Συζήτηση με κορίτσια

JasonZante

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας ή Ιάσων :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος.. Όταν είμαι με την κοπέλα μου κομπλάρω.. Δεν ξέρω τι να πω και αφήνω πάντα αυτή να ανοίξει την συζήτηση.. Θα ήθελα να με βοηθήσετε, ας πούμε εσείς με τον σύντροφο σας ( οι έφηβοι κυρίως) για τι είδους πράγματα μιλάτε??? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χαλάρωσε και άσε τον εαυτό σου ελεύθερο και όλα θα έρθουν από μόνα τους ..τώρα τι να σου πω τι να τις πεις;..μίλα για τα τρομερά γεγονότα στην Ιαπωνία και πόσο δύσκολα είναι για τους κατοίκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜaRiNa...

Νεοφερμένος

Η Φρόσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αστακός (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω...Στα περισσότερα κορίτσια δεν αρέσουν αυτοί που ντρέπονται και κομπλάρουν:redface: (στο λέω χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω) οπότε θα πρέπει επειγόντως να αλλάξεις τακτική...!! Μπορείτε να συζητήσετε για κάτι επίκαιρο, για κάτι που ίσως να σε απασχολεί...ή για κάτι που αρέσει και στους δυό σας (μουσική, σειρές στην τηλεόραση κ.τ.λ):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω...Στα περισσότερα κορίτσια δεν αρέσουν αυτοί που ντρέπονται και κομπλάρουν:redface: (στο λέω χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω) οπότε θα πρέπει επειγόντως να αλλάξεις τακτική...!! Μπορείτε να συζητήσετε για κάτι επίκαιρο, για κάτι που ίσως να σε απασχολεί...ή για κάτι που αρέσει και στους δυό σας (μουσική, σειρές στην τηλεόραση κ.τ.λ):)
Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό με τους ντροπαλούς και κυρίως γιατί να αλλάξει; :hmm:

Αρκεί να είσαι ο εαυτός σου και όλα τα άλλα θα έρθουν.
Κουβέντα στη κουβέντα θα βγει η συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά η συζήτηση βγαίνει από τη μόνη της, δεν είναι ανάγκη να έχεις κανονίσει από πριν τι θα πείτε. Χαλάρωσε και πες ό,τι σου κατέβει. Ακόμα και το πρόβλημά σου που μας λες θα μπορούσες να το συζητήσεις μαζί της. Από κει και πέρα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους.
Και μη κομπλάρεις, ΔΕ ΔΑΓΚΩΝΕΙ.:eek:
Άρχισε να της λες πχ τα νέα της ημέρας, ένα αστείο περιστατικό που έγινε, γενικά όσα λες και με τους φίλους σου. :|
Και χαλάρωσε.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω...Στα περισσότερα κορίτσια δεν αρέσουν αυτοί που ντρέπονται και κομπλάρουν:redface:
Υπάρχει και κάτι που λέγεται διαφορετικότητα
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜaRiNa...

Νεοφερμένος

Η Φρόσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αστακός (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εννοώ να μην ντρέπεται...

Καλά ντε μην βαράς κιόλας....Λοιπών σωστά υπάρχει και η διαφορετικότητα......Έχεις δίκιο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JasonZante

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας ή Ιάσων :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είμαι πολύ ντροπαλός ρε σεις.. Βασικά πάρα πολύ ντροπαλός:/:.. Αυτό να διορθώσω και τίποτα άλλο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είμαι πολύ ντροπαλός ρε σεις.. Βασικά πάρα πολύ ντροπαλός:/:.. Αυτό να διορθώσω και τίποτα άλλο :/:
Και αυτό έχει τη μαγεία του. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Και αυτό έχει τη μαγεία του. :inlove:

Συμφωνώ ..απλά υπάρχουν και όρια...το να είναι ο άλλος υπερβολικά νροπαλός και να μην μιλάει ποτέ καταντάει σταδιακά βαρετό !
Οπότε ...
Σκέψου πως είναι η κοπέλα σου ..αν αισθάνεσαι άβολα μαζι της γτ είστε μαζί?
Διώξε την ντροπή και μίλα της ελεύθερα ...Άνοιξε διάφορα θέματα ( πχ γεγονότα στο σχολείο , στην παρέα κτλ)
Να είσαι χαλαρός γτ δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην είσαι...και ακόμη πιστεύω πως δεν της μίλας άνετα με τον φόβο ότι θα πείς κάτι που θα σε κάνει ρεζίλι κτλ ΛΆΘΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ είναι μαζί σου (λογικά) γτ της αρέσεις για αυτό που είσαι άρα ξέχνα τις ντρόπες και ΜΊΛΑ !:D





PS= Ή θα γίνεις πιο άνετος ή θα γίνεις πιο άνετος ή θα γίνεις πιο άνετος...Διαλέγεις και παίρνεις ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι του δίνεις πολλές εναλλακτικές. :P

Για να είστε μαζί λογικά κάτι την τράβηξε πάνω σου.
Το γεγονός ότι ανοίγει πάντα αυτή την κουβέντα ίσως να σημαίνει ότι θέλει να σε κάνει να νιώσεις άνετα πράγμα που είναι πολύ όμορφο.

Μη σκεφτείς να αλλάξεις για καμία κοπέλα παρά μόνο για εσένα, επειδή το θες εσύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μirana_neko

Νεοφερμένος

Η Μirana_neko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν θα σου πω κατι καινουριο..Θα συμφωνησω με καποια απο αυτα που ειπαν οι αλλοι..Δεν χρειαζεται να αλλαξεις, απλα να εισαι ο εαυτος σου και ολα ερχονται μονα τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki94

Νεοφερμένος

Η litsaki94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορείς να αρχίσεις από κάτι απλό.. Τι έκανε όλη τη μέρα.. Μετά κάτι για συζήτηση που πιστεύεις ότι θα την ενδιαφέρει.. Πες και καμιά χαζομάρα να σπάσει ο πάγος.. Και δεν είναι ανάγκη να μιλάτε όλη την ώρα.. Μια ματιά αρκεί...;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη???
Ε, δε θα της πεις ''wow, κοίτα κwλο που έχει αυτή!''. :P
Come on boys, αποδείξτε μας ότι σκέφτεστε. :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Χμμ λοιπόν.
Όταν έβγαινα με ένα παιδί θυμάμαι ότι μιλούσαμε για πολλές χαζομαρούλες (άσχετες από εμάς).
Μου έλεγε ακόμα και για τη γιαγιά του.
Μου μιλούσε για το ποδόσφαιρο (εντάξει όχι πολύ για κανά τέταρτο, αλλιώς θα έφευγα).
Μου έλεγε για τα σχέδια του.
Ότι χρωστάει τα πάντα από μαθήματα και δεν έχει περάσει ούτε ένα :P .

Για τα πάντα όμως.Δε μου ανοιγόταν βέβαια εύκολα αλλά σιγά σιγά το μάθαινα.Έτσι και εσύ μπορείς να ξεκινήσεις να της μιλάς για πράγματα που θεωρείς ότι δε θα την ενδιαφέρουν, αλλά στην πραγματικότητα θα προσέξεις ότι αυτή θα σε κοιτάει και θα κρέμεται από τα χείλη σου.Προσπάθησέ το.Είναι μέχρι να πάρεις τον αέρα.Μετά θα σ'αρέσει και δε θα βάζεις γλώσσα.Οκ, πρόσεχε όμως τι θα λες.Μην της φέρεσαι σαν να είναι κολλητός σου αλλά ένας άνθρωπος που εμπιστεύεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Χμμ λοιπόν.
Όταν έβγαινα με ένα παιδί θυμάμαι ότι μιλούσαμε για πολλές χαζομαρούλες (άσχετες από εμάς).
Μου έλεγε ακόμα και για τη γιαγιά του.
Μου μιλούσε για το ποδόσφαιρο (εντάξει όχι πολύ για κανά τέταρτο, αλλιώς θα έφευγα).
Μου έλεγε για τα σχέδια του.
Ότι χρωστάει τα πάντα από μαθήματα και δεν έχει περάσει ούτε ένα :P .

η γιαγιά μου πήγε στο εξωτερικό , γιατί εδώ δεν βρίσκει δουλειά παρά τα 2 πτυχία και τα 3 μεταπτυχιακά (και να φανταστείς όταν ξεκίνησε να ψάχνει , ήταν ακόμα νιάτο) , δεν βλέπω πια ποδόσφαιρο αλλά τις κυριακές ζητωκραυγάζω ακόμα για το τίποτα , τα σχέδια μου μείναν σχέδια και δεν χρωστάω πια - μου χρωστάνε

το βράδυ , αν θες να με ξεπληρώσεις , θα είμαι στο γνωστό μέρος

(θεματοθέτα , μην δυσκολεύεσαι στην συζήτηση με τα κορίτσα , είναι σαν να δυσκολεύεσαι με τους επίμονους λεκέδες στο πλυντήριο , καταλαβαίνω την αγωνία αλλά απλώς πάτα το σταρτ)

ό,τι είπαμε για το βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
η γιαγιά μου πήγε στο εξωτερικό , γιατί εδώ δεν βρίσκει δουλειά παρά τα 2 πτυχία και τα 3 μεταπτυχιακά (και να φανταστείς όταν ξεκίνησε να ψάχνει , ήταν ακόμα νιάτο) , δεν βλέπω πια ποδόσφαιρο αλλά τις κυριακές ζητωκραυγάζω ακόμα για το τίποτα , τα σχέδια μου μείναν σχέδια και δεν χρωστάω πια - μου χρωστάνε

το βράδυ , αν θες να με ξεπληρώσεις , θα είμαι στο γνωστό μέρος

ό,τι είπαμε για το βράδυ

Χαχαχαχαχαχα μα γιατί;
Από το να μη λέει τίποτα και να κάθεται με σταυρωμένα χέρια καλύτερα ας πει αυτό. :P

Έγινε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη???
Φυσικά.
Ε, δε θα της πεις ''wow, κοίτα κwλο που έχει αυτή!''. :P
Come on boys, αποδείξτε μας ότι σκέφτεστε. :D:P
Όχι δεν πειράζει να το πεις, θα τα πάρει αυτή, θα αρχίσει να σε βρίζει, θα σου πει για το μανάρι που κάθεται απέναντι και σε κοιτάει από την ώρα που καθήσατε, θα τα πάρεις εσύ, θα αρχίσεις να τη βρίζεις, και πάει λέγοντας.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ. Τουλάχιστον θα έχετε κάτι να πείτε.
Αυθορμητισμό θέλει. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Βασικά προσπάθησε να την δεις σαν την/τον κολλητή/ό σου ή τέλος πάντων σαν ένα άτομο που σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου και οκ το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο αλλά αν είσαι εσύ λίγο πιο άνετος ίσως μπορείς να βοηθήσεις κι εκείνη να αισθανθεί καλά μαζί σου και να σου μιλάει περισσότερο!! :D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top