• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χρησιμοποιείτε καθημερινά σερβιετάκι;

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχω μια απορία και ντρεπόμουν να την ρωτήσω ή γενικά να την συζητήσω.. Αλλά το πήρα απόφαση... Εσείς χρησιμοποιείτε σερβιετάκι? Εγώ από μικρή θυμάμαι χρησιμοποιώ για λόγους καθαριότητας και επειδή έχω κάποια ελάχιστα υγρά που και που... Ρώτησα την γυναικολόγο μου αλλα μου πε πως είναι φυσιολογικό. Πριν κανα χρόνο όμως που το συζήτησα με τις φίλες μου το βρήκαν περίεργο μιας και οι ίδιες δεν φορανε ποτέ.. Μήπως είμαι η μόνη..? Μου φαίνεται πολύ "κάπως" να φορέσω μόνο το εσώρουχο μου ίσως και λόγω συνήθειας.. Φφφφφ....!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Οχι με ενοχλουν.Σερβιετακι φοραω μονο τις τελευταιες μερες τις περιοδου που η ροη ειναι μικροτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Έχω μια απορία και ντρεπόμουν να την ρωτήσω ή γενικά να την συζητήσω.. Αλλά το πήρα απόφαση... Εσείς χρησιμοποιείτε σερβιετάκι? Εγώ από μικρή θυμάμαι χρησιμοποιώ για λόγους καθαριότητας και επειδή έχω κάποια ελάχιστα υγρά που και που... Ρώτησα την γυναικολόγο μου αλλα μου πε πως είναι φυσιολογικό. Πριν κανα χρόνο όμως που το συζήτησα με τις φίλες μου το βρήκαν περίεργο μιας και οι ίδιες δεν φορανε ποτέ.. Μήπως είμαι η μόνη..? Μου φαίνεται πολύ "κάπως" να φορέσω μόνο το εσώρουχο μου ίσως και λόγω συνήθειας.. Φφφφφ....!:redface:

Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ με τις φίλες μου. Τις είπα ότι χρησιμοποιώ σερβιετάκι και με κοίταξαν λίγο off, ε, και τις εξήγησα. Να φανταστείς δεν ήξεραν καν ότι υπάρχουν :whistle:
Χρησιμοποιώ για τον ίδιο ακριβώς λόγω που και εσύ χρησιμοποιείς, και πλέον μου έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορώ χωρίς σερβιετάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ με τις φίλες μου. Τις είπα ότι χρησιμοποιώ σερβιετάκι και με κοίταξαν λίγο off, ε, και τις εξήγησα. Να φανταστείς δεν ήξεραν καν ότι υπάρχουν :whistle:
Χρησιμοποιώ για τον ίδιο ακριβώς λόγω που και εσύ χρησιμοποιείς, και πλέον μου έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορώ χωρίς σερβιετάκι.

Ειμαστε φυσιολογικες δηλαδη!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι καλέ, μα δε νιώθεις πιο άνετα με το σερβιετάκι;
Αυτές χάνουν :pfff:

νιωθω πιο ανετα επειδη το χρειαζομαι κιολας! Ισως να μην εχουν ολες οι κοπελες υγρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
νιωθω πιο ανετα επειδη το χρειαζομαι κιολας! Ισως να μην εχουν ολες οι κοπελες υγρα..

γίνεται αυτό; να μην έχουν καθόλου υγρά εννοώ;
Εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχω κάποιες συγκεκριμένες μόνο μέρες, δεν έχω συνέχεια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
K γω, κάθε μέρα συνήθως. ^^
Νιώθω πιο ασφαλής έτσι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Έχω μια απορία και ντρεπόμουν να την ρωτήσω ή γενικά να την συζητήσω.. Αλλά το πήρα απόφαση... Εσείς χρησιμοποιείτε σερβιετάκι? Εγώ από μικρή θυμάμαι χρησιμοποιώ για λόγους καθαριότητας και επειδή έχω κάποια ελάχιστα υγρά που και που... Ρώτησα την γυναικολόγο μου αλλα μου πε πως είναι φυσιολογικό. Πριν κανα χρόνο όμως που το συζήτησα με τις φίλες μου το βρήκαν περίεργο μιας και οι ίδιες δεν φορανε ποτέ.. Μήπως είμαι η μόνη..? Μου φαίνεται πολύ "κάπως" να φορέσω μόνο το εσώρουχο μου ίσως και λόγω συνήθειας.. Φφφφφ....!:redface:



Το ίδιο ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ....φοράω και γω για τους ίδιους ακριβώς λόγους και μου φαίνεται λίγο περίεργο πλέον να μην φοράω.Δεν γνώριζα αν φοράνε και οι άλλοι και καμιά φορά αναρωτιόμουν μήπως δεν είναι φυσιολογικό.Νιώθω πιο ασφαλής και πιο άνετα με αυτό..:/:

Γίνεται να μην έχουν καθόλου υγρά;;:confused:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Το ίδιο ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ....φοράω και γω για τους ίδιους ακριβώς λόγους και μου φαίνεται λίγο περίεργο πλέον να μην φοράω.Δεν γνώριζα αν φοράνε και οι άλλοι και καμιά φορά αναρωτιόμουν μήπως δεν είναι φυσιολογικό.Νιώθω πιο ασφαλής και πιο άνετα με αυτό..:/:

Γίνεται να μην έχουν καθόλου υγρά;;:confused:...

απο οτι γνωριζω οχι δεν γινεται η γυναικα να μην εχει υγρα(εκτος απο λιγες εξαιρεσεις).απλα αλλες εχουν περισσοτερα αλλες λιγοτερα.προσωπικα,δεν φοραω σερβιετακι και επειδη δεν εχω πολλα υγρα αλλα και επειδη ξυριζω την ευαισθητη περιοχη και προκαλειται φαγουρα και ενοχλουμαι :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Με τιποτα δεν φορουσα σερβιετακι καθημερινα. Οι λογοι ειναι πολλοι:
1. εστια μικροβιων -> αυξανονται οι πιθανοτητες να παθεις ουρολοιμωξη
2. εχουν ενα σωρο χημικα πανω τους
3. δεν αναπνεει η περιοχη
4. δε νιωθω ανετα
5. επιβαρυνουν το περιβαλλον

Ουτε καν στις δυσκολες μερες του μηνα δεν τα φοραω, ποσο μαλλον καθημερινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Με τιποτα δεν φορουσα σερβιετακι καθημερινα. Οι λογοι ειναι πολλοι:
1. εστια μικροβιων -> αυξανονται οι πιθανοτητες να παθεις ουρολοιμωξη
2. εχουν ενα σωρο χημικα πανω τους
3. δεν αναπνεει η περιοχη
4. δε νιωθω ανετα
5. επιβαρυνουν το περιβαλλον

Ουτε καν στις δυσκολες μερες του μηνα δεν τα φοραω, ποσο μαλλον καθημερινα.

Αν το αλλάζεις συχνά, δεν παθαίνεις τίποτα. Όσο δεν αναπνέει η περιοχή με παντελόνι, άλλο τόσο κι έτσι. Για τα χημικά δεν ξέρω.. Όσο για το περιβάλλον, ενα απλό σκουπίδι είναι σαν όλα τ'άλλα.... Κι όσο για το ανετα, εγω προσωπικα, επειδη εχω αρκετα υγρα, νιωθω αβολα οταν λερωνω το εσωρουχο μου.
Αλλα ok, thats my opinion...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και γιατί να βάζεις καθημερινά σερβιετάκι, ενώ μπορείς να αλλάζεις πολύ συχνά εσώρουχο;

Γενικά, είχα ακούσει ότι η καθημερινή χρήση τους δεν είναι και η πιο σοφή επιλογή, λόγω του ότι η περιοχή δεν αναπνέει αλλά και γιατί είναι όντως εστία μικροβίων. Προσπαθήστε να τα αποφεύγετε όσο μπορείτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ουτε καν στις δυσκολες μερες του μηνα δεν τα φοραω, ποσο μαλλον καθημερινα.



:worry::confused: OMFG! Και τι κανεις δλδ τις δυσκολες μερες;


(οσο για την επιβαρυνση του περιβαλοντος, αν δεν κανω λαθος αποτελουνται απο βαμβακι οποτε ειναι ουτος η αλλος φυσικη υλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και γιατί να βάζεις καθημερινά σερβιετάκι, ενώ μπορείς να αλλάζεις πολύ συχνά εσώρουχο;

Γενικά, είχα ακούσει ότι η καθημερινή χρήση τους δεν είναι και η πιο σοφή επιλογή, λόγω του ότι η περιοχή δεν αναπνέει αλλά και γιατί είναι όντως εστία μικροβίων. Προσπαθήστε να τα αποφεύγετε όσο μπορείτε. :)

διότι δεν μπορω κάθε μέρα ν αλλάζω 3-5 εσώρουχα. Αν λερωθεις, καλυτερα να φορας σερβιετάκι παρα σκετο εσωρουχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Συμφωνώ με την Λιλ.
Ε δε μπορώ να έχω μαζί μου εσώρουχα να αλλάζω. Ούτε να λερώνομαι. :sick:
Το σερβιετάκι είναι πιο πρακτικό και κάτι που μπορώ να το αλλάζω συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Αν το αλλάζεις συχνά, δεν παθαίνεις τίποτα. Όσο δεν αναπνέει η περιοχή με παντελόνι, άλλο τόσο κι έτσι. Για τα χημικά δεν ξέρω.. Όσο για το περιβάλλον, ενα απλό σκουπίδι είναι σαν όλα τ'άλλα.... Κι όσο για το ανετα, εγω προσωπικα, επειδη εχω αρκετα υγρα, νιωθω αβολα οταν λερωνω το εσωρουχο μου.
Αλλα ok, thats my opinion...

Νομιζεις. Το βαμβακερο υφασμα ειναι πολυ ανωτερο απο την πλαστικη επιστρωση στο σερβιετακι. Οταν δεν αναπνεει η περιοχη υδρωνεις και μαζι με τα υγρα και την θερμοκρασια του σωματος σου, δημιουργεις τις καταλληλες συνθηκες για την αναπτυξη διαφορων παθογονων μικροοργανισμων.
Η λογικη "ειναι ενα απλο σκουπιδι σαν ολα τα αλλα" να υποθεσω οτι ανηκει σε ατομο που πεταει το περιτυλιγμα της σοκολατας οπου βρει; Ενδεικτικα, τα σκουπιδια που παραγεις για οσα χρονια θα εχεις περιοδο ισοδυναμουν με ενα γεματο φορτηγο.
Απο χημικα περιεχουν διοξινη. Επισης τα ασπριζουν με χημικα.

:worry::confused: OMFG! Και τι κανεις δλδ τις δυσκολες μερες;


(οσο για την επιβαρυνση του περιβαλοντος, αν δεν κανω λαθος αποτελουνται απο βαμβακι οποτε ειναι ουτος η αλλος φυσικη υλη)

Ποιος φοραει σερβιετες στις μερες μας; :eek: Τοσα προϊόντα κυκλοφορουν στην αγορα :eek: Tampons, cups, sponges, cloth tampons, washable pads, κτλ.

(οσο για το περιβαλλον, αποτελουνται απο πλαστικο στη μια ακρη και συνηθως το καθε σερβιετακι ειναι πακεταρισμενο σε ναϋλον ξεχωριστα. Τα περισσοτερα βεβαια δεν αποτελουνται απο βαμβακι, αλλα απο μια ουσια που λεγεται rayon και προερχεται απο ξυλο)

διότι δεν μπορω κάθε μέρα ν αλλάζω 3-5 εσώρουχα. Αν λερωθεις, καλυτερα να φορας σερβιετάκι παρα σκετο εσωρουχο.

1000 φορες εσωρουχο γιατι ξερω οτι δεν εχει ενα σωρο χημικα πανω του.
wtf... ποσα υγρα εχεις για να αλλαζεις εσωρουχο 5 φορες την ημερα; :eek: Στη θεση σου θα εκανα μια επισκεψη στον γυναικολογο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Well, εγώ φοράω σερβιέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Νομιζεις. Το βαμβακερο υφασμα ειναι πολυ ανωτερο απο την πλαστικη επιστρωση στο σερβιετακι. Οταν δεν αναπνεει η περιοχη υδρωνεις και μαζι με τα υγρα και την θερμοκρασια του σωματος σου, δημιουργεις τις καταλληλες συνθηκες για την αναπτυξη διαφορων παθογονων μικροοργανισμων.

Δηλαδή με το εσωρουχο και το τζιν δεν παθαίνεις τίποτα? Εγώ τόσα χρόνια επαθα μονο μια φορά ουρολοίμωξη απο ξένη τουαλέτα και ποτέ κολπίτιδες και τέτοια. Κι ας τα φο΄ραω τόσα χρόνια.

Η λογικη "ειναι ενα απλο σκουπιδι σαν ολα τα αλλα" να υποθεσω οτι ανηκει σε ατομο που πεταει το περιτυλιγμα της σοκολατας οπου βρει; Ενδεικτικα, τα σκουπιδια που παραγεις για οσα χρονια θα εχεις περιοδο ισοδυναμουν με ενα γεματο φορτηγο.

Όχι να μην το υποθέσεις. Και ανακύκλωση κάνω. Εγω το είπα με την έννοια ότι όσο μολύνουν το περιβάλλον τα υπόλοιπα μας σκουπίδια έτσι κι αυτό. Υπάρχουν άλλα πράγματα χειρότερα και πιο χημικά που κάποιοι δεν τα πετάνε καν στα σκουπίδια αλλά σε πάρκα παραλίες κλπ κλπ κλπ.


wtf... ποσα υγρα εχεις για να αλλαζεις εσωρουχο 5 φορες την ημερα; Στη θεση σου θα εκανα μια επισκεψη στον γυναικολογο


Παω καθε 6μηνο σε γυναικολογο. Αυτη μου χει πει πως ειναι φυσιολογικο. Δεν είναι η ποσοτητα το θέμα, και λίγο να λερωθείς θα τ αλλάξεις. Εκτος κι αν περιμένεις να γεμίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top