Αναβάθμιση στο κάρμα

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Η αντιφατικότητα εξαρτάται απο ποσοστό των ψήφων που είναι κοντά στο μέσο όρο του μέλους.
Πχ αν το 90% των ψήφων κάποιου με ΜΟ 3,2 είναι είτε 2, είτε 3, είτε 4, τότε αυτός θα έχει χαμηλή αντιφατικότητα.
:)Ομολογώ οτι μου άρεσε η ιδέα,καθώς & η συνολική δουλειά που έκανες.:)Θα μου άρεσε ακόμη περισσότερο να ξέρω απο που "έφαγα" τα...μεγάλα κόκκινα (αν & μαντεύω) & τα πράσινα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πολύ όμορφο και λειτουργικό. Είδα και δύο τρεις εντελώς άκυρες ψήφους που είχα ρίξει!
Πάντως εγώ όποιον έχω ψηφίσει αρνητικά τον ψήφισα είτε για το δογματισμό του σε αυτά που λέει, άσχετο τι είναι αυτά είτε για εμμονές!

Έχω δώσει και ένα άσχετο +5 σε κάποιον επειδή έλεγε τόσο άκυρα πράγματα που ενώ μάλλον εκνευρίζει τον κόσμο εγώ γέλαγα ακατάπαυστα.

Ανούσιο ποστ, οπότε ας ξαναπώ

Πολύ καλή δουλειά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
[off topic] Εγω παντως, συνηθως δεν βαθμολογω με βαση τις αποψεις του αλλου, αλλα με βαση την συμπεριφορα του ως "θαμωνα" του φορουμ. Προτιμαω να βαλω μεγαλο καρμα σε καποιον με τον οποιον διαφωνω πολιτισμενα, παρα σε καποιον με τον οποιο συμφωνω αλλα εκφραζει τις αποψεις του με εριστικο ή/ και προσβλητικο τροπο. Για μενα το καρμα δεν αντιπροσωπευει συμπαθεια αλλα εκτιμηση ως προς την συμπερριφορα. [/off topic]
Εγώ πάλι, θεωρώ ότι το κάρμα (και ως ορισμός) είναι η ενέργεια-διάθεση που σου δίνει κάποιος/κάτι. Οπότε, αυτά που λέει κάποιος δηλαδή οι απόψεις του, είναι αυτές που επηρεάζουν την διάθεση μου προς αυτό το άτομο και άρα με αυτό το κριτήριο βαθμολογώ και το κάρμα του. :)
/end of offtopic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια κακα τα ψεματα, το καρμα ειναι απλα η γενικη αποψη σου για τον αλλο.... Παιζουν ρολο ολα οσα αναφερατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Dark_Kronos, όταν άλλος σου την λέει συνέχεια σε μια συζήτηση και έχει διαφωνήσει αρκετές φορές μαζί σου χωρίς όμως να το κάνει με άσχημο τρόπο όσο ευγενικός και να είναι εσύ μάλλον δεν θα του βάλεις και +5...

Σχετικά με το νέο σύστημα τώρα είναι πολύ ωραίο! Φαίνεται ότι έγινε καλή δουλειά :) Είναι πολύ έξυπνο και βολικό. Απλώς έχω μία απορία, γιατί μετά μεταφέρεσαι στο προφίλ του μέλους; Δεν γίνεται να το γλιτώσεις αυτό και να δεις κατευθείαν την σελίδα που έβλεπες προηγουμένως; Αφού πλέον δεν χρειάζεται να πας στο προφίλ του για να τον βαθμολογήσεις.

Βέβαια δεδομένου οτι ξέρουν οτι εγώ βλέπω ποιός με ψηφίζει, ως διαχειρίστρια, και έχω αρκετά χαμηλό κάρμα, δεν ξέρω κατα πόσον ισχύει το παραπάνω :P

Σε σένα είναι άλλη περίπτωση, αντίδραση στην εξουσία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλώς έχω μία απορία, γιατί μετά μεταφέρεσαι στο προφίλ του μέλους; Δεν γίνεται να το γλιτώσεις αυτό και να δεις κατευθείαν την σελίδα που έβλεπες προηγουμένως; Αφού πλέον δεν χρειάζεται να πας στο προφίλ του για να τον βαθμολογήσεις.

Δεν βρήκα τρόπο να "κρατάει" ο κώδικας το URL απο το οποίο προέρχεσαι.
Όταν ξανασχοληθώ με αυτό (μιας και επι του παρόντος το σιχάθηκα τόσες μέρες) σκέφτομαι να προσπαθήσω να το κάνω με AJAX, ώστε να μην χρειάζεται καθόλου page reload.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν βρήκα τρόπο να "κρατάει" ο κώδικας το URL απο το οποίο προέρχεσαι.
Όταν ξανασχοληθώ με αυτό (μιας και επι του παρόντος το σιχάθηκα τόσες μέρες) σκέφτομαι να προσπαθήσω να το κάνω με AJAX, ώστε να μην χρειάζεται καθόλου page reload.

Great. ;) Πάντως εντάξει μια λεπτομέρεια είναι αυτό μιας και το όλο νέο σύστημα είναι πολύ καλό. Απλώς ώρες ώρες βαθμολογώ πολλούς χρήστες μαζί και παίρνει χρόνο να πηγαίνεις συνέχεια πίσω εκεί που ήσουν.

Αχά! Μόλις ανακάλυψα ότι μπορούμε να δούμε και όλες τις ψήφους που έχουμε δώσει μαζεμένες, πολύ καλό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Πολύ όμορφο και λειτουργικό. Είδα και δύο τρεις εντελώς άκυρες ψήφους που είχα ρίξει!
Πάντως εγώ όποιον έχω ψηφίσει αρνητικά τον ψήφισα είτε για το δογματισμό του σε αυτά που λέει, άσχετο τι είναι αυτά είτε για εμμονές!

Έχω δώσει και ένα άσχετο +5 σε κάποιον επειδή έλεγε τόσο άκυρα πράγματα που ενώ μάλλον εκνευρίζει τον κόσμο εγώ γέλαγα ακατάπαυστα.

Ανούσιο ποστ, οπότε ας ξαναπώ

Πολύ καλή δουλειά
:)Εχω ενα άλλο σύστημα ψήφου,οσα πόστς μου αρέσει κάτι σε αυτά,δίνω ανάλογα θετικές πάντα ψήφους.Τις αρνητικές,δεν τις ....ακουμπάω καθόλου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λυπούμαστε, δεν μπορούμε να καταχωρήσουμε την ψήφο σας. Αυτό πιθανότατα συμβαίνει για κάποιον απο τους ακόλουθους λόγους:
  • Ο απαιτούμενος χρόνος μεταξύ δύο διαφορετικών ψήφων δεν έχει περάσει ακόμη
  • Προσπαθήσατε να ψηφίσετε τον εαυτό σας.
  • Προσπαθήσατε να ψηφίσετε κάποιον που είναι αποκλεισμένος ή δεν έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει στο κάρμα.
  • Προσπαθήσατε να ψηφίσετε κάποιον που έχει αποκλειστεί απο το κάρμα.
  • Έχετε επιλέξει να μην συμμετέχετε στο κάρμα.
  • Είστε αποκλεισμένος.
  • Είστε αποκλεισμένος απο το κάρμα.
:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

γιατί καλέ μου το κάνει αυτό τώρα??? τώρα? γιατί σε μένα καλέ?!?!?







:P



[σορρυ απλά νόμιζα ότι διορθώθηκαν τα λάθη-εγώ πρώτη φορά το βλέπω αυτό το μήνυμα! Πήγα να ψηφίσω--αλλάξω ψήφο βασικά- σε κάποιον από μήνυμα του και μου το πέταξε, περίμενα κανά 10λεπτο μπήκα στο προφίλ του για να τον ψηφίσω και πάλι μου το έβγαλε... :(]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στο κάνει για να μάθεις να σκέφτεσαι περισσότερο πριν ψηφίσεις :P
θα περιμένεις τώρα να περάσει ο "απαιτούμενος χρόνος" μέχρι να σου ξαναδωθεί το δικαίωμα ψήφου! (δε λες πάλι καλά που δεν είναι και 4 χρόνια όπως οι εκλογές :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση

Στο προφίλ μου λέει ότι έχω 37 ψήφους και 3,11
Στα στατιστικά λέει ότι έχω 3,09 και 45 ψήφους..:confused:
Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερώτηση

Στο προφίλ μου λέει ότι έχω 37 ψήφους και 3,11
Στα στατιστικά λέει ότι έχω 3,09 και 45 ψήφους..:confused:
Γιατί;
Για κάποιον λόγο τα στατιστικά μάλλον δεν ανανεώνονται τόσο συχνά. Το σωστό είναι στο προφίλ σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ερώτηση

Στο προφίλ μου λέει ότι έχω 37 ψήφους και 3,11
Στα στατιστικά λέει ότι έχω 3,09 και 45 ψήφους..:confused:
Γιατί;
Υπάρχει ένα bug με τα στατιστικά, το οποίο δεν βρήκα χρόνο να διορθώσω ακόμα. :/:
Το σωστό είναι αυτό που γράφει στο προφίλ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπάρχει ένα bug με τα στατιστικά, το οποίο δεν βρήκα χρόνο να διορθώσω ακόμα. :/:
Το σωστό είναι αυτό που γράφει στο προφίλ σου.

Μην αγχώνεσε απλά όταν βλέπω κάτι περίεργο πάντα το λέω σε περίπτωση που δεν το προσέξατε ή δεν το ξερατε, μιας και έγινε πρόσφατα η αλλαγή;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ρε παιδιά το κάρμα τί έγινε? Το καταργήσατε? Όχι ότι με νοιάζει δηλαδή αλλά δε με χάλαγε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρε παιδιά το κάρμα τί έγινε? Το καταργήσατε? Όχι ότι με νοιάζει δηλαδή αλλά δε με χάλαγε κιόλας.
Μάλλον έκανες πολύ καιρό να μπεις και σου απενεργοποιήθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Μάλλον έκανες πολύ καιρό να μπεις και σου απενεργοποιήθηκε.


Η τελευταία φορά που μπήκα ήταν 3 του μήνα. Πρίν αυτό είχα όντως πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η τελευταία φορά που μπήκα ήταν 3 του μήνα. Πρίν αυτό είχα όντως πολύ καιρό.
Στις 3 που μπήκες ήταν ενεργοποιημένο; Αν όχι, τότε λογικά είχε απενεργοποιηθεί απο την περίοδο που δεν έμπαινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Στις 3 που μπήκες ήταν ενεργοποιημένο; Αν όχι, τότε λογικά είχε απενεργοποιηθεί απο την περίοδο που δεν έμπαινες.


Δε θυμάμαι. Όπως και να χει το φτιαξα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top