Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε

rose87

Νεοφερμένος

Η rose87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ταξίδεψα στην Σλοβενία στο τέλος της Άνοιξης:flowers:. Είναι μία υπέροχη χώρα με πολύ πράσινο, υπέροχα λουλούδια, καθαροί και περιποιημένοι δρόμοι. Απλά έγω σαν ελληνίδα εθισμένη στον ήλιο, μελαγχολισα με την μουντή ατμοσφαιρά. Αλλά κατά τα άλλα πολύ όμορφα, ηρεμία:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σε ποιες πολεις πηγες?
εγω σλοβενια κυριως μαριμπορ και πτουι...

το ασχημο ειναι οτι ειναι δυσκολο να φτασεις μεχρι εκει... δεν βολευουν καθολου οι πτησεις, και αν και συνδεεται με τρενο με αθηνα, μιλαμε για ταξιδι μεσα απο βαλκανια περιπου 24ωρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πείτε περισσότερα για Σλοβενία. Και Κροατία αν έχετε πάει. Βαλτικές χώρες in general!:warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω παει και σλοβενια (δυο φορες) και κροατια.
βαλτικες χωρες δεν. τι θες να μαθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θέλω να μάθω κυρίως για πρωτεύουσες. Λουμπλιάνα, αλλά και των χωρών εκεί. Τι καλό υπάρχει να δεις, να κάνεις, τι τιμές παίζουν. Δαλματικές ήθελα να πω, όχι βαλτικές.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
LJ δεν εχω παει ακομα αλλα ξερω οτι ειναι πολυ ομορφη..
ζαγκρεμπ καλουτσικο, μικρο, γυριζεται σε ενα διημερο..φτηνο, καλουλι.. λιγο υπαναπτυκτο,σε ολα του. μου θυμισε λιγο..τουρκια και μαλτα..κατι ενδιαμεσο.
εμεινα σε φοιτητικη εστια (ενος πολυ καλου φιλου) και με γυρισε αυτος στην πολη.. δλδ, δεν ημουν τουριστακι εκει..πιο πολυ με το ματι της επισκεπτριας στα λεω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κανείς άλλος για Σλοβενία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
θα παω μιλανο καλο μου.
για τριτη φορα, και μαλλον οχι τελευταια :)
η διαφορα με τις προηγουμενες ειναι οτι αυτη τη φορα θα το γυρισω!:clapup:

Και εγώ τρεις φορές στο Μιλάνο έχω πάει.Να πας για ποτό στην Ναβίγια,άμα βρω και θες να σου ποστάρω φωτογραφίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ναβίγια/? μερος ειναι αυτο? καφετερια? συνοικια? τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ναβίγια/? μερος ειναι αυτο? καφετερια? συνοικια? τι?

Είναι συνοικία με καφετέριες,εστιατόρια και πολλά όμορφα μαγαζιά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose87

Νεοφερμένος

Η rose87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
σε ποιες πολεις πηγες?
εγω σλοβενια κυριως μαριμπορ και πτουι...

το ασχημο ειναι οτι ειναι δυσκολο να φτασεις μεχρι εκει... δεν βολευουν καθολου οι πτησεις, και αν και συνδεεται με τρενο με αθηνα, μιλαμε για ταξιδι μεσα απο βαλκανια περιπου 24ωρο..

Αγαπητή Giovanna εμείς πήγαμε και γυρίσαμε αεροπορικώς μέσω Αυστρίας, η διαδρομή για να φτάσουμε μέχρι κ από την Σλοβενία έγινε με λεωφορείο,4 ώρες κάπου. Επειδή πήγαμε με γκρουπ δεν μπορώ να σου απαριθμήσω όλα τα μέρη που πήγαμε, (η μνήμη μου απο ονόματα και ημερομηνίες είναι ένα μαύρο χάλι). Τεσπά, μπορώνα σας περιγράψω εικόνες αν θέλετε...

Στο ιστορικό κέντρο, μάλλον της Λουμπλιάνας, περπατήσαμε στα υπέροχα δρομάκια της και τις ακόμη πιο καταπληκτικές της γέφυρες, εικόνες βγαλμένες σαν απο παραμύθια. Επίσης επισκεφτήκαμε ένα ιστορικό κάστρο που ήταν η εξοχική κατοικία κάποιου ευγενούς της εποχής...
Είδαμε απέραντες εκτάσεις που ήταν γεμάτες απο κλήματα. Εντυπωσιαστήκαμε απο το πλήθος την ποικιλία και την ομορφιά των λουλουδιών τους. Τέλος η κουζίνα τους ήταν μία νέα γευστική εμπειρία, μια διαφορετική προσέγγιση που δεν με εντυπωσίασε και τόσο...
Πάντως γενικά ήταν πάρα πολύ όμορφα η Σλοβενία είναι ένα μέρος που μπορείς να περάσεις διακοπές και ξεκουραστείς τόσο σωματικά όσο και ψυχικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαλλον μεσω graz πηγατε, ειναι 50χμ απο τα σλοβενικα συνορα.. εγω διαλεξα να παω μεσω γερμανιας-αυστριας, οποτε προσγειωθηκα μοναχο και ταξιδεψα ενα 8ωρακι.. :)

τι εποχη πηγες? (γιατι αναφερεις λουλουδια..)
εγω ολες τις φορες πηγα χειμωνα, σκι και λοιπα.. και κρυο απιστευτοοοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν ξέρω άν ρωτάω στο σωστό σημείο αλλα....

Ψάχνω χρηστουγεννιάτικους προορισμούς ή χιονοδρομικά κέντρα, αλλαξε η ημερομηνία και μπορώ να πάω κάπου χρηστούγεννα, έχω πάει Σουιδία και Αυστρία οπότε καταλαβένετε περίπου τι ψάχνω, υπάρχει κάτι που πήγατε και μπορείτε να μου πείτε μέροι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
  • Αυστρία στο Montafon
  • Αυστρία στο Zell am See
  • Αυστρία στο Seefeld
  • Ελβετία σε κάποιο χωριό του Graubuenden, αλλά ΟΧΙ μέσα σε Davos/St.Moritz/Gstaad.
  • Λίμνη της Κωνστάντζας (Bodensee), για βόλτες και στις τρεις χώρες, Γερμανία/Αυστρία/Ελβετία. Πετάγεστε κι ένα Λίχτενσταϊν άμα λάχει. Για ψώνια στην Konstanz (Κωνστάνζα), για μουσείο και καφεδάκι στην Bregenz, μονοήμερη για σκι στο Montafon, κλπ...
  • Φινλανδία: Ροβανιέμι, στο χωριό του Άγιου Βασίλη, για σκι σε παρθένες πίστες χωρίς πολύ κόσμο, για έλκηθρο με χάσκι, για πατινάζ σε παγωμένες λίμνες! Και μετά Ελσίνκι, για βόλτες στην πρωτεύουσα... Αλλά λίγο φως, μόνο 2-4 ώρες μέρα!!!
  • Δανία; Κοπενχάγη και Odensee;
Περίπου πώς το φαντάζεσαι εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
  • Αυστρία στο Montafon
  • Αυστρία στο Zell am See
  • Αυστρία στο Seefeld
  • Ελβετία σε κάποιο χωριό του Graubuenden, αλλά ΟΧΙ μέσα σε Davos/St.Moritz/Gstaad.
  • Λίμνη της Κωνστάντζας (Bodensee), για βόλτες και στις τρεις χώρες, Γερμανία/Αυστρία/Ελβετία. Πετάγεστε κι ένα Λίχτενσταϊν άμα λάχει. Για ψώνια στην Konstanz (Κωνστάνζα), για μουσείο και καφεδάκι στην Bregenz, μονοήμερη για σκι στο Montafon, κλπ...
  • Φινλανδία: Ροβανιέμι, στο χωριό του Άγιου Βασίλη, για σκι σε παρθένες πίστες χωρίς πολύ κόσμο, για έλκηθρο με χάσκι, για πατινάζ σε παγωμένες λίμνες! Και μετά Ελσίνκι, για βόλτες στην πρωτεύουσα... Αλλά λίγο φως, μόνο 2-4 ώρες μέρα!!!
  • Δανία; Κοπενχάγη και Odensee;
Περίπου πώς το φαντάζεσαι εσύ;

Αφού έχει πάει αυστρία φαντάσου κάτι σε seefeld στις ριζες των βουνων ή πάνω στα βουνά, αλλα να είναι θέρετρο, Στην Στοκχόλμη μας άρεσαν τα Μόρα στο χωριό του Αι Βασίλη, κάτι τέτοιο λέμε αλλα όχι στα ίδια, κατάλαβες περίπου; αυτά που λές πάντος θα τα ψάξω να δώ τι γίνετε γιατί οι πράκτορες είναι ταλέντα απίστευτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θέλετε να κάνετε σκι; Ή πιο πολύ σε πόλη μέσα, μουσεία, ψώνια κια καφεδάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θέλετε να κάνετε σκι; Ή πιο πολύ σε πόλη μέσα, μουσεία, ψώνια κια καφεδάκι;

οτιδήποτε σε δραστηριότητα σε χιόνι να είναι, απο σκί μέχρι σνοουμομπίλ μέχρι έλκιθρο με χάσκι, ότι νάναι φτάνει να έχει πολύ χιόνι τα μαγαζιά ας είναι σαν το ζέφελντ καλά είναι τόσα και λιγότερα δεν με νοιάζει;)

Επειδή εδώ δεν υπάρχει χιόνι κάνουμε σαν τα μωρά όταν το δούμε:clapup::clapup:

Οχι πόλη μουσεία άν δεν έχει δεν θα κλάψω κιόλας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και γαλλικες αλπεις ισως Μανια? Δεν ξερω πολλα να σου πω, αλλα θα παω φετος.

Γιδι, για πες για Davos, γιατι οχι?

Ειδα το τελευταιο επεισοδιο top gear και ερωτευτηκα τις περιοχες στα συνορα Ιταλια- Ελβετια -Αυστρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Και γαλλικες αλπεις ισως Μανια? Δεν ξερω πολλα να σου πω, αλλα θα παω φετος.

chamonix και Mont blanc?

πωωωωωωωωωω!!!!!
αυτα κι αν θα τα ερωτευτειςςςς!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
chamonix και Mont blanc?

πωωωωωωωωωω!!!!!
αυτα κι αν θα τα ερωτευτειςςςς!:clapup:

Val Thorens βασικα.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top