Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,049 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 267 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

oneiropagida7

Νεοφερμένος

H oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H oneiropagida7 έγραψε: στις 12:10, 27-02-13:

Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 13:45, 27-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από oneiropagida7
Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!
ναι το κοκκινο ποτιζει πολυ..
τα ειχα κοκκινα τα εβαψα μαυρα και δε τα ξαναβαψα για ενα χρονο
το αποτελεσμα ηταν να βγει ολο το φυσικο
και κατω να εχει βγει το κοκκινο το οποιο φυσικα ηταν ενα πορτοκαλοξανθο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε: στις 14:47, 27-02-13:

Ποια είναι η γνώμη σας γι' αυτές τις καινούριες βαφές που έχουν βγει τώρα και είναι σε μορφή αφρού;
Παράθεση

riaroze

Νεοφερμένος

H riaroze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H riaroze έγραψε: στις 23:48, 27-02-13:

Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 28-02-13 στις 14:06. Αιτία: merge posts + μετατροπή από greeklish
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:10, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από riaroze
Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!
Kαλησπέρα. Απο ποιά άποψη δεν τα εμπιστεύεσαι;
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 14:10, 13-03-13:

Λοιπόν κορίτσια θέλω να ρωτήσω...
Υπάρχουν μάσκες που να βοηθούν στο να διατηρηθεί το κόκκινο στα μαλλιά?
Μάσκες που να τις φτιάχνουμε εμείς βασικά!

Μέχρι πρότινος έβαζα λάδι, αυγό και μέλι... εάν το συνεχίσω μπορεί να επηρεάσει το χρώμα?

Και γενικότερα τι μπορώ να κάνω για να είναι λαμπερό το χρώμα και να επιβραδύνω το ξεθώριασμα!!
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 18:25, 13-03-13:

καλησπερα κοπελες
εχει μηπως καποια απο εσας κανει φορμα μαλλιων;μου το προτεινε η κομμωτρια αλλα εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια. εκεινη μου ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι βαμμενα δε θα εχω προβλημα,χμμμμμμμμμ *sceptical*
(δεν βρηκα αλλο παρομοιο θεμα)
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 15:53, 14-03-13:

Δε ξέρω για σας,προσωπικά ΛΑΤΡΕΥΩ ισια,φιλαριστά μαλλιά διάφορα μήκη!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:47, 14-03-13:

λοιπον...μετα απο 8 μηνες το μαλλι μου εφτασε στο μεγεθος της Λιλας των σινγκλς... ασύμμετρο καρεδακι....και θα παω για κουρεμα...λετε να τα αφησω λιγο ή να δοκιμασω αλλη κουπ;
Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε: στις 22:25, 14-03-13:

εγώ είχα πάει για κούρεμα πριν 9 μήνες περιπου σε μια **** κομμώτρια... τα είχα κόψει καρέ ασύμμετρο..τώρα θέλω να τα αφήσω μακριά πάλι. Το πρόβλημα είναι πως μου έχουν φτάσει μέχρι τους ώμους και έχουν ουρές που φαίνονται απαίσια. Δεν θέλω να κουρευτώ...Τι να κάνω;;;;;;;
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 00:39, 15-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Peace_
εγώ είχα πάει για κούρεμα πριν 9 μήνες περιπου σε μια **** κομμώτρια... τα είχα κόψει καρέ ασύμμετρο..τώρα θέλω να τα αφήσω μακριά πάλι. Το πρόβλημα είναι πως μου έχουν φτάσει μέχρι τους ώμους και έχουν ουρές που φαίνονται απαίσια. Δεν θέλω να κουρευτώ...Τι να κάνω;;;;;;;
Τι να κάνεις βρε κοριτσάκι; Δεν υπάρχει αλλη λυση απο το να τα κόψεις. Πιάνε τα πάνω, τι να πω?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε: στις 12:10, 15-03-13:

οταν μακρύνουν λες να φύγουν οι ουρές;
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 13:34, 15-03-13:

αν δεν τα κοψεις ομοιομορφα πως να φυγουν οι ουρες? μπορεις να τα κουρευεις καθε μηνα και απο λιγο, ετσι δεν θα σου φαινεται η διαφορα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 14:41, 15-03-13:

Για πείτε μου οι ειδικοί του θέματος. Μακραίνω και πάλι τα μαλλιά μου και το θέμα μου είναι ότι επειδή είναι σπαστά τα ισιώνω καθημερινά αλλά βλέπω πλέον πως επειδή αν δεν τα ισιώσω έχουν πολύ όγκο, αυτός ο όγκος φριζάρει-μάλλον από το πολύ ίσιωμα και πιστολάκι...Βάζω σιλικόνη πριν το πιστολάκι και μαλακτικό όταν λούζομαι αλλά μήπως πρέπει να βάζω και καμιά μάσκα;; Φοβάμαι ότι αρχίζουν να καίγονται, και επειδή θέλω να τα μακρύνω δεν θέλω να καταστραφούν από ψαλίδα και κάψιμο...Θυμάμαι όταν είχα μακρύ μαλλί-πριν κανα 4-5 χρόνια έπαιρνα μια μάσκα τηςTimotei και ήταν πολύ καλή αλλά τώρα μήπως βγήκε καμιά καλύτερη;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:29, 15-03-13:

και εγώ έχω ουρές!
η μάνα μου λέει να τις κόψω και να το ξανακάνω αντρικό.
Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ έγραψε: στις 21:42, 15-03-13:

και γω θέλω αντρικό... αλλά φοβάμαι μηπως δε μου αρέσει..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 00:06, 16-03-13:

Τι ειναι οι ουρες καλε να φυγουν? Χεχε, πλάκα είχε αυτό! Πιανε τα, μακρυνε τα και καθαρισε τα κατω δυο δαχτυλα κι επειτα απο 3 μηνες παλι κοψε δυο δαχτυλα, εφοσον θες να μακρυνουν. Παραλληλα μην τα ταλαιπωρεις. Υπομονη και σε εξαμηνο κι επειτα θα εχουν στρωσει, ετσι πιστευω
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:01, 21-03-13:

Να ρωτήσω τις γυναίκες, πόσο συχνά κουρεύεστε;;
Εγώ συνήθως κάθε 4 μήνες αλλά τώρα είμαι στον 3ο μήνα πάνω και λέω να πάω για μαλλί...
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε: στις 13:19, 21-03-13:

κανονικά κάθε 3-4 μήνες θέλει αλλά ως γνωστόν είναι ανάλογα και το μαλλί(μάκρος, ψαλίδα κλπ.).

τελευταία φορά κουρεύτηκα πριν 4 μήνες.Τώρα τα έχω μακρύνει και φτάνουν αν τα ισιώσω 3 δάχτυλα περίπου πάνω από τον αφαλό, ψαλίδα όμως δεν έχω.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:21, 21-03-13:

Μαλλούρα...! Γουάο, εμένα ίσα που περάσαν τους ώμους...
Πώς καταφέρνεις να μην έχεις ψαλίδα;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος