Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,789 μέλη και 2,440,517 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υβριδικά, ηλιακά και ηλεκτρικά αυτοκίνητα

Αν είχατε σκόπο να αγοράσετε αυτοκίνητο θα αγοράζατε αυτοκινήτο με τεχνολογία hybrid;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
Ναι επειδή σέβομαι το περιβάλλον
25
48,08%
Ναι επειδή πάντα ακολουθώ τις νέες τεχνολογίες
3
5,77%
Ναι, πιστεύω ότι θα βελτιώσει το image μου ένα τέτοιο αυτοκίνητο
0
0%
Ναι επειδή θα χρειάζομαι λιγότερα λεφτά για καύσιμα
6
11,54%
Όχι επειδή δεν πιστεύω ότι αυτή η τεχνολογία δεν θα βοηθήσει το περιβάλλον
0
0%
Όχι επειδή δεν έχω την οικονομική άνεση
4
7,69%
Όχι επειδή φοβάμαι για τυχόν προβλήματα, δλδ δεν εμπιστεύομαι ακόμη την τεχνολογία
1
1,92%
Όχι επειδή φοβάμαι για τις επιδόσεις
0
0%
Όχι επειδή το μοντέλο που θέλω δεν υπάρχει σε hybrid έκδοση
0
0%
Όχι επειδή οι εταιρίες κατασκευής αυτοκινήτων που εμπιστεύομαι δεν κατασκευάζουν τέτοια αυτοκινήτα
0
0%
Όχι επειδή πιστεύω ότι είναι ένα παιχνίδι του marketing
0
0%
Όχι επειδή το περιβάλλον με αφήνει αδίαφορο
0
0%
Όχι επειδή πιστεύω ότι η κύρια πηγή μόλυνσης του περιβάλλοντος δεν είναι τα αυτοκίνητα
0
0%
Όχι επειδή πιστεύω ότι αυτή η τεχνολογία δεν μου προσφέρει κάνενα ουσιαστικό όφελος
1
1,92%
Δεν θέλω να απαντήσω
1
1,92%
Δεν έχω σκεφτεί ακόμη για αυτό το θέμα
10
19,23%
Δεν ξέρω τι είναι το hybrid
1
1,92%

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:35, 18-07-07:

Αν υποθέσουμε ότι θέλατε να αγοράσετε αυτοκίνητο θα δίνατε παραπάνω λέφτα για την τεχνολογία hybrid;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε: στις 23:44, 18-07-07:

Εξαρτάται από την τιμή... Αν ήταν σχετικά προσιτό, έστω και με τα λίγα παραπάνω χρήματα, ναι γιατί όχι. Και οικονομία καυσίμων και καλύτερη απόδοση και προστασία στο περιβάλλον.

Για όποιον ενδιαφέρεται:hybridcars
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:00, 19-07-07:

Αμέ!!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:29, 19-07-07:

Ναι, για τους λογους 1,2 και 4, κι επισης γιατι μου αρεσει το Prius.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 11:33, 19-07-07:

Α! Συγγνώμη Η ψήφος μου είναι άκυρη στο "Όχι γιατί δεν έχω την οικονομική άνεση". Περίμενα οτι οι τιμές θα είναι αστρονομικά ποσά αλλά τις είδα.

Θα αγόραζα then
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 11:38, 19-07-07:

και βεβαια!!!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:46, 19-07-07:

Εγώ δεν έχω αυτοκίνητο και δεν είναι στα σχεδιά μου να αγοράσω
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 11:54, 19-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εγώ δεν έχω αυτοκίνητο και δεν είναι στα σχεδιά μου να αγοράσω
Το καλύτερο

Βοηθάς και το περιβάλλον και το κυκλοροφοριακό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 11:57, 19-07-07:

Kαι την τσέπη της!
Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 672 μηνύματα.

O gsova έγραψε: στις 12:04, 19-07-07:

Θα αγόραζα, λόγω του ότι έχω εγκαταλείψει πλέον τις επιδόσεις και μιλάει το λογικό μέρος του μυαλού. Η οικονομία είναι σημαντικός παράγων. Από την άλλη όμως, ακόμη και το συμβατικό αυτοκίνητο μου το έχω παρατήσει πλέον και το χρησιμοποιώ μόνο τα ΣΚ και για τα ταξίδια όπου εκεί δεν έχω παράπονο από την κατανάλωση του.

Θα έπρεπε πάντως το κράτος να δίνει περισσότερες διευκολύνσεις στους υβριδικούς!
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε: στις 12:04, 19-07-07:

Με τόσα πλεονεκτήματα λοιπόν, πρέπει να μπει στις επιλογές το "Δεν αγοράζω αυτοκίνητο"
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 17:47, 19-07-07:

Ναι, και για το περιβαλλον, και για οικονομικους λογους, αλλα και γιατι λογους ανεσης (δεν ακους κινητηρα μεσα στην πολη συνηθως).

Μπορει και πληρως ηλεκτρικο να επαιρνα. Εχουν βγαλει 1-2 που ειναι και σπορ και ταχυτητατα.

Τωρα η σειρα GS της Lexus εχει ενδιαφερον, πχ το GS 450h , με 340 ιππους, 0-100 σε 5.2 και καταναλωση 9 λιτρα/100χλμ....δε με χαλαει
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 01:48, 20-07-07:

Ναι για 2 βασικούς λόγους:
1) είμαι τσιγκούνης και η βενζίνη πανάκριβη
2) είμαι πολύ επιφυλακτικός σε ότι σχετίζεται με το περιβάλλον.
Αυτά.
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:40, 02-04-08:

Ναι γιατί συμβάλλει στην προστασία του περιβάλλοντος και γιατί κάποια στιγμή τα αποθέματα πετρελαίου θα στερέψουν και πρέπει λοιπόν να φροντίσουμε με άλλες μορφές ενέργειας να μην συμβεί αυτό.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:10, 02-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Ναι γιατί συμβάλλει στην προστασία του περιβάλλοντος και γιατί κάποια στιγμή τα αποθέματα πετρελαίου θα στερέψουν και πρέπει λοιπόν να φροντίσουμε με άλλες μορφές ενέργειας να μην συμβεί αυτό.

Αυτό θα συμβεί λίαν συντόμως αφότου όμως η βενζίνει φτάσει να στοιχίζει όσο ένα λίτρο καλό κρασί...
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 14:11, 02-04-08:

Η επόμενη αγορά αυτ/του θα είναι environmental friendly
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 515 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 14:19, 02-04-08:

Τα hybrid όπως είναι σήμερα, δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να ανταγωνιστούν τα βενζινοκίνητα οχήματα. Πιστεύω όμως πως στα επόμενα χρόνια, θα υπάρξουν πολλές αξιόλογες λύσεις, που δεν θα κάνουν τα hybrid απλά μια εναλλακτική, αλλά τον κανόνα στα αυτοκίνητα.

Και επειδή οι τιμές του πετρελαίου δεν προβλέπεται να πέσουν και τα αποθέματα όσο πάει και λιγοστεύουν, αν έπρεπε να αγοράσω σήμερα αυτοκίνητο θα κοιτούσα κάτι σε hybrid. Έτσι κι αλλιώς σε καμιά 20ετία όλοι τέτοια θα οδηγάμε.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:10, 02-04-08:

Πάντως λίγα review που έχω διαβάσει πολλές φόρες τα hybrid λένε ότι αγγίζουν τις επιδόσεις των απλών αυτοκινήτων όποτε δεν νομίζω ο Μ.Ο. να αναζητά μόνο επιδόσεις.

Επίσης διαφωνώ με το χρονικό περιθώριο που βάζεις. Η πορεία δείχνει ότι σε 20χρόνια ίσως να οδηγούμε αυτοκίνητα χωρίς τέτοιου τύπου καύσιμα
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 20:16, 02-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Επίσης διαφωνώ με το χρονικό περιθώριο που βάζεις. Η πορεία δείχνει ότι σε 20χρόνια ίσως να οδηγούμε αυτοκίνητα χωρίς τέτοιου τύπου καύσιμα
Δεν διάβασες μάλλον αυτά που λέω εδώ. Αν γίνει αυτό, δεν βλέπω να σταματάμε να χρησιμοποιούμε τέτοια αυτοκίνητα
Παράθεση

Cookie_Monster

Νεοφερμένος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Cookie_Monster έγραψε: στις 23:19, 07-04-08:

Παλιότερα υπήρχαν αυτοκίνητα με φυσικό αέριο, ίσως επανέλθουν... Είχα δει κάποτε μια μερσεντές του 70 τέτοια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια