• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

vasilis35

Νεοφερμένος

Ο vasilis35 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω τρεις μερες να καπνισω και το παλεύω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βασίλη καλωσόρισες!

Τρεις μέρες είναι μια καλή αρχή! Άλλωστε λένε πως αυτές οι πρώτες τρεις είναι οι χειρότερες και έπειτα σταδιακά η απεξάρτηση γίνεται ευκολότερη.

Καλή συνέχεια και στην προσπάθειά σου και στη διαμονή σου στο e-steki. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλός ήρθες και καλή προσπάθεια Βασίλη.
Πότε έκοψα εγώ το κάπνισμα ; ξέχασα και πότε ήταν... α πέρασε ο χρόνος πάντως..
όλα είναι πιο εύκολα από ότι νομίζουμε... Τώρα που το σκέφτομαι ήταν λες και δεν κάπνιζα ποτέ!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Είναι η τέταρτη μέρα και θα μου στρίψει! Μου 'χει γυρίσει το μάτι, κάνω σαν ψυχασθενής! Θα δαγκώσω κανέναν στον δρόμο και θα με μπαγλαρώσουν!

Καλά! Ξέρεις για πόσα ακόμα πράγματα θα έπρεπε να δαγκώνεις στο δρόμο?
Άμα τα σκεφτείς θα ξεχάσεις το τσιγάρο μια για πάντα!:P
Κι εγώ που δεν καπνίζω, με το μάτι ανάποδα είμαι:ropalo:, υγεία!:D, υγεία!:D
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!

...για να μην ξεχάσω
Καλοσώρισες Βασίλη! :) Καλό κουράγιο και σε σένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια εκδοχη μιας φαν-καπνιστριας...

Η αληθεια ειναι πως φευγουν πολλα χρηματα στα τσιγαρα...:hmm:
Βαλε βενζινες(απαραιτητες), τα καθημερινα και τα απροοπτα που βγαινουν.
Τα χρηματα για τα τσιγαρα τα εχω δει σαν κατι σιγουρο, οπως το φαγητο, γιαυτο δεν τα υπολογιζω.

Αν κοψει κανεις το τσιγαρο, κανει καλες οικονομιες.

Ομως... δεν νομιζω να θελω, οχι να κανω οικονομιες αλλα να το κοψω.
Πολλες φορες με ενοχλει οταν εχω παρακαπνισει, στο λαιμο η στην γευση αλλα οχι τοσο ωστε να πω - τελος-
Αυτη η μυρωδια με τραβαει σαν μαγνητης. Με ελκυει οπως με τραβα η μυρωδια της βενζινης. Οπως με τραβα ενα ωραιο ανδρικο αρωμα.

Οταν πρωτοδοκιμασα, κυριολεκτικα με απωθησε. Παρολαυτα δε διστασα να αναψω κι αλλο. Μολις μπηκα στο λυκειο, ζητησα στην πρωτη μου ωριαια, τσιγαρο απο εναν συμμαθητη και φιλο μου. Απο τοτε συνηθισα στην τρακα:P για λιγους μηνες και εφτασα να εχω ενα πακετο για πολλες μερες καλα κρυμμενο στις τσαντες.κι επειτα αποφασισα να βρω την μαρκα μου και να ξοδευω λιγο απο το χαρτζιλικι μου γιαυτη την υπεροχη μανια που με σκοτωνε(υπερβολη) και μου αρεσε.:redface:

Το κακο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι ανθρωποι που δεν το δεχονται καθολου το τσιγαρο και ενοχλουνται σε μια παρεα, λογω του καπνου αλλα και της μυρωδιας. Ομολογω πως το βλεπω και το νιωθω και αδυνατω πολλες φορες να ευχαριστηθω το τσιγαρο σε τετοιες περιπτωσεις. Οποτε συμπεραινω πως οσοι ενοχλουνται απο το τσιγαρο, αλλο τοσο ενοχλουνται και οι καπνιστες απο αυτους που ενοχλουνται. Μοιραζεται η ενοχληση.;) Μια χαρα.:)

Το βρισκω πολυ δυσκολο να κοψει κανεις το τσιγαρο αλλα οχι ακατορθωτο.
Να πω σε ολους οσους προσπαθουν καλη συνεχεια και υπομονη. Αλλωστε ολα στο μυαλο ειναι και ειμαι σχεδον σιγουρη πως αν ποτε''μου γυρισει'' θα δυσκολευτω αλλα στο τελος θα τα καταφερω. Θεληση χρειαζεται, τιποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... αραγε χωραω και εγω σε αυτο το μερος;...
Η δικη μου ερωτιση δεν ειναι πως το κοβεις, αλλα πως δεν το αρχιζεις;...
ΠΟτε δεν μου αρεσε η μυρωδια του καπνου, μια φορα που δοκιμασα απορισα πως γινετε να συνιθισει κανεις αυτο το πραγμα...
Περασε ο καιρος, και βρεθικα σε μια παρεα που το ενα απο τα παιδια εκανε στριφτα με καπνο συγκεκριμενεις μαρκας, ο οπιος καπνος δεν μου βρωμαγε... Μια, δυο, τρεις... καπιο βραδυ, χωρις ακομα να καταλαβω το γιατι, του ζητισα τζουρα.... Μου αφησε μια ασχημη αισθηση στο στομα, αλλα δεν με πειραξε τοσο οσο την αλλη φορα.... Περασε ο καιρος, και ξαναβρεθικα αντιμετωπος με στριφτο με τον ιδιο καπνο (απο αλλον φιλο αυτην την φορα) και πανω στην φρικη μου για καπια θεματα, του ζητισα και αυτου τζουρα... Παλι το ιδιο με την αισθηση... Αυτο εγινε και δευτερη, και τριτη φορα (παντα στην μια τζουρα...). Αργοτερα, απο το ιδιο ατομο, συναντισα τσιγαρα πακετου αυτην την φορα, που μου μυριζαν ωραια, και παλι του ζητησα...
Φοβαμε λοιπον μην τυχων η μια τζουρα γινει τσιγαρο και το τσιγαρο πακετο... Ενω ακομα και την στιγμη που ζηταω τζουρα συνιδιτοποιω οτι δεν κερδιζω τιποτα, παρολα αυτα το κανω... Δεν μπορω να με ψυχολογισω...
Και αυτο γινετε μονο με τα συγκεκριμενα τσιγαρα... Οταν ειμαι μονος μου, η σε αλλη περεα που καπνιζουν αλλα τσιγαρα δεν νιωθω καμια αναγκη, ουτε μου βγαινει να ζητησω τζουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
(...)Και αυτο γινετε μονο με τα συγκεκριμενα τσιγαρα... Οταν ειμαι μονος μου, η σε αλλη περεα που καπνιζουν αλλα τσιγαρα δεν νιωθω καμια αναγκη, ουτε μου βγαινει να ζητησω τζουρα...

Το ένα το είπες μόνος σου και δεν είναι τα τσιγάρα, φοβάμαι πως είναι η παρέα που καπνίζει αυτά τα τσιγάρα...
Όταν είσαι μαζι τους είσαι χαλαρός και άνετος ή συζητάτε θέματα που μπορεί να σε ζορίζουν και ψάχνεσαι για τσιγάρο?
Δες το κι αυτό.
Είναι κρίμα να χωθείς σε μια φάση που δεν θα σου προσφέρει τίποτα παρά μόνο προβλήματα.
Να το πάω λίγο μακρύτερα? Άμα ξέρουν ότι δεν είσαι καπνιστής και είναι παρέα άρα νοιάζονται (λέω εγώ τώρα) μήπως να μη σου έδιναν άμα ζητήσεις? Αλλά αυτό πρέπει να τους το πεις εσύ πρώτα νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το ένα το είπες μόνος σου και δεν είναι τα τσιγάρα, φοβάμαι πως είναι η παρέα που καπνίζει αυτά τα τσιγάρα...
Όταν είσαι μαζι τους είσαι χαλαρός και άνετος ή συζητάτε θέματα που μπορεί να σε ζορίζουν και ψάχνεσαι για τσιγάρο?
Δες το κι αυτό.
Είναι κρίμα να χωθείς σε μια φάση που δεν θα σου προσφέρει τίποτα παρά μόνο προβλήματα.
Να το πάω λίγο μακρύτερα? Άμα ξέρουν ότι δεν είσαι καπνιστής και είναι παρέα άρα νοιάζονται (λέω εγώ τώρα) μήπως να μη σου έδιναν άμα ζητήσεις? Αλλά αυτό πρέπει να τους το πεις εσύ πρώτα νομίζω...

Δεν θα ελεγα οτι ειμαι χαλαρος και ανετος... Ουτε συζηταμε θεματα που με ζοριζουν... Συγκεκριμενα ειναι παρεα στο φροντιστιριο... 10-20 λεπτα στο διαλημα μιλαμε, και δεν λεμε και τιποτα...
Σε αντιθεση, στην "κυριος" παρεα μου, που ειμαστε ωρες μαζι, και καπνιζουν και ολοι εκτος απο εμενα, και ειμαι χαλαρος και ανετος, και τους εχω βγαλει και τα σωψιχα μου (τα οπια με φρικαρουν και με εκαναν την πρωτη φορα να ζητισω τζουρα), και εχω σταφιδιαστει μαζι τους και και και, με αυτους δεν μου βγαινει να καπνισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Δεν θα ελεγα οτι ειμαι χαλαρος και ανετος... Ουτε συζηταμε θεματα που με ζοριζουν... Συγκεκριμενα ειναι παρεα στο φροντιστιριο... 10-20 λεπτα στο διαλημα μιλαμε, και δεν λεμε και τιποτα...
Σε αντιθεση, στην "κυριος" παρεα μου, που ειμαστε ωρες μαζι, και καπνιζουν και ολοι εκτος απο εμενα, και ειμαι χαλαρος και ανετος, και τους εχω βγαλει και τα σωψιχα μου (τα οπια με φρικαρουν και με εκαναν την πρωτη φορα να ζητισω τζουρα), και εχω σταφιδιαστει μαζι τους και και και, με αυτους δεν μου βγαινει να καπνισω...

Άρα έχεις αποκούμπι και καλό μάλιστα... Μη χαλιέσαι για 10 λεπτά διάλειμμα κι επειδή δε βρωμάει ο συγκεκριμένος καπνός, δεν αξίζει τον κόπο.
Αν δεν έχεις άλλους να μιλήσεις αυτά τα 10 λεπτά του ξεθολώματος, κάτσε μαζί τους αλλά δες αν μπορείς να συγκρατήσεις εσύ τον εαυτό σου...
Μην ξεχνάς, όλα ξεκινάνε από σένα και καταλήγουν σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εχει 40 μερες που εκοψα το καπνισμα!!!!ναι!!!!
εχει 10 μερες που δεν καπνισα καθολου και για την ακριβεια με ενοχλει αφορητα ο καπνος!!!

στην αρχη ανα 2-3 μερες αναβα κανα τσιγαρο με τον καφε μετα εγιναν 5-6 μερες μετα κααθολου...
και βοηθησαν πολυ οι τσιχλες νικοτινης!!!

σε καποιες φασεις φρικαρα ηθελα σα τρελη τσιγαρο με το ποτο μου,εβλεπα τους αλλους να καπνιζουν και τρελενομουν
αλλα με μια τσιχλα ερχομουν στα ισα μου και εβαζα τη λογικη μπροστα...

ελπιζω να μη το ξαναρχισω ποτε
θελω να πιστευω πως θα επωφεληθω στην υγεια μου στο μελλον
καμια διαφορα δεν ειδα στην γευση,οσφρηση κτλ..ιδια μου φαινονται ολα

ερωτηση: κιλα εβαλε κανεις;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εχει 40 μερες που εκοψα το καπνισμα!!!!ναι!!!!
εχει 10 μερες που δεν καπνισα καθολου και για την ακριβεια με ενοχλει αφορητα ο καπνος!!!

στην αρχη ανα 2-3 μερες αναβα κανα τσιγαρο με τον καφε μετα εγιναν 5-6 μερες μετα κααθολου...
και βοηθησαν πολυ οι τσιχλες νικοτινης!!!

σε καποιες φασεις φρικαρα ηθελα σα τρελη τσιγαρο με το ποτο μου,εβλεπα τους αλλους να καπνιζουν και τρελενομουν
αλλα με μια τσιχλα ερχομουν στα ισα μου και εβαζα τη λογικη μπροστα...

ελπιζω να μη το ξαναρχισω ποτε
θελω να πιστευω πως θα επωφεληθω στην υγεια μου στο μελλον
καμια διαφορα δεν ειδα στην γευση,οσφρηση κτλ..ιδια μου φαινονται ολα

ερωτηση: κιλα εβαλε κανεις;;;;;
Έβαλα εγώ 6, ευτυχώς είχα χάσει 4 πριν το κόψω (εντελώς συμπτωματικά! Απλά δούλευα σε ένα πολύ ενδιαφέρον project και ξέχναγα να φάω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γίνεται να κόψεις το κάπνισμα χωρίς να βάλεις ούτε ένα κιλό; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω δηλητηριαζεις και καταστρεφεις το σωμα και την επιδερμίδα σου καθε λεπτο που καπνιζεις και σε νοιαζει το λιγο βαρος που θα παρεις?

δεν υπαρχει θεμα τετοιου διλημματος για σοβαρα ατομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
οκ αλλα ισχυει οντως οτι παχαινεις μετα?δεν ειμαι και πολυ σιγουρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
γιατι να βαλεις κιλα αμα κοψης το καπνισμα απλα δεν μπορω να το καταλαβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν παχαινεις..απλα οταν καπνιζεις σουρωνεις σαν τη σταφιδα....
κανονικος γινεσαι μετα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ποπο και παρα ολα αυτα καπνιζουνε.....
τι να πεις μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
και κατι αλλο, οταν το κοβεις παχαινεις, δεκτο, γιατι ομως οταν το αρχιζεις δεν αδυνατιζεις?:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
θες να αδυνατισεις και ψαχνεις τροπους να το πετυχεις?????:D
παντως το καπνισμα δεν ειναι καλη ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
οχι!!δεν εχω τετοιο προβλημα απλα αναρωτιεμαι!!

εξαλλου το κακο εχει ηδη γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top