Microsoft Windows 7

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Απο ότι λέει εδώ:
https://www.sevenforums.com/graphic-cards/11875-latest-ati-catalyst-driver-radeon-x1550-se7en.html

Πρέπει να βάλεις την έκδοση για vista των Catalyst μέχρι 9.1, όχι νεότερο.
-----------------------------------------
Απο ότι λέει εδώ:
https://www.sevenforums.com/graphic-cards/11875-latest-ati-catalyst-driver-radeon-x1550-se7en.html

Πρέπει να βάλεις την έκδοση για vista των Catalyst μέχρι 9.1, όχι νεότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δηλαδη αυτο να κατεβασω?https://www.filehippo.com/download_ati_catalyst_vista/5181/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
το εγκατεστησα μου ειπε να κανω ρεμπουτ εκανα και εκει που παει να ανοιξει μου γινετε μπλε η οθονη και κανει ξανα ρισταρτ και λεει να επιδιορθωσω το προβλημα και παταω εκεινο περιμενω λιγο και ανοιγει μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπες με safe mode και κάνε restart να ξαναbootareis. Αν δεν φτιάχνει βάλε το cd tων windows να bootarei και κάνε μια διόρθωση σφαλμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ολα οκ αλλα μπορεις να με βοηθησεις με την καρτα γραφικων ? καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δοκίμασε ακόμα παλιότερη έκδοση των catalyst. Στο forum εκείνο αυτός χρησιμοποιούσε 8.1.

Αν σου κάνει τα ίδια τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ή κάτσε να λιώσεις μόνος σου στο google μπας και βρείς άκρη ή γύρνα σε xp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εχω ενα μεγαλο προβλημα !!!!! γινετε μπλε η οθονη και αναβοσβηνει ο υπολιγιστης μου... καποιος μου ειπε οτι πρεπει να απεγκαταστησω ολα τα προγραματα ... ισχυει? αν ναι μπορω να κανω κατι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
»Τι ακριβώς σημαίνει «γινετε μπλε η οθονη και αναβοσβηνει ο υπολιγιστης μου...»
Τι εννοείς γίνεται μπλε η οθόνη; Σου πετάνε τα windows μπλε οθόνη;
Και τι σημαίνει αναβοσβήνει; Σαν φανάρι κάνει δηλαδή;
Τι έκανες πριν στα κάνει αυτά;

Όχι στη γενική περίπτωση δεν ισχύει. Πες μας τι έκανες μπας και βγάλουμε άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τιποτα δεν εκανα παιδι μου και μην με ειρωνευεσε στο κατω κατω δεν σε αναγκασαμε να απαντησεις .. και εννοω οτι κανει ρισταρτ και με ρωταει να μπω κανονικα στα γιουντοους.. και με την μπλε οθονη ναι στα καλα καθουμενα μου την βγαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Νομίζω παρεξήγησες το Eroyomo. Απλώς δεν κατάλαβε τι πρόβλημα έχεις (ούτε εγώ βασικά).

Anyway. Κάνε restore σε ημερομηνία που δεν αντιμετώπιζες τα συγκεκριμένα προβλήματα. Το πιθανότερο είναι με αυτή τη κίνηση να φτιάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και θα παν δηλαδη χαμενα ολα τα προγραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
τιποτα δεν εκανα παιδι μου και μην με ειρωνευεσε στο κατω κατω δεν σε αναγκασαμε να απαντησεις .. και εννοω οτι κανει ρισταρτ και με ρωταει να μπω κανονικα στα γιουντοους.. και με την μπλε οθονη ναι στα καλα καθουμενα μου την βγαζει

Δεν ειρωνεύτηκα κάπου. Σκέφτηκα μήπως αναβόσβηνε όντως η οθόνη :)

Στους υπολογιστές δεν υπάρχει υπάρχει πάντως «δεν έκανα τίποτα», ειδικά που πριν σου δούλευε.

Πάντως, μόνο εσύ μπορείς να θυμιθείς τώρα τι έκανες, το «βγάζει μπλε οθόνη και κάνει restart» δεν δίνει κάποιο συμπέρασμα. Πιθανότατα να πρόκειται για κάποιο πρόβλημα των drivers. Οι drivers της κάρτας γραφικών σου δουλέψαν τελικά ή μήπως μετά απο την εγκατάσταση τους είχες το πρόβλημα; Ποιούς έβαλες τελικά;

Κάνε αυτό που σου πε ο akikos, αλλα θυμίσου τι έκανες πριν και σου προκαλούσε τις μπλέ οθόνες για να μην το επαναλάβεις.

Γνώμη μου πάντως: Σε τόσο παλιό μηχάνημα χάνεις το χρόνο σου που προσπαθείς να του περάσεις 7. Ειδικά αφού δεν έκανες απο πριν μια έρευνα μόνος σου να δεις αν υποστηρίζονται τα περιφερειακά σου.
-----------------------------------------
και θα παν δηλαδη χαμενα ολα τα προγραματα

Για να μην πάνε, θυμίσου τι έκανες και μπορεί να το διορθώσουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
στη καρτα γραφικων εχει ακομα εκεινο το κιτρινο θαυμαστικο :( αυτο λες να φταιει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Όσο δεν απαντάς ακριβώς τις ερωτήσεις μου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
νομιζω οτι ηταν μετα την εγκατασταση αλλα δεν ειμαι σιγουρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
λεω να ξαναβαλω τα παλια windows υπαρχει καμια επιλογη που να μην διαγραφει τα προγραμματα ενω θα κανω τη εγκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Φίλε απλό το θέμα. Εγκατέστησε ξανά τα cd που σου είχαν φέρει με τον υπολογιστή. 2-3 ΕΊΝΑΙ. Τίποτα δύσκολο. Ελπίζω να σε βοήθησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα DSP τα αγοράζεις, θεωρητικά, μαζί με υπολογιστή και δεν επιτρέπετε να αγοράσεις χωρίς hardware. Μόνο σε περίπτωση αντικατάστασης του υπολογιστή για λόγους προβλήματος μπορείς ενεργοποιήσεις ξανά, παιρνείς τηλέφωνο και τους λες ότι το service μου έκανε αντικατάσταση τον υπολογιστή. Σε θεωρητικό επίπεδο αυτό ισχύει.

Είναι χαζό να κλείνεις το index, δεν πιάνει πόρους, ίσως τις 2 πρώτες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μπλε ή μαύρη οθόνη; Γιατί έχω ακούσει πως υπάρχει γενικώς πρόβλημα στα Windows 7 αλλά και στα άλλα windows. Ξαφνικά ενώ λειτουργείς κανονικά, εμφανίζεται μια μαύρη οθόνη και ο υπολογιστής παγώνει. Τώρα δεν ξέρω αν βγαίνει και σε άλλα χρώματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top