Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,246 μέλη και 2,424,717 μηνύματα σε 75,711 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 438 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το paypal

Kostas1515

Νεοφερμένος

Ο Kostas1515 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Kostas1515 έγραψε: στις 18:46, 09-06-08:

Θελω να κανω καποιες αγορες στο ebay. Θα παω αυριο στην Πειραιως να ανοιξω λογαριασμο και να βγαλω καρτα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:47, 09-06-08:

Ωραία, έχει και καλό e-banking
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 18:49, 09-06-08:

Η μανα μου εχει πιστωτικη αλλα δεν μου τη δινει φυσικά. (και καλα κανει) Εχει και μια για αναληψεις απο ΑΤΜ η οποια ειναι VISA αλλα ουτε αυτη μου τη δινει επομενως θα κανω δικο μου λογαριασμο να ησυχασω.

-τι ειναι το e-banking?
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:57, 09-06-08:

Για να ανοίξεις λογαριασμό by the way πρέπει να έχεις ΑΦΜ, και δεν μπορείς να είσαι ο μοναδικός κάτοχος του λογαριασμού αν δεν είσαι 18.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 18:59, 09-06-08:

Τις πληρω αυτες τις προυποθεσεις.
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 14:15, 10-06-08:

Εβγαλα σημερα καρτα-ειμαι πολυ χαρουμενος. Ειναι Visa απο την Πειραιως και τις εβαλα 30 ευρω + 5 για το e-banking. Πλεον μπορω να αγοραζω μεσω e-bay καποια πραγματα που δεν υπάρχουν Ελλάδα και τα θελω από καιρο.
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 15:35, 10-06-08:

oχι ρε γμτ, παω να κανω λογαριασμο στο Paypal και περναω τα στοιχεια της καρτας και δεν τη παίρνει. Μου γραφει αυτο:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Το τσεκαρα δεν εχω κανει λαθος στα στοιχεια που δινω. Καμια ιδεα?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:42, 10-06-08:

Περίμενε ένα 24ώρο, για ισχύει μια κάρτα πρέπει να περάσουν 24ώρες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 15:50, 10-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Περίμενε ένα 24ώρο, για ισχύει μια κάρτα πρέπει να περάσουν 24ώρες

μπορω να ρωτησω γιατι? Θελω να πω μου ειπαν στη τραπεζα ισχυει απο τι στιγμη που τη πηρα.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:56, 10-06-08:

Σίγουρα; πρώτη φορά ακούω για επιτόπου.

Έχει ένα τηλέφωνο πίσω στην κάρτα, πάρε τους και ρώτησε τους αν η κάρτα έχει ενεργοποιηθεί, έπειτα πες τους ότι δεν λειτουργεί στο PayPal και διάβασε τους το μήνυμα λάθους
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 16:08, 10-06-08:

Ναι μου ειπαν οτι απο τηστιγμη που την παιρνεις μπορεις να κανεις αναληψεις. Τωρα μηπως για το Paypal ισχυει το 24ωρο??
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 16:29, 10-06-08:

Πηρα πριλ λιγο τηλ. Μου ειπαν πρεπει να περασουν 24 ωρες για να ειναι διαθεσιμα τα χρηματα-ειχες δικιο. Υπομονη λοιπόν.

(Δεν κρατιεμαι θελω να ψωνισω από το Ebay κατι που εχω βαλει απο καιρο στο ματι...)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:40, 10-06-08:

Εγώ θυμάμαι ότι ακόμη και για αναλήψεις χρειάστηκε για μια μέρα.

edit: είδες;

Υ.γ.: Το Paypal θα σε χρεώσει 1.5 ευρώ έπειτα θα πρέπει να μπεις στο e-banking και να δεις τον κωδικό στην περιγραφή της χρεώσεις, και να το δώσεις στο paypal. Τότε θα σου επιστέψει το 1.5 ευρώ στο λογαριασμό του Paypal σου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 16:47, 10-06-08:

1,5 ευρω αφου περασω τη καρτα φυσικα. Ετσι? Πως μπαινω στο e-banking της Πειραιως? Σορρυ που σε πρήζω αλλα δεν τα ξερω καθολου. Ευχαριστω
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:49, 10-06-08:

Ακριβώς. Προσοχή για χρησιμοποιείς την κάρτα πρέπει να έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο και όχι λογιστικό. Τέλος για να μπεις στο e-banking μπαίνεις από το https://www.winbank.gr
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 16:53, 10-06-08:

διαθεσιμο υπολοιπο δεν ειναι τα 30 ευρω που εκανα καταθεση σημερα?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:13, 10-06-08:

Λογικά αύριο θα είναι διαθέσιμο υπόλοιπο, σήμερα είναι λογιστικό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 17:24, 10-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Λογικά αύριο θα είναι διαθέσιμο υπόλοιπο, σήμερα είναι λογιστικό

ok φιλε σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Να πω οτι μπηκα στο e-banking και λεει κανονικα οτι εχω 30 ευρω. Υπομονη ως αυριο λοιπόν.
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 17:46, 10-06-08:

κατι τελευταιο που σκεφτηκα τωρα. Ακομα και αν εχεις δικιο και δεν επαιρνε τη καρτα επειδη δεν εχει ενεργοποιηθει ο λογαριασμός, κανονικα δεν επρεπε να την πάρει και να μου γραφει υπόλοιπο 0? και αυριο να ενεργοποιηθουν τα χρηματα κανονικά? Ομως εδω δεν τη δεχεται καθολου.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:48, 10-06-08:

Όχι όχι δεν με κατάλαβες, για να ισχύει μια κάρτα δηλαδή να μπορείς να κάνεις ανάληψη και αγορές ήξερα ότι πρέπει αν περάσει ένα 24ώρο (ειδικά για αγορές)

Δοκίμασε αύριο, αν συμβεί ξανά το ίδιο επικοινώνησε με Τράπεζα Πειραιώς ξανά
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια