Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,559 μέλη και 2,432,304 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 344 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναζητήσεις κομματιών!

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 15:07, 09-05-09:

Θυμάται κανείς ποιο κομμάτι ήταν αυτό που έπαιζε στις παλιές διαφημίσεις του Campari; Σε αυτές που σφάζαν το πορτοκάλι..campari red passion νομίζω ότι έλεγε εκείνη η διαφήμιση, αλλά στο τουμπ δε μπορώ να βρω κάτι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:12, 09-05-09:

Campari -Amii Stewart - It's Fantasy
Campari - Gotan Project - El Capitalismo Foraneo
Campari - Klaus Nomi - Total Eclipse
Campari - Jam spoon - Right in the night

Δες αν είναι κανένα από αυτά, ή αν θυμάσαι κάποιο στίχο γράφ' τον μας Bill.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 911 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε: στις 15:27, 09-05-09:

Μηπως ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι που ήταν σε μια διαφίμηση της jose cuervo και τελείωνε με τη φράση vive quervo! H διαφήμιση ήταν με μία ξανθιά που έπιανε το κεφάλι ενός και έβγαιναν φλόγες...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 16:41, 09-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Campari - Jam spoon - Right in the night

Δες αν είναι κανένα από αυτά, ή αν θυμάσαι κάποιο στίχο γράφ' τον μας Bill.
Είσαι σούπερ!!
Το εισαγωγικό από αυτό το τραγούδι είναι που έψαχνα!
Ευχαριστώ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:04, 22-05-09:

Έχω φάει κόλλημα να θυμηθώ ένα τραγούδι. Αυτό πρέπει να βγήκε κατά το .... 2000 - 2002 περίπου, ψιλοντανσάδικο, "make love" πρέπει να 'ναι ο τίτλος του.

Από στοίχο θυμάμαι μόνο το "make love, don't listen to music // everybody ..... " (νομίζω, δεν είμαι κι 100% σίγουρος αν το θυμάμαι σωστά).

Στο γούγλη βρίσκω κάτι εντελώς άσχετα.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 18:11, 22-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Έχω φάει κόλλημα να θυμηθώ ένα τραγούδι. Αυτό πρέπει να βγήκε κατά το .... 2000 - 2002 περίπου, ψιλοντανσάδικο, "make love" πρέπει να 'ναι ο τίτλος του.

Από στοίχο θυμάμαι μόνο το "make love, don't listen to music // everybody ..... " (νομίζω, δεν είμαι κι 100% σίγουρος αν το θυμάμαι σωστά).

Στο γούγλη βρίσκω κάτι εντελώς άσχετα.

αυτό;
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:17, 22-05-09:

Σου 'χουν πει ότι είσαι θεά;

Σε ευχαριστώ πολύ!
Πράγματι, make luv ήταν ο τίτλος, γι' αυτό δεν το 'βρισκα.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 18:28, 22-05-09:

τίποτα βρε συ! είναι χαρακτηριστική μελωδία και μου ρθε, αλλιώς μη νομίζεις, κι εγώ μετά από καιρό τα βρίσκω αυτά π μ αρέσουν...

άσχετο- ξέρει κανείς ένα που παίζεται πολύ τώρα τελευταία στο ραδιόφωνο
και λέει "baby baby come right back to me, love me love me show me that you love me.." μπλα μπλα και καταλήγει "i can't live without you baby" ή κάπως έτσι; έχω φάει τον κόσμο... :S
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 18:35, 22-05-09:

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 18:49, 22-05-09:

ναι αυτό είναι!! ευχαριστώ πολύ πολύ
Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε: στις 16:41, 30-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από mpourou
...

Εγώ ψάχνω ένα απο τους "εκείνος κ εκέινος"..Νομίζω λέγεται μη ζυγώνεις...Αλλά δε το βρίσκω πουθενά
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:24, 30-05-09:

Ψάχνω να βρω πώς λέγεται το κομμάτι που παίζεται στο τέλος της ταινίας True Lives όταν χορεύουν οι πρωταγωνιστές.Το κομμάτι είναι γνωστό.Κλασσική μουσική είναι.
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 20:26, 30-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Ψάχνω να βρω πώς λέγεται το κομμάτι που παίζεται στο τέλος της ταινίας True Lives όταν χορεύουν οι πρωταγωνιστές.Το κομμάτι είναι γνωστό.Κλασσική μουσική είναι.

Carlos Gardel - Por Una Cabeza

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 14:35, 31-05-09:

Ευχαριστώ!
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:45, 27-06-09:

σε ενα τοπικο καναλι στην Πατρα,ειδα ενα βιντεοκλιπ με dj τεκνο μουσικη κλπ(πρασινα λειζερ και τετοια,γυναικες που χορευουνε κλπ)..που σε ενα σημειο παγωνε και τραγουδουσε μια ξανθια πανεμορφη τραγουδιστρια -μεσα απο το κοινο του μαγαζιου υποτιθεται ...- μερικους αργους και ρομαντικους -αγγλικους στοιχους και μετα "ξεπαγωνε " ο χρονος στο κεντρο και ξαναανεβαινε η μουσικη...

ειχε δυο dj νομιζω που αλλαζανε σε ενα σημειο προς το τελος του κομματιου.. Με τρελανε ,αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα στο youtube...βρισκω ολο ασχετα...
ασχολειται κανεις με dj μουσικη απο εδω..?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:33, 27-06-09:

Μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι το κομμάτι που ακούγεται στη σκηνή των 2 ξένων με την Επίδαυρο εκεί που η Εβελίνα Παπούλια κάνει πρόβα το θεατρικό;

http://www.youtube.com/watch?v=IYEmC...eature=related

Ξέρω ότι είναι από το soundtrack του Romeo & Juliet του Franco Zeffirelli (1968 ) και λέγεται "A time for us", αλλά υπάρχουν πάρα πολλές εκτελέσεις και δεν μπορώ να βρω ποιά είναι η συγκεκριμένη (η αυθεντική πάντως δεν είναι). Ξέρει κανείς;
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:51, 27-06-09:

Δοκίμασε την εκτέλεση του Nino Rota
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:54, 27-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Δοκίμασε την εκτέλεση του Nino Rota
Nope, δεν είναι αυτό. Ενώ η μελωδία είναι ίδια σε όλες αυτές τις εκτελέσεις (βρήκα και της Vanessa Mae ακόμα!) τα πιο όμορφα σημεία του είναι διαφορετικά από αυτά στην εν λόγω σκηνή...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:14, 04-07-09:

O Nino Rota ειναι εκεινοςπου εκανε το αρχικο κομματι στο εργο. Ειχε κανει ολο το soundtrack.

Ειναι πολυ ωραιο κομματι και οντως με πολλες εκτελεσεις. Ισως σε βοηθησει να το ψαξεις και με τους τιτλους "What is a youth", "Ai Giochi Addio", "Un Giorno Per Noi".

O Henry Mancini ειχε κανει μια εκδοση, αλλα ειναι με βαση το πιανο, ενω αυτη που ακουω στους 2 ξενους, εχει περισσοτερα εγχορδα.

Αυτη ειναι κυριως με βιολί
αυτη εχει απ'ολα (και χωρωδια)
Μόνο κιθαρα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:35, 04-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
O Nino Rota ειναι εκεινοςπου εκανε το αρχικο κομματι στο εργο. Ειχε κανει ολο το soundtrack.

Ειναι πολυ ωραιο κομματι και οντως με πολλες εκτελεσεις. Ισως σε βοηθησει να το ψαξεις και με τους τιτλους "What is a youth", "Ai Giochi Addio", "Un Giorno Per Noi".

O Henry Mancini ειχε κανει μια εκδοση, αλλα ειναι με βαση το πιανο, ενω αυτη που ακουω στους 2 ξενους, εχει περισσοτερα εγχορδα.

Αυτη ειναι κυριως με βιολί
αυτη εχει απ'ολα (και χωρωδια)
Μόνο κιθαρα
Ευχαριστώ πολύ! Πολύ ενδιαφέρουσες εκτελέσεις όλες. Δυστυχώς ακόμα δεν βρήκα αυτή που ψάχνω όμως (και έψαξα και με τους όρους που προτείνεις)

Μα τι δγιάολο, από που την ξετρύπωσαν και την έβαλαν στους 2 ξένους;;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    sophia_b