• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χάπια για μείωση της όρεξης

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Υπάρχουν χάπια που προκαλούν ανορεξία; :hmm:
Αν ναι, τι έχετε υπόψη σας για αυτά;
Τα γράφει γιατρός ή μπορεί να τα αγοράσει κανείς και χωρίς συνταγή;

Διανύω μια περίοδο αδράνειας και συνεχώς είμαι σπίτι, κοιμάμαι και καταναλώνω φαγητό. Δε μπορώ να το σταματήσω :(
Τους τελευταίους 12 μήνες έβαλα 21 κιλά (ok τα 10 τα χρειαζόμουν). Ψάχνω έναν τρόπο να χάσω γρήγορα κιλά χωρίς σωματική άσκηση (δε τη μπορώ) προτού είναι αργά και πάρα γεμίσω...

Αν δε θυμάμαι λάθος, η φίλη μιας ξαδέλφης μου που έκανε χρήση τέτοιων χαπιών, μάλλον το παρά 'κανε και της έπεσε ο σίδηρος με αποτέλεσμα να τρέχει σε νοσοκομείο λόγω λιποθυμιών.

Στόχος μου είναι απλά να χάσω 10 κιλά περιορίζοντας το βραδινό φαγητό ( ; )


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ρε παιδια τα χαπια δεν ειναι καραμελες. προς θεου ενω ειστε υγιεις μην κοπανατε οτι σας κατεβει για χαζους λογους. εδω τα πινουμε για θεματα υγειας και σου λενε με μετρο και απο την αλλη παρακαλαμε να μην τα πιναμε.
μην επιβαρυνετε ασκοπα τον οργανισμο σας με ουσιες που το πιο πιθανο ειναι να σας κανουν κακο.

περιορισε τις ποσοτητες του φαγητου σου, ειδικα το βραδυ, προσπαθησε να τρως λιγοτερο λιπαρα ή ανθυγιεινα φαγητα και με λιγο περπατημα εστω μεχρι το σουπερμαρκετ ή για καποια δουλεια και να βγαινεις σπιτι σου με τις σκαλες αντι με το ανσασερ θα εισαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όταν λες χαπάκια ανορεξίας; Χάπια που σου κόβουν την όρεξη και κάνει τον οργανισμό να καίει πιο πολύ λίπος;
Αν εννοείς το 2ο, το να σου κόβουν την όρρεξη εχμ.. είναι σχετικό. Είχε δοκιμάσει η μαμά μου πέρυσι (; ) 2 είδη. Τα πρώτα που είχε πάρει ήταν βλακεία επειδή ήταν φυτικά και καλά, τα τελευταία ήταν κανονικά χάπια που έκαιγαν κανονικά το λίπος και έκανε δουλειά, μόνο που ήταν πολύ ακριβά.:confused:
Βέβαια δεν έχασε πολλά, ούτε καν 5, αλλά οκ έχει και χάλια μεταβολισμό επειδή είναι 42:redface:
Αν τα πάρει κάποιος νεότερος σίγουρα θα δουλέψει μπέτερ.
Α! Και τα είχε πάρει χωρίς συνταγή γιατρού, πήγε στο φαρμακείο και ο φαρμακοποιός της είχε προτείνει.
Καλύτερα να πας κι εσύ σε ένα φαρμακείο για να ρωτήσεις και να σου λύσει τις απορίες, κι αν μάθεις κάτι πιο στάνταρ, πες μας και σε μας.:redface:

P.S. για να πιάσει όλη αυτή η διαδικασία θα πρέπει να συνοδεύεται και από μια ισορροπημένη διατροφή ε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Υπάρχουν χάπια που προκαλούν ανορεξία; :hmm:
Αν ναι, τι έχετε υπόψη σας για αυτά;
Τα γράφει γιατρός ή μπορεί να τα αγοράσει κανείς και χωρίς συνταγή;

Διανύω μια περίοδο αδράνειας και συνεχώς είμαι σπίτι, κοιμάμαι και καταναλώνω φαγητό. Δε μπορώ να το σταματήσω :(
Τους τελευταίους 12 μήνες έβαλα 21 κιλά (ok τα 10 τα χρειαζόμουν). Ψάχνω έναν τρόπο να χάσω γρήγορα κιλά χωρίς σωματική άσκηση (δε τη μπορώ) προτού είναι αργά και πάρα γεμίσω...

Αν δε θυμάμαι λάθος, η φίλη μιας ξαδέλφης μου που έκανε χρήση τέτοιων χαπιών, μάλλον το παρά 'κανε και της έπεσε ο σίδηρος με αποτέλεσμα να τρέχει σε νοσοκομείο λόγω λιποθυμιών.

Στόχος μου είναι απλά να χάσω 10 κιλά περιορίζοντας το βραδινό φαγητό ( ; )


-petros

Απ' οσο ξερω υπαρχουν χαπια τα οποια αυξανουν τον μεταβολισμο σου(κοινως καις περισσοτερο)... Το θεμα ειναι οτι ακριβως επειδη καις πιο πολυ θα εχεις και μεγαλυτερη ορεξη να το εχεις υποψιν σου...

Αλλα γενικως δεν ειναι καθολου καλη ιδεα τα χαπια...

Α... Κι επειδη λες οτι δεν θες να ασκηθεις... Χωρις ασκηση δεν εχει κανενα νοημα αυτο που κανεις γιατι πολυ απλα μολις αρχισεις να τρως κανονικα θα βαζεις παλι κιλα... Αντιθετα αν μειωσεις λιγο το φαγητο με παραλληλη ασκηση και περισσοτερο θα χασεις αλλα και δεν θα παρεις ευκολα κιλα... Επιπλεον... Χωρις ασκηση το μονο που θα καταφερεις ειναι να ψιλοκαταστρεψεις τον μεταβολισμο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Δεν ενδιαφέρομαι για χάπια που αλλάζουν τον μεταβολισμό. Στο μυαλό μου έχω κάτι πιο απλό, απλά όταν παίρνω το τάδε χάπι να μου διακόπτει την όρεξη για φαγητό! :hmm:
Δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει αυτό που ψάχνω, γι' αυτό ρωτάω.

Έχω σκεφτεί να πάρω ποδήλατο γυμναστικής και να καίω ό,τι τρώω αλλά είναι αβέβαιο το αν θα είμαι συνεπής και δε θέλω πετάξω τα λεφτά μου άδικα.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Βρε Scandal γιατί νέος άνθρωπος να πάρεις χάπια για να χάσεις κάποια κιλά, ενώ μπορείς με λίγη προσπάθεια να το καταφέρεις;

Γιατί να "παίζεις" με την υγεία σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Καλά, τόσο κακό στην υγεία κάνουν; :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το χαπάκι που ψάχνεις ονομάζεται "πειθαρχία". Κι εγώ σε περιόδους εξεταστικής τρώω ότι σαβούρα που κατέβει στο κεφάλι (ενώ συνήθως της αποφεύγω και δεν μου αρέσουν) και κάθομαι όλη μέρα στο σπίτι, οπότε δεν καίω τίποτα. Όταν σου έρχεται να φας, δοκίμασε να μασουλήσεις κάτι τραγανό π.χ. καρότο. Ή μάσα τσίχλα. Επίσης, πιες νερό. Μερικές φορές θέλουμε νερό αλλά ο οργανισμός μπερδεύεται και νομίζει πως θέλει φαι.

Γενικά, χάπια=τζιζ κακό. Ειδικά όταν δεν τα χρειαζόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η γυμναστική δίνει ζωή.

Η αντικατάσταση αυτής με χάπια το μόνο που προσφέρει είναι βραχυπρόθεσμα ικανοποίηση και μακροπρόθεσμα πολλά προβλήματα υγείας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σκανταλ μου, μη κανεις τη βλακεια και ξεκινησεις τετοια χαπια σε παρακαλω. :/:

στο πρωτο ετος, πηρα τα reductil, και σε συνδυασμο με καποια χημικη διαιτα εχασα μπολικα κιλα αλλα δεν κανουν καλο. εκτος του οτι ηταν πανακριβα, την περιοδο που τα επαιρνα ειχα ζαλαδες, εντονους πονοκεφαλους, νομιζω ανεβαζα και πιεση και πραγματικα εβλεπα φαγητο και αναγουλιαζα. θυμαμαι μια φορα ειχαν περασει 3-4 ολοληρες μερες και δεν ειχα φαει τιποτα! ημουν μονο με νερο και δεν πειναγα κιολας! :eek:

μετα απο κανα χρονο εμαθα οτι τα απαγορεψαν κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Γιατι να υποβαλεις τον οργανισμο σου σε τετοια διαδικασια ενω μπορεις με λιγη γυμναστικη καθε μερα και σωστη διατροφη να πετυχεις με φυσικο τροπο αυτο που θες διχως αγχοι,αμφιβολιες,χαπια,παρενεργειες κλπ...

Τωρα αν δεν μπορεις τη γυμναστικη οπως εγραψες,δοκιμασε κατι αλλο! Παντως δεν χρειαζεται να λιωσεις στη γυμναστικη :P λιγο περπατημα τη μερα αρκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Καλά, τόσο κακό στην υγεία κάνουν; :hmm:


-petros


δηστυχως ναι,πριν 2 χρονια ειχα παρει και εγω τετοια χαπια..επαιρνα τρια την ημερα πριν το φαγητο για να μου κοψουν την ορεξη..φυσικα δεν συμβουλευτηκα κανεναν...το ειχα δει σε μια διαφημιση..το επαιρνα περιπου 4 μηνες..το αποτελεσμα?εχασα 5 κιλα αλλα χαλασα το στομαχι μου...τωρα απο τη βλακεια μου εχω ευαισθητο στομαχι και με πειραζουν ευκολα καποια φαγητα,εγω που δεν καταλαβαινα τιποτα απο στομαχι....και εγω πιστευα οτι οσοι ελεγαν ποσο βλαβερα ηταν για την υγεια,δεν ισχυαν σε τετοιο βαθμο..τωρα πολλες φορες εχω στομαχοπονους που πραγματικα με πεθαινουν..τι καταλαβα τιποτα...5 κιλα με λιγη γυμναστικη σε ενα μηνα θα τα εχανα οχι σε 4..για αυτο εγω θα σου προτεινα να μην τα παρεις,γιατι να επιβαρυνεις το στομαχι σου?κοψε να τρως μ........,και προσπαθησε να υιοθετησεις φαγητα που δεν ειναι παχυντικα...και θα δεις αποτελεσματα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι χάπια καλέ νέος άνθρωπος; Μακριά από αυτά τα πράγματα, δεν σου χρειάζονται κιόλας.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι:

  • να αποφεύγεις τροφές, όπως κρουασάν, γλυκά, γαριδάκια, πατατάκια κλπ
  • να πίνεις πολύ νερό
  • να τρως 4-5 μικρά γεύματα κατά τη διάρκεια της ημέρας
  • να αθλείσαι λιγουλάκι
Έτσι θα τα χάσεις με φυσιολογικούς ρυθμούς και δεν θα επιβαρύνεις την υγεία σου. Κουράγιο και υπομονή θέλει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
στο πρωτο ετος, πηρα τα reductil, και σε συνδυασμο με καποια χημικη διαιτα εχασα μπολικα κιλα αλλα δεν κανουν καλο. εκτος του οτι ηταν πανακριβα, την περιοδο που τα επαιρνα ειχα ζαλαδες, εντονους πονοκεφαλους, νομιζω ανεβαζα και πιεση και πραγματικα εβλεπα φαγητο και αναγουλιαζα. θυμαμαι μια φορα ειχαν περασει 3-4 ολοληρες μερες και δεν ειχα φαει τιποτα! ημουν μονο με νερο και δεν πειναγα κιολας!

Ολο αυτο με το reductil? Τι λες ρε παιδι μου...δεν παιζει ΚΑΘΟΛΟΥ ολα αυτα τα αποτελεσματα να ηταν αυθυποβολη, οχι οχι, ουτε λιγο. ΒΤW η σιβουτραμινη ειναι ενα μαλακισμενο φαρμακο, πρακτικα αχρηστο για το σκοπο που το δινουν και ακομα πιο αχρηστο γιατι προκαλει καρδιακα προβληματα.

Τεσπα to the point:

Τα φαρμακα τα οποια ΟΝΤΩΣ λειτουργουν μεσοπροθεσμα στην καταστολη της ορεξης ειναι ολες οι αμφεταμινες (μεθ/δεξτρο) και τα αναλογα τους (μεθυλφενιδατη, εφεδρινη).

Φαρμακευτικες αμφεταμινες και εφεδρινη στην ελλαδα δεν θα βρεις, κατατασονται στα ναρκωτικα (λολ).

Ολα αυτα με εξαιρεση την εφεδρινη ειναι εθιστικα. Δουλευουν για κανα μηνα και μετα χρειαζεσαι ολο και αυξανομενες δοσεις.

Η εφεδρινη δουλευει και δεν εχει κινδυνο εθισμου αλλα ειναι παρανομη, συνεπως την εκατσες τη βαρκα, γυμναστικη και λιγο προσοχη στο τι τρως.

Παρεπιπτωντος αν παιζει καταθλιψη καποιο αντικαταθλιπτικο ΙΣΩΣ μετριασει την ορεξη σου...

δηστυχως ναι,πριν 2 χρονια ειχα παρει και εγω τετοια χαπια..επαιρνα τρια την ημερα πριν το φαγητο για να μου κοψουν την ορεξη..φυσικα δεν συμβουλευτηκα κανεναν...το ειχα δει σε μια διαφημιση..το επαιρνα περιπου 4 μηνες..το αποτελεσμα?εχασα 5 κιλα αλλα χαλασα το στομαχι μου...

λολ...δες τα συστατικα του, 99.9% εχει τυροσινη, γκουαρανα, καφεινη και πρασινο τσαι (γκουαρανα = καφεινη παρεπιπτωντος). Δηλαδη οτιδηποτε περιεχει μια κουπα καφε. Αλλα ο καφες δεν σου χαλαει το στομαχι τα "κακα χαπια στο χαλανε".

Ελεος, αν δεν εχετε την ικανοτητα να μαθετε και να ρωτησετε τι βαζετε στο σωμα σας καλυτερα θα ηταν να μην πινετε ουτε νερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
οι λιποδιαλύτες τι λένε?? για αυτά μιλατε τόση ώρα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
οι λιποδιαλύτες τι λένε?? για αυτά μιλατε τόση ώρα?

οσα μπορεις να αγορασεις νομιμα ειναι πεταμενα λεφτα, οσα μπορεις να αγορασεις παρανομα δουλευουν αλλα ειναι επικυνδηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Όχι στα χάπια και από εμένα, δεν τα εμπιστεύομαι. Προσπάθησε να αυξήσεις τις φυτικές ίνες στη διατροφή σου (δεν πέπτονται στο μεγαλύτερο ποσοστό τους από τον άνθρωπο και άρα δεν προσδίδουν θερμίδες ενώ γεμίζουν το στομάχι) και να μειώσεις τα πολλά λιπαρά, καθώς και τα ενδιάμεσα ανθυγιεινά "μασουλήματα"- αντικατέστησέ τα με φρούτα και άλλα ωραία πραγματάκια. :P
Κυρίως, όμως, προσπάθησε να αλλάξεις τη στάση σου απέναντι στη γυμναστική- αν η όποια δίαιτα δε συνδυάζεται με γυμναστική, τελικά χάνεις μυϊκή μάζα και καταστρέφεις τη σύσταση του σώματός σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ολο αυτο με το reductil? Τι λες ρε παιδι μου...δεν παιζει ΚΑΘΟΛΟΥ ολα αυτα τα αποτελεσματα να ηταν αυθυποβολη, οχι οχι, ουτε λιγο. ΒΤW η σιβουτραμινη ειναι ενα μαλακισμενο φαρμακο, πρακτικα αχρηστο για το σκοπο που το δινουν και ακομα πιο αχρηστο γιατι προκαλει καρδιακα προβληματα.

Τεσπα to the point:

Τα φαρμακα τα οποια ΟΝΤΩΣ λειτουργουν μεσοπροθεσμα στην καταστολη της ορεξης ειναι ολες οι αμφεταμινες (μεθ/δεξτρο) και τα αναλογα τους (μεθυλφενιδατη, εφεδρινη).

Φαρμακευτικες αμφεταμινες και εφεδρινη στην ελλαδα δεν θα βρεις, κατατασονται στα ναρκωτικα (λολ).

Ολα αυτα με εξαιρεση την εφεδρινη ειναι εθιστικα. Δουλευουν για κανα μηνα και μετα χρειαζεσαι ολο και αυξανομενες δοσεις.

Η εφεδρινη δουλευει και δεν εχει κινδυνο εθισμου αλλα ειναι παρανομη, συνεπως την εκατσες τη βαρκα, γυμναστικη και λιγο προσοχη στο τι τρως.

Παρεπιπτωντος αν παιζει καταθλιψη καποιο αντικαταθλιπτικο ΙΣΩΣ μετριασει την ορεξη σου...



λολ...δες τα συστατικα του, 99.9% εχει τυροσινη, γκουαρανα, καφεινη και πρασινο τσαι (γκουαρανα = καφεινη παρεπιπτωντος). Δηλαδη οτιδηποτε περιεχει μια κουπα καφε. Αλλα ο καφες δεν σου χαλαει το στομαχι τα "κακα χαπια στο χαλανε".

Ελεος, αν δεν εχετε την ικανοτητα να μαθετε και να ρωτησετε τι βαζετε στο σωμα σας καλυτερα θα ηταν να μην πινετε ουτε νερο

ενταξει εκεινη τη χρονικη περιοδο της ζωης μου ειχα παρει πολλα κιλα και ηθελα να τα χασω γρηγορα....συγουρα ηξερα οτι εκαναν κακο γενικα στον οργανισμο αλλα τα επαιρνα αφου η φραμκοποιος μου ειπε οτι ηταν φυσικα (λεμε τωρα),μετα απο λιγο χρονικο διαστημα αρχισα να εχω στομαχοπονους κατι που δεν ειχα πριν τα χαπια...τα σταματησα αλλα τη ζημια την εκανα...

α και κατι αλλο μπορεις να μου πεις γιατι παντα εισαι τοσο ερειστικος και το παιζεις παντογνωστης???δηλαδη μεσα απο αυτα που γραφεις προσπαθεις να το παιξεις ο μιστερ κλεβερ.....ξες εδω ειναι ενα φορουμ ,μπορεις να λες τη γνωμη σου αλλα δεν ειναι αναγκη με αυτο το τονο..και μη μου πεις οτι δεν ισχυει κατι τετοιο βλεπω συνεχως στις απαντησεις σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top