Σχετικά με το paypal

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχει σημασία αυτό;

Ναι αν θέλει να αγοράσει κατι μικρό ή απο Επώνυμο ονλαιν κατάστημα το PayPal είναι περιττο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι αν θέλει να αγοράσει κατι μικρό ή απο Επώνυμο ονλαιν κατάστημα το PayPal είναι περιττο

Θελω να κανω λογαριασμο paypal για να παιζω στοιχημα online διοτι εχει υπερβολικα καλυτερες αποδοσεις απο οτι ο οπαπ(bwin και τα μυαλά στα καγκελα:))


Για προιντα απο internet btw τα αγοραζω συνηθως με προπληρωμενη καρτα απο eurobank
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στοιχηματάκιας ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το καλοκαίρι ήθελα να πληρώσω συνδρομή σε μία ιστοσελίδα, και γινόταν μόνο μέσω paypal.
Απ' ό,τι θυμάμαι, μπήκα μέσω google στο paypal, άνοιξα λογαριασμό, έδωσα την προπληρωμένη κάρτα αφού έδωσα και έναν κωδικό για να μπαίνω και έτσι έκανα την πληρωμή, παρ' ό,τι δεν το είχα ξανακάνει το βρήκα εύκολο και απλώς ζήτησα από την ιστοσελίδα να μου επιβεβαιώσει ότι τα έλαβε, μου το επιβεβαίωσαν, και όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θελω να κανω λογαριασμο paypal για να παιζω στοιχημα online διοτι εχει υπερβολικα καλυτερες αποδοσεις απο οτι ο οπαπ(bwin και τα μυαλά στα καγκελα:))


Για προιντα απο internet btw τα αγοραζω συνηθως με προπληρωμενη καρτα απο eurobank

Mπορείs να κανείς την δουλειά σου με την προπληρωμενη στο Bwin. Δεν είναι δύσκολη η έγγραφη στο PayPal στην ουσία είναι κατι σαν μεσάζοντας. Οι πληροφορίες που δίνεις είναι κρυπτογραφημενες σε τριτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Mπορείs να κανείς την δουλειά σου με την προπληρωμενη στο Bwin. Δεν είναι δύσκολη η έγγραφη στο PayPal στην ουσία είναι κατι σαν μεσάζοντας. Οι πληροφορίες που δίνεις είναι κρυπτογραφημενες σε τριτους

ναι αλλα αν αγορασω μια προπληρωμενη καρτα αυτη δεν ληγει καποτε;;;
το προβλημα μου ειναι που θα πανε τα λεφτα αν κερδισω και απο που θα μπορω να τα παιρνω(αναληψη);;;
Επισης,δλδ τι κανω παιρνω την προπληρωμενη,φορτωνω τα χρηματα της στο λογαριασμο στο paypal και ειμαι οκ για μια ζωη;;;:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω πως γινεται να κανω ενα λογαριασμο paypal. Αναλυτικά τι χρειαζομαι,ποσα ευρω ειναι το ελαχιστο ποσο μεσα σε αυτο το λογαριασμο,κινδυνους που ισως να ενεχει,βηματα για ενεργοποιηση της κτλπ


Γενικα οποιαδήποτε πληροφορια επι του θεματος θα μου ηταν ιδιαιτερα χρησιμη:)

Χρειάζονται τα στοιχεία σου,ένα εγκυρο e-mail,και μία πιστωτική/χρεωστική κάρτα,σου προτείνω το δεύτερο.
Ελάχιστο ποσό δεν υπάρχει καθώς τα χρήματα στα τραβάει ΟΤΑΝ κανεις την συναλλαγη.
Τα γράφει πολύ αναλυτικά στην σελίδα τους στα Ελληνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ναι αλλα αν αγορασω μια προπληρωμενη καρτα αυτη δεν ληγει καποτε;;;
το προβλημα μου ειναι που θα πανε τα λεφτα αν κερδισω και απο που θα μπορω να τα παιρνω(αναληψη);;;
Επισης,δλδ τι κανω παιρνω την προπληρωμενη,φορτωνω τα χρηματα της στο λογαριασμο στο paypal και ειμαι οκ για μια ζωη;;;:hmm::hmm::hmm:

To PayPal είναι ένας καλός τρόπος για να παρακαμψεις να κάνουν κατάθεση αυτοί στο Bwin στο λογαριασμό σου στην τράπεζα. Σου τα βάζουν στο PayPal και μετα εσύ απο το PayPal στο λογαριασμό σου και η τράπεζα δεν έχει ιδέα απο που κερδίσες τα χρήματα.

Παλιά ο στοίχηματισμος σε ονλαιν σάιτς ήταν παρανομα το PayPal ήταν καλή λύση τώρα δε ξέρω τι παίζει με τον νομο

Οι προπληρωμενες κάρτες ανανεώνονται όταν λήξουν δε χάνεις τα λεφτα σου ούτε κλείνει ο λογαριασμός

Όπως τα είπες είναι το PayPal,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Nομίζω πληρώνεις ένα fee αν βάζεις χρήματα στο paypal μέσω πιστωτικής. Γιατί δεν βγάζεις μια κανονική πιστωτική κάρτα να ησυχάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Nομίζω πληρώνεις ένα fee αν βάζεις χρήματα στο paypal μέσω πιστωτικής. Γιατί δεν βγάζεις μια κανονική πιστωτική κάρτα να ησυχάσεις;

Θές να πείς χρεωστικής μήπως;;
Εμένα πάντως δεν μου κρατούσαν τίποτα.
Και απο όσο γνωρίζω η paypal σου κρατάει λεφτά όταν σου βάζουν άλλοι χρήματα στον λογαριασμό σου.

There's no charge to open a PayPal account and to transfer money from your bank account to your PayPal account. There is also no charge to purchase items using your PayPal account.

There are fees in other cases, such as:
Receiving payments for goods and services.
Receiving payments from friends and family made using a debit or credit card.
Receiving payments from people in other countries.
See the User Agreement for more details on fees.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Θές να πείς χρεωστικής μήπως;;
Εμένα πάντως δεν μου κρατούσαν τίποτα.
Και απο όσο γνωρίζω η paypal σου κρατάει λεφτά όταν σου βάζουν άλλοι χρήματα στον λογαριασμό σου.

Χρεωστική;;; Τι είναι αυτό;;; :redface:
Εννοούσα να βάζεις χρήματα στο paypal μέσω πιστωτικής κάρτας, πχ visa, η οποία δεν είναι debit και δεν είναι prepaid.
Σκεφτόμουν κάποτε να ανοίξω λογαριασμό paypal για skype, κλπ, αλλά τελικά έβγαλα πιστωτική... 2 μάλιστα :lol: Ο λόγος είναι ότι πριν βγάλω τις πιστωτικές δεν είχα credit history και μου είπαν από την τράπεζα ότι είναι πολύ σημαντικό να έχεις (καλό) credit history, ειδικά όταν πρόκειται να αγοράσεις στο μέλλον σπίτι με δάνειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Οι προπληρωμενες κάρτες ανανεώνονται όταν λήξουν δε χάνεις τα λεφτα σου ούτε κλείνει ο λογαριασμός
ανανεωνονται μονες τους δλδ;;;

Χρεωστική;;; Τι είναι αυτό;;; :redface:
ναι και εγω μπερδευτηκα αν μπορειτε να στειλετε κανενα link σχετικα με το τι ακριβως ειναι;;;
Εννοούσα να βάζεις χρήματα στο paypal μέσω πιστωτικής κάρτας, πχ visa, η οποία δεν είναι debit
αυτο δεν θελω να το κανω διοτι δεν θελω να ανακατεβομαι με πιστωτικες....
και δεν είναι prepaid.
αν παρω μια καρτα prepaid μετα αν κερδισω χρηματα απο το paypal πως θα τα παρω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ανανεωνονται μονες τους δλδ;;;
....αν παρω μια καρτα prepaid μετα αν κερδισω χρηματα απο το paypal πως θα τα παρω;;;

Εμένα μου στέλνει ταχυδρομικά η τράπεζα άλλη

από το paypal μπορείς να φορτώσεις τα χρήματα στον λογαριασμό σου. (βασικά σε όποιος θες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οκ νομιζω οτι το καταλαβα,σιγουρα μου λυθηκαν οι περισσοτερες αποριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Βλέπω έχει ζαλίσει αρκετό κόσμο το θέμα του paypal. Δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί γι' αυτό θα ήθελα μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος.

Έφτιαξα ένα λογαριασμό στο paypal δίνοντας e-mail κλπ. Προσπάθησα να τον συνδέσω με την κάρτα μου (maestro), αλλά δεν μπόρεσα. Αύριο σκοπεύω να πάω στην τράπεζα για βοήθεια, αλλά το έριξα και στο διάβασμα παράλληλα για να μπορώ να συνεννοηθώ.

Τελικά, πρέπει να πάω να βγάλω μια προπληρωμένη/χρεωστική visa για να μπορέσει να συνδεθεί με το paypal; Πιστωτική δεν έχω και δε θα ήθελα να αποκτήσω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν χρειάζεσαι πιστωτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το ξέρω. Απλώς λέω ότι ή χρεωστική θα χρησιμοποιήσω ή προπληρωμένη γιατί δεν με ενδιαφέρει το ενδεχόμενο πιστωτικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Είναι περίεργο αλήθεια.
Πρόπερσι άνοιξα λογαριασμό, και έκανα μία πληρωμή.
Πέρσι θέλησα να το ξαναχρησιμοποιήσω για μία συνδρομή σε ιστοσελίδα, και μου άλλαξε για αρκετές ημέρες τα φώτα.
Τελικά παρακάλεσα τον διαχειριστή να μου στείλει κάποιο λογαριασμό και έτσι έκανα την δουλειά μου.
Μετά από κανένα μήνα λάμβανα συνεχώς μηνύματα από το ίδιο το paypal να κάνω κάποιες ρυθμίσεις, το αγνόησα, με προειδοποίησε (δεν θυμάμαι γιατί, αν μου ακύρωνε τον λογαριασμό ή κάτι άλλο) το ξανα-αγνόησα, και δεν ξέρω τι απέγινε ο λογαριασμός μου.
Δεν ξέρω αν ξαναχρειαστεί να κάνω κάποια πληρωμή αν μου δουλέψει, το θέμα είναι ότι δεν μπορούσα να ανοίξω κανούργιο λογαριασμό γιατί μου έβγαζε ότι η προπληρωμένη είναι συνδεδεμένη ήδη με κάποιο λογαριασμό, πολύ εκνευριστική διαδικασία δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι και εγω μπερδευτηκα αν μπορειτε να στειλετε κανενα link σχετικα με το τι ακριβως ειναι;;;

Η χρεωστική είνια ακριβώς όπως η πιστοτική στη χρήση της. Η μόνη διαφορά είναι πως στην χρεωστική πρέπει πρώτα να καταθέσεις το πόσο στην κάρτα και μετά να κάνεις την αγορά. Το πλεονέκτιμά της δηλαδή έναντι της πιστωτικής είναι πως πρότων δε πληρώνεις τόκους (αν και πληρώνεις ένα μικρό ποσό κάθε φορά που καταθέτεις χρήματα στην κάρτα συνήθως 1 ευρο) και δεύτερον το ότι σε αποτρέπει απ'το να κάνεις αλόγιστη χρήση δηλαδή να αγοράσεις πολλά πράματα και να σου έρθει μετά ένας λογαριασμός βουνό. Επίσης αν σου τη κλέψουν σε αντίθεση με τη πιστωτική το μεγαλύτερο ποσό που μπορούν να σου κλέψουν είναι όσα έχει μέσα η κάρτα εκείνη τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Είναι περίεργο αλήθεια.
Πρόπερσι άνοιξα λογαριασμό, και έκανα μία πληρωμή.
Πέρσι θέλησα να το ξαναχρησιμοποιήσω για μία συνδρομή σε ιστοσελίδα, και μου άλλαξε για αρκετές ημέρες τα φώτα.
Τελικά παρακάλεσα τον διαχειριστή να μου στείλει κάποιο λογαριασμό και έτσι έκανα την δουλειά μου.
Μετά από κανένα μήνα λάμβανα συνεχώς μηνύματα από το ίδιο το paypal να κάνω κάποιες ρυθμίσεις, το αγνόησα, με προειδοποίησε (δεν θυμάμαι γιατί, αν μου ακύρωνε τον λογαριασμό ή κάτι άλλο) το ξανα-αγνόησα, και δεν ξέρω τι απέγινε ο λογαριασμός μου.
Δεν ξέρω αν ξαναχρειαστεί να κάνω κάποια πληρωμή αν μου δουλέψει, το θέμα είναι ότι δεν μπορούσα να ανοίξω κανούργιο λογαριασμό γιατί μου έβγαζε ότι η προπληρωμένη είναι συνδεδεμένη ήδη με κάποιο λογαριασμό, πολύ εκνευριστική διαδικασία δηλαδή.

Πιθανόν να είχε λήξει η κάρτα σου μετά απο δυο χρόνια που πήγες να την ξαναχρησιμοποιήσεις και να έπρεπε να καταχωρήσεις τα στοιχεία της καινούργιας

Η χρεωστική είνια ακριβώς όπως η πιστοτική στη χρήση της. Η μόνη διαφορά είναι πως στην χρεωστική πρέπει πρώτα να καταθέσεις το πόσο στην κάρτα και μετά να κάνεις την αγορά. Το πλεονέκτιμά της δηλαδή έναντι της πιστωτικής είναι πως πρότων δε πληρώνεις τόκους (αν και πληρώνεις ένα μικρό ποσό κάθε φορά που καταθέτεις χρήματα στην κάρτα συνήθως 1 ευρο) και δεύτερον το ότι σε αποτρέπει απ'το να κάνεις αλόγιστη χρήση δηλαδή να αγοράσεις πολλά πράματα και να σου έρθει μετά ένας λογαριασμός βουνό. Επίσης αν σου τη κλέψουν σε αντίθεση με τη πιστωτική το μεγαλύτερο ποσό που μπορούν να σου κλέψουν είναι όσα έχει μέσα η κάρτα εκείνη τη στιγμή.

Στην χρεωστική (ή αλλιώς κάρτα ανάληψης απο ΑΤΜ) δεν υπάρχει συνήθως προμήθεια κατάθεσης, γιατί είναι κάρτα που συνδέεται με λογαριασμό ταμιευτηρίου. Μόνο στην προπληρωμένη υπάρχει γιατί δεν συνδέται με κάποιον λογ/σμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top