Πρόβλημα με την εγγραφή οπτικού δίσκου

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω ενα DVD το οπιο και θελω να γραψω για καπια παιδια. Δεδομενου οτι εχει χαλασει το πρωτο drive μου το εκανα image και το εγραψα κατευθειαν απο εκει. Εγραψα δυο κοπιες του αλλα μετα ξεμεινα απο dvd. Πηγα μετα απο λιγες μερες και πειρα και πηγα να γραψω μερικες κοπιες αλλα αμεσως μολις εκκινιθικε η εγγραφη μου εβγαλε σφαλμα. Δεν εδωσα ιδιετερη βαση, θα εχει κατι το image. Ξαναεφτιαξα image αλλα παλι τα ιδια... Δοκιμασα να το γραψω και με το Alcohol (συνιθος χρησιμοποιω Nero) αλλα παλι τα ιδια... Καπια στιγμη θελισα να γραψω αρκετα αρχεια για μια φιλη μου, και μετο που αρχησε η εγγραφη παλι σταματισε... Αρχικα το πειρα αποφαση οτι τα εφαγε τα ψωμια του το αντιγραφικο μου. Ομως σημερα σκευτικα οτι ειναι και το θεμα με τα DVD+R και τα DVD-R. Ειδα λοιπον τα αδεια DVD που εχω και ειναι DVD-R. Μηπος φταιει αυτο; Δεν θα επρεπε ομως να γραφει και τους δυο τυπους DVD; Δεν εχω και κανα DVD+R η κανα CD για να δοκιμασω να γραψω κατι να δω αν φταιει αυτο... Τα φωτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πότε πήρες το αντιγραφικό; Αν το πήρες στην αρχή τότε πολύ πιθανών να γράφει μόνο +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ητανε μαζι με τον υπολογιστη, το 2004. Επειδη ειναι και τοσο παλιο σκευτικα οτι τα εφαγε τα ψωμια του....
Τι ενοεις αν δεν το πειρα απο την αρχη; Αν ητανε με το pc δλδ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι, εννοώ από τότε που ξεκινήσαν να κυκλοφορούν τα πρώτα DVD writer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juiced

Νεοφερμένος

Ο juiced αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κατά μεγάλη πιθανότητα το αντιγραφικό σου υποστηρίζει μόνο DVD-R λόγω ηλικίας αλλά εφόσον ξεκινάς την εγγραφή και με τα δύο διαφορετικά φορμά, τότε θα σε λυπήσω αλλά αν συνεχίσει να σου καίει οτιδήποτε πας να γράψεις τις περισσότερες φορές, τότε είναι καιρός να αγοράσεις ένα καινούργιο.

Το ίδιο έπαθα περίπου και εγώ και δεν ήταν πρόβλημα το τι δισκάκια χρησιμοποιούσα, καθώς ήταν συμβατά με το μηχάνημα, αλλά τελικά είχε φάει τα ψωμιά του.

Πάρε ένα καινούργιο να ξενοιάσεις καθώς είναι πλέον πάμφθηνα και ταχύτατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και τα επεξε ετσι ξαφνικα; Την μια μερα μου εγραψε 2 dvd χωρις προβλημα και 2-3 μερες μετα δεν μπορει να γραψει τπτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις δοκιμάσει πότε σου DVD+R.

Υ.γ.: Πάντως με 40e βρίσκεις άνετα DVDRW
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα τι ητανε αυτα που επερνα παλιοτερα... ποτε δεν το προσεχα αν ητανε + η -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δροσοσταλια

Νεοφερμένος

Η Αλεξία<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ειναι λιγο ασχετη μαλλον η ερωτηση που θα κανω αλλα μια και μιλαμε για εγγραφη δισκων .....
Πως θα δημιουργησω δισκο επαναφορας κωδικου?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizardcia

Νεοφερμένος

Ο wizardcia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Φίλε, αν το εικονικό αρχείο σου ξεπερνά τα 4,7GB τότε ειναι λογικό να σκεφτείς να αγοράσεις ένα Dual Layer DVD, το οποίο χωράει τον διπλάσιο όγκο απο ένα κανονικό DVD.
Αν αυτό το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει τοτε φταίει το λογισμικό, καλύτερή λύση είναι να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις και μετα να επανεγκαταστισεις το Nero ή όποιο άλλο software χρησιμοποιείς. Εαν εξακολουθεί να υπάρχει ψαξε την μάρκα του Drive σου στο google και δες εαν υποστηρίζει τα εικονικά αρχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizardcia

Νεοφερμένος

Ο wizardcia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αλεξίτσα! : Το google είναι φίλος μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top