Forthnet

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καλή φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι εννοείς;
Δηλαδή... όσοι πχ πληρώνουν για ADSL2+ θα δουν καμιά βελτίωση στις ταχύτητές τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φυσικά
edit: Δεν σημαίνει ότι όποιος έκανε συγχρονισμό στα 15mbps τώρα θα κάνει σε μεγαλύτερο νούμερο, αυτό είναι άσχετο. Απλώς σε ώρες αιχμής θα υπάρχει μια μεγαλύτερη ανάσα στο δίκτυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mπράβο η forthnet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Mπράβο η forthnet!

#$@#%@#$%@# η forthnet καλύτερα! :)
Ας αφήσουν τα 10 gbps και ας κοιτάξουν να κάνουν τα τηλέφωνα να λειτουργούν σωστά έστω για ένα διάστημα πάνω απο 2 εβδομάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Τώρα με έφτιαξες. ΚΙ έχω Forthnet ADSL 2 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
#$@#%@#$%@# η forthnet καλύτερα! :)
Ας αφήσουν τα 10 gbps και ας κοιτάξουν να κάνουν τα τηλέφωνα να λειτουργούν σωστά έστω για ένα διάστημα πάνω απο 2 εβδομάδες!
Αν δεν κάνω λάθος το τηλ της forthnet βασίζεται στην τεχνολογία voIP όποτε τα 10GBps δεν είναι εντελώς άχρηστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος το τηλ της forthnet βασίζεται στην τεχνολογία voIP όποτε τα 10GBps δεν είναι εντελώς άχρηστα

:hmm:
Δηλαδή θα φτιάξει η ποιότητα του σήματος τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξέρω ...

Υ.γ.: Το πρόβλημα με την τηλεφωνία στην forthnet, για εμένα τουλάχιστον, είναι η τεχνογνωσία. Έχουν όλη την καλή διάθεση για ποιοτικές υπηρεσίες αλλά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Επιτέλους!!!:):clapup:
22/11/2007
Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:05/12/2007
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory1987

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τυχαιροι ειστε παιδια εμενα η 4νετ μου εχρχεται τελη φεβρουαριου...
Μεχρι τοτε παιζω με την 1mb της αλτεκνετ...
Εγω και στα 15 να κλειδωσω δεν με πειραζει αρκει να ερθει η ατιμη γιατι ολο απο αναβολη σε αναβολη το παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
#$@#%@#$%@# η forthnet καλύτερα! :)
Ας αφήσουν τα 10 gbps και ας κοιτάξουν να κάνουν τα τηλέφωνα να λειτουργούν σωστά έστω για ένα διάστημα πάνω απο 2 εβδομάδες!


εμάς πάντως η τηλεφωνία μια χαρά είναι και δε μας έβγαλε ποτέ κανένα πρόβλημα!!! :hmm:

με τη σύνδεση στο νετ έχουμε κάτι προβληματάκια... μας πετάει πυκνά συχνά εκτός
Μας λένε συνεχώς ότι είναι μάλλον προβληματικό το Modem ή υπάρχει κάποιο βραχικύκλωμα στη γραμμή αλλά δεν λύνουν το πρόβλημα δυστυχώς κι έχω αρχίσει και φορτώνω


πάντως... μπράβο για τα 10 Gbps αλλά πρέπει να λύσουν στο μεταξύ και τα άλλα τους προβλήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
εμάς πάντως η τηλεφωνία μια χαρά είναι και δε μας έβγαλε ποτέ κανένα πρόβλημα!!! :hmm:

με τη σύνδεση στο νετ έχουμε κάτι προβληματάκια... μας πετάει πυκνά συχνά εκτός
Μας λένε συνεχώς ότι είναι μάλλον προβληματικό το Modem ή υπάρχει κάποιο βραχικύκλωμα στη γραμμή αλλά δεν λύνουν το πρόβλημα δυστυχώς κι έχω αρχίσει και φορτώνω


πάντως... μπράβο για τα 10 Gbps αλλά πρέπει να λύσουν στο μεταξύ και τα άλλα τους προβλήματα!

Εμένα το ίντερνετ είναι μια χαρά, το τηλέφωνο είναι για σφαλιάρες όμως, οταν πιτσιρικάς είχα ενώσει 2 κυπελάκια με ένα κορδόνι και μίλαγα με τον αδερφό μου είχα πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου απο την forthnet.
Έχε χάρει που δεν έχω που αλλού να πάω γιατί και οι άλλοι οι ακριβοι είναι οί άσχετοι με το αντικέιμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εμένα το ίντερνετ είναι μια χαρά, το τηλέφωνο είναι για σφαλιάρες όμως, οταν πιτσιρικάς είχα ενώσει 2 κυπελάκια με ένα κορδόνι και μίλαγα με τον αδερφό μου είχα πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου απο την forthnet.
Έχε χάρει που δεν έχω που αλλού να πάω γιατί και οι άλλοι οι ακριβοι είναι οί άσχετοι με το αντικέιμενο

αρχικά είχαμε παρόμοιο πρόβλημα... αλλά δεν έφταιγε η forthnet!
ήταν ένα φίλτρο που είχαμε βάλει στην πρίζα για το ασύρματο....
όταν αλλάξαμε πρίζα, και βγάλαμε το φίλτρο, η ποιότητα μια χαρα! μήπως έχεις κάτι ανάλογο?
επειδή νομίζω χρειάζεται φίλτρο αν είναι σε κοινή πρίζα με το νετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
αρχικά είχαμε παρόμοιο πρόβλημα... αλλά δεν έφταιγε η forthnet!
ήταν ένα φίλτρο που είχαμε βάλει στην πρίζα για το ασύρματο....
όταν αλλάξαμε πρίζα, και βγάλαμε το φίλτρο, η ποιότητα μια χαρα! μήπως έχεις κάτι ανάλογο?
επειδή νομίζω χρειάζεται φίλτρο αν είναι σε κοινή πρίζα με το νετ

To έχω δοκιμάσει και με φίλτρο και άφιλτρο! :P και είναι το ίδιο ρε γμτ.
Άσε που το έχω βάλει και σε άλλη πριζα και μια απο τα ίδια.
Εδω καλείς στο σπίτι και άλλες φορές ακούς να καλεί και άλλες χωρίς να το ακούσει το έχει σηκώσει ό άλλος, άστα μπουρδ@λο εταιρεία.
25 φορές έχω πάρει βαρέθηκα να τους βρίζω πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Στον τελικό χρήστη η παρεχόμενη τηλεφωνία της Φόρθνετ, είναι υλοποίησης PSTN οπότε:

1) Δοκιμάστε φίλτρα στις τηλεφωνικές συσκευές σας

2) Ελέγξτε την εσωτερική καλωδίωση για σφάλματα.

3) Παίξτε μπάλα ακόμα και κατευθείαν στον κατανεμητή της πολυκατοικίας για να διαπιστώσετε το τελευταίο.


Εαν παρόλαυτα θέλετε να αλλάξετε εταιρία, ψάξτε το πολύ καλά πρίν γυρίσετε στον -πολύ ποιοτικό μεν- αλλά πανάκριβο δε ΟΤΕ. Μια καλή εταιρία (χωρίς να κάνω διαφήμιση) είναι και η ΝΕΤΟΝΕ. Αν σας καλύπτει, θεωρώ πως αξίζει τον κόπο να δοκιμάσετε. Εμένα μου ήρθε ο εξοπλισμός και εντός των ημερών θα είμαι με 16Mbit DL/ 1mbit UL και 2 τηλεφωνικές γραμμές από την εν λόγω εταιρία. Όταν ενεργοποιηθώ θα σας πω εντυπώσεις και επι της παρεχόμενης υπηρεσίας. Μέχρι στιγμής η εταιρία με έχει εξυπηρετήσει θαυμάσια και προχωράω χωρίς καθυστερήσεις προς την ενεργοποίηση.

Ακόμα και να μην επιλέξετε αυτή, ψάξτε το καλά. Πέρα από τις διαφημίσεις και τις φανφάρες και τις φοβίες, έξυπνος-κερδισμένος καταναλωτής είναι μόνο ο ενημερωμένος καταναλωτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εαν παρόλαυτα θέλετε να αλλάξετε εταιρία, ψάξτε το πολύ καλά πρίν γυρίσετε στον -πολύ ποιοτικό μεν- αλλά πανάκριβο δε ΟΤΕ. Μια καλή εταιρία (χωρίς να κάνω διαφήμιση) είναι και η ΝΕΤΟΝΕ. .

Για την συγκεκριμένη δεν έχω ακουσει το παραμικρό παράπονο απλά δεν ξέρω όταν θα αρχίσει να έχει τον όγκο που έχουν οι άλλοι αν θα τα κάνει μαντάρα και αυτή! :/:

Άντε να δούμε πότε θα σοβαρευτούν, πάντως η τηλεφωνία είναι αδιέξοδο αυτή την στιγμη
ΟΤΕ πΟΤΕ ξανά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επιπλέον, ειδικά για τους συνδρομητές των περιοχών που δεν καλύπτονται ακόμη από το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet, η ταχύτητα της υπηρεσίας Forthnet ADSL αναβαθμίζεται και από 1Mbps φθάνει έως τα 4Mbps!

Για τους συνδρομητές αυτούς, η περεταίρω αναβάθμιση της ταχύτητας έως 24Mbps, γίνεται αυτόματα και χωρίς κανένα επιπλέον κόστος, μόλις υπάρξει κάλυψη της περιοχής τους από το δίκτυο της εταιρίας.
πηγή

Αντε να δουμε κι εμεις που δεν μπαίνουμε ακομα στο 24αρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Tώρα και το Ρέθυμνο και τα Χανιά μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα!
Το Ρέθυμνο και το κέντρο της πόλης των Χανίων καλύπτονται πλέον από το ιδιόκτητο ADSL2+ δίκτυο της Forthnet και έτσι οι κάτοικοί τους μπορούν να μιλούν από το σταθερό τους, αλλά και να σερφάρουν ελεύθερα, χωρίς πάγιο ΟΤΕ![...]
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top