Ατάκες και τρόποι «πεσίματος»!

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
και μετά σου λένε ότι άμα δεν πάρουνε διπλη ταρίφα , δεν βγαίνουνε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
xaxax δεν ξερω...παντως εγω μια φορα δεν πληρωσα...αν και δεν πηρε το κινητο μου ποτε....η πλακα ειναι οτι τον εχω πετυχει 2-3 φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
γιατί το είπε κατάμουτρα και δε μου αρέσει καθόλου αυτό το φανερό...
ισα ...ισα οανθρωπος μπηκε κατ'ευθειαν στο θεμα...οχι κορδελακια ....δηθεν ταχα μου μηπως...;)

Με την πρώτη μου σχέση...

Την πετυχαίνω στο γκισέ των ΚΤΕΛ, ανταλλάσουμε ένα βλέμα και μέχρι εκεί. Τυχαίνει και ήταν με κάποιον στο γκισέ, θεώρησα ότι ήταν ο φίλος της. Κάθεται από πίσω μου, και ψάχνω ένα τρόπο να κάτσω δίπλα της. Της λέω "συγγνώμη η θέση 35 που είναι;" "Εδώ" μου απαντάει, και κάθομαι δίπλα της. Μέχρι να φτάσουμε είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα και είχαμε δώσει ραντεβού για το απόγευμα.
Στο δρόμο ενώ περπατούσαμε, περνάμε μπροστά από ένα φανάρι, όπου της λέω "μου δίνεις το πράσινο φως;". Μου απαντάει καταφατικά και τη φιλάω...Η συνέχεια στο σπίτι της...
Μεχρι στιγμης η πιο ρομαντικη ατακα....απο μια διφορουμενη προσωπικοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εννοείς ότι ήσουν η κοπέλα του κτελ του κακοφονίξ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
17 Νοεμβρη...Μετα επαιζαν εκεινοι....εκεινος δηλαδη με το συγκροτημα του...εκεινος εκανε κιθαρα και φωνητικα.....
παιζουν το πρωτο τραγουδι.....


how i wish you were here..............


το αγαπημενο μου ...και το ηξερε............

τελειωνει το τραγουδι.....
Και τοτε πλησιαζει διστακτικα το μικροφωνο αλλα επειτα με τολμη.....
""Αφιερωμενο σε καποια που ευχομαι να ειναι για παντα εδω,μαζι μου.....Αδαμαντια.......(παυση) για σενα........""









εγω????εμεινα στηλη αλατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Χμμ να αναφέρω και εγώ ένα περιστατικό;Δεν ήταν πέσιμο αλλά οκ, εμένα μ'άρεσε.

Χρόνος:Ιούνιος του '10
Τόπος:10άρι λεωφορείο (Σ.Σταθμός - Χαριλάου)
Πήγαινα στο νοσοκομείο που δουλεύει η μητέρα μου και στη στάση της Καμάρας ανέβηκε ένας κύριος γύρω στα 40-45.Φαινόταν πως δεν ήταν Έλληνας (ήταν πολύ ανοιχτός στα χρώματα και είχε διαφορετικό "αέρα", κάτι σαν Άγγλος ας πούμε).Κάποια στιγμή με ρωτάει με σπαστά Ελληνικά αν το λεωφορείο σταματάει κοντά στο γήπεδο του ΑΡΗ, αλλά δε γνώριζα.Από εκείνη τη στιγμή με κοιτούσε έντονα και ένιωθα πολύ αμήχανα.Μετά από λίγο μου λέει "Με συγχωρείς αλλά έχεις πολύ ωραία μάτια, μην το πάρεις σαν ,πως το λένε, α ναι καμάκι, αλλά έχεις Μεσογειακή ομορφιά.Μην αλλάξεις.Πολύ όμορφη".Είπα "Ευχαριστώ" και του χαμογέλασα(είχα κοκκινήσει σταντέ, όλο το λεωφορείο εμένα κοιτούσε :redface: ).Έπειτα μου είπε ότι ήταν φωτογράφος τοπίων, ότι έχει να έρθει στην Ελλάδα 20+ χρόνια και διάφορα άλλα.Όταν πήγα να κατέβω με ρώτησε το όνομά μου και του είπα"Θάλεια" και λέει "α, ωραίο όνομα, θα το θυμάμαι.Θάλεια.Και τι σημαίνει;" και του εξήγησα όσο μπορούσα.

Πάνω κάτω αυτά.Πραγματικά ήταν μία πολύ ωραία στιγμή με ένα πολύ γλυκό και ευγενικό κοπλιμέντο. :)

Βρε βρε, η Θεσσαλονίκη είναι τόσο μικρή! :):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Επειδή μερικές δεσποινίδες με έχουν λιώσει με αυτά που γράφουν και είναι πραγματικά δύσκολο αυτό για εμένα, ήρθα να σας πω μια δική μου ιστορία να γελάσουμε λιγάκι. :D

Είναι καλοκαίρι, Αύγουστος, μάλλον, και έχω πάρει το ΚΤΕΛ για Αθήνα, διακοπές (ναι τότε πάω εγώ στην πρωτεύουσα). Θα πήγαινα Γ' Λυκείου κι επειδή ήμουν γνωστή βιβλιοφάγος, η καθηγήτριά μου, μου είχε εμπιστευθεί ένα διαμάντι της βιβλιοθήκης της: Πρακτική Φιλοσοφία του Παπανούτσου σε παλιά έκδοση. Και μόνο που ακουμπούσα τις σελίδες κάτι με έπιανε. Έχω κάτσει, λοιπόν, σε μια ακρούλα του καναπέ στο καράβι, ενώ δίπλα μου βρίσκεται μια γλυκύτατη τριμελής οικογένεια. Οι γονείς κι ένα αγοράκι που μου είχε κλέψει την καρδιά. :inlove: Δυστυχώς δεν ήταν ο πιτσιρικάς ο πρωταγωνιστής.

Εκεί που έχω πάρει φόρα και διαβάζω ένα πολύ όμορφο κεφάλαιο που αναφέρεται στις ανθρώπινες σχέσεις, αισθάνομαι κάποιον πάνω από το κεφάλι μου κι ακούω την πρώτη και πιο fail ατάκα που έχω ακούσει ποτέ μου: "Το πλοίο έχει θέσεις ή όπου θέλουμε καθόμαστε;" -.- God, θα ήθελα πολύ να είχε και να του πω ότι εγώ ήμουν στο σαλόνι της first class αλλά τι να σου κάνουν τα φέρι της γραμμής! Του απαντάω ότι μπορεί να καθίσει όπου θέλει γελώντας και παίρνει θέση δίπλα μου.

Με ρωτούσε διάφορα, από πού είμαι, πόσο είμαι, έλεγε κι αυτός χωρίς να τον ρωτάω, εγώ συνέχιζα να διαβάζω το βιβλίο μου και να μην παίρνω τα μάτια μου από πάνω του, αλλά ο νεαρός επέμενε, μέχρι που με ρώτησε:
- Μα τι διαβάζεις με τόσο ενδιαφέρον;
- Πρακτική φιλοσοφία, Παπανούτσο, τον ξέρεις;
- Είναι κάτι σαν το Γκαρσία Λόρκα;
- Εχμ, είναι Γκαρθία Λόρκα και δεν έχουν καμία σχέση.
- Α..

Μετά από αυτό, το πήρε απόφαση πως το βιβλίο μου θα συνεχίσει να είναι πιο ενδιαφέρον από αυτόν κι αποχώρησε. Στο μεταξύ η οικογένεια δίπλα γελούσε διαρκώς με τη σκηνή και την ώρα που ο νεαρός έφυγε (δε θυμάμαι το όνομά του, η αλήθεια είναι πως δεν το άκουσα καν) τους κοίταξα και γελάσαμε μαζί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το πλήγωσες το παιδί ρε συ???
Ένταξει να μη σου αρέσει... Αλλά φάει χυλόπιτα για χάρη του Παπανούτσου ρε συ??? Αυτό είναι σκληρό??


Υγ. Θυμάσαι τι έκδοση ήταν η Πρακτική Φιλοσοφία???(Έτος εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το πλήγωσες το παιδί ρε συ???
Ένταξει να μη σου αρέσει... Αλλά φάει χυλόπιτα για χάρη του Παπανούτσου ρε συ??? Αυτό είναι σκληρό??


Υγ. Θυμάσαι τι έκδοση ήταν η Πρακτική Φιλοσοφία???(Έτος εννοώ)

Ακριβέ, dear, μετά από τέτοια ατάκα και ο Θεός να ήταν, δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω σημασία. :lol:

Για την έκδοση δεν είμαι σίγουρη, νομίζω '98 ή '99, γιατί χαιρόμουν που κρατούσα βιβλίο δεκαετίας. :P Από ό,τι βλέπω σήμερα κυκλοφορεί σε δύο τόμους, αλλά εγώ νομίζω αυτό που είχα ήταν ένα και είχε τα δοκίμια και από τους σημερινούς δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πηνελοπη"angel"

Νεοφερμένος

Η Πηνελοπη"angel" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:PΕνας γλυκυτατος τροπος ειναι να γραψεις ενα τραγουδι φυσικα αν ξερεις κιθαρα ή πιανο και βεβαια να εχεις καλη φωνη.
Επισης μια lacta πoυ να λεει πανω με μαυρα μεγαλα γραμματα Σ'ΑΓΑΠΩ ο φυλακας αγγελος σου
ειναι οτι πιο υπεροχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Για μενα ο πιο τρυφερος τροπος ειναι να αφησεις τα ματια να μιλησουν ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακριβέ, dear, μετά από τέτοια ατάκα και ο Θεός να ήταν, δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω σημασία. :lol:

Σίγουρα το αδίκησες το παιδί... Κι άμα κατέβηκε από κανένα βουνό και δεν είχε ξαναμπεί σε πλοίο?? Το σκέφτηκες αυτό??:P


Για την έκδοση δεν είμαι σίγουρη, νομίζω '98 ή '99, γιατί χαιρόμουν που κρατούσα βιβλίο δεκαετίας. :P Από ό,τι βλέπω σήμερα κυκλοφορεί σε δύο τόμους, αλλά εγώ νομίζω αυτό που είχα ήταν ένα και είχε τα δοκίμια και από τους σημερινούς δύο.

Σ' έχω άνετα... Δεύτερη έκδοση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σ' έχω άνετα... Δεύτερη έκδοση...:P


Το φόρουμ έχει θέσεις ή όπου θέλουμε καθόμαστε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Πειτε με χαζη ,πειτε με κυνικη,πειτε με μιζερη αλλα δεν θα ηθελα να μου εγραφε ''Σ'αγαπω ή εισαι ο αγγελος μου" πανω σε μια λακτα..............

ξενερα!!!!!

γιατι σε μια lacta ?γιατι να μην σου πιασει το χερι και να στο πει???γιατι να μην χορεψετε αυτο το τραγουδι https://www.youtube.com/watch?v=0SqFPNTBnv8 και επειτα να στο πει ????απο ποτε μια lacta θεωρειτε σημα ρομαντισμου?απο μια διαφημιση ???:whistle::whistle:
αχχ τι σου κανει το συστημα....πφφ εμπορευματοποιηση των ηθων των συναισθηματων και οτι αλλο θα προεκυπτει (..)μεσα απο μια σοκολατα......


ξερω....καλως ηρθα στην δεκαετια του 2010.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πειτε με χαζη ,πειτε με κυνικη,πειτε με μιζερη αλλα δεν θα ηθελα να μου εγραφε ''Σ'αγαπω ή εισαι ο αγγελος μου" πανω σε μια λακτα..............

ξενερα!!!!!

γιατι σε μια lacta ?γιατι να μην σου πιασει το χερι και να στο πει???γιατι να μην χορεψετε αυτο το τραγουδι https://www.youtube.com/watch?v=0SqFPNTBnv8 και επειτα να στο πει ????απο ποτε μια lacta θεωρειτε σημα ρομαντισμου?απο μια διαφημιση ???:whistle::whistle:
αχχ τι σου κανει το συστημα....πφφ εμπορευματοποιηση των ηθων των συναισθηματων και οτι αλλο θα προεκυπτει (..)μεσα απο μια σοκολατα......


ξερω....καλως ηρθα στην δεκαετια του 2010.......:(

Καλώς σε βρήκαμε...:P

Η lacta είναι ύψιστο δείγμα ρομαντισμού ρε συ!!!

Τι κι αν το να τα ακούσεις ή πόσο μάλλον να τα νιώσεις αυτά που θα γραφόταν πάνω της, μπορεί να είναι χιλιάδες φορές πιο γλυκά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ας το γραψει στο κουτι ενος γαλακτομπουρεκου.........και αυτο γλυκο ειναι :P


δεν καταλαβαινω ρε παδια την λογικη..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Άμα την καταλάβεις, πες μου κι εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ρε παιδιά...

Καλά όλα... Αλλά γιατί να πάμε να φτιάξουμε κλισέ???

Οι καλύτερες ατάκες είναι οι αυθόρμητες... Κι ακόμα καλύτερες οι πράξεις...

Αλλά μιας και ανταλλάσουμε ιστορίες, εδώ μια φορά δοκίμασα με αυτό το τραγούδι... Ok, more than once, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα...
Κακως!Τετοια συλλεκτικα κομματια δεν τα αφιερωνουμε στην μια και στην αλλη.Χανουν την αξια τους.Να το προσεξεις.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top