Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,232 μέλη και 2,423,789 μηνύματα σε 75,676 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 214 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εφαρμογές κινητής τηλεφωνίας

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 14:18, 03-03-11:

Προτείνετε ή αναζητήστε εφαρμογές για το πολυαγαμημένο μας android

Αρχίζω με μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά:

- Advanced Task Killer
Εφαρμογή για τερματισμό των εφαρμογών που είναι ανοιχτές. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το να κλείσεις τις εφαρμογές από τις ρυθμίσεις.

- ASTRO File Manager
εφαρμογή για τη διαχείριση των αρχείων. Πολύ πρακτικό και πολύ εύχρηστο μιας και μπορείς να έχεις εικόνα του συστήματος αρχείων σου. Επιτρέπει αναζήτηση,επεξεργασία ή διαγραφή αρχείων. Kατάλληλο για όσους δε ξέρουν που να βρουν τα αρχεία τους

- Google sky map
Εφαρμογή που δείχνει σε πραγματικό χρόνο τα άστρα που βρίσκονται στην κατεύθυνση που βρίσκεται το κινητό.

- MSN Messenger: Mercury Free
Messenger που έχει πολλές από τις λειτουργίες που προσφέρει κι ένας messenger υπολογιστή
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 14:24, 03-03-11:

χεχεχε, και εγώ χρησιμοποιώ το μσν. επίσης, κατεβάζω και κάνα παιχνιδάκι (το dante: the inferno game, κάψιμο )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:07, 03-03-11:

Sms Popup
Σου εμφανίζει τα νέα μηνύματα κάθε φορά που έρχονται σε ένα παράθυρο στην αρχική οθόνη και σου δίνει την επιλογή να απαντήσεις, να διαγράψεις ή να κλείσεις απλώς το μήνυμα, χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στο μενού των μηνυμάτων.

Shazam
Σου βρίσκει τον τίτλο και το άλμπουμ του τραγουδιού που ακούς, αρκεί να κάνεις ησυχία για δέκα δευτερόλεπτα και να βάλεις το κινητό κοντά στο ηχείο! Καταπληκτική εφαρμογή και σωτήρια!

Aflashlight
Mετατρέπει το κινητό σας σε φακό!

Τέλος μια χρήσιμη εφαρμογή για γυναίκες:
p&o tracker
Υπολογίζει την επόμενη περίοδο, τις γόνιμες ημέρες και είναι πολύ ακριβές!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 16:02, 03-03-11:

Κι έλεγα πού θα έβαζα τη φωτό...

Λοιπόν, προτού πιάσω στασίδι, μια παράκληση που θα βοηθήσει όλους:

Όταν αναφέρεστε σε εφαρμογές πείτε και σε ποια έκδοση android τις χρησιμοποιείτε, ή αν ξέρετε αν παίζουν ή όχι σε κάποιες πιο παλιές, καθώς μερικές συσκευές είναι πιο πίσω στην κούρσα....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 17:52, 03-03-11:

Aυτές που έβαλα εγώ δουλεύανε και στο παλιό galaxy, το πρώτο που είχε κυκλοφορήσει, οπότε δεν θα έχεις θέμα!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:54, 03-03-11:

Πλέον σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ σε Android, εκτός ότι έχει πλέον μια πλούσια γκάμα εφαρμογών θεωρώ χαζό τους περιορισμούς που υπάρχουν στο iPhone SDK. Δεν επιτρέπετε καμία "επέμβαση" στο σύστημα, παρά μόνο τα χαζά notification. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην υπάρχουν καλύτεροι task manager ή κάποιο προγραμμάτακι που προσφέρει κάτι διαφορετικό π.χ. στην εμφάνιση των sms. Εδώ δεν μπορεί μια εφαρμογή να ξεκινάει μαζί με το λειτουργικό σύστημα, λες και είναι δύσκολο ακόμη και ο άσχετος να καταλάβει ότι αν γεμίσει το κινητό με εφαρμογές θα σέρνετε. Στην τελική ας φτιάξουν δυο Appstore, και αν μπεις στο δεύτερο να συμπληρώνεις ερωτηματολόγιο .

Υ.γ.: Το Cydia δεν είναι απάντηση, τουλάχιστον όχι επίσημη απάντηση
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 19:08, 03-03-11:

Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:35, 03-03-11:

Μπιλ τσάμπα είναι όλες αυτές;
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 23:24, 03-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ναι όλα free.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:03, 19-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Η Google δεν έχει λανσάρει ακόμη Market για αγοραπωλησία εφαρμογών στην Ελλάδα!
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 18:02, 20-03-11:

Για μηνύματα καλή εφαρμογή είναι και το go sms. Με έχει βολέψει απίστευτα.
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 17:19, 27-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;
GOweather, το καλυτερο για καιρο σε android
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:38, 07-12-11:

Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 17:08, 07-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.
Μόλις άλλαξα το smartKeyboard με αυτό και είναι πράγματι πολύ ανώτερο.

Επίσης κανένας δεν πρέπει να έχει smartphone χωρίς QRcode scanner. Έχει πολλά αλλά έχω αυτό και διαβάζει και το google goggles. Για να φτιάξετε qrcodes Και να παίξετε δείτε τον generator.

(τα qr codes είναι αυτά τα τετραγωνάκια που αποθηκεύουν πληροφορία. Πχ, για να πάτε στο e-steki απο το κινητό σας scanάρετε αυτό)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:31, 07-12-11:

Σχετικά με το SwiftKeyX και τα Ελληνικά στα sms, αν γράφω με κεφαλαία έχω σίγουρα 160χαρακτήρες;
Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

H Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Vanessa.Ad. έγραψε: στις 22:47, 13-07-13:

Έχω συνδεθεί απο το κινητό στον λογαριασμό μου google+ για να κατεβάζω εφαρμογές. Πως μπορώ να αφαιρέσω τον λογαριασμό απο το κινητό χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε: στις 23:00, 26-08-13:

Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:26, 26-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πληροφορικάριος
Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,794 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 00:22, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).
υπαρχουν πολλα τετοια (βηματομετρητες)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 00:37, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

S Health λέγεται και είναι προεγκατεστημένο στο galaxy s4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια