Φεμινισμός και μίσος προς τους άνδρες

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να μην γράψω τζάμπα το κατεβατό, μπορείς να μου πεις αν τρολλάρεις πριν κράξω;

Γράψτο θα απαντήσω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logica

Νεοφερμένος

Η logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες οι αποψεις της Τζ. Μπάτλερ και Τζ. Κρίστεβα επί του θέματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnwnymosMeOnoma

Νεοφερμένος

Ο AnwnymosMeOnoma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Nα σου πω την αληθεια, εψαχνα για κατι εντελως ασχετο, αλλα πως επεσα σ αυτο το θεμα, ουτε εγω καταλαβα.

Για να μην γράψω τζάμπα το κατεβατό, μπορείς να μου πεις αν τρολλάρεις πριν κράξω;

Κανε οτι θες, εχω συγκεκριμενες αντιφεμινιστικες αποψεις. και δεν τρολλάρω, μιλαω σοβαρα. Ειμαι υπερ στο να ρωτηθουν και οι ανδρες σε ενα παγκοσμιο δημοψηφισμα και αν δεν συμφωνουν με τον φεμινισμο, αυτοματως να καταργηθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Σωστότατος ο φίλος, στη τελική δημοκρατία έχουμε. Υποστηρίζω και εγώ ένα παγκόσμιο δημοψήφισμα. Βέβαια προς Ασία μεριά, οι γυναίκες δεν έχουν δικαίωμα ψήφου, αλλά δε πειράζει, θα ψηφίσουν οι άντρες και γι' αυτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Α ωραία θα γίνει και δημοψήφισμα.
Άντε να μπουν όλα κάποια στιγμή στη θέση τους. Τόσα χρόνια καταπίεσης προς τους άντρες, ήρθε η στιγμή να μπει ένα τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnwnymosMeOnoma

Νεοφερμένος

Ο AnwnymosMeOnoma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Α ωραία θα γίνει και δημοψήφισμα.
Άντε να μπουν όλα κάποια στιγμή στη θέση τους. Τόσα χρόνια καταπίεσης προς τους άντρες, ήρθε η στιγμή να μπει ένα τέλος.

Ξερω οτι ειναι ειρωνικο το σχολιο σου, αλλα σε τι θεωρεις οτι καταπιεζονται οι γυναικες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Αυτό που ρωτάς έχει αναλυθεί εδώ.
Δεν σου λέω ότι τα πράγματα είναι τραγικά σε επίπεδο ανατολικές χώρες ας πούμε. τώρα, δεν μιλάω για παρελθόν.
Φυσικά βήματα προόδου έχουν γίνει ως προς τα πολιτικά δικαιώματα και την εκπαίδευση κυρίως, που είναι αν θες ο βασικότερος παράγοντας και η πηγή όλων των άλλων προβλημάτων.

Είναι δύσκολο γενικά να αναγνωρίσεις κάτι που δεν έχεις βιώσει, και αναφέρομαι σε αυτά τα μικρά κατάλοιπα της πατριαρχίας (που επηρεάζουν αρνητικά και τους άντρες)
οι γυναίκες πρέπει να έχουν ένα συγκεκριμένο βάρος, να είναι υπομονετικές και δεκτικές, αν συμβεί κάτι άσχημο αποδεκτό είναι να βρίσει μόνο ο άντρας.
όταν σου ανοίγουν την πόρτα, σου κάνουν κοπλιμέντα άσχετοι πρέπει να χαμογελάς και να λες και ένα ευχαριστώ, αν δεν το κάνεις είσαι ξινή και να φας την πόρτα στη μούρη (και θα μου πεις εσύ τώρα, καλά πες και ένα ευχαριστώ. και θα σου απαντήσω αν εσένα σου έρθει ένας κλαρινογαμπρός, τελείως άγνωστος -ας τον κάνουμε γκέι για χάρη του παραδείγματος- και σου πει "τι ματάρες είναι αυτές" επιβάλλεται να πεις ευχαριστώ?)
αν είσαι άντρας και κάνεις σεξ με πολλές γυναίκες είσαι μάγκας, αν είσαι γυναίκα και κάνεις σεξ με πολλούς άντρες είσαι πουτάνα.
σε προηγούμενο θέμα αναφέρθηκε θεωρητικά η έννοια "παρτούζα"όπου στοχοποιήθηκε μόνο η γυναίκα που συμμετείχε -λες και θα έκανε παρτούζα μόνη της-.

κοίτα όσα παραδείγματα και να γράψει κανείς, αν κάποιος δεν θέλει να καταλάβει δεν θα καταλάβει και βιβλίο να του ετοιμάσεις. γενικά? να μην έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά. ή σε όλους θα επιτρέπονται όλα ή σε όλους τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ελα ρε καταπιεσμένη padme μην κολώνεις εδώ είμαστε θα ξηλώσουμε τον σεξισμό απο τους πάντες ακόμα και απο τα κακά αφεντικά που εκμεταλλεύονται τις γυναίκες.




Υ.Γ τόσα ψέματα που λέω μου βγήκε νέο μούσι και ας ξυρίστηκα προχθές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
ξήλωνε εσύ και έρχομαι, τώρα έχω φτιάξει νύχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ξήλωνε εσύ και έρχομαι, τώρα έχω φτιάξει νύχι



Χωρίς τους πρωτεργάτες του feminazi...εεε του φεμινισμού ήθελα να πω τι μπορώ να κάνω εγώ μόνος μου.Τώρα που θα έχουμε πιθανότατα αμερικάνο πρόεδρο (donald trump) που εκτιμάει το γυναικείο κίνημα και τα δικαιώματα των γυναικών τι λες τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

AnwnymosMeOnoma

Νεοφερμένος

Ο AnwnymosMeOnoma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αυτό που ρωτάς έχει αναλυθεί εδώ.
Δεν σου λέω ότι τα πράγματα είναι τραγικά σε επίπεδο ανατολικές χώρες ας πούμε. τώρα, δεν μιλάω για παρελθόν.
Φυσικά βήματα προόδου έχουν γίνει ως προς τα πολιτικά δικαιώματα και την εκπαίδευση κυρίως, που είναι αν θες ο βασικότερος παράγοντας και η πηγή όλων των άλλων προβλημάτων. ---> Ο φεμινισμος αν χρειαζεται καπου, χρειαζεται μονο σε μουσουλμανικες χωρες. Επισης ο φεμινισμος δεν πρεσβευει την ισοτητα, αλλα την επιλεκτικη ισοτητα. Δλδ ισοτητα οπου συμφερει τις γυναικες και μονο. Δεν εχω θεμα με τα πολιτικα δικαιωματα και την εκπαιδευση. Τη γυναικα ομως οσα δικαιωματα και να της δωσεις, αλλο τοσο θα παιρνουν τα μυαλα της αερα. Επισης ζηλευει απιστευτα τους ρολους του Αντρα που θελει απεγνωσμενα να τους αντιγραψει σε σημειο ανταγωνισμου.

Είναι δύσκολο γενικά να αναγνωρίσεις κάτι που δεν έχεις βιώσει, και αναφέρομαι σε αυτά τα μικρά κατάλοιπα της πατριαρχίας (που επηρεάζουν αρνητικά και τους άντρες) --> Γτ επηρεαζουν αρνητικα τους Αντρες ?

οι γυναίκες πρέπει να έχουν ένα συγκεκριμένο βάρος, να είναι υπομονετικές και δεκτικές, αν συμβεί κάτι άσχημο αποδεκτό είναι να βρίσει μόνο ο άντρας.
όταν σου ανοίγουν την πόρτα, σου κάνουν κοπλιμέντα άσχετοι πρέπει να χαμογελάς και να λες και ένα ευχαριστώ, αν δεν το κάνεις είσαι ξινή και να φας την πόρτα στη μούρη (και θα μου πεις εσύ τώρα, καλά πες και ένα ευχαριστώ. ---> Ακου κοπελια ο αντρας πρεπει να κανει πολλα περισσοτερα για να ειναι αποδεκτος και πετυχημενος στην κοινωνια. Πρωτα απ ολα πρεπει να χει καλη δουλεια, πρεπει να χει καλο αυτοκινητο, πρεπει να βγαζει πολλα λεφτα στο μηνιατικο, να χει μεγαλο σπιτι και ολα αυτα για να τον αναγνωρισει η κοινωνια ως πετυχημενο. Ας μη γελιωμαστε τωρα ολες οι γυναικες τετοιους Αντρες ψαχνετε. Το βαρρος του καθενος ειναι προσωπικη του υποθεση. Εμεις το μονο που ζηταμε ειναι να ειστε γλυκες στη συμπεριφορα-χαρακτηρα και με ωραιο σωμα. Προσωπικα περισσοτερο ο χαρακτηρας μετραει σε μενα. Να ειστε κυρίες προσεγμένες ρε παιδακι μου θελουμε.

και θα σου απαντήσω αν εσένα σου έρθει ένας κλαρινογαμπρός, τελείως άγνωστος -ας τον κάνουμε γκέι για χάρη του παραδείγματος- και σου πει "τι ματάρες είναι αυτές" επιβάλλεται να πεις ευχαριστώ?) --> Πολύ αστοχο το παραδειγμα σου, εσενα τα κοπλιμεντα στα κανουν αντρες, δεν στα κανει καποια λεσβια. Και στο κατω κατω, κοπλιμεντο σου κανει δεν σε βριζει. Φτανει ομως να το κανει με το σωστο τροπο και να μην ειναι χυδαιος.

αν είσαι άντρας και κάνεις σεξ με πολλές γυναίκες είσαι μάγκας, αν είσαι γυναίκα και κάνεις σεξ με πολλούς άντρες είσαι πουτάνα.
σε προηγούμενο θέμα αναφέρθηκε θεωρητικά η έννοια "παρτούζα"όπου στοχοποιήθηκε μόνο η γυναίκα που συμμετείχε -λες και θα έκανε παρτούζα μόνη της-. ---> Προσωπικα και τα 2 πουτανια τα θεωρω, αλλα γενικα ο αντρας ειναι πολυγαμικος και το σεξ το βλεπει ως εκτονωση. Ο Αντρας ζει για το σεξ [λογω τεστοστερονης], η γυναικα θελει περισσοτερο συναισθηματικη καλυψη.

κοίτα όσα παραδείγματα και να γράψει κανείς, αν κάποιος δεν θέλει να καταλάβει δεν θα καταλάβει και βιβλίο να του ετοιμάσεις. γενικά? να μην έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά. ή σε όλους θα επιτρέπονται όλα ή σε όλους τίποτα.
--> Το οτι ειμαι αντιφεμινιστης, δεν παει να πει οτι διαφωνω με οτι λενε οι φεμινιστριες, απλως διαφωνω σε πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που ρωτάς έχει αναλυθεί εδώ.
Δεν σου λέω ότι τα πράγματα είναι τραγικά σε επίπεδο ανατολικές χώρες ας πούμε. τώρα, δεν μιλάω για παρελθόν.
Φυσικά βήματα προόδου έχουν γίνει ως προς τα πολιτικά δικαιώματα και την εκπαίδευση κυρίως, που είναι αν θες ο βασικότερος παράγοντας και η πηγή όλων των άλλων προβλημάτων.

Είναι δύσκολο γενικά να αναγνωρίσεις κάτι που δεν έχεις βιώσει, και αναφέρομαι σε αυτά τα μικρά κατάλοιπα της πατριαρχίας (που επηρεάζουν αρνητικά και τους άντρες)
οι γυναίκες πρέπει να έχουν ένα συγκεκριμένο βάρος, να είναι υπομονετικές και δεκτικές, αν συμβεί κάτι άσχημο αποδεκτό είναι να βρίσει μόνο ο άντρας.
όταν σου ανοίγουν την πόρτα, σου κάνουν κοπλιμέντα άσχετοι πρέπει να χαμογελάς και να λες και ένα ευχαριστώ, αν δεν το κάνεις είσαι ξινή και να φας την πόρτα στη μούρη (και θα μου πεις εσύ τώρα, καλά πες και ένα ευχαριστώ. και θα σου απαντήσω αν εσένα σου έρθει ένας κλαρινογαμπρός, τελείως άγνωστος -ας τον κάνουμε γκέι για χάρη του παραδείγματος- και σου πει "τι ματάρες είναι αυτές" επιβάλλεται να πεις ευχαριστώ?)
αν είσαι άντρας και κάνεις σεξ με πολλές γυναίκες είσαι μάγκας, αν είσαι γυναίκα και κάνεις σεξ με πολλούς άντρες είσαι πουτάνα.
σε προηγούμενο θέμα αναφέρθηκε θεωρητικά η έννοια "παρτούζα"όπου στοχοποιήθηκε μόνο η γυναίκα που συμμετείχε -λες και θα έκανε παρτούζα μόνη της-.

κοίτα όσα παραδείγματα και να γράψει κανείς, αν κάποιος δεν θέλει να καταλάβει δεν θα καταλάβει και βιβλίο να του ετοιμάσεις. γενικά? να μην έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά. ή σε όλους θα επιτρέπονται όλα ή σε όλους τίποτα.

Πέραν του ότι αυτά που γράφεις είναι τελείως γελοία (σε καταπιέζει ο άλλος που σου ανοίγει την πόρτα...) αγνοείς τελείως τα πλεονεκτήματα που έχουν γυναίκες υπέρ των αντρών στην σημερινή κοινωνία που είναι πολύ πιο σημαντικά από τα παραπάνω.

1) Αν γίνει πόλεμος αγαπητή Padme οι άντρες είναι αυτοί που θα επιστρατευτούν και θα σταλούν στο μέτωπο για να ξεκοιλιαστούν από τις οβίδες. Οι γυναίκες θα βρίσκετε στα μετόπισθεν με τα παιδιά και κατά κόρον δεν θα σας πειράξει ούτε ο εχθρός καθώς θεωρείστε άμαχος πληθυσμός.

2) Οι γυναίκες χρησιμοποιούν το δημόσιο σύστημα υγείας περισσότερο από τους άντρες, ζουν περισσότερο, ενώ πληρώνουν πολύ λιγότερες εισφορές συνολικά από τους άντρες.

3) Οι γυναίκες έχουν άμεσο πλεονέκτημα στα δικαστήρια για την επιμέλεια των παιδιών, καθώς πάντα οι δικαστές είναι με το μέρος της γυναίκας. Ως εκ τούτου η γυναίκα μπορεί να χωρίσει τον άντρα για ψύλλου πήδημα και μετά να τον υποχρεώνει να πληρώνει διατροφές τόσο για εκείνη όσο και για τα παιδιά.

4) Άγαμες θυγατέρες λαμβάνουν την σύνταξη του αποθανόντα πατέρα τους. Άγαμοι γιοι λαμβάνουν το τρίτο το μακρύτερο.

5) Οι γυναίκες καταδικάζονται με μικρότερες ποινές για τα ίδια ακριβώς εγκλήματα με τους άντρες.

6) Γυναίκες χωρίς παιδιά βγάζουν περισσότερα χρήματα από τους άντρες.

7) Οι γυναίκες μπαίνουν σε μεγαλύτερα ποσοστά στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

8) Οι γυναίκες μπορούν να σπουδάζουν ότι μαλακία θέλουν, γιατί ακόμη και αν αποτύχουν να βρουν δουλειά έχουν πάντα το back up plan του γάμου, όπου θα δουλεύει ο άντρας τους. Από εκεί πηγάζουν και τα μεγάλα ποσοστά γυναικών σε θεωρητικές σχολές με μηδενική αποκατάσταση. Ο άντρας δεν έχει τέτοια επιλογή.

9) Οι άντρες κάνουν όλες τις πιο βρώμικες και επικίνδυνες δουλειές. Ως εκ τούτου οι θάνατοι των ανδρών εν ώρα εργασίας είναι αστρονομικά μεγαλύτεροι από τους γυναικείους.

10) Ακόμη και σε υπηρεσίες όπως η αστυνομία και ο στρατός, (που κακώς μπαίνουν γυναίκες) οι γυναίκες καταλαμβάνουν σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό θέσεις γραφείων σε σχέση με τους άντρες που βρίσκονται κατά κύριο λόγο σε μάχιμα πόστα.

11) Η γυναίκα μπορεί να δηλώσει ότι την βίασαν ακόμη και αν ήταν συναινετικό, και να καταστρέψει την υπόληψη του άντρα, από τον οποίο αφού σύρει στα δικαστήρια (όπου πάντα έχει το πλεονέκτημα ως το υποτιθέμενο θύμα) μπορεί να αποσπάσει μεγάλα χρηματικά ποσά ως αποζημίωση. Το παραπάνω έχει γίνει πάρα πολλές φορές, και βασίζεται στην ευνοϊκή μεταχείριση που έχουν οι γυναίκες στα δικαστήρια.

12) Ζούμε σε μητριαρχική κοινωνία και όχι πατριαρχική.

13) Οι γυναίκες μπαίνουν σε πολιτικά κόμματα, θέσεις δημοσίου αλλά και πολλές φορές ιδιωτικές θέσεις χωρίς να το αξίζουν απλά και μόνο λόγο υποχρεωτικής ποσόστωσης.

14) Ο εργοδότης είναι υποχρεωμένος να δίνει στην γυναίκα υποχρεωτική επί πληρωμή άδεια 1 - 1,5 χρόνο αν κάνει παιδί, και αν πει το πολύ λογικό πράγμα "δεν θέλω γυναίκα γιατί θα πληρώνω πολύ περισσότερα από όσα θα μου προσφέρει" θα βρει το μπελά του με το κράτος.

15) Ακόμη και στους ιδιωτικούς χώρους εργασίας οι γυναίκες έχουν άλλη μεταχείριση καθώς δεν μπορείς να τους τα πεις χύμα όπως θα λες σε έναν άντρα, γιατί πάντα ελοχεύει το χαρτί του σεξισμού και του sexual harassment.

Στα παραπάνω μπορώ να σου δώσω και πηγές ερευνών αν θέλεις, για να μην νομίζεις ότι τα βγάζω απ'το μυαλό μου.
Btw. Όταν σου ανοίγει την πόρτα ο άλλος και σου λέει ότι είσαι όμορφη, πες ένα ευχαριστώ ή έστω ρίξε ένα χαμόγελο. Κοπλιμέντο σου έκανε δεν σε βίασε. Για να βρείτε πραγματικούς άντρες, πρέπει να είστε πραγματικές γυναίκες. Αλλιώς βολευτείτε με τα ανδρείκελα που τρώνε παντόφλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Χωρίς τους πρωτεργάτες του feminazi...εεε του φεμινισμού ήθελα να πω τι μπορώ να κάνω εγώ μόνος μου.Τώρα που θα έχουμε πιθανότατα αμερικάνο πρόεδρο (donald trump) που εκτιμάει το γυναικείο κίνημα και τα δικαιώματα των γυναικών τι λες τώρα.

εσείς εκεί στο αμέρικα με τον upa lumpa δεν ξέρω τι θα κάνετε, εμείς εδώ με τον τσίπρα ίσως το δημοψήφισμα που λέγατε πιο πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnwnymosMeOnoma

Νεοφερμένος

Ο AnwnymosMeOnoma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πέραν του ότι αυτά που γράφεις είναι τελείως γελοία (σε καταπιέζει ο άλλος που σου ανοίγει την πόρτα...) αγνοείς τελείως τα πλεονεκτήματα που έχουν γυναίκες υπέρ των αντρών στην σημερινή κοινωνία που είναι πολύ πιο σημαντικά από τα παραπάνω.

1) Αν γίνει πόλεμος αγαπητή Padme οι άντρες είναι αυτοί που θα επιστρατευτούν και θα σταλούν στο μέτωπο για να ξεκοιλιαστούν από τις οβίδες. Οι γυναίκες θα βρίσκετε στα μετόπισθεν με τα παιδιά και κατά κόρον δεν θα σας πειράξει ούτε ο εχθρός καθώς θεωρείστε άμαχος πληθυσμός.

2) Οι γυναίκες χρησιμοποιούν το δημόσιο σύστημα υγείας περισσότερο από τους άντρες, ζουν περισσότερο, ενώ πληρώνουν πολύ λιγότερες εισφορές συνολικά από τους άντρες.

3) Οι γυναίκες έχουν άμεσο πλεονέκτημα στα δικαστήρια για την επιμέλεια των παιδιών, καθώς πάντα οι δικαστές είναι με το μέρος της γυναίκας. Ως εκ τούτου η γυναίκα μπορεί να χωρίσει τον άντρα για ψύλλου πήδημα και μετά να τον υποχρεώνει να πληρώνει διατροφές τόσο για εκείνη όσο και για τα παιδιά.

4) Άγαμες θυγατέρες λαμβάνουν την σύνταξη του αποθανόντα πατέρα τους. Άγαμοι γιοι λαμβάνουν το τρίτο το μακρύτερο.

5) Οι γυναίκες καταδικάζονται με μικρότερες ποινές για τα ίδια ακριβώς εγκλήματα με τους άντρες.

6) Γυναίκες χωρίς παιδιά βγάζουν περισσότερα χρήματα από τους άντρες.

7) Οι γυναίκες μπαίνουν σε μεγαλύτερα ποσοστά στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

8) Οι γυναίκες μπορούν να σπουδάζουν ότι μαλακία θέλουν, γιατί ακόμη και αν αποτύχουν να βρουν δουλειά έχουν πάντα το back up plan του γάμου, όπου θα δουλεύει ο άντρας τους. Από εκεί πηγάζουν και τα μεγάλα ποσοστά γυναικών σε θεωρητικές σχολές με μηδενική αποκατάσταση. Ο άντρας δεν έχει τέτοια επιλογή.

9) Οι άντρες κάνουν όλες τις πιο βρώμικες και επικίνδυνες δουλειές. Ως εκ τούτου οι θάνατοι των ανδρών εν ώρα εργασίας είναι αστρονομικά μεγαλύτεροι από τους γυναικείους.

10) Ακόμη και σε υπηρεσίες όπως η αστυνομία και ο στρατός, (που κακώς μπαίνουν γυναίκες) οι γυναίκες καταλαμβάνουν σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό θέσεις γραφείων σε σχέση με τους άντρες που βρίσκονται κατά κύριο λόγο σε μάχιμα πόστα.

11) Η γυναίκα μπορεί να δηλώσει ότι την βίασαν ακόμη και αν ήταν συναινετικό, και να καταστρέψει την υπόληψη του άντρα, από τον οποίο αφού σύρει στα δικαστήρια (όπου πάντα έχει το πλεονέκτημα ως το υποτιθέμενο θύμα) μπορεί να αποσπάσει μεγάλα χρηματικά ποσά ως αποζημίωση. Το παραπάνω έχει γίνει πάρα πολλές φορές, και βασίζεται στην ευνοϊκή μεταχείριση που έχουν οι γυναίκες στα δικαστήρια.

12) Ζούμε σε μητριαρχική κοινωνία και όχι πατριαρχική.

13) Οι γυναίκες μπαίνουν σε πολιτικά κόμματα, θέσεις δημοσίου αλλά και πολλές φορές ιδιωτικές θέσεις χωρίς να το αξίζουν απλά και μόνο λόγο υποχρεωτικής ποσόστωσης.

14) Ο εργοδότης είναι υποχρεωμένος να δίνει στην γυναίκα υποχρεωτική επί πληρωμή άδεια 1 - 1,5 χρόνο αν κάνει παιδί, και αν πει το πολύ λογικό πράγμα "δεν θέλω γυναίκα γιατί θα πληρώνω πολύ περισσότερα από όσα θα μου προσφέρει" θα βρει το μπελά του με το κράτος.

15) Ακόμη και στους ιδιωτικούς χώρους εργασίας οι γυναίκες έχουν άλλη μεταχείριση καθώς δεν μπορείς να τους τα πεις χύμα όπως θα λες σε έναν άντρα, γιατί πάντα ελοχεύει το χαρτί του σεξισμού και του sexual harassment.

Στα παραπάνω μπορώ να σου δώσω και πηγές ερευνών αν θέλεις, για να μην νομίζεις ότι τα βγάζω απ'το μυαλό μου.
Btw. Όταν σου ανοίγει την πόρτα ο άλλος και σου λέει ότι είσαι όμορφη, πες ένα ευχαριστώ ή έστω ρίξε ένα χαμόγελο. Κοπλιμέντο σου έκανε δεν σε βίασε. Για να βρείτε πραγματικούς άντρες, πρέπει να είστε πραγματικές γυναίκες. Αλλιώς βολευτείτε με τα ανδρείκελα που τρώνε παντόφλα.

Φιλος δινεις ρεστα ...RESPECT !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αν είσαι άντρας και κάνεις σεξ με πολλές γυναίκες είσαι μάγκας, αν είσαι γυναίκα και κάνεις σεξ με πολλούς άντρες είσαι πουτάνα.
σε προηγούμενο θέμα αναφέρθηκε θεωρητικά η έννοια "παρτούζα"όπου στοχοποιήθηκε μόνο η γυναίκα που συμμετείχε -λες και θα έκανε παρτούζα μόνη της-.
αυτο γίνεται γιατι η γυναίκα σε όλη την ανθρώπινη ιστορία έχει το αρχέτυπο της μητέρας, της σεμνότητας και καθαρότητας στο σώμα και στην ψυχη

οι άντρες απο την άλλη έχουν το αρχέτυπο κάποιου που απολαμβάνει τον πόλεμο, του ζηλόφθονα, αλλα και του σάτυρου

όταν οι άντρες βλέπουν μια γυναίκα να απολαμβάνει παρτούζες, μέσα τους καταστρέφεται μια εικόνα θαυμασμού για το αρχέτυπο που περιέγραψα πιο πάνω.
πχ είναι σαν να ακούς έναν μοναχό να βρίζει τα θεία

χιλιάδες χρόνια χαραγμένα στο dna και στην κοινωνία, δύσκολα αλλάζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
1)Στην ελλάδα, που η θητεία είναι υποχρεωτική για τους άντρες
3)Το όνειρο κάθε γυναίκας να διαλύσει χωρίς λόγο ένα γάμο
4)Συμφωνώ ότι το 4ο είναι άδικο και πρέπει να καταργηθεί. παρόλα αυτά το παρουσιάζεις σαν να ισχύει πάντα ενώ υπάρχουν προυποθέσεις
στο 5 και 6 κρατάω τις επιφυλάξεις μου
9)λόγο σωματικής διάπλασης (όχι δικαιωμάτων). είναι άλλο να μην μπορείς να κάνεις κάτι και άλλο να μη θες. Απ την άλλη δεν έχω δει πολλούς άντρες να καθαρίζουν σπίτια και σκάλες για το μεροκάματο? θεωρητικά μπορούν
10)με ποια λογική "κακώς" μπαίνουν γυναίκες?
11)Δεν έχεις ιδέα πόσα περιστατικά βιασμών συμβαίνουν και δεν καταγγέλλονται ή δεν τιμωρείται το θύμα.
13)ανάλογες θέσεις καταλαμβάνουν και άντρες χωρίς να το αξίζουν
14)Και οι άντρες μπορούν να πάρουν άδεια (αδερφός φίλης, στρατιωτικός έγινε μπαμπάς και πήρε πρόσφατα)
15)ναι στη γυναίκα θα πεις άλλα

στα αλήθεια πιστεύεις ότι οι γυναίκες είναι πραγματικά ίσες?


gaspar
το ότι δεν βλέπεις κάτι δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται.
πχ δεν βλέπεις πολλές γυναίκες να βρίζουν μπροστά σου άρα δεν βρίζει καμία.
δεν συζητάνε (σε εσένα ή άλλους) το τι κάνουν στο κρεβάτι τους, άρα είναι σεμνές, δεν κάνουν παρτούζες δεν έχουν ανάγκη το σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
11)Δεν έχεις ιδέα πόσα περιστατικά βιασμών συμβαίνουν και δεν καταγγέλλονται ή δεν τιμωρείται το θύμα.
σχετικα με τους βιασμούς:
έχεις αναρωτηθεί γιατί ένας άντρας ποτέ δεν θα καταγγείλει βιασμό απο γυναίκα? μάλλον τυχερός θα ένοιωθε αν εμφανίζοταν 3 γυναίκες και τον βίαζαν..:P
οι γυναίκες αφού όπως λές απολαμβάνουν και έχουν ανάγκη το σέξ γιατί το βλέπουν τόσο διαφορετικά?
μήπως βλέπουν ακόμα και οι ίδιες διαφορετικά τον εαυτό τους σε σχέση με τους άντρες?
το ότι δεν βλέπεις κάτι δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται.
πχ δεν βλέπεις πολλές γυναίκες να βρίζουν μπροστά σου άρα δεν βρίζει καμία.
δεν συζητάνε (σε εσένα ή άλλους) το τι κάνουν στο κρεβάτι τους, άρα είναι σεμνές, δεν κάνουν παρτούζες δεν έχουν ανάγκη το σεξ
δεν είπα οτι οι γυναίκες έιναι άγιες.. είπα οτι οι άντρες τις βλέπουν ετσι. δηλαδη πιο εξιδανικευμένα και προστατευτικά, και για αυτο φαίνεται πιο έκφυλο μια γυναίκα που κάνει παρτούζα σε σχέση με έναν άντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πέραν του ότι αυτά που γράφεις είναι τελείως γελοία (σε καταπιέζει ο άλλος που σου ανοίγει την πόρτα...) αγνοείς τελείως τα πλεονεκτήματα που έχουν γυναίκες υπέρ των αντρών στην σημερινή κοινωνία που είναι πολύ πιο σημαντικά από τα παραπάνω.

1) Αν γίνει πόλεμος αγαπητή Padme οι άντρες είναι αυτοί που θα επιστρατευτούν και θα σταλούν στο μέτωπο για να ξεκοιλιαστούν από τις οβίδες. Οι γυναίκες θα βρίσκετε στα μετόπισθεν με τα παιδιά και κατά κόρον δεν θα σας πειράξει ούτε ο εχθρός καθώς θεωρείστε άμαχος πληθυσμός.

2) Οι γυναίκες χρησιμοποιούν το δημόσιο σύστημα υγείας περισσότερο από τους άντρες, ζουν περισσότερο, ενώ πληρώνουν πολύ λιγότερες εισφορές συνολικά από τους άντρες.

3) Οι γυναίκες έχουν άμεσο πλεονέκτημα στα δικαστήρια για την επιμέλεια των παιδιών, καθώς πάντα οι δικαστές είναι με το μέρος της γυναίκας. Ως εκ τούτου η γυναίκα μπορεί να χωρίσει τον άντρα για ψύλλου πήδημα και μετά να τον υποχρεώνει να πληρώνει διατροφές τόσο για εκείνη όσο και για τα παιδιά.

4) Άγαμες θυγατέρες λαμβάνουν την σύνταξη του αποθανόντα πατέρα τους. Άγαμοι γιοι λαμβάνουν το τρίτο το μακρύτερο.

5) Οι γυναίκες καταδικάζονται με μικρότερες ποινές για τα ίδια ακριβώς εγκλήματα με τους άντρες.

6) Γυναίκες χωρίς παιδιά βγάζουν περισσότερα χρήματα από τους άντρες.

7) Οι γυναίκες μπαίνουν σε μεγαλύτερα ποσοστά στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

8) Οι γυναίκες μπορούν να σπουδάζουν ότι μαλακία θέλουν, γιατί ακόμη και αν αποτύχουν να βρουν δουλειά έχουν πάντα το back up plan του γάμου, όπου θα δουλεύει ο άντρας τους. Από εκεί πηγάζουν και τα μεγάλα ποσοστά γυναικών σε θεωρητικές σχολές με μηδενική αποκατάσταση. Ο άντρας δεν έχει τέτοια επιλογή.

9) Οι άντρες κάνουν όλες τις πιο βρώμικες και επικίνδυνες δουλειές. Ως εκ τούτου οι θάνατοι των ανδρών εν ώρα εργασίας είναι αστρονομικά μεγαλύτεροι από τους γυναικείους.

10) Ακόμη και σε υπηρεσίες όπως η αστυνομία και ο στρατός, (που κακώς μπαίνουν γυναίκες) οι γυναίκες καταλαμβάνουν σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό θέσεις γραφείων σε σχέση με τους άντρες που βρίσκονται κατά κύριο λόγο σε μάχιμα πόστα.

11) Η γυναίκα μπορεί να δηλώσει ότι την βίασαν ακόμη και αν ήταν συναινετικό, και να καταστρέψει την υπόληψη του άντρα, από τον οποίο αφού σύρει στα δικαστήρια (όπου πάντα έχει το πλεονέκτημα ως το υποτιθέμενο θύμα) μπορεί να αποσπάσει μεγάλα χρηματικά ποσά ως αποζημίωση. Το παραπάνω έχει γίνει πάρα πολλές φορές, και βασίζεται στην ευνοϊκή μεταχείριση που έχουν οι γυναίκες στα δικαστήρια.

12) Ζούμε σε μητριαρχική κοινωνία και όχι πατριαρχική.

13) Οι γυναίκες μπαίνουν σε πολιτικά κόμματα, θέσεις δημοσίου αλλά και πολλές φορές ιδιωτικές θέσεις χωρίς να το αξίζουν απλά και μόνο λόγο υποχρεωτικής ποσόστωσης.

14) Ο εργοδότης είναι υποχρεωμένος να δίνει στην γυναίκα υποχρεωτική επί πληρωμή άδεια 1 - 1,5 χρόνο αν κάνει παιδί, και αν πει το πολύ λογικό πράγμα "δεν θέλω γυναίκα γιατί θα πληρώνω πολύ περισσότερα από όσα θα μου προσφέρει" θα βρει το μπελά του με το κράτος.

15) Ακόμη και στους ιδιωτικούς χώρους εργασίας οι γυναίκες έχουν άλλη μεταχείριση καθώς δεν μπορείς να τους τα πεις χύμα όπως θα λες σε έναν άντρα, γιατί πάντα ελοχεύει το χαρτί του σεξισμού και του sexual harassment.

Στα παραπάνω μπορώ να σου δώσω και πηγές ερευνών αν θέλεις, για να μην νομίζεις ότι τα βγάζω απ'το μυαλό μου.
Btw. Όταν σου ανοίγει την πόρτα ο άλλος και σου λέει ότι είσαι όμορφη, πες ένα ευχαριστώ ή έστω ρίξε ένα χαμόγελο. Κοπλιμέντο σου έκανε δεν σε βίασε. Για να βρείτε πραγματικούς άντρες, πρέπει να είστε πραγματικές γυναίκες. Αλλιώς βολευτείτε με τα ανδρείκελα που τρώνε παντόφλα
.
dude what the... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)Στην ελλάδα, που η θητεία είναι υποχρεωτική για τους άντρες
3)Το όνειρο κάθε γυναίκας να διαλύσει χωρίς λόγο ένα γάμο
4)Συμφωνώ ότι το 4ο είναι άδικο και πρέπει να καταργηθεί. παρόλα αυτά το παρουσιάζεις σαν να ισχύει πάντα ενώ υπάρχουν προυποθέσεις
στο 5 και 6 κρατάω τις επιφυλάξεις μου
9)λόγο σωματικής διάπλασης (όχι δικαιωμάτων). είναι άλλο να μην μπορείς να κάνεις κάτι και άλλο να μη θες. Απ την άλλη δεν έχω δει πολλούς άντρες να καθαρίζουν σπίτια και σκάλες για το μεροκάματο? θεωρητικά μπορούν
10)με ποια λογική "κακώς" μπαίνουν γυναίκες?
11)Δεν έχεις ιδέα πόσα περιστατικά βιασμών συμβαίνουν και δεν καταγγέλλονται ή δεν τιμωρείται το θύμα.
13)ανάλογες θέσεις καταλαμβάνουν και άντρες χωρίς να το αξίζουν
14)Και οι άντρες μπορούν να πάρουν άδεια (αδερφός φίλης, στρατιωτικός έγινε μπαμπάς και πήρε πρόσφατα)
15)ναι στη γυναίκα θα πεις άλλα

στα αλήθεια πιστεύεις ότι οι γυναίκες είναι πραγματικά ίσες?

1) Μιλάω για επιστράτευση, δεν αναφέρθηκα καν στην θητεία. Η επιστράτευση ισχύει σε κάθε χώρα.
3) Έχει καταντήσει πλέον pattern στην Αμερική το συγκεκριμένο. Γάμος παιδιά και μετά διαζύγιο και διατροφή λόγω "ασυμφωνίας χαρακτήρων".
5-6) Googlare το.
9) Όχι κορίτσι μου δεν είναι λόγω σωματικής διάπλασης. Ένας βιετναμέζος οικοδόμος είναι 1.60 και 50 κιλά ενώ μια Ελληνίδα καλοθρεμένη κοπέλα είναι 1.70 και 60 κιλά. Δεν καθαρίζετε βόθρους και δεν χτίζετε στα 500 μέτρα, όχι γιατί δεν μπορείτε σωματικά, αλλά γιατί έχετε άλλες διεξόδους. Αν μια γυναίκα δεν μπορεί να διεκδικήσει δουλείες γραφείου, δεν θα πάει να κάνει τα παραπάνω, απλά θα παντρευτεί και θα γίνει νοικοκυρά.
10) Με την λογική του όχι είναι μάχιμα σώματα και έχετε σωματικό μειονέκτημα ( και όχι δεν αντικρούω το παραπάνω, εδώ μιλάμε για μάχη όχι για χαμαλίκι). Στην μάχη ένας άντρας ζυγίζει 80 κιλά + 40 κιλά εξοπλισμό + 40 κιλά εξοπλισμός της γυναίκας. Αν σε πυροβολήσουν δηλαδή η γυναίκα που θα είναι δίπλα σου θα πρέπει να σύρει/κουβαλήσει 160 κιλά. Good luck.
Στην αστυνομία τα ίδια. Οι γυναίκες λόγω σωματικού μειονεκτήματος χρησιμοποιούν το όπλο πολύ περισσότερο από τους άντρες. Και μην βλέπεις τα CSI, στην πραγματικότητα οι αστυνομικίνες είναι είτε στην τροχαία, είτε σε γραφεία.
11) Δεν τους εμποδίζει κανείς να το καταγγείλουν, δεν ξέρω καν τι σχέση έχει η απάντηση σου με αυτό που έγγραψα.
13) Δεν υπάρχει ποσόστωση για τους άντρες.
14) Άντε ρε, δημόσιος υπάλληλος πήρε άδεια? Για πήγαινε σε μια επιχείρηση όντας άντρας και πες κάτι τέτοιο.
15) Δεν έχεις ιδέα. Ακόμη και οι γυναίκες προτιμούν να δουλεύουν με άντρες παρά με άλλες γυναίκες.

Σε πια ισότητα αναφέρεσαι? Συγκρίνεις μίλα με πορτοκάλια.


?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top