Δίλημμα

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το 1600 καθαρά, συνήθως είναι υπερβολικό (όχι ότι δεν υπάρχουν άτομα που μπορεί να παίρνουν τόσα.Μη χαίρεστε, είναι ήδη καβατζωμένα).
τα 1400 μικτά για 2 χρόνια προϋπηρεσίας είναι ΚΑΛΑ.
το σύνηθες θα το έβαζα στα 1100 περίπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Είναι καβατζωμένα ε.. Χμμμ, τώρα θυμήθηκα την ταινία «Το τσεκούρι»... Χεχεχε!

Φαντάζομαι δοοο αναφέρεσαι σε μισθούς μηχανικών, n´est pas?

Γιατί όπως είπε και η XRZ έχουν κι ένα ΤΕΕ από πίσω να σπρώχνει λίγο :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Είναι καβατζωμένα ε.. Χμμμ, τώρα θυμήθηκα την ταινία «Το τσεκούρι»... Χεχεχε!

Φαντάζομαι δοοο αναφέρεσαι σε μισθούς μηχανικών, n´est pas?

Γιατί όπως είπε και η XRZ έχουν κι ένα ΤΕΕ από πίσω να σπρώχνει λίγο :D:P
το ΤΕΕ δε σπρώχνει τίποτα.. Αν δείτε, αυτά είναι περίπου τα λεφτά για βασικό μισθό μηχανικών για τη πρώτη τριετία, με άντε κανά δυο γλώσσες και κάτι έξτρα.
Αν υπογράφεις σύμβαση μηχανικών τόσα πρέπει να πάρεις, αλλιώς τους πας μέσα. Άλλες συμβάσεις βρίσκονται πολύ πιο κάτω,π.χ. προγραμματιστών, υπαλλήλων γραφείων, (γιαυτό λέμε ότι το ΤΕΕ έχει ένα αβαντάζ, όχι όμως ότι σπρώχνει), οπότε το 1100 που ανέφερα (άντε για τα τσακίρικά σας μάτια, 1200), το θεωρούν αρκετά καλό μισθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Aυτό εννοώ σπρώξιμο, ότι αν κάνεις την ίδια δουλειά (πχ κάτι προγραμματιστικό) με έναν της πληροφορικής αν έχεις σύμβαση μηχανικού θεωρητικά μπορεί να πάιρνεις πολύ παραπανω. Πρακτικά βεβαίως μπορεί να δουλεύεις μα δελτία παροχής κοκ..
Το ίδιο λέμε λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι εταιρείες είναι πολύ έξυπνες τώρα τελευταία, και δεν υπογράφουν συμβάσεις μηχανικών αν η δουλειά είναι διαφορετικού αντικειμένου. Δε τους συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Οι εταιρείες από πάντα ήταν έξυπνες!
Το παράδειγμα πάντως δεν ήταν τυχαίο, είναι προσωπική εμπειρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το είπα γιατί είπες ότι έχεις καταπληκτική πρόταση με πολλά λεφτά ρε :P
Αυτή είναι καταπληκτική πρόταση κι όχι τα 1000 :P
Επίσης είπες ότι με αυτά τα χρήματα θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη και υπέθεσα ότι μιλάμε για 1200+ γιατί διαφορετικά δεν είσαι οικονομικά ανεξάρτητος (νοίκι αυτοκίνητο φως νερό τηλ φίλοι φαγητό ρούχα βόλτες πίστες κλπ :P)

Επιπλέον δεν ήξερα ότι δεν έχεις καθόλου προϋπηρεσία όταν το είπα :P


Αρα... όπως είναι τα νέα δεδομένα... εγώ με 1000 θα έφευγα από Αθήνα... γιατί ο βασικός στην επαρχία, αντιστοιχεί σε 1000+ της Αθήνας;) (άλλο κόστος και ποιότητα ζωής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, 1000 θα 'ναι ο μισθός σου;

Άκυρη η προηγούμενη απάντησή μου. Σόρι, τις διαβάζω πεταχτά.

Έχεις ανάγκη εδώ και τώρα δουλειά;
Εϊναι πολύ καλά τα λεφτά, ΟΝΤΩΣ, δεδομένου ότι η Αθήνα είναι ΑΚΡΙΒΗ πόλη;;;

Όντς δίλημμα, αν όχι... ε, δεν έχει και πολλά ατού.

Οκ, στην Αθήνα μπορεί σε άλλη εταιρία να κέρδιζες 600, άρα όντως καλά είσαι.

Αλλά στην επαρχία είναι πιο ήρεμα και ποι φτηνά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αμ δε μας λέει μισθό :P
το 1000 πάλι εγώ το λέω υποθετικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, τωρα ειναι που γινε αχταρμας το πραγμα :P
Δεν μιλησα για ποσο, ουτε ειπα για χιλιαρικο, ειπα οτι τα λεφτα αυτα, ζωντας ηδη τοσα χρονια στην αθηνα, ξερω οτι μου φτανουν για να περναω το μηνα και να κραταω καποιo -oxι ιδιαιτερα σοβαρο- ποσο στην ακρη.
Αυτα τα λεφτα ΣΙΓΟΥΡΑ δε θα τα παρω στην επαρχεια η οπουδηποτε αλλου. Δεν παιζει για πρωτη δουλεια, οταν ακουω απο παντου για βασικο-καραβασικο των 650. Και βαζοντας σαν δεδομενο οτι προυπηρεσια εχω ελαχιστη, ναι, υπαρχει μια διαφορα που απ'οσο ξερω θα κανω καποιον χρονο μεχρι να φτασω αυτο το ποσο που ΤΩΡΑ μοιαζει δελεαστικο ξεροντας τι παιζει αλλου. Αυτο.
Τωρα το διλημμα μου ειναι στο εξης, μενω Αθηνα με λεφτα που μου φτανουν αλλα χωρις να μενει κανενα πραγματικα μεγαλο ποσο στην ακρη, και αποτρελαινομαι στους ρυθμους αυτους και ακομα χειροτερους, αφου σαν βασικη δουλεια θα εχουν απαιτηση να δουλευω τα ΣΚ που χρειαζονται-να μενω μεχρι τις 5 το πρωι οταν χρειαζεται κτλ, ή ρισκαρω να παω επαρχεια που προς το παρον δεν εχω ακρες (αλλα συντομα λεω να αρχισω να στελνω βιογραφικα) με λεφτα που οσα κι αν ειναι στην αρχη τουλαχιστον, θα με αναγκασουν να μεινω στο πατρικο; Εκει θα πηγαινουν ολα στην ακρη, αλλα θυσιαζω ανεξαρτησια που δεν ξερω αν θα αντεξω μετα απο τοσα χρονια.. Αυτα ειναι τα δεδομενα, αλλα το κυριο αγχος μου ειναι μην κανω τη μαλακια, φυγω, και δε βρισκω και δουλεια στην αλλη πολη. Ντραααγκ ντραααγκ....
(Πλακα πλακα, ενω με ειχαν πεισει, τωρα που τα ξαναδιαβαζω περαν του πλεονεκτηματος της προυπηρεσιας που απλα δε ρισκαρω το να μεινω χωρις δουλεια για ενα διαστημα, ενω δεν ξερω τι παιζει αν ψαξω, δε μου φαινεται και τοσο τραγικη ευκαιρια οσο νομιζα :X Ωωωωφ :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάρε τη δουλειά. Μάζεψε λίγα λεφτά. Στείλε ενδιάμεσα βιογραφικά, κάνε γνωριμίες...

Και βάλε στόχο σε ένα χρόνο να φύγεις.

Πώς σου φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοίτα, γενικά αφού δεν έχεις ήδη άκρες εκτός Αθηνών... πάρε τώρα την "Ευκαιρία" που έχεις εδώ και τώρα στα χέρια σου και ταυτόχρονα ξεκίνα και ψάχνε εντατικά την ευκαιρία που θα σε πάρει και θα φύγεις από Αθήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πάρε τη δουλειά. Μάζεψε λίγα λεφτά. Στείλε ενδιάμεσα βιογραφικά, κάνε γνωριμίες...

Και βάλε στόχο σε ένα χρόνο να φύγεις.

Πώς σου φαίνεται;

Φοβαμαι οτι μου φαινεται πολυ..Δηλαδη ηδη σε φασεις με ενοχλει που δεν μπορω να βλεπω τους φιλους μου καθημερινες, γιατι κι εγω κι εκεινοι δουλευουμε πολυ, και δεν ξερω. Σε περιοδους με πιανει οντως πολλη στεναχωρια, γυρναω χαλια απ'τη δουλεια, γιατι με ενοχλει ο τροπος ζωης αυτος, και φοβαμαι μηπως σε λιγο καιρο μου τη δωσει και φυγω αρων αρων.

Αυτο που σκεφτομουν ειναι μηπως να αρχισω απο τωρα τις επαφες, μιας και μιλαμε για τον Σεπτεμβρη που θα πρεπει να αποφασισω σιγουρα, και εν τω μεταξυ βρω κατι αλλο στην επαρχεια. Απλα θα πρεπει να παγωσω την προταση για τη δουλεια ή κατι τετοιο.

Καταλαβατε δηλαδη, ακρη δε θα βγει, μια ετσι μια γιουβετσι ειμαι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Φοβαμαι οτι μου φαινεται πολυ..Δηλαδη ηδη σε φασεις με ενοχλει που δεν μπορω να βλεπω τους φιλους μου καθημερινες, γιατι κι εγω κι εκεινοι δουλευουμε πολυ, και δεν ξερω. Σε περιοδους με πιανει οντως πολλη στεναχωρια, γυρναω χαλια απ'τη δουλεια, γιατι με ενοχλει ο τροπος ζωης αυτος, και φοβαμαι μηπως σε λιγο καιρο μου τη δωσει και φυγω αρων αρων.

Αυτο που σκεφτομουν ειναι μηπως να αρχισω απο τωρα τις επαφες, μιας και μιλαμε για τον Σεπτεμβρη που θα πρεπει να αποφασισω σιγουρα, και εν τω μεταξυ βρω κατι αλλο στην επαρχεια. Απλα θα πρεπει να παγωσω την προταση για τη δουλεια ή κατι τετοιο.

Καταλαβατε δηλαδη, ακρη δε θα βγει, μια ετσι μια γιουβετσι ειμαι :(

σώπα ρε! όλοι έτσι είμαστε στις σοβαρές αποφάσεις της ζωής μας (βλέπε Γίδι :P)

Πάντως το να αρχίσεις από τώρα κάποιες επαφές δεν είναι κακό
μόνο καλό μπορεί να είναι
θα δεις γενικά και τι παίζει παραέξω βρε παιδί μου
μπορεί να τύχει καμια σούπερ ευκαιρία εκτός αθηνών... ή να δεις ότι όλοι σου μιλάνε για 500 ευρώ οπότε να βάλουν τον καθαρό τους αέρα εκεί που ξέρουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Τελικά τι έκανες Corpse? :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΧΑχαχ.. Ya fuckin basta'ad!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ό,τι κι αν έκανες πάντως, πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με συγκινας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πες μας ντε τι έκανες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στροφη στην ποιοτητα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top