσετε
σκεφτείτε το κάπως σαν Α/Κ (ανώνυμοι καπνιστές :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
πεντέμιση ώρες άκαπνη..... Αντε κουράγιο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να μας δώσεις αναφορά σήμερα :D


αν τα έχεις καταφέρει ως τώρα, να ξέρεις ότι τα ΠΟΛΥ δύσκολα... έχουν ήδη περάσει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως για το τσαι μιλαω σοβαρα,δοκιμαστε το.......
τι έχετε να χασετε?(αν στριβεις τσιγαρο κιολας θα απασχολησαι απο τη διαδικασια και θα καπνιζεις λιγοτερο....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Αγγελε ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά εγώ δεν καπνίζω πλέον.."Το έκοψα"
Καλά τα λέω Αναστασία; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Federer

Νεοφερμένος

Ο Federer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν μπορω!!Θελω τσιγαροοοοο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μαχαίρι απλά και εύκολα!Μετά τις ρυνίτιδες το καταλαβαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αγγελε ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά εγώ δεν καπνίζω πλέον.."Το έκοψα"
Καλά τα λέω Αναστασία; :D


μια χαρά ;)



federer, πιες νερό... πολύ νερό... πάρα πολύ νερό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
κουράγιο μην καπνιζεις είναι στο μυαλό σου όλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top