Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,441,025 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε: στις 18:08, 09-07-11:

εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες
7
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,490 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 18:14, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ioanna_otaku
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες
Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη
Παράθεση

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O galla έγραψε: στις 18:21, 09-07-11:

Δωρεα στην ιατρικη σχολη!
3
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε: στις 18:35, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη
που το ξες?μπορει η ψυχη μου να βλεπει τι γινεταιστη γη
2
2
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 19:08, 09-07-11:

Δε βιάζομαι να σου πω την αλήθεια μου....
..... αλλά όταν ερθει η ωρα (φτου φτου- εγω θα ζησω πολλα χρονια!!! ) και το σκεφτω (αν......) αμα υπαρχει το στεκι, τα ξαναλεμε
6
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 19:14, 09-07-11:

Τροφή για τα ψάρια...
3
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H eva.p έγραψε: στις 19:20, 09-07-11:

funeral party στην παραλία? Καταπληκτική ιδέα!!!!!!
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 19:29, 09-07-11:

Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;
6
2
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H eva.p έγραψε: στις 19:44, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από theRunawayDreamer
Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;
Η συζήτηση είναι χιουμοριστική-φαίνεται άλλωστε από το πρώτο κιόλας post...
1
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 19:49, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από eva.p
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

5
2
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p έγραψε: στις 20:04, 09-07-11:

Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλοι σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eva.p : 09-07-11 στις 20:06. Αιτία: ορθογραφικό λάθος
8
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:06, 09-07-11:

Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;
Δημοσία δαπάνη διότι δε θα έχω μία.
5
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 20:11, 09-07-11:

Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλη σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....
4
3
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε: στις 20:23, 09-07-11:

θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε
η συζητηση ειναι οπως τη παρει κανεις εγω παντως δεν αστειευομουν για το τροπο που θελω να γινει η κηδεια μου
δεν εχεις ακουστα το black humor?
2
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p έγραψε: στις 20:34, 09-07-11:

Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....
Τέλος πάντων, μπορεί και να 'χεις δίκιο-έτσι όπως το θέτεις.
Δεν έχω βιώσει τέτοια απώλεια και αν γίνει κάτι τέτοιο φυσικά και δεν προτίθεμαι να κάνω after death party...

2
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:35, 09-07-11:

Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 20:35, 09-07-11:

θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε

δεν εχεις ακουστα το black humor?
Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.

Αρχική Δημοσίευση από borat
Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.
Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 09-07-11 στις 21:04. Αιτία: συγχώνευση
3
1
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε: στις 00:11, 10-07-11:

Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.

Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;
ε κοιταξξε εξαρταται την επιθυμια του πεθαμενου εγω θελω αν φυγω απο τη ζωη βλεποντας τους αλλους να χαμογελουν οχι ομως με το γελιο της χαρας αλλα με το χαμογελο το οτι θα τους λειψω και να θυμουνται τις καλες αναμνησεις μαζι μου καπως ετσι το εκλαμβανω.
(εννοει μαλλον οτι το να γινει beach party θελει πολλα λεφτα αν και ετσι οπως το κοβω εγω δεν θελει και πολλα)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη θρυαλλίδα : 10-07-11 στις 02:10.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 04:04, 10-07-11:

Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!
8
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 04:14, 10-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!
Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.
2
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια