• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άνοιγμα μύτης

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
.........ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ !!!
:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
εγώ έχω μία: τσούζει όταν ουρείς λεμόνι που έχει περάσει από τη μύτη άραγες?:P

Αυτο δεν το σχολειάζω, πάντος έτσι γίνετε έτσι μου το έκαναν:)΄


Πειρατή εγώ φτέω που μηλάω, δεν ξαναλέω τίποτα να τελειώνουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βοήθειαααααααα!
Μόλις άνοιξε η μύτη μου και τρέχει πολύ αίμα:'(
Δεν την πείραξα καθόλου, ξαφνικά άρχισε και δεν σταματάει με τίποτα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αφησε την να τρεξει, πιεζοντας το κοκκαλο.

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=7519

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και στο αλλο τοπικ θα τα λενε. Λογικα δε σου τρεχει παρα πολυ. Κρατα κεφαλι λιγο προς τα εμπρος , εφαρμοσε πιεση, βαλε παγο. Και μη κανεις κατι που μπορει να την ξαναρχισει. Και μην ξαπλωσεις η βαλεις τη μυτη στο ιδιο η χαμηλοτερο επιπεδο απο το στηθος.

1η φορα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ουφ, νομίζω ότι σταματάει.
Γμτ, λέτε να φταίει το άγχος; Είμαι αρκετά αγχωμένη αυτή την περίοδο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βασικά νομίζω ότι σταμάτησε, ευχαριστώ πολύ:)
(πρέπει να κατάπια άπειρο).

Ναι Λόριεν, πρώτη φορά μου συνέβη, μου κάνει εντύπωση γιατί ούτε σαν παιδί μου είχε συμβεί ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α σταματαει ; Ωραια. Το αγχος σκετο, δε ξερω. Μπορει να συμβαλει, αλλά συνηθως τραυματισμος, το οτι ξερενεται, οι αποτομες αλλαγες θερμοκρασιας, ειναι συχνα αιτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση??? Έχεις υπέρσταση ή κάποιος στην οικογένεια σου??? Ζαλιζόσουν εκείνη την ώρα που σου άνοιξε η μύτη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Η υπέρταση όπως σωστά λέει η Σταλίτσα οφείλεται για απότομη αιμοραγγία μύτης.

Μήπως είχες πιει παραπάνω καφέδες?Εγώ το παθαίνω εάν έχω πάρει παραπάνω καφείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση??? Έχεις υπέρσταση ή κάποιος στην οικογένεια σου??? Ζαλιζόσουν εκείνη την ώρα που σου άνοιξε η μύτη???
Υπέρταση δεν έχω (ψηλή πίεση δεν εννοείς; ), έχει ο πατέρας μου και καμιά φορά μετράω και την δική μου και είναι νορμάλ, αν και έχω κανα χρόνο να την μετρήσω. Δεν αισθάνθηκα ζαλάδα την ώρα που άνοιξε

Μήπως είχες πιει παραπάνω καφέδες?Εγώ το παθαίνω εάν έχω πάρει παραπάνω καφείνη.
Δεν πίνω καθόλου καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
H υπερταση σπανια ειναι αιτιο για αιμοραγια μυτης. (ειδικα σε νεαρα ατομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εμένα δε μου έχει ανοίξει ποτέ! Και μάλιστα, πέρυσι έφαγα και γροθιά πάνω στη μύτη, η οποία κοκκίνησε αλλά δεν άνοιξε!

Πώς το εξηγείτε αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε ξερεις τον κωδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, άνοιγε η μύτη μου. Όταν αρρώσταινα, όταν καθόμουν στον ήλιο, όταν νευρίαζα, ακόμα και στον ύπνο μου μου άνοιγε. Και μιλάμε για αίμα, όχι αστεία! Έκανα και καυτηριασμό αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Ήμουν πάντα το παιδάκι που έτρεχε την ώρα του μαθήματος στο μπάνιο γιατί άνοιγε η μύτη του. Και να πω ότι την είχα χτυπήσει ή σπάσει ποτέ... Τίποτα. Who knows? Αγνωστες οι βουλές της μύτης!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
η μυτη οταν ανοιγει χωρις καποιο οξυ τραυμα το κανει για καποιο λογο δεν τυχαινει απλα, συνεπως δεν το πειραζουμε, δεν γερνουμε πισω το κεφαλι, τιποτα, βαζεις μπαμπακι στα ρουθουνια να μαζευεις το αιμα, καθεσε μια αναπαυτικη καρεκλα με το κεφαλι σε ουδετερη θεση και υπομονη μεχρι να περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είδα αναφέρθηκε μιας και θέλω να πάω για ύπνο (:P) αλλά αυτό που κάνω πάντα και με σταματάει είναι να πιέσω πολύ δυνατά το σημείο που αρχίζει η μύτη(Εννοείται το κεφάλι γυρμένο για να μη γεμίσω αίματα):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Γιατί είναι κακό να καταπιεί αίμα;
Γιατί αν καταπιεί αίμα μπορεί αυτό να του προκαλέσει ναυτία, διάρροια ή και εμετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες αυτές τις πληροφορίες! :)

Σαν υπερβολική μαμά που είμαι (:redface: ) μετά το άνοιγμα που δεν ήξερα τι να κάνω, το μυαλό μου πήγε σε όλες τις πιθανές και απίθανες περιπτώσεις που μπορεί να μην ξέρεις τι να κανεις γι' αυτό σκέφτηκα τα μαθήματα πρώτων βοηθειων.. (χαζομαμά! :()
Έτσι είναι οι μανούλες, προστατευτικές. :) Καλά εμένα η μαμά μου ακόμα και τώρα που είμαι 18 έτσι και δει να ανοίξει η μύτη μου (αν και φροντίζω να μην το παίρνει χαμπάρι:P) φρικάρει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top