"Εκβιάζουν το παιδί μου"

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Παραθέτω εδώ το post μίας γυναίκας από το blog της. Μία παρέα παιδιών έκανε συμμορία και απειλεί συνεχώς τον γιο της για να του αποσπάσει χρήματα. Η γυναίκα όπως είναι φυσικό είναι απελπισμένη...

Ορίστε το post της:

-----------------------------------------
Η εξεταστική στο γυμνάσιο του γιού μου ακόμη δεν τελείωσε. Έμειναν μόνο μερικά μαθήματα..Γιατί ξεκινάω από την εξεταστική;Έβλεπα τον γιό μου να χει υπερβολικό άγχος,να μου συμπεριφέρεται και να μου μιλάει πολύ άσχημα,να βγάζει πρωτοφανή επιθετικότητα,τα απέδιδα όλα στο άγχος για τις εξετάσεις.Ώσπου προχτές,που διαβάζαμε το πιό απλό το πιό εύκολο μάθημα Θρησκευτικά με ρωτάει
"Μαμά πόσο έχει ο μήνας αύριο;;;"
6 απαντάω μη δίνοντας και ιδιαίτερη σημασία σε μια τόσο συνηθισμένη ερώτηση.
Τον έβλεπα όμως πως δεν μπορούσε να συγκεντρωθεί..προσποιήθηκα πως δεν το πρόσεξα.
Έρχεται η επόμενη ερώτηση:
"μαμά να σου πω κάτι,αλλά σε παρακαλώ μην θυμώσεις"

Πιστεύοντας πως θα ήθελε να μου ζητήσει κάτι "άσχετο" απάντησα "για λέγε,για λέγε και βλέπουμε" με ειρωνικό τρόπο,όχι άσχημα ειρωνικό αλλά περισσότερο με το στυλ του ξέρω τί θα μου πεις,αλλά ότι και να ναι δεν θα σταματήσεις το διάβασμα.

Με κοίταξε,τότε διέκρινα στα μάτια του πως όντως κάτι σοβαρό συμβαίνει και του απάντησα "έλα βρε λέγε,αφου το ξέρεις πως δεν θα θυμώσω ότι και να ναι"
-Να,αύριο ένα παιδί θα έρθει να με βρει,και θα με σπάσει στο ξύλο με τους φίλους του.
Ξεπερνώντας το σοκ της στιγμής (όντως ήταν το μοναδικό που δεν περίμενα ν ακούσω),άρχισα να ρωτάω τί έγινε και γιατί ειδικά αύριο θα τον χτυπήσουν.
Τότε έμαθα όσα δικαιολογούσαν το άγχος και την συμπεριφορά των τόσων ημερών.

Έμαθα για μιά παρέα-εγώ το λέω παρέα η αστυνομία ίσως το ονόμαζε "σύσταση συμμορίας" ή απλά συμμορία..μια "παρέα" στην οποία ανήκε κι ένας γνωστός του γιού μου και από τη γειτονιά και από το δημοτικό.
(Μια παρέα γεωργιανών ηλικίες των παιδιών από 16-18)

Έμαθα,πως αυτός ο γνωστός του, όποτε συναντούσε το γιό μου,τον έψαχνε αν έχει χρήματα και του τα έπαιρνε.Έμαθα πως οι μεγαλύτεροι της παρέας το κάναν αυτό σε άλλους.

Έμαθα πως μια μέρα χτύπησε το γιο μου στο δρόμο επειδή δεν είχε πάνω του χρήματα.Ο γιος μου,δεν μου τα έλεγε αυτά γιατί πίστευε ότι μεγάλωσε πια και σαν άντρας πρέπει να λύνει μόνος του τις διαφορές...
(Το γεγονός ότι ο γιός μου 13 χρονών παιδί,έκανε συνέχεια κάμψεις ν αποκτήσει "μπράτσα" το απέδιδα στην εφηβεία και στο ν αρέσει στα κορίτσια...άλλωστε γυμναστική ήταν και άρα δύσκολο κάτι τέτοιο θα μου κινούσε υποψίες)Ίσως και να προσπαθώ να δικαιολογηθώ εδώ,ίσως να νιώθω τύψεις που στάθηκα ανίκανη να δω τί κρύβεται πίσω απ όλα αυτά.

Έμαθα για "το στοίχημα". Ο γιος μου,για να μην του παίρνει ο άλλος τα χρήματα που είχε πάνω του,τα έδινε σ έναν συνομήλικό του φίλο.Τον συνάντησε στο δρόμο ξανά ο -δεν ξέρω πως να τον ονομάσω- και του είπε να του δώσει τα λεφτά του.απάντησε ο γιος μου πως δεν έχει πάνω του χρήματα. "τί στοίχημα βάζεις πως αν σε ψάξω θα βρω" του λέει εκείνος. 100 ευρώ απαντάει ο γιός μου αφού έτσι κι αλλιώς τα 2 ευρώ που χε πάνω του τα χε δώσει στον φίλο του. Ο άλλος ψάχνει δεν βρίσκει τίποτε,φεύγει.Ο γιός μου παίρνει τα χρήματά του απ τον φίλο του και συνέχισαν την βόλτα τους.Ξανά μπροστά τους ο άλλος.Άκουσε το κουδούνισμα απ τα κέρματα και του λέει να έχεις χρήματα.....έχασες τα 100 ευρώ...στη συζήτηση που είχαν του κατέβασε το στοίχημα στα 50 ευρώ και κατέληξε μέχρι τις 6 ιουνίου αν δεν μου τα φέρεις θα σε σπάσω στο ξύλο και εγώ και οι φίλοι μου. Τώρα τί συζήτηση σοβαρή μπορούσε να κάνει με ένα 13χρονο...απορώ.

Μόλις τα έμαθα αυτά κι αφού του είπα,πως δεν υπάρχει περίπτωση να του δώσω τα χρήματα κι έτσι να "υποκύψει" σε εκβιαστές,θεώρησα σωστό να πάω στους γονείς του άλλου παιδιού,η αλήθεια είναι πως φοβόμουν,αλλά βρέθηκα μπροστά σε πολύ αξιοπρεπείς ανθρώπους,που δεν είχαν ιδέα κι αυτόί για τη "δράση" του δικού τους παιδιού.

Μίλησα μαζί τους,την άλλη μέρα μου έστειλε η μητέρα του παιδιού τον γιό της στο σπίτι,ο δικός μου είχε πάει να δώσει θρησκευτικά -όπου με λίγα λόγια για να δείξω και το αποτέλεσμα της ψυχολογικής του πίεσης στην ερώτηση ποιοί ήταν οι μάγοι απάντησε "Οι μάγοι ήταν οι βοσκοί που εμφανίστηκε ο άγγελος κλπ κλπ"..

Συζήτησα με το άλλο παιδί,καταλήξαμε πως θα τον αφήσει ήσυχο,μου το υποσχέθηκε,ησύχασα κάπως και είπα ν αφήσω για το τέλος της εξεταστικής τις "διδαχές" και τα "κηρύγματα" (ειρωνικά το λέω)

Το αποτέλεσμα ήταν παρ όλες τις υποσχέσεις του άλλου,να ξαναβρεί το γιό μου ο άλλος και να του πει,πως επειδή έχει ορκιστεί,πως αυτά τα χρήματα θα τα πάρει και πως επειδή δεν "πατάει" τον όρκο του,μέχρι τέλος του μήνα περιμένει τα χρήματα και πως ότι κι αν είπε σε μένα το πε για να γλυτώσει απ τις φωνές της μητέρας του και πως αν μου ξαναπεί οτιδήποτε και δεν του δώσει τα χρήματα,οι φίλοι του θα τον χτυπήσουν,θα του σπάσουν ή χέρια ή πόδια....

Πήγα τους βρήκα εκεί που συχνάζουν..τρόμαξα και μόνο που είδα τα μεγαλύτερα παιδιά...δεν άφησα να φανεί κανένας φόβος και κάποιος απ τους "μεγάλους" που πήγε να μου επιτεθείτον έβαλα στη θέση του..ψευτοαντρισμός και αηδίες..

Ήταν κι ο πατέρας του γιου μου μαζί,ο οποίος απλά τους είδε κι έφυγε...μετά το διαζύγιο ανευ προηγουμένου η αδιαφορία του.
Απλά πολύ απλά τους είπα πως έχω δώσει όλων τα ονόματα στην ασφάλεια και πως αν πάθει κάτι το παιδί μου,θα συλληφθούν αμέσως..

Δεν ξέρω πως να χειριστώ το θέμα,ο γιός μου επιμένει να δώσει τα χρήματα για να μην τον χτυπήσουν,εγώ όμως ξέρω,πως αν υποκύψεις μια φορά σε εκβιαστή....είναι σαν να χεις υπογράψει και την καταδίκη σου.
Ειλικρεινά δεν ξέρω,πως από δω και πέρα να χειριστώ το θέμα και πραγματικά τρέμω για τη σωματική ακεραιότητα για να μην το πάω και πιο μακριά τη ζωή του γιού μου...

https://peri-planisi.blogspot.com/2007/06/blog-post_07.html

----------------------------------

Τι μπορεί να κάνει κανείς σε μια τέτοια περίπτωση; Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να το αντιμετωπίσεις;

Εγώ νομίζω ότι από την μία θα πρέπει ο εκβιαστής να καταλάβει ότι δεν παίζουμε και άρα νομίζω ότι ίσως θα πρέπει να δει έναν αστυνόμο να του κάνει παρατήρηση π.χ. (γιατί από ότι φαίνεται δεν παίρνει από λόγια από τους δικούς του). Πάντως εννοείται ότι συμφωνώ με την μάνα που δεν θέλει να δώσει τα χρήματα στον γιο της για να αποφύγει τον εκβιαστή, πόσο μάλλον από την στιγμή που ο εκβιαστής γνωρίζει ότι ο τραμπουκισμός του είναι γνωστός και στην μάνα του, και στην μάνα του θύματος και στην αστυνομία (υποτίθεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν ξέρω δεν ξέρω δεν ξέρω
αγχώθηκα πάρα πολύ και μόνο που διάβασα το κείμενο
θα το σκεφτώ γενικότερα και θα απαντήσω σύντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι γίνεται? Που βαδίζουμε? ... Τι μπορεί να κάνει μια μητέρα? :'(
Ξαφνκά αισθάνομαι ανήμπορη και φοβισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Τα αλητόπαιδα... Ασε συγχήστηκα πολύ Μοναχε!!! Της έγραψα τι νομίζω οτι πρέπει να κάνει... Αυτά είναι βρωμόπαιδα! Ανήκουν στην κατηγοριά που δεν παίρνουν από λόγια! Για μένα πρέπει πλέον να εμπλακεί η αστυνομία! Να τα μπουζουριάσει να τους ρίξει κ ένα χέρι ξύλο να ησυχάσουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το θέμα είναι έχει δικαιοδοσία η αστυνομία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η αστυνομία έχει δικαιοδοσία αν γίνει καταγγελία να πάει να τους κάνει σύσταση
κι αν πάθει κάτι το παιδί της οκ αυτούς θα ψάξουν πρώτα
το θέμα όμως είναι... ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ αν πρώτα της μαχαιρώσουν πχ το παιδί?
δύσκολο είναι μωρέ αν όντως το δουν εκδικητικά να κάνουν ζημιά στο παιδί κι αυτοί να είναι λάδι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν ξερω τι να πω κ στης δυο πιθανες μου απαντησεις υπαρχει το αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οντως ειναι τρομερο διλημα αυτο:/: να μη ξερεις τι να κανεις σε μια τετοια περιπτωση:/:
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2007!!! ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΗ!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
να ηταν μονο αυτα βικη... αυτα δεν ειναι τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Καταγγελία και αναμορφωτήριο. :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πωπω...
τραγικο!
και αστυνομια και γονεις του παιδιου... νομιζω αυτο πρεπει να γινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
να ηταν μονο αυτα βικη... αυτα δεν ειναι τιποτα

το ξερω καρεκλακι... γιατι φωναζω εγω και λεω οτι δεν υπαρχουν καν οι προδιαγραφες να φερουμε παιδια σ αυτον τον κωλοκοσμο;:/:
που να τα φερουμε; στην κολαση; χιλιες φορες οχι!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ.. Μετά το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να περιμένει το παιδί της να φάει ξύλο ή να τους δώσουν τα λεφτά κ να ζεί πάντα με τον φόβο μη γίνει σαν την μητέρα του Αλεξ.. Όχι ρε τα βρωμόπαιδα! Καταγγελία! Μηπως φοβηθούν.. Τί άλλο να κάνει? Να αλλάξει σπίτι? Κ αν δεν μπορεί?? Να βάλει έναν φουσκωτό να τους τσακίσει στις μπουνιές?? Εξοργίζομαι με τα παλιόπαιδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ.. Μετά το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να περιμένει το παιδί της να φάει ξύλο ή να τους δώσουν τα λεφτά κ να ζεί πάντα με τον φόβο μη γίνει σαν την μητέρα του Αλεξ.. Όχι ρε τα βρωμόπαιδα! Καταγγελία! Μηπως φοβηθούν.. Τί άλλο να κάνει? Να αλλάξει σπίτι? Κ αν δεν μπορεί?? Να βάλει έναν φουσκωτό να τους τσακίσει στις μπουνιές?? Εξοργίζομαι με τα παλιόπαιδα!

ναι να πληρωσει καποιον να τα σαπισει στο ξυλο τα κωλοπαιδα!!! στο νοσοκομειο να τα στειλει με βαριες κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις...μετα να μη ζητησουν εξηγησεις οι γονεις των εκβιαστων. να παει να τους τα πει...αν πλησιασουν το γιο της εστω και σε αποσταση ενος χλμ θα βαλει να τους στειλουν στο νοσοκομειο να το ξερουν. μετα να δεις!!!:mad: :mad: :mad:

(πολυ εκδικητικοτητα βγαζω σημερα καλε...ειμαι σοβαρα γιατρε μου; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τι λέτε ρε παιδιά....

επειδή αυτά δεν είναι "καλά" παιδιά δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάνε και στο νοσοκομείο για να μάθουν!
Δεν παύουν να είναι... παιδιά! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φυυσικα και εχει διακιοδοσια η αστυνομια!
Εαν γινει επωνυμη καταγγελια απο την μητερα και αναγνωριση αυτων απο το παιδι τοτε παει κανονικα διακαστικα το θεμα και τα παιδια αναλογα την ηλικια τους σε αναμορφωτηριο ή φυλακη.
Ειδικα εαν η μητερα εβρισκε και αλλα παιδια και γονεις να κινηθουν μαζι.
Τετοια περισττικα δεν ειναι κατι καινουργιο.
Χρονια ολοκληρα υπαρχουν τετοιες "συμμοριες" στις μεγλαες πολεις και σε πολυ μικροτερο βαθμο και στην επαρχια.
Το κακο με αυτες τι περιπτωσεις ειναι οτι λογο της ηλικιας των εμπλεκωμενων και της αν-ωρημοτητας τους ειναι πολυ πιθανο ενα απλο τουλουμιαζμα του αλλου, να καταλληξει σε τραγωδια.
Γιατι δεν εχουν γνωση στο που να σταμαμτησουν...μπορει να ξεκινησουν να τον χτυπανε σφαλιαρες η κλωτσιες για να τον φοβησουν και τελικα να κανουν την μαμακια και να τον σκοτωσουν.
Αλλα προσωπικα παιδια απο την παραπανω ιστορια μου εκανε εντυπωση (και δεν σχολιαστηκε) η παντελης αδιαφορια του πατερα...
Τι παει να πει οτι χωρησε με την μητερα...?
Ε και?
Για το παιδι του μιλαμε και εκεινος πεεεερα βρεχει!Απαραδεκτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αλλα προσωπικα παιδια απο την παραπανω ιστορια μου εκανε εντυπωση (και δεν σχολιαστηκε) η παντελης αδιαφορια του πατερα...
Τι παει να πει οτι χωρησε με την μητερα...?
Ε και?
Για το παιδι του μιλαμε και εκεινο πεεεερα βρεχει!Απαραδεκτος!

τις ιστορίες με τους μ@λ@κες τις πιάνουμε μία μία τη φορά...
δεν μπορούμε όλα μαζί... κρασάρει το μυαλό μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
τι λέτε ρε παιδιά....

επειδή αυτά δεν είναι "καλά" παιδιά δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάνε και στο νοσοκομείο για να μάθουν!
Δεν παύουν να είναι... παιδιά! :/:

οταν θα της μαχαιρωσουν της αλληνης το παιδι κουε τοτε δεν θα ειναι παιδια;:mad: :mad: :mad: :mad: νοσοκομειο τους χρειαζεται να μη πω εντατικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά, πάμε καλά;;; Πότε έλυσε η βία κάτι;;;; Και ΕΙΔΙΚΑ σε παιδιά...; ΠΑΙΔΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οταν θα της μαχαιρωσουν της αλληνης το παιδι κουε τοτε δεν θα ειναι παιδια;:mad: :mad: :mad: :mad: νοσοκομειο τους χρειαζεται να μη πω εντατικη!!!!

θα είναι παιδιά και τότε βρε Βίκη... αυτό λέω... θα είναι ΠΑΙΔΙΑ!
Παιδιά που μάλλον δεν ξέρουν καν το όριο, παιδιά τα οποία έχουν εγκληματικές τάσεις για διάφορους λόγους, παιδιά που έχουν μεγαλώσει μάλλον άσχημα και κάτω από σκληρές συνθήκες για να φτάσουν να είναι έτσι.
Παιδιά που από κάπου τα βλέπουν και κάνουν τα ίδια
ΠΑΙΔΙΑ
ΠΑΙΔΙΑ
ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!! κι ας είναι και κακά παιδιά, δεν παύουν να είναι ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top