Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Υπαρχουν ατομα που εχουν 25 μερες διακοπες....???:confused:
Αυτο παει να πει τυχη...;)
Γιατι εγω τουλαχιστον παιζω στο 10ημερο και ΑΝ...οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Υπαρχουν ατομα που εχουν 25 μερες διακοπες....???:confused:
Αυτο παει να πει τυχη...;)
Γιατι εγω τουλαχιστον παιζω στο 10ημερο και ΑΝ...οποτε...

Έλα βρε... κι εγώ έχω δύο μήνες διακοπές....
Το πόσες όμως πάω κάπου είναι άλλο θέμα βέβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εκτος απο το χρονικο του θεματος μιλαω και για το οικονομικο...
Προσωπικα κι εγω μπορει να εχω εναν μηνα κενο φετος, αλλα δεν θα κανω ενα μηνα διακοπες.
Παει...πανι με πανι θα μεινω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι βρε... αλλά ας πούμε αν κάτσω κανένα μήνα Χαλκίδα (που παίζει) σε σπίτι που θα με φιλοξενήσει το οικονομικό μου λύθηκε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
από αυτό το σημείο ξεκινάνε και μένα οι σκέψεις μου
βλέποντας πάντα πως λειτουργούσα εγώ και σαν single
ουδέποτε με εμπόδισε ο φίλος μιας φίλης μου που ήταν παρέα να φλερτάρω...
ίσα ίσα που όποτε το έκανα αποδείχτηκε και πολύτιμη βοήθεια
(ήταν πιο εύκολο για τον άλλον να πλησιάσει μια παρέα που υπήρχαν κι ένα δυο παλληκάρια συνοδευόμενα παρά να πλησιάσει κάποιος μόνος του μια παρέα 5-6 κοριτσιών!)
Δε θεώρησα ποτέ αγένεια το να φέρει η άλλη μαζί τον φίλο της...
Θα ήταν νομίζω πάρα πολύ εγωιστικό από μέρους μου να θέλω οι φίλες μου να μην έχουν μαζί τους τον έρωτα τους επειδή εγώ είμαι μπακούρι

anyway.... επαναλαμβάνω, κουβέντα κάνουμε :P
δεν πάμε να αλλάξουμε κανενός τα μυαλά ε? :)
Εγώ πάλι το θεωρώ απαράδεκτο αυτό...
Δεν είναι ότι κάποιος που είναι μόνος δεν χαίρεται με την ευτυχια των φίλων του.
Είναι ότι κάποιος που είναι μόνος και θέλει να βγει μόνος με τους φίλους του, όπως και να το κάνουμε ειδικά αν είναι πληγωμένος είναι ότι χειρότερο εκεί που βγαίνει για να ξεχαστεί και να ξεφύγει να του πλασάρεις τον έρωτά σου. Θέλει να ξεχαστεί και γι' αυτό το αποζητά. Όταν δεν θέλει μένει και σπίτι του βλέποντας αισθηματικές ταινίες και κλαίει και τα πίνει όλη νύχτα.
Όπως πάνω σε αυτό όταν ο άλλος είναι μπακούρι και μεσα στην μαύρη δυστυχία θεωρώ απαράδεκτο να του "φωνάζεις" το πόσο ευτυχισμένος είσαι.
Αλλά όπως πολύ σωστά είπες, μυαλά δεν αλλάζει κανείς σε κανέναν, ίσως απλά γινόμαστε περισσότερο ανοιχτόμυαλοι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάλι το θεωρώ απαράδεκτο αυτό...
Δεν είναι ότι κάποιος που είναι μόνος δεν χαίρεται με την ευτυχια των φίλων του.
Είναι ότι κάποιος που είναι μόνος και θέλει να βγει μόνος με τους φίλους του, όπως και να το κάνουμε ειδικά αν είναι πληγωμένος είναι ότι χειρότερο εκεί που βγαίνει για να ξεχαστεί και να ξεφύγει να του πλασάρεις τον έρωτά σου. Θέλει να ξεχαστεί και γι' αυτό το αποζητά. Όταν δεν θέλει μένει και σπίτι του βλέποντας αισθηματικές ταινίες και κλαίει και τα πίνει όλη νύχτα.
Όπως πάνω σε αυτό όταν ο άλλος είναι μπακούρι και μεσα στην μαύρη δυστυχία θεωρώ απαράδεκτο να του "φωνάζεις" το πόσο ευτυχισμένος είσαι.
Αλλά όπως πολύ σωστά είπες, μυαλά δεν αλλάζει κανείς σε κανέναν, ίσως απλά γινόμαστε περισσότερο ανοιχτόμυαλοι.:D

γιατί είναι πλασάρισμα του έρωτα μου ρε συ?
δεν γίνεται κάθε φορά που κάτι που μας πονάει να κρυβόμαστε από αυτό
δλδ εγώ που πέθανε η μαμά μου, να μην ξαναπάω στο σπίτι της φίλης μου γιατί έχει μαμά και με πονάει να βλέπω πως είναι να έχεις μαμά? :P
δεν γίνεται αυτό το πράγμα να το ζητάς από κανέναν άνθρωπο...
είναι επαναλαμβάνω πολύ εγωιστικό....
να θέλω η φίλη μου να μην φέρει τον έρωτα της... κοιτάω δλδ μόνο το πως νοιώθω εγώ επειδή και καλά πονάω και όλοι οι άντρες αυτή την περίοδο είναι μ@λ@κες και να μην σκεφτώ τη φίλη μου ότι θα είναι πιο χαρούμενη αν μας έχει όλα τα αγαπημένα πρόσωπα κοντά της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
γιατί είναι πλασάρισμα του έρωτα μου ρε συ?
δεν γίνεται κάθε φορά που κάτι που μας πονάει να κρυβόμαστε από αυτό
δλδ εγώ που πέθανε η μαμά μου, να μην ξαναπάω στο σπίτι της φίλης μου γιατί έχει μαμά και με πονάει να βλέπω πως είναι να έχεις μαμά? :P
δεν γίνεται αυτό το πράγμα να το ζητάς από κανέναν άνθρωπο...
είναι επαναλαμβάνω πολύ εγωιστικό....
να θέλω η φίλη μου να μην φέρει τον έρωτα της... κοιτάω δλδ μόνο το πως νοιώθω εγώ επειδή και καλά πονάω και όλοι οι άντρες αυτή την περίοδο είναι μ@λ@κες και να μην σκεφτώ τη φίλη μου ότι θα είναι πιο χαρούμενη αν μας έχει όλα τα αγαπημένα πρόσωπα κοντά της?
Φυσικά και όχι. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Μερικά πράγματα είναι αναπόφευκτα όπως ένας θάνατος και όλοι μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό. Άλλο λέω. Ότι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις ναι, δεν είναι καθόλου εγωιστικό γιατί απλά ο άλλος ποτέ δεν θα το ζητήσει. Όταν όμως ένας άνθρωπος (θα σου πω για μένα, πχ μία φίλη μου) δεν είναι καλά, έχει ανάγκη να βγει και να χαλαρώσει μετά από έναν χωρισμό και επαναλαμβάνω έχουμε κανονίσει να βγούμε μόνο κοπέλες,ναι εγώ το βλέπω ότι θα σεβαστώ την ψυχολογία της εκείνη την ημέρα και δεν θα φέρω το αγόρι μου μαζί. Θα δώσω χρόνο στον εαυτό μου άλλη στιγμή να είμαι σούπερ και θα δώσω τον ανάλογο χρόνο στην φίλη μου, να στο πω απλά να έχει αποκλειστικά τη φίλη της μαζί (και όχι τη φίλη της πακέτο με το αγόρι της) και να αισθανθεί την αγάπη, να την κάνω να ξεφύγει τελείως, να γελάσουμε κ.ο.κ, και φυσικά δεν είναι εγωιστικό γιατί η φίλη μου ποτέ δεν θα το απαιτήσει από εμένα (αυτό είναι και φιλία για μένα, να κρίνω μόνη μου μερικά πράγματα) αλλά παράλληλα να το εκτιμήσει αυτό.:)

** Επαναλαμβάνω για να μη δημιουργηθούν συγχίσεις μιλάω για συγκεκριμένες φάσεις, δεν μιλάω για μικτές παρέες όπου είμαι υπέρ, δεν μιλάω στο ότι άνετα θα βγω με το αγόρι μου και την κολλητή μου για καφεδάκι. Μιλάω μόνο στην περίπτωση που κανονίζω εγώ με τις φίλες μου ή όπως αντίστοιχα Ποτέ δεν θα πήγαινα προγραμματισμένα στην παρέα του φίλου του μόνη μου. Αν τύχαινε (που έχει τύχει) φυσικά και έχουμε περάσει εκπληκτικά΄και αν προκύψει σίγουρα θα το ξανακάνω αλλά προγραμματισμένα δεν θα το κάνω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όλα αυτά που λες είναι θεμιτά και φυσιολογικά εφόσον υπάρχει ένα όριο
άλλο το βγαίνω μια δυο τρεις πέντε δέκα φορές μόνο με τη φίλη μου μέχρι να νιώσει καλύτερα μέσα σε μία δυο τρείς βδομάδες επειδή είναι φρεσκοχωρισμένη...
κι άλλο το "πάω διακοπές μόνες μας γιατί δεν νοιώθει καλά η κακομοίρα να με βλέπει με τον φίλο μου γιατί πέρισυ χώρισε με τον Λευτέρη και ακόμα τον κλαίει τον μακαρίτη" :P
για μένα έχουν μεγάλη απόσταση αυτά μεταξύ τους


κι εγώ έχω πάει μόνο με φίλη μου για καφέ και ποτά ενώ ήμουν φρεσκοχωρισμένη... και πονούσα και υπέφερα και ήπια τον άμπακο, και το ίδιο έχω κάνει κι εγώ για αυτές... όμως όλα με μέτρο και όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι συμφωνω με την κακη επιρροη στο εν λογο θεμα (το τελευταιο ντε που λετε).
Κι αν και ειμαι φρεσκοχωρισμενος...(τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα!) την ιδια μερα που χωρησα βγηκα εξω με την κολλητη μου και το αγορι της και καθε αλλο παρα στραβα μου εκατσε...
Αλλα συμφωνω και με το χαμστερακι*.Εαν εχει χωρησει και ειναι πεσμενη και θελει να βγουμε ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ (φιλοι δηλαδη) για να ξεφυγει, τοτε προσωπικα φυσικα και θα το σεβαστω.
Το οτι εγω π.χ. δεν λειτουργω ετσι δεν σημαινει οτι αν μου το ζητησει ενα ατομο που αγαπω (φιλικα) δεν θα το κανω.Αλλα σε καμια περιπτωση δεν προκειται να δεχτω και να αφησω να διαιονιζεται αυτη η κατασταση.
Εννοω οτι μεχρι να ξαναμπει σε σχεση εγω να βγαινω μονο μαζι της/του ή μονο με την κοπελα μου."Αποκλειστικοτητα" δηλαδη.Θα αισθανθει παραγκωνισμενη η σχεση μου και διακιολογημενα.
Το οτι ειναι φιλος μου δεν σημαινει μονο "απαιτω" αλλα "εχω και υποχρεωση να...".
Και ουτε ειναι γραμμενο πουθενα οτι επειδη η φιλια ειναι πιο βαθυ (και καλα**) συναισθημα, οτι εγω θα μαμησω την σχεση μου για αυτο.
Ειναι αδικο να πηδαω την σχεση μου ετσι.(ειναι μπερδεμα οπως τα λεω.Δεν εννοω οτυτε οτι με το που ειμαι με καποια γραφω τους φιλους, αλλα φυσικα ουτε και οτι επειδη ειμαι φιλος μαζι σου 100χρονια θα ξεσκιζω τις σχεσεις μου βαση τωνβ αναγκων σου)

Τεσπα προσωπικα θεωρω πολυ κλισσε τα "κραταω το φαναρι", "στα ζευγαρια τι θελει το μπακουρι" κτλ κτλ.
Παλι καλα στην Ιταλια τετοια πραγματα δεν ισχυουν...:)
Και μονος μτην κοπελα μου θα βγω.
Και με την κοπελα μου και καποιον αλλο.
Και με την κοπελα μου και αλλους.
Και μονος με αλλο ζευγαρι.
Τωρα,τα ποσοστα με τα οποια ισχυουν τα πιο πανω...ειναι του καθενος καπελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για μένα (που δεν θεωρώ αποδεκτό να πηγαίνουν τα ζευγάρια μόνο μαζί διακοπές αν έχουν χρόνο να πάνε και με άλλους), δεν θεωρώ καθόλου αποδεκτό μια φρεσκοχωρισμένη φίλη να απαιτήσει από την ζευγαρωμένη αποκλειστικότητα.

Η καλύτερή μου φίλη ήταν πάντα ζευγαροφάση. Πριν 1 μήνα που κατέβηκα Αθήνα μου ανέφερε ότι θα πάει διακοπές με τον γκόμενο, αλλά ότι μπορώ να πάω μερικές μέρες στο εξοχικό της να περάσουμε μαζί. Της είχα πει ότι ήμουν χάλια ψυχολογικά λόγω του ιταλού που είχα χωρίσει (για όσους θυμούνται) και ότι δεν άντεχα οι διακοπές μου να έχουν την παραμικρή υποψία ζευγαριού. Από την άλλη, το εξοχικό της είναι κοντά με αυτό του γκόμενου και μου είπε ότι υπήρχε πιθανότητα να πάμε καμιά εκδρομή με αυτόν.

Οπότε τι κάνω εγώ; 3 οι εναλλακτικές. Η πρώτη ήταν να της κλαφτώ ότι δεν μπορώ να είμαι το φανάρι και να πάω να της μπαστακωθώ ενώ θα ήθελε να δει τον φίλο της. Η δεύτερη να κάνουμε εκδρομές τριολέ, εγώ να στενοχωριέμαι και να συναναστρέφομαι ένα άτομο που δεν συμπαθώ πάρα πολύ (τον φίλο της). Η τρίτη ήταν να μην πάω καθόλου, χωρίς να ξέρω τι θα κάτσει για διακοπές. Για μένα η μόνη αποδεκτή συμπεριφορά είναι αυτή που ακολούθησα εγώ (η τρίτη) και οποιοδήποτε άτομο ακολουθούσε άλλη δεν θα είχε τον σεβασμό μου.

Επειδή πάνω από όλα βάζω την προσωπική ευχαρίστηση σε συνδυασμό με αξιοπρέπεια. Ο κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του. Η φίλη μου γουστάρει ζευγαροφάση πάνω από όλα, την δέχομαι, την εκτιμώ, αλλά ξέρω ως πού μπορεί να δώσει. Εγώ θέλω να περάσω καλά. Αλλά δεν θα καταπιέσω τον άλλο, θα κάνω κάτι σύμφωνα με τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ανάγκες με όποιον βρω ή και μόνη μου αν δεν βρω άτομο. Και τα λέω αυτά επειδή είναι πολλές οι περιπτώσεις φίλων που κάνουν τον βίο αβίωτο στις ζευγαρωμένες φίλες τους, λένε πόσο πληγώνονται που η φίλη δεν τις βάζει σε προτεραιότητα, αλλά είναι οι ΠΡΩΤΕΣ που θα φτύσουν οι ίδιες τους φίλους τους μόλις βρουν τον πρώτο τυχαίο γκόμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Υπαρχουν ατομα που εχουν 25 μερες διακοπες....???:confused:
Αυτο παει να πει τυχη...;)
Γιατι εγω τουλαχιστον παιζω στο 10ημερο και ΑΝ...οποτε...

το κανα για πολλα χρονια... μηνα, διμηνο κλπ...
low budget φυσικα, γιατι δε μου τρεχουν απο τα μπατζακια.
ολοι μπορουμε αν εχουε το χρονο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
το κανα για πολλα χρονια... μηνα, διμηνο κλπ...
low budget φυσικα, γιατι δε μου τρεχουν απο τα μπατζακια.
ολοι μπορουμε αν εχουε το χρονο ;)

Αναλογα και με το τι συμβιβαζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aλλο να βοηθησουμε ενα φιλο/μια φιλη, για καποια περιοδο, και αλλο ΓΕΝΙΚΑ να θεωρουμε οτι δε πρεπει να φερνουμε το συντροφο μας , επειδη καποια ατομα στην παρεα ειναι single.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εγω το βρισκω λιγο καπως να απαιτω σε εξοδους που ειμαι σινγκλ (iiii am singleee, singleee, singleee..), απο ολες τις ζευγαρωμενες φιλες μου να βγαινουν μαζι μου μονες. Οχι πως θα το απαιτουσα δηλαδη, αλλα ακομα κι αν το εκαναν αυθορμητα θα μου κακοφαινοταν. Σιγα, αρρωστια ειναι και θα πληγωθω αμα δω οτι αλλοι δεν την εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Corpse bride είσαι τρελό παιδί
Θέλεις να γίνουμε φίλες?
Αλλά επειδή είμαι χωρισμένη θα βγαίνεις μόνο μαζί μου :P

Πέρα από την πλάκα, για μένα είναι και λίγο ηλικιακό το ζήτημα, πόση αποκλειστικότητα μπορείς να αντέξεις. Πιστεύω σε κάποια χρόνια ίσως να μου φαίνεται διαφορετικά.

Πάντως, χωρίς να είμαι κακιά, μάλλον τυχερή είμαι. Εξαρτάται και πόσος τυχερός ήσουνα στους φίλους που σου έλαχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
όλα αυτά που λες είναι θεμιτά και φυσιολογικά εφόσον υπάρχει ένα όριο
άλλο το βγαίνω μια δυο τρεις πέντε δέκα φορές μόνο με τη φίλη μου μέχρι να νιώσει καλύτερα μέσα σε μία δυο τρείς βδομάδες επειδή είναι φρεσκοχωρισμένη...
κι άλλο το "πάω διακοπές μόνες μας γιατί δεν νοιώθει καλά η κακομοίρα να με βλέπει με τον φίλο μου γιατί πέρισυ χώρισε με τον Λευτέρη και ακόμα τον κλαίει τον μακαρίτη" :P
για μένα έχουν μεγάλη απόσταση αυτά μεταξύ τους


κι εγώ έχω πάει μόνο με φίλη μου για καφέ και ποτά ενώ ήμουν φρεσκοχωρισμένη... και πονούσα και υπέφερα και ήπια τον άμπακο, και το ίδιο έχω κάνει κι εγώ για αυτές... όμως όλα με μέτρο και όριο.
Αυτό ακριβώς εννοώ. :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Κι εγω το βρισκω λιγο καπως να απαιτω σε εξοδους που ειμαι σινγκλ (iiii am singleee, singleee, singleee..), απο ολες τις ζευγαρωμενες φιλες μου να βγαινουν μαζι μου μονες. Οχι πως θα το απαιτουσα δηλαδη, αλλα ακομα κι αν το εκαναν αυθορμητα θα μου κακοφαινοταν. Σιγα, αρρωστια ειναι και θα πληγωθω αμα δω οτι αλλοι δεν την εχουν?
Βρε συ διάβαζε τι ακριβώς γράφω! Καμία σχέση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ίσως η κοπέλα αυτή θέλει να φλερτάρει, δεν είναι άδικο όταν εκείνη θέλει να βγει και να ξεχαστεί να υπάρχουν κάποιες "έξυπνες" σαν και εμένα και να φέρει τον γκόμενο μαζί; Οι υπόλοιπες που το σέβονται και δεν φέρνουν το αγόρι τους μαζί δεν σέβονται την παρέα ; Εγώ έτσι το βλέπω. Ή ζευγάρι, ή ανάμεικτοι (όλοι μαζί δηλαδή) ή άνδρες και γυναίκες ξεχωριστά. Σεβασμός πάνω από όλα.

Διαβασα και διαφωνω και παλι.
Επρεπε ομως να γραψω μαζι οτι με τις κολλητες μου δεν θα υπαρξουν παρεξηγησεις τυπου "εσυ εισαι η εξυπνη που εφερες τον γκομενο μαζι ενω εγω ειμαι πληγωμενη και τωρα δεν μπορω να φλερταρω" (και δε θα επρεπε να υπαρχουν γενικως αν μιλαμε για τοσο στενες φιλικες σχεσεις..). Αν γινει μιξη παρεων, η ειμαι εξω με τις φιλες μου και αργοτερα ερθουν τα οποια μισα πορτοκαλια αντιστοιχουν στην παρεα, δεν πιστευω οτι ΚΑΜΙΑ σινγκλ φιλεναδα θα πειραζοταν. Και εχοντας υπαρξει σ'αυτη τη θεση, ουτε εγω πειραχτηκα. Αν παλι μιλαμε για ασχετους φιλους που απλα βγαινουν μια στο τοσο, ε ισως ειναι λιγο αγενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Διαβασα και διαφωνω και παλι.
Επρεπε ομως να γραψω μαζι οτι με τις κολλητες μου δεν θα υπαρξουν παρεξηγησεις τυπου "εσυ εισαι η εξυπνη που εφερες τον γκομενο μαζι ενω εγω ειμαι πληγωμενη και τωρα δεν μπορω να φλερταρω" (και δε θα επρεπε να υπαρχουν γενικως αν μιλαμε για τοσο στενες φιλικες σχεσεις..). Αν γινει μιξη παρεων, η ειμαι εξω με τις φιλες μου και αργοτερα ερθουν τα οποια μισα πορτοκαλια αντιστοιχουν στην παρεα, δεν πιστευω οτι ΚΑΜΙΑ σινγκλ φιλεναδα θα πειραζοταν. Και εχοντας υπαρξει σ'αυτη τη θεση, ουτε εγω πειραχτηκα. Αν παλι μιλαμε για ασχετους φιλους που απλα βγαινουν μια στο τοσο, ε ισως ειναι λιγο αγενεια.
Πλήρης έλλειψη σεβασμού προς την παρέα και τελείως παρτάκιας για μένα όποιος το κάνει αυτό. Θέλω και τις φιλενάδες μου και τον γκόμενό μου δίπλα ο οποίος θα είναι ο μοναδικός, θα ξενερρώσουν οι κοπέλες, εκείνος θα βαρεθεί να ακούει τις δικές μας βλακείες. Θα προτιμούσα 1000 φορές περισσότερο εκείνος την ίδια βραδιά να βγει με τους δικούς του φίλους. Κόμπλεξ σε όλο του το μεγαλείο να μην έχεις το τακτ και την προσωπικότητα να διαχωρίζεις ορισμένες φορές τις στιγμές των φίλων από τις υπόλοιπες. Τρεις και ο κούκος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καψε μας στη φωτια, γουστερνουμε σε λεωωωωω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top