Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,577 μηνύματα σε 75,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 203 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Windows 7

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,426 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 16:00, 07-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Μην λες ψέματα :nono:.Η τελική έκδοση (RTM) κυκλοφορεί μόνο σε τορρεντάδικα.Το TechNet της Microsoft δίνει μόνο την RC (Release Candidate) έκδοση των 7.Ορίστε και το link: http://www.microsoft.com/windows/win.../download.aspx. Επίσης, οι κάτοχοι της RTM έκδοσης έχουν προβλήματα γιατί δεν υπάρχουν S/N και μόνο με Activator (και αν) λειτουργεί.Κάνω λάθος;:fss:
Aαα ναι RC ειναι...
Πωπω τι εχω παθει...
Παντως εγω τα ΧΡουλια μου δεν τα αποχωρίζομαι...
Σταθερη αξία...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 16:03, 07-08-09:

Υ.Γ:Υπάρχουν hidden themes.Τα έχετε βρει;;;:fss:
Αναζήτηση:

*.theme

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 17:45, 07-08-09:

Τι είναι τα hidden themes?(μην μου πείτε την μετάφραση)
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 18:51, 07-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Aαα ναι RC ειναι...
Πωπω τι εχω παθει...
Παντως εγω τα ΧΡουλια μου δεν τα αποχωρίζομαι...
Σταθερη αξία...
Και εγώ την RC έκδοση έχω .Και εγώ ήθελα να κρατήσω τα XP και να βάλω τα 7 σε ξεχωριστό partition στον σκληρό αλλά τελικά τα έβγαλα και τώρα έχω τα 7 ως κύριο OS (μαζί με τα αρχεία των XP).:xixi:
Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Τι είναι τα hidden themes?(μην μου πείτε την μετάφραση)
Είναι κρυμμένα θέματα που έχουν τα Windows 7.Για να τα δεις και να τα βάλεις θα πας: \Windows\Globalization\MCT\ .
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 19:02, 07-08-09:

Μπααα εγω δεν αποχωριζομαι τα ΧΡ μου...
Παράθεση

lewnidakoss

Νεοφερμένος

Ο lewnidakoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουφλί (Έβρος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O lewnidakoss έγραψε: στις 03:38, 08-08-09:

Το format πέθανε!Ζήτω το Clean Installation! Πάντως ένα σοβαρό bug που έχουν τα 7 είναι ότι μετά από "Sleep" ή "Hibernate" δεν λειτουργεί ο IE και ο Messenger .Ελπίζω οι IT της M$ να βρουν αυτό το bug αλλιώς θα πρέπει να βγάλουν SP .Τα Windows 7 (κατά τη γνώμη μου),ακόμα και στα αγγλικά, είναι πολύ εύκολα στη χρήση.Ούτε Quick Guide δεν χρειάζεται κάποιος για να τα δουλέψει.

Υ.Γ:Φτιάξτε το ελληνικό πακέτο!Βαρέθηκα να βλέπω "Welcome","Please Wait" και "Speakers"!!!

Στην Ευρώπη θα κυκλοφορίσουν ΧΩΡΙΣ IE..!!!
------------------------------------------------------------

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Μπααα εγω δεν αποχωριζομαι τα ΧΡ μου...
+1. Αμα δεν περάσει ενα μεγάλο χρονικό διαστημα απο την κυκλοφορία τους και να πει το κοινό την γνώμη του δεν εμπιστέυομαι τίποτα.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 09:20, 08-08-09:

Και εγώ την RC έκδοση έχω .Και εγώ ήθελα να κρατήσω τα XP και να βάλω τα 7 σε ξεχωριστό partition στον σκληρό αλλά τελικά τα έβγαλα και τώρα έχω τα 7 ως κύριο OS (μαζί με τα αρχεία των XP).:xixi:

Είναι κρυμμένα θέματα που έχουν τα Windows 7.Για να τα δεις και να τα βάλεις θα πας: WindowsGlobalizationMCT .
Και να υποθέσω πώς εμφανίζονται διαφορετικά τα windows 7?
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 09:22, 08-08-09:

Nαι...
Μερικα ειναι πολυ εντυπωσιακα!!!:no1:
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 09:23, 08-08-09:

Αυτό συμβαίνει και με vista και με xp?
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:35, 08-08-09:

Αυτό συμβαίνει και με vista και με xp?
Δεν νομίζω.Καταρχάς,τα (S)Vista μόνο με πρόγραμμα (που πειράζει τη registry) δέχονται themes.Για XP δεν ξέρω.Παιδιά,σας κολλάει στο non-aero theme;Έχετε βάλει το Ελληνικό πακέτο;;

Δείτε πως έγινε το desktop μου μετά τη χρήση του "Media Center":
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 18:30, 08-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από lewnidakoss
Στην Ευρώπη θα κυκλοφορίσουν ΧΩΡΙΣ IE..!!!
Αν δεν κάνω λάθος, ο IE θα υπάρχει στο λειτουργικό αλλά δεν θα υπάρχει το executable αρχείο.
Παράθεση

Eukleidis (Ευκλείδης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 996 μηνύματα.

O Eukleidis just thinking..... έγραψε: στις 10:16, 21-08-09:

Το φιάσκο των svista τους εβαλε μυαλό. Ωστοσο με την αλλαγή του κωδικκα που υπεστησαν τα svista και 7 υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στο τρέξιμο κάποιων προγραμματων που τρέχουν στα xp αλλα στα αλλα οχι.
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 11:41, 21-08-09:

Τα 7 μπορούν να "τρέξουν" προγράμματα των XP.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 11:49, 21-08-09:

Εδώ και μερικές μέρες το msdn και msdnaa διέθεσε τις τελικές εκδόσεις των professional προς κυκλοφορία, άρα όσοι είναι φοιτητές σε τμήματα που συνεργάζονται με την MS μπορούν να τα κατεβάσουν νόμιμα και ωραία. Προσωπικά θέλω πολύ να τα δοκιμάσω αλλά σκέφτομαι ότι μέσα στην εξεταστική καλό θα είναι να μην αρχίσω να πειραματίζομαι, θα τη βγάλω με τα xp για κανά μήνα ακόμα. Όσοι τα έχουν δοκιμάσει πάντως μου έχουν πει πολύ καλά λόγια
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 11:52, 21-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Εδώ και μερικές μέρες το msdn και msdnaa διέθεσε τις τελικές εκδόσεις των professional προς κυκλοφορία, άρα όσοι είναι φοιτητές σε τμήματα που συνεργάζονται με την MS μπορούν να τα κατεβάσουν νόμιμα και ωραία. Προσωπικά θέλω πολύ να τα δοκιμάσω αλλά σκέφτομαι ότι μέσα στην εξεταστική καλό θα είναι να μην αρχίσω να πειραματίζομαι, θα τη βγάλω με τα xp για κανά μήνα ακόμα. Όσοι τα έχουν δοκιμάσει πάντως μου έχουν πει πολύ καλά λόγια
Μπορείς να φτιάξεις καινούργιο partition στο σκληρό και να βάλεις εκεί τα Windows 7!Πάντως, η RC1 (build 7100) (κατά τη γνώμη μου) μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως κύριο OS.Ούτε ένα σημαντικό bug δεν έχω πρόβλημα δεν έχω βρει.Μόνο το "Media Center" κολλάει με 1Gb Ram.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 11:59, 21-08-09:

Ήδη παραείναι "τεμαχισμένος" ο σκληρός μου και το format δεν το γλιτώνει, απλά τώρα σκέφτηκα πως είναι ευκαιρία να κάνω επιτέλους το άλμα από τα xp μιας και τα vista δε με έπεισαν. Με 2G νομίζω θα είμαι καλυμμένη
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 12:00, 21-08-09:

Μπορείς να φτιάξεις καινούργιο partition στο σκληρό και να βάλεις εκεί τα Windows 7!Πάντως, η RC1 (build 7100) (κατά τη γνώμη μου) μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ακύριο OS.Ούτε ένα σημαντικό bug δεν έχω πρόβλημα δεν έχω βρει.Μόνο το "Media Center" κολλάει με 1Gb Ram.
Πάντως σε βίστα κολλάει λίγο στις ταινίες!Αλλά είναι ωραίο
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 12:01, 21-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Ήδη παραείναι "τεμαχισμένος" ο σκληρός μου και το format δεν το γλιτώνει, απλά τώρα σκέφτηκα πως είναι ευκαιρία να κάνω επιτέλους το άλμα από τα xp μιας και τα vista δε με έπεισαν. Με 2G νομίζω θα είμαι καλυμμένη
Αν περνάς από (S)Vista σε 7 θα καταλάβεις αμέσως διαφορά.Μπορείς να κάνεις Upgrade και να κρατήσεις τα αρχεία των XP στα 7. Αν θες να περάσεις τα 7 με φορμάτ κάνε "Clean Installation".
-----------------------------------------
Πάντως σε βίστα κολλάει λίγο στις ταινίες!Αλλά είναι ωραίο
Τον ίδιο Media Center έχουν και τα δύο αλλά στην RC1 έκδοση κολλάει λίγο.Μόνο στην Media Center Edition των XP δεν πρόκειται να βρεις κόλλημα.:no1:
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 12:42, 21-08-09:

Αν περνάς από (S)Vista σε 7 θα καταλάβεις αμέσως διαφορά.Μπορείς να κάνεις Upgrade και να κρατήσεις τα αρχεία των XP στα 7. Αν θες να περάσεις τα 7 χωρίς φορμάτ κάνε "Clean Installation".
Μήπως εννοείς "με format" ;

Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, κάνουμε "Clean Installation".

Καλύτερα να αποφεύγεται το "Upgrade"...
----------------------------------------------

Δεν περίμενα η τελική έκδοση να ήταν τόσο ελαφριά. Η καινούργια taskbar με ζορίζει προς το παρών αλλά θα συνηθίσω.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 10:27, 07-09-09:

Παιδιά εγκατέστησα τα windows 7 rc built 7100 αλλά υπάρχουν κάποια αρχεία από τα vista και μου δείχνει ότι ο σκληρός έχει μόνο 142 gb free ενώ έχει κανονικά 250gb!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Windows Live Messenger - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 488 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 22:52.
    • Η Microsoft αποσύρει τον Windows Live Messenger - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-12 στις 09:23.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
    • Microsoft Windows Server - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 22:28.
    • [Windows Phone] To νέο Windows Mobile 6 παρουσιάζει η Microsoft - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-08-07 στις 22:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα