Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Dεν γνωριζω γιατι γινεται αυτο Πανο...
Παντως τρωει μπαταρια καλα.
Και απλως συνδεδεμενο να το εχω και να μην περναω προγραμματα/βιντεο κτλ.

Ολα τα WM ppc φορτιζουν απο το καλωδιο συνδεσης τους με τον πολογιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω hard format σε ένα παλιό s.e. K700i;
Έχει ο αδελφός μου ένα παλιό και θέλει να το χαρίσει αλλά πρώτα θέλει να πιστοποιήσει πως στο κινητό δεν υπάρχει κάτι προσωπικό.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Ερώτηση: Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ή έχει δει από κοντά το NOKIA Ν82;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ή έχει δει από κοντά το NOKIA Ν82;

Ρωτα με ότι θες.(βεβαια θα ξερεις πιο πολλα απο μενα,αλλα δε βαριεσαι.:P)

Το βρισκω καταπληκτικο προς το παρον.Δεν εχω δει πληρως τις δυνατοτητες του ή καποιο παρομοιο,αλλα το τηλεφωνο τα σπαει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
To έχεις Bill;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το εχει γνωστος μου και το εχω δει λιγακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mήπως θυμάσαι αν έχει μεταλλικό περίβλημα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πλαστικά μου φάνηκαν.Λίγο πιο σκληρα απο την υπολοιπη συσκευη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μάλλον θα ψωνίσω την ερχόμενη εβδομάδα και είμαι ανάμεσα στο Ε51 και το Ν82....

Το πρώτο με χαλάει στο SAR και το δεύτερο στο ότι μάλλον είναι πλαστικό...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Έχω ένα θεματάκι, σχετικά με το wifi στα smartphones, εδώ και πολύ καιρό ψάχνομαι να πάρω νέα συσκευή, υποχρεωτικά με wifi, και μάλλον καταλήγω στα Ε51 και Ν82, αυτό που με απασχολεί είναι το εξής: Στα specs του Ε51 αναφέρεται στη λίστα με τις μορφές συνδεσιμότητας τα:
Bluetooth 2.0 +EDR
Bluetooth Stereo Audio
Infrared
Mini USB
Nokia Audio Visual Plug 2.5mm
USB 2.0
USB Cable Nokia DKE-2
USB Mass Storage
WLAN
και στα specs του Ν82 τα:
Bluetooth 2.0 +EDR
Bluetooth Stereo Audio
Micro USB
Mini Stereo Plug 3.5mm
Nokia Audio Visual Plug 3.5mm
Nokia microUSB Cable CA-101
UPnP
USB 2.0
USB Mass Storage
Video Cable Nokia CA-75U
WLAN
.
Και ερωτώ, έστω πως είμαι σε ένα hot spot και η συσκευή βρίσκεται σε φάση ανίχνευσης δικτύου wlan και έστω πως εντοπίσει το hot spot, και θέλω εγώ να αρχίσω πλοήγηση τι κάνω; Ανοίγω απλά τον opera ή τον κάθε άλλο browser και αρχίζω, ή πρέπει να φτιάξω ρυθμίσεις και και και και...;

Και εν τέλει αυτό το UPnP που έχει το wifi του Ν82 τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στα wm οι όποιες ρυθμίσεις είναι προεγκατεστημένες.
Λογικά ανοίγεις το opera σου και μπαίνεις κανονικά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
:hmm:, δεν είχες ποτέ symbian ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eίχα, αλλά πριν wifi εποχής.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως αντιστοίχως εύκολο θα είναι και με τα symbian (όσο και με τα wm).
Aνδρέα ευχαριστώ...



Κανείς άλλος με εμπειρία στο τομέα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το UPnP δεν είναι κάτι που αφορά τις Πόρτες κτλ;

Πάντως επειδή ένα σωστό hotspot έχει DHCP δεν θα χρειαστείς να κάνεις καμία ρύθμιση.

Το UPnP αν θυμάμαι τι είναι, τότε μου φαίνεται λίγο πολυτέλεια για κινητό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποιές πόρτες (?), δε κατάλαβα.

Πάντως το Ν82 το έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για να επιβεβαιώσω άλλη μια φορά τον Τέτρα:
Universal Plug and Play [aka UPnP]
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποιές πόρτες (?), δε κατάλαβα.

Πάντως το Ν82 το έχει.
Αν θέλεις να του περάσεις torrent client υποτίθεται δεν θα κουραστείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω ένα Nokia 3109 όπου χωρίς να έχω ενεργοποιημένο το bluetooth ή να έχω συνδεμένο πάνω κάποιο ακουστικό ενσύρματα, μου έχει εμφανιστεί στην οθόνη ότι το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με ακουστικά και εκτός από αυτό όταν πάω να κάνω κλήση δεν ακούγεται τίποτα στο ακουστικό μου και πρέπει να ενεργοποιήσω το μεγάφωνο για να δω ότι όντως γίνεται η κλήση, οπότε είναι σε λειτουργία αυτό το "αόρατο" ακουστικό.

Κοιτάω για ενεργές συσκευές στο κινητό μου, αλλά δεν υπάρχει καμία.
Τo bluetooth είναι απενεργοποιημένο, οπότε δεν είναι δυνατή σύνδεση μέσω αυτού,
έκανα και επανεκίνηση αλλά τίποτα, το ακουστικό πάλι εμφανίζεται.
Και αυτό έγινε ξαφνικά.Ανοιξα το τηλέφωνο το πρωί και ήταν έτσι.

Καμιά ιδέα για το τι γίνεται; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως νομίζει ότι έχεις ενσύρματα hands-free; Δηλαδή μήπως έχει χαλάσει η θύρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν του εχω συνδέσει ποτέ το ενσύρματο hands-free..Θα δοκιμασω να συνδέσω ακουστικά αν βρω από κανένα γνωστό μου να δω μπας και γίνει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Η συσκευή υποστηρίζει firware upgrade από το pc σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top