Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,352 μέλη και 2,453,750 μηνύματα σε 77,729 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 568 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα τραγούδια που σιχαίνεστε αυτήν την περίοδο!

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,932 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 18:53, 17-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris S

Όντως αλλά οι περισσότεροι που τα παίρνουν με ορισμένες μπάντες ή καλλιτέχνες δεν είναι γιατί αρχίζουν να έχουν μεγαλύτερο κοινό αλλά για το ότι αλλάζουν τον ήχο τους προκειμένου να αποκτήσουν μεγαλύτερο κοινό.

Δεν ήξερα πάντως πως το θέμα ''mainstream'' αφορά και την ποπ. Νομίζω πως είναι περισσότερο ''προνόμιο'' narrow minded φαν της ροκ/metal.

Ναι,κυρίως αυτο. Αλλάζουν εντελώς ώστε να έχουν απήχηση σε τοσο μεγάλο κοινό και για να μην τους εγκαταλείψουν οι νέοι θαυμαστές τους. Συμβαίνει ακομα και στην ποπ,τρανταχτά παραδείγματα η Ellie Goulding που απο σχεδόν indie pop στην αρχή, το 2010, το εχει γυρίσει σε εμπορικά ποπ μπιτακια. Επισης το ίδιο με τους One Republic, απο ποπ μεν αλλα πιο ψαγμένες μπαλάντες και μουσικη (Say I, Waking Up κτλ), το έχουν γυρίσει και αυτοί σε generic μουσικη, ενα μπιτ ίδιο με τα δεκάδες αλλα που παίζονται στο ραδιόφωνο. Ναι,είχαν γίνει γνωστοί με το Apologise και το Stop and Stare αλλά αν ακούσετε τα τραγούδια τους τώρα,πχ το Kids,δεν έχουν καμιά σχέση. Πάνε και αυτοί Αν εισαι φαν τέτοιων καλλιτεχνών απο χρονια, δεν ειναι λογικο να ξενερώσεις μετα;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 17-09-16 στις 19:10.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,102 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:56, 17-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris S
Α,νόμιζα πως μιλάμε με μουσικούς όρους και όχι με όρους ποζεριάς. Συμφωνώ πως είναι γελοίο να καθορίζεται το γούστο σου στη μουσική από το αν αυτή ακούγεται σε 1000 ή σε 10εκ άτομα..
Ναι. Όσο καθηστεριμένο θεωρώ το να αφινιάζεις με ένα τραγούδι που θεωρείς μέτριο επειδή έχεις ψύχωση με αυτόν που το λέει άλλο τόσο θεωρώ καθηστεριμένο να μη κρίνεις κάτι για αυτό που είναι βάζοντας ως κρητίριο ένα max από προβολές/fans που έχεις βάλει στο μυαλό σου. Γνώμη μου πάντα αυτά.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 22:46, 03-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Ναι,κυρίως αυτο. Αλλάζουν εντελώς ώστε να έχουν απήχηση σε τοσο μεγάλο κοινό και για να μην τους εγκαταλείψουν οι νέοι θαυμαστές τους. Συμβαίνει ακομα και στην ποπ,τρανταχτά παραδείγματα η Ellie Goulding που απο σχεδόν indie pop στην αρχή, το 2010, το εχει γυρίσει σε εμπορικά ποπ μπιτακια. Επισης το ίδιο με τους One Republic, απο ποπ μεν αλλα πιο ψαγμένες μπαλάντες και μουσικη (Say I, Waking Up κτλ), το έχουν γυρίσει και αυτοί σε generic μουσικη, ενα μπιτ ίδιο με τα δεκάδες αλλα που παίζονται στο ραδιόφωνο. Ναι,είχαν γίνει γνωστοί με το Apologise και το Stop and Stare αλλά αν ακούσετε τα τραγούδια τους τώρα,πχ το Kids,δεν έχουν καμιά σχέση. Πάνε και αυτοί Αν εισαι φαν τέτοιων καλλιτεχνών απο χρονια, δεν ειναι λογικο να ξενερώσεις μετα;
Αναφέρθηκα στην ποπ γιατί ακόμα και αν κάποιος ξεκινήσει πιο εναλλακτικά είναι νομοτελειακό πως θα πάει σε ασφαλή μονοπάτια μετά από κάποιο χιτάκι γιατί υπάρχουν πιέσεις από παραγωγούς,δισκογραφικές..
Είμαι της άποψης πως οι μουσικοί παίζουν μουσική για την πάρτη τους,αυτό που γουστάρουν οι ίδιοι. Αν μπουν στη διαδικασία να σκεφτούν πρωτίστως το τι θα ικανοποιήσει ή όχι το mainstream,το underground ή τους die hard fans χάνεται το παιχνίδι..
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 23:16, 03-10-16:

Για το αίσχος.
2
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H nymphet έγραψε: στις 00:11, 04-10-16:

το Lost On You (ωωωωωοοο...)
Εντάξει δεν είναι κακό,απλά χιλιοπαιγμένο
Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

H Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε: στις 00:16, 04-10-16:

1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος