Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,806 μέλη και 2,441,372 μηνύματα σε 76,718 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διαίσθηση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:05, 30-05-07:

Έχετε διαίσθηση; Πόση εμπιστοσύνη της δείχνετε αν έχετε; Περιμένετε να "αποδειχτούν" πρώτα κάποια πράγματα ή την υπολογίζετε πολύ ούτως ή άλλως;

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:07, 30-05-07:

έχω βγει χαμένη μόνο τις φορές που δεν ακολούθησα στην διαίσθηση μου....

προσωπικά σέβομαι πάρα πολύ αυτή μου την αίσθηση... και την ακούω
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,284 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 13:08, 30-05-07:

Κάποιες φορές η διαίσθηση μου πέφτει ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μέσα. [μετά αναρωτιέμαι μήπως έχω και μαντικές ικανότητες ].
Σχεδόν πάντα περιμένω να αποδειχτούν και δε λέω τίποτα σε κανέναν.
Της έχω αρκετή εμπιστοσύνη.

-petros
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 13:14, 30-05-07:

Διαίσθηση υπάρχει απο δικής μου μεριάς άλλα πάντα έρχετε δέυτερη, είμαι άνθρωπος που σκέυτομαι λογικά, ότι άν είαι αυτό να τύχει λογικά πρέπει να γίνει αυτό, λειτουργώλογικά και μετά δίνω βάση στην διαίσθηση, άν και βγαίνει πολλές φορές σωστή την αποφέυγω
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 13:15, 30-05-07:

καλό είναι να ακολουθείς τη διαίσθησή σου, αρκεί μετά να μην ακολουθεί το "στα 'λεγα εγώώώώώ..." και ΝΑΑΑ τα τσουρέκια

όλοι έχουμε διαίσθηση.
πείτε ναι..."ναιιιιιιιιιι........."
"σας τα 'λεγα εγώώώώώ"
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 14:29, 30-05-07:

Εχω κι απ' αυτη ποτε ποτε.
Αλλα επιλεγει ποτε θα εμφανιστει, πολλες φορες κανει την παπια.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 19:34, 30-05-07:

Oh yeah

Έχω δει στο όνειρο μου ολόκληρο σκηνικό που έχει συμβεί την επόμενη μέρα με κάθε λεπτομέρεια!
Παρόμοια περιστατικά. Σου λέει η μητέρα σου κάτι και μένεις μ@λ@κ@ς και της λες "Ξέρεις κάτι; Αυτό ακριβώς μου είπες και στον ύπνο μου". Βλέπω στον ύπνο μου οτι ο μικρός καίει το χέρι του στο σίδερο και γυρνάω απο το μάθημα την άλλη μέρα και ο αδερφός μου έχει δεμένο το χέρι του, ή δίνει μία φίλη μου για δίπλωμα αγγλικών, βλέπω στο όνειρο μου οτι το παίρνει, γυρίζει η ίδια απο τις εξετάσεις και αποκλείει κάθε πιθανή περίπτωση και όντως μετά απο μήνες που έρχονται τα αποτελέσματα το έχει πάρει. Δεν θέλω να καταντήσω σαν την γιαγιά μου που ότι της πεις λέει "Και το είδααααα εγώωω το όνειρο που τηγάνιζα κολοκυθάκια" αλλά πιστεύω αρκετά. Έχουν συμβεί πολλά.

Επίσης με διαίσθηση πετυγχαίνω τα Σωστά/Λάθος στα διαγωνίσματα Ιστορίας, πιάνεται;
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:57, 30-05-07:

Μμμ... έχουμε και αυτό....
Αλλά δεν την ακολουθώ πάντα...και νι μετά τρώω τα μούτρα μου... αλλά νταξ....that's life
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 02:36, 31-05-07:

εγω έχω γνώση και λογική... μπορείτε να την ονομάσετε και διαίσθηση αν προσθέσετε και την σκέψη...
Παράθεση

Χαμόγελο (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 93 μηνύματα.

H Χαμόγελο έγραψε: στις 19:57, 31-05-07:

Μια δυό φορές που ακολούθησα τη διαίσθηση μου οδηγήθηκα σε κάπως αστείες καταστάσεις γι'αυτό πλέον την αγνοώ ή ακόμα χειρότερα την προκαλώ, την κοντράρω
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:10, 31-05-07:

Δεν ξέρω αν έχω.
Προτιμώ τι όποιες επιλογές να τις κάνω σύμφωνα με τη λογική, και μέχρι τώρα έχω επαληθευτεί 100%.
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 20:17, 31-05-07:

έχω διαίσθηση και μάλιστα ισχυρή..

προσπαθώ όμως να την ακολουθώ όπου και όσο μπορώ,καθώς υπάρχουν και κάποια θέματα που πρέπει να τα χειριζόμαστε με λογική..πρέπει επίσης,να λάβουμε υπόψην μας, ότι η διαίσθηση του καθενός μας δεν είναι σίγουρο ότι κάθε φορά είναι σωστή...
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:15, 01-06-07:

Μια υποστηρικτική διαίσθηση την έχω, αν και δεν είμαι ούτε ο Πράσινος ούτε η Μύριαμ, ούτε ο Χορταρέας, και ούτε θέλω γίνω ποτέ. Πιστεύω όμως ότι για να δεις μπροστά δεν χρειάζεται διαίσθηση αλλά μαθηματική σκέψη και ότι όποιος χρησιμοποιεί το μυαλό μπορεί να δει μπροστά. Το πώς και γιατί τώρα είναι άλλη υπόθεση.. Υπάρχουν και ολόκληρες μεθοδολογίες σήμερα πώς να αναπτύσσεις κάποιες ικανότητες που σε αλλες εποχές θα φάνταζαν επιστημονική φαντασία. 'Ολες οι προβλέψεις που είναι επιτυχημένες γίνονται μόνο από καθαρά μυαλά, όχι από διαισθητικά μυαλά. Ο δι-αισθητικός συνήθως είναι φοβικό άτομο και δεν το γνωρίζει. Θα πει πολύ συχνά ''φοβάμαι ότι κάτι θα συμβεί'', ''έχω ένα κακό προαίσθημα'' κλπ κι όταν τύχει να του συμβεί μετά κάτι, θα κρατήσει μόνο την επιτυχία - σύμπτωση. Ενώ ο δι-ορατικός θα πει ''εκείνο πρέπει να συμβεί, δεν νομίζω να συμβεί το άλλο που λες εσύ''. Αυτές είναι προβλέψεις, τα άλλα όλα είναι διαισθήσεις Η διαίσθηση πολλές φορές παραπλανεί και οι περισσότεροι άνθρωποι, ειδικά οι γυναίκες, στατιστικά πιστεύουν, ακόμα και χωρίς να το ομολογούν, ότι την διαθέτουν, κάτι που είναι λάθος.
1
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 22:30, 02-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Δεν ξέρω αν έχω.
Προτιμώ τι όποιες επιλογές να τις κάνω σύμφωνα με τη λογική, και μέχρι τώρα έχω επαληθευτεί 100%.
Είναι σα να λες οτι ποτέ δεν έχεις κάνει λάθος επιλογή.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 22:57, 04-06-07:

Δεν είναι σαν.....
Αυτό ακριβώς λέω...
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε: στις 23:28, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Δεν είναι σαν.....
Αυτό ακριβώς λέω...
Τότε μάλλον, παρά τα 34 χρόνια σου δεν θα έχεις βρεθεί στη θέση να πάρεις σημαντικές ή μη αποφάσεις, παρά λίγες φορές.

Δεν σε γνωρίζω προσωπικά, αλλά το γεγονός που αναφέρεις εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 00:06, 05-06-07:

Αρκεί ένα πέρασμα στα προηγούμενα μηνύματά μου για να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι.
Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H tirogaridaki_23 έγραψε: στις 00:14, 05-06-07:

¨Οταν δεν πιέζομαι και ακολοουθώ χαλαρά τη διάισθησή μου , δεν με διαψεύδει ποτέ. Όταν όμως πρέπει να κάνω επιλογές ξέρω τι μου λέει η διάισθησή μου αλλά δεν μπορώ να την διακρίνω και έτσι κάνω το λάθος και μετά διαπιστώνω ότι έπρεπε να την ακολουθήσω.Μια φορά είχα πάει στο γλέντι ενός γάμου. Μόλις μπήκα μέσα στο χώρο ένιωσα λίγο περίεργα,κοίταξα στο ταβάνι και μου ήρθε μια άσχημη αίσθηση αλλά δεν είπα τίποτα. Μετά από λίγη ώρα άκουσα τη νύφη να στριγγλίζει και τη γιαγιά της να είναι στο πάτωμα.Τρομάξαμε όλοι πάρα πολύ , ευτυχώς όμως η γιαγιά είχε απλώς λιποθυμήσει και είχε μια μπουκιά φαϊ στο στόμα.Δεν πίστευα το γεγονός ότι είχα προαισθανθεί ότι κάτι θα χαλάσει την όμορφή ατμόσφαιρα.
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 00:25, 05-06-07:

Διαίσθηση;;; Δε θα το έλεγα, στις σημαντικές αποφάσεις μου λειτουργώ με τη λογική και τις παίρνω μετά από ΠΟΛΛΗΗΗΗ σκέψη...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nana : 05-06-07 στις 00:34.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 00:47, 05-06-07:

Δεν έχω κανενός είδους διαίσθηση, απλά δεν πέφτω ποτέ έξω στις προβλέψεις, γιατί πάντα μου έρχεται το χειρότερο σενάριο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια