Με ποιά κριτήρια επιλέγετε τους φίλους σας;

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Με ποια κριτηρια επιλεγετε τους φιλους σας?Ενοω με βαση το χαρακτηρα,με βαση την εμφανιση κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Mε βαση αυτα που με κανουν να νιωθω οταν ειμαι μαζι τους.
οι φιλοι μου ειναι ολα τα λεφτα!!!!!! η κολλητη μου παρεα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
με βάση τον χαρακτήρα τους και την απλότητά τους
με έχουν κουράσει οι δήθεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είναι γελοίο να μιλάμε για εμφάνιση.
Ο άνθρωπος που θα αποφασίσεις να έχεις στη ζωή σου, δεν επιλέγεται κατά αυτόν τον τρόπο.

Η έννοια της φιλίας είναι μια ξεχωριστή ιδέα για τον καθένα & συμβάλλουν πολλοί παράμετροι.

Προσωπικά, θέλω να αισθάνομαι καλά, ασφαλής, να περνάω όμορφα, να μπορώ να εμπιστευτώ και γενικά να πω δύο κουβέντες παραπάνω.
Δεν θα αναφέρω συγκεκριμένα ότι με ενδιαφέρει ο χαρακτήρας του άλλου, γιατί αυτό όλους μας ενδιαφέρει.

Είναι γενικά μια αλυσίδα πραγμάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
θα μιλούσαμε για εμφάνιση εάν ήταν "αξεσουάρ" αυτό που ζητούσαμε και όχι "φίλοι"...
σημασία έχει για μένα να μπορούμε να συζητάμε-(πολύ βασικό) για πολλά θέματα,να περνάμε καλά,να υπάρχει αλληλοσεβασμός,αλληλεγύη,εμπιστοσύνη...χίλια δυο πράγματα,που συνήθως έρχονται φυσικά και ανεμπόδιστα..
όπως είπε και ο Νίκος πάνω, όχι "δηθενιά", έλεος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
ειλικρινεια μονο...
και φυσικα καποια κοινα ενδιαφεροντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν κανόνες. Είναι μόνον πώς αισθάνεσαι. Η φιλία έρχεται ξαφνικά και δένει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως έχω κριτήρια...Γίνομαι γίλη με κάποιον επειδή ταιριάξαμε, όχι επειδή το έψαξα. Συγκεκριμένα, τους φίλους μου στο σχολείο τους έκανα τα τελευταία χρόνια, και αυτό επειδή ταίριαξα με τα παιδιά, δεν επέλεξα. :) Το θέμα είναι πως, αν ένας άνθρωπος είναι ΟΚ, θα ταιριάξουμε και θα γουστάωνα κάνω παρέα μαζί του. Αν όχι, μάλλον κι εκείνος δεν θα είχε ιδιαίτερο πρόβλημα να μην μου κάνει παρέα...οπότε, απλά δεν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ας πω και εγω.Εγω κοιταω μονο το χαρακτηρα του αλλου.Με εκνευριζουν οι ανθρωποι που επιλεγουν με ποιον θα κανουν παρεα με βαση την εξωτερικη εμφανιση και αποριπτουν οποιον οποια δεν ειναι πολυ ομορφος η πολυ ομορφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Με το αν θα μου κανουν "κλικ" δηλ. με το πως θα τους αισθανθω απο την πρωτη φορα που θα τους γνωρισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
με βάση τον χαρακτήρα τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ένα βασικό κριτήριο : αν μπορώ να συνεννοηθώ με κάποιον, όχι απλά να συζητήσω
Ξέρετε πόσο σπάνιο είναι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλα ψαξε ψαξε ...εγω κουραστηκα να ψαχνω γιατι οι συνθηκες εδειξαν οτι τελικα ζηταω πολλα....καποιον να εχετε κοινες αποψεις να σε καταλαβαινει ,να σε στηριζει,να μην κοιταει μονο την παρτυ του και να σε σκεφτεταιι που και που,να γελατε και να περνατε καλα και τετοια...τρεχα γυρευε...αμα δεν μικρυνεις την λιστα δουλεια δεν γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε πως επιλέγετε τους φίλους σας και αν είχε περάσει πολύς καιρός μέχρι να τους εμπιστευθείτε;;; Τι ζητάτε από έναν φίλο σας;;;; Και έχετε απογοητευθεί κάποιες φορές για τις επιλογές σας πάνω σε αυτούς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε πως επιλέγετε τους φίλους σας και αν είχε περάσει πολύς καιρός μέχρι να τους εμπιστευθείτε;;; Τι ζητάτε από έναν φίλο σας;;;; Και έχετε απογοητευθεί κάποιες φορές για τις επιλογές σας πάνω σε αυτούς;;;

Ως φίλο/η θα επέλεγα κάποιον με βάση το χαρακτήρα του και το αν ταιριάζουμε, χωρίς βέβαια αυτό να αποτελεί γενικό κανόνα. Με την μόνη κοπέλα που πραγματικά μπορώ να πω φίλη μου πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο από το γυμνάσιο ωστόσο δεν την ήξερα καθόλου καλά και μου προκαλούνταν εκνευρισμός και μόνο που την έβλεπα (αν αυτό είχε να κάνει με το γεγονός ότι η τότε παρέα μου της εσερνε τα μύρια όσα)
Πριν δύο χρόνια αν και είμαστε από άλλη τάξη μου δόθηκε η ευκαιρία να πάω εκδρομή με τη δική της ταξη. Ε λοιπόν με το που αρχίσαμε να μιλάμε (στην αρχή για χαζομάρες και σιγά σιγά για όλο πιο σοβαρά θέματα) έσβησαν όλα αυτά από το μυαλό από την πρώτη λέξη (ίσως και πιο πριν). Είναι από εκείνους τους ανθρώπους που εκπέμπουν μια απίστευτη ευγενεια σε όλα τους και σε τραβούν. Πραγματικά ήταν όλα όσα θα ήθελα να έχει μια φίλη χωρίς να εννοώ να έχουμε πολλά κοινά χαρακτηριστικά, αν και όσο γνωριζομασταν τόσο περισσότερα κοινά ανακαλυπταμε. Πλέον όταν μιλα είναι σαν να ακούω τον εαυτό μου. Από την αρχή ήξερα ότι μπορώ να την εμπιστευτώ αν και λόγω του ότι με έχουν προδώσει άπειρες φορές στο παρελθόν άργησα πολύ να το κάνω. Δυστυχώς όσοι είχαν περάσει μέχρι τότε από τη ζωή φρόντιζαν να αφήνουν όσο μεγαλύτερη πληγή μπορούσαν. Αν και νομίζω ότι δεν ήταν μόνο δικό τους το φταίξιμο αλλά και δικό μου που το επετρεπα. Αποφάσισα όμως ότι δεν θα επετρεπα στις άσχημες αναμνήσεις που μου άφησαν να συνεχίσουν να επηρεάζουν την ζωή μου, πλέον δεν με ενδιαφέρει αν ξανασυμβουν τα ίδια ίδια. Πάντως όσες φορές έπρεπε να είναι δίπλα μου ήταν χωρίς να το ζητήσω και στα καλά και στα άσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ως φίλο/η θα επέλεγα κάποιον με βάση το χαρακτήρα του και το αν ταιριάζουμε, χωρίς βέβαια αυτό να αποτελεί γενικό κανόνα. Με την μόνη κοπέλα που πραγματικά μπορώ να πω φίλη μου πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο από το γυμνάσιο ωστόσο δεν την ήξερα καθόλου καλά και μου προκαλούνταν εκνευρισμός και μόνο που την έβλεπα (αν αυτό είχε να κάνει με το γεγονός ότι η τότε παρέα μου της εσερνε τα μύρια όσα)
Πριν δύο χρόνια αν και είμαστε από άλλη τάξη μου δόθηκε η ευκαιρία να πάω εκδρομή με τη δική της ταξη. Ε λοιπόν με το που αρχίσαμε να μιλάμε (στην αρχή για χαζομάρες και σιγά σιγά για όλο πιο σοβαρά θέματα) έσβησαν όλα αυτά από το μυαλό από την πρώτη λέξη (ίσως και πιο πριν). Είναι από εκείνους τους ανθρώπους που εκπέμπουν μια απίστευτη ευγενεια σε όλα τους και σε τραβούν. Πραγματικά ήταν όλα όσα θα ήθελα να έχει μια φίλη χωρίς να εννοώ να έχουμε πολλά κοινά χαρακτηριστικά, αν και όσο γνωριζομασταν τόσο περισσότερα κοινά ανακαλυπταμε. Πλέον όταν μιλα είναι σαν να ακούω τον εαυτό μου. Από την αρχή ήξερα ότι μπορώ να την εμπιστευτώ αν και λόγω του ότι με έχουν προδώσει άπειρες φορές στο παρελθόν άργησα πολύ να το κάνω. Δυστυχώς όσοι είχαν περάσει μέχρι τότε από τη ζωή φρόντιζαν να αφήνουν όσο μεγαλύτερη πληγή μπορούσαν. Αν και νομίζω ότι δεν ήταν μόνο δικό τους το φταίξιμο αλλά και δικό μου που το επετρεπα. Αποφάσισα όμως ότι δεν θα επετρεπα στις άσχημες αναμνήσεις που μου άφησαν να συνεχίσουν να επηρεάζουν την ζωή μου, πλέον δεν με ενδιαφέρει αν ξανασυμβουν τα ίδια ίδια. Πάντως όσες φορές έπρεπε να είναι δίπλα μου ήταν χωρίς να το ζητήσω και στα καλά και στα άσχημα...

Ξέρεις τι έχω καταλάβει;;;; Ότι πρέπει να κάνει πάρα πολλούς φίλους για να έρθει η στιγμή που θα βρεις τους πραγματικούς και αυτούς που θα σε στηρίζουν και θα σε χρειάζονται για πάντα!!!! :) :) Και σε εμένα το ίδιο πράγμα συνέβη με μια από τις φίλες μου...Βριζόμασταν κυριολεκτικά στην αρχή αλλά ήρθε η στιγμή που γίναμε οι καλύτερες φίλες και δεν με έχει προδώσει καμία φορά μέχρι στιγμής σε σύγκριση με άλλες παλιότερες ( φίλες) !!!! :D :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ξέρεις τι έχω καταλάβει;;;; Ότι πρέπει να κάνει πάρα πολλούς φίλους για να έρθει η στιγμή που θα βρεις τους πραγματικούς και αυτούς που θα σε στηρίζουν και θα σε χρειάζονται για πάντα!!!! :) :) Και σε εμένα το ίδιο πράγμα συνέβη με μια από τις φίλες μου...Βριζόμασταν κυριολεκτικά στην αρχή αλλά ήρθε η στιγμή που γίναμε οι καλύτερες φίλες και δεν με έχει προδώσει καμία φορά μέχρι στιγμής σε σύγκριση με άλλες παλιότερες ( φίλες) !!!! :D :)

Ναι δυστυχώς επρέπε πρώτα να μάθουμε τι δεν θέλουμε να έχουμε κοντά μας πριν βρουμε αυτόυς που πραγματικά αξίζουν να αγαπάμε αυτούς που θα είναι δίπλα για αυτό που είμαστε και όχι για αυτό που θα ήθελαν να μας κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Εσείς οι κοπελίτσες, με τι κριτήριο δημιουργείτε και διαλύετε τόσο εύκολα τις φιλίες; Παπούτσια δοκιμάζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εσείς οι κοπελίτσες, με τι κριτήριο δημιουργείτε και διαλύετε τόσο εύκολα τις φιλίες; Παπούτσια δοκιμάζετε;

Να σου πω σε πμ; Είναι αρκετά χοντρά τα όσα έχουν γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κριτηριο για εμενα ειναι να υπαρχει επικοινωνια. Να μπορω να συνενοηθω. Αλλα τις περισσοτερες φορες δε συνενοουμαι. Αλλα λεω, αλλα νομιζουν οτι εννοω, αλλα καταλαβαινουν. Το ιδιο ισχυει και αντιστροφα δε τους πιανω. Συνενοηση μπουζουκι που λεμε.


Οι περισσοτεροι εχουν για κριτηριο τους την τσεπη, την εμφανιση, τις ιδιες αποψεις...:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top