Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,300 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 313 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναζητήσεις κομματιών!

djdimis

Νεοφερμένος

Ο djdimis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O djdimis έγραψε: στις 17:36, 04-06-07:

Hi παίδες!!!! Μήπως ξέρετε ένα κομμάτι που έπαιξε στη σειρά του mega 50 - 50 τότε που η μαύρη κοπελίτσα άφησε ένα γραμμα κάτω από την πόρτα του Νικηφόρου. Το κομμάτι αυτό ήταν, αν δεν κάνω λάθος, μο΄νο μουσική από μπουζούκι. Αν το ξέρει κάποιος ας απαντήσει γιατί ψάχνω πάρα πολύ καιρό και ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ 'ΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΛΥ!!!!!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 17:25, 10-06-07:

Αναζητώ τα lyrics του τραγουδιού YOU ARE LOVE της Janis Ian. Με typing στο google αδύνατον να το βρω. Το ξέρω ότι βάζω δύσκολα κάθε φορά, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι το τραγούδι ακούγεται στην ιαπωνική ταινία του 1980 ''Virus''.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 08:56, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Αναζητώ τα lyrics του τραγουδιού YOU ARE LOVE της Janis Ian. Με typing στο google αδύνατον να το βρω. Το ξέρω ότι βάζω δύσκολα κάθε φορά, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι το τραγούδι ακούγεται στην ιαπωνική ταινία του 1980 ''Virus''.
Δεν ειμαι σιγουρη..

You are love (TOUJOURS GAI, MON CHER)
(Janis Ian/Teo Macero)

Whatʼs the time?
Whereʼs the place?
Why the line?
Whereʼs the race?
Just in time, I see your face
Toujours gai, mon cher
You are the star
that greets the sun
Shine across my distant sky
when night is done
Youʼll be the moon to light my way
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late to start again
Itʼs not too late
though when you go away
the skies will grey again
In the time that remains,
I will stay
Toujours gai, mon cher
No regrets
for the light that will not shine
No regrets,
but donʼt forget, the flame was mine
and in another place, in another time
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late
though when you go away
I will stay
Toujours gai, mon cher
Halfway measures go unsung
Take your pleasures while youʼre young
Just remember, when theyʼre done,
Toujours gai, mon cher
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 09:21, 11-06-07:

Ρε παιδια ποιο ειναι αυτο το χαζοχαρουμενο τραγουδακι που παιζει στη διαφημιση της Coca Cola light, εκεινη που λεει "σηκωστε τα χερια ψηλα";
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 11:50, 11-06-07:

Δοκίμασε το "Baltimora - Tarzan Boy"
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 14:35, 11-06-07:

Θενξ δεν μπορω τωρα αλλα θα σε ενημερωσω.

Εντιτ: το κατεβασα τελικα, αυτο ειναι, ευχαριστω, αλλα δεν μου αρεσει καθολου, στη διαφημιση ακουγεται πολυ καλυτερο!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hakuna Matata : 11-06-07 στις 14:43.
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 14:45, 11-06-07:

σχετικά με αυτό της κόκα κόλα ήθελα να ρωτήσω για το τραγούδι που είναι στη διαφήμηση που είναι κάποιος που πίνει κόκα κόλα και κατά λάθος γίνεται γνωστός..δεν ήταν και η καλύτερη περιγραφή
Αλλά δεν είναι το τραγούδι που έδωσε ο founes(τουλάχιστον για αυτή τη διαφήμιση που λέω εγώ)
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 18:19, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Θενξ δεν μπορω τωρα αλλα θα σε ενημερωσω.

Εντιτ: το κατεβασα τελικα, αυτο ειναι, ευχαριστω, αλλα δεν μου αρεσει καθολου, στη διαφημιση ακουγεται πολυ καλυτερο!
Ναι, νομίζω οτι για την διαφήμιση έχει φτιαχτεί ένα special mix, θα ψάξω να το βρω και θα σε ενημερώσω...

@ paty... και αυτό θα το ψάξω...
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 19:24, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
σχετικά με αυτό της κόκα κόλα ήθελα να ρωτήσω για το τραγούδι που είναι στη διαφήμηση που είναι κάποιος που πίνει κόκα κόλα και κατά λάθος γίνεται γνωστός..δεν ήταν και η καλύτερη περιγραφή
Αλλά δεν είναι το τραγούδι που έδωσε ο founes(τουλάχιστον για αυτή τη διαφήμιση που λέω εγώ)
Για δοκιμασε Lola - The Kinks
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 19:26, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
Μπές στο μπλόγκ μου, κάτω κάτω, έχω μουσική κόκα κόλα, απο εκεί με το μενου ψάξε στο μενού του πλέιερ έχει πολλά που τα ακούς κίολας, ρήξε μια ματιά έχει σχεδών όλα τα κομάτια ανα τίτλο
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 20:28, 12-06-07:

το είδα!το lola είναι!ευχαριστώ!!αλλά το ήθελα σε άλλη έκδοση!
Μάνια μου απ' όσο έψαξα δε βρήκα αυτό που ήθελα.. Ίσως να μην έψαξα και καλά...Ευχαριστώ πολύ πάντως!!

paty speaking!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:06, 13-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Δεν ειμαι σιγουρη..

You are love (TOUJOURS GAI, MON CHER)
(Janis Ian/Teo Macero)

Whatʼs the time?
Whereʼs the place?
Why the line?
Whereʼs the race?
Just in time, I see your face
Toujours gai, mon cher
You are the star
that greets the sun
Shine across my distant sky
when night is done
Youʼll be the moon to light my way
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late
though when you go away
I will stay
Toujours gai, mon cher
No regrets
for the light that will not shine
No regrets,
but donʼt forget, the flame was mine
and in another place, in another time
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late
though when you go away
I will stay
Toujours gai, mon cher
Halfway measures go unsung
Take your pleasures while youʼre young
Just remember, when theyʼre done,
Toujours gai, mon cher
Ω τώρα είδα την απάντησή σου με καθυστέρηση !! thanks μικρέ διάβολε, σου είμαι ευγνώμων happy
Παράθεση

The_Steve (Στέφανος)

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O The_Steve έγραψε: στις 06:08, 29-06-07:

Γνωρίζεις κάνεις πως λέγεται το κομμάτι που ακούγεται στο video?

http://www.youtube.com/watch?v=qQJDYWOHAQw
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 08:00, 29-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από The_Steve
Γνωρίζεις κάνεις πως λέγεται το κομμάτι που ακούγεται στο video?

http://www.youtube.com/watch?v=qQJDYWOHAQw

Γραφει επανω.

my heart will go on remix
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 04:46, 05-07-07:

Είναι ένα ξένο που λέει ρουμπι ρουμπι ρουμπι ρουμπι.... αααααααα!!!
Πλιζ το ξέρετε???
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 08:59, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Είναι ένα ξένο που λέει ρουμπι ρουμπι ρουμπι ρουμπι.... αααααααα!!!
Πλιζ το ξέρετε???
Είναι των Kaiser Chiefs και λέγεται Ruby. Aν και αυτού του είδους την ροκ την αποκαλώ ''μασημένη τσίχλα'' και μ'αρέσουν πιο σκληρά ροκ ή πιο μπαλανταδόρικα, άααντε στο δίνω
Kaiser Chiefs
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 05-07-07 στις 09:04. Αιτία: link
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 18:17, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Είναι των Kaiser Chiefs και λέγεται Ruby. Aν και αυτού του είδους την ροκ την αποκαλώ ''μασημένη τσίχλα'' και μ'αρέσουν πιο σκληρά ροκ ή πιο μπαλανταδόρικα, άααντε στο δίνω
Kaiser Chiefs
χαχαχαχαχαχ!!! Είσαι πολύ μεγάλη καρδιά!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 12:04, 21-07-07:

Καλημέρα (...αν έχει πέσει ο ήλιος, προφάνως εννοώ, καλησπέρα).

Μήπως ξέρετε πώς λέγεται το κομμάτι που παίζει στην ταινία "THE UNTOUCHABLES" (οι αδιάφθοροι); Πάαίζουν Αλ Πατσίνο - Κέβιν Κόστνερ - Σον Κόνερυ και διαδραματίζει την σύλληψη του Αλ Καπόνε..

Επίσης, ποιό είναι το (κλασικό) κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση του RENAULT (νομίζω); Αυτό που δείχνει ένα βουλώμένο γράμμα και πετάει το σλόγκαν "κώδικας τιμής"; Νομίζω Vivaldi, αλλά ποιό κομμάτι ακριβώς είναι;

Ακόμα, ποιό κομμάτι έπαιζε στο ΠΕΡΣΙΝΟ "10η εντολή"; Φοβερό, και έδενε κ με το στυλ της σειράς. Όμορφο κ ταυτόχρονα ψυχοπλακωτικό..
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 13:49, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ακόμα, ποιό κομμάτι έπαιζε στο ΠΕΡΣΙΝΟ "10η εντολή"; Φοβερό, και έδενε κ με το στυλ της σειράς. Όμορφο κ ταυτόχρονα ψυχοπλακωτικό..
Εχουν ακουστει πολλα τραγουδια στην συγκεκριμενη σειρα, σχεδον ιδια το ενα με το αλλο. Αν πεις ποιο συγκεκριμενα, ισως να βοηθησει περισσοτερο.
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε: στις 13:53, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Δώσε κανένα παραπάνω hint ξέρω αρκετά από τη σειρά , έχει άψογη μουσική !!! Και ένα στίχο να πεις μπορεί να βοηθήσει .

Από Placebo έπαιζε αυτά σε διάφορα επεισόδια :

http://www.youtube.com/watch?v=OLGw_O0sCqM
http://www.youtube.com/watch?v=E-ynK8jBGow

Από Woven hand αυτό :
http://www.youtube.com/watch?v=P-jlQrx5Stg

Από Midnight Choir :
http://www.youtube.com/watch?v=dn8ZsIGO1NA

Από The Walkabouts:
http://www.youtube.com/watch?v=LJpjcYqGjhw

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chimera : 23-07-07 στις 14:12.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος