Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,191 μηνύματα σε 75,644 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 508 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Puzzle!

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,536 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 15:49, 22-08-11:

Θεωρειται χομπι και πολλοι ανθρωποι αφιερωνουν αρκετο χρονο για να φτιαξουν ενα puzzle. Καποιοι το θεωρουν βαρετο και αλλοι κουραστικο και χρονοβόρο, ομως υπαρχουν και ανθρωποι που το θεωρουν διασκεδαστικο και δημιουργικο!
Ποια η αποψη σας για τα puzzle;
Εχετε φτιαξει ποτε puzzle ; και αν ναι ποσα κομματια;
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 16:02, 22-08-11:

Puzzle!
Μου αρέσουν πάρα πολύ - μικρή έκανα όλοι την ώρα. Πιο πολύ μου άρεσαν αυτά των 500 και 1000 κομματιών. Είχα σταματήσει για ένα διάστημα γιατί έτρεχα τα τελευταία δυο χρόνια πάνω κάτω και δεν υπήρχε χρόνος για αυτή την πολυτέλεια! Αλλά τώρα θα ξεκινήσω ξανά οπωσδήποτε!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,536 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 16:18, 22-08-11:

Αν εχεις καμια φωτο ανεβασε την Εγω πιο πολυ με 1000 εχω ασχοληθει χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω κανει 500 ή και 1500. Το κακο με εμενα ειναι οτι σχεδον παντα χανω ενα κομματι.Τωρα τελευταια ειμαι πολυ προσεκτικος αλλα παλια συνεβαινε συνεχεια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:20, 22-08-11:

εγω τα σκυλοβαριεμαι,,

αλλα η αδελφη μου εφτιαχνε απο μπεμπα,,1000-2000 κομματια.
με ωραια τοπια,,και τωρα τα εχουμε κολλησει σαν πινακες στο σαλονι..

εξαιρετικα..

Εχετε φτιαξει ποτε puzzle ; και αν ναι ποσα κομματια;
μονο κατι με τον προμηθεα και παιδικα αρχαιοελληνικα..
90κομματια το πολυ..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 17:24, 22-08-11:

ειναι ακριβα να τα κορνιζωσει καποιος; Βαλε καμια φωτο αμα θες. . .
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε: στις 17:42, 22-08-11:

Ειναι ακριβα για να τα κορνιζωσεις αλλα εξαρταται και απο τα μετρα και την ποιοτητα που θα εχει το περιγραμμα.
Εγω φτιαχνω συνεχεια με την κολλητη μου , ειναι πολυ διασκεδαστικο και πιστευω οτι βοηθαει στην σκεψη και αντιληψη.Εχουμε κανει και με πανω απο 3000 κομματια
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 17:46, 22-08-11:

Αχ, τι ήθελα και το διάβασα αυτό το θέμα..

Τώρα θα έχω μια καινούργια εμμονή μέχρι να την τελειωποιήσω. Έχω ένα puzzle με 1000 κομμάτια εδώ και χρόνια και ποτέ δεν το έχω ξεκινήσει.

Αυτό θα κάνω αυτή την εβδομάδα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 17:55, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Εχουμε κανει και με πανω απο 3000 κομματια
Αυτα ειναι! Περιμενω φωτο για το 3000+
Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Αυτό θα κάνω αυτή την εβδομάδα
Τι θεμα εχει το puzzle;
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 18:02, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Τι θεμα εχει το puzzle;
τον πύργο του άιφελ
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:19, 22-08-11:

Σε πολλά φωτογραφεία έχουν την δυνατότητα αφού τους δώσεις εσύ μια φώτο να σου την κάνουν κομματάκια παζλ (όσα τους ζητήσεις εσύ!!). Θέλω εδώ και πολύ καιρό να κάνω ένα τέτοιο χρησιμοποιώντας μια φωτο που να δείχνει εμένα και τα αδέρφια μου!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 13:24, 25-08-11:

Κανω εγω την αρχη και ελπιζω να ανεβασουν κι αλλοι puzzle που εχουν φτιαξει...
Το συγκεκριμενο ειναι 1000 κομματια και απεικονίζει ενα μερος στην Ιταλια, την Riviera .
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Φωτογραφία0014.jpg
Εμφανίσεις:  1594
Μέγεθος:  1,29 MB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:31, 25-08-11:

Μπράβο σας παιδιά για το κουράγιο και την υπομονή σας!
Είχαμε φτιάξει κι εγώ με την κόρη μου μερικά, αλλά είναι όλα στην Αθήνα κι έτσι δεν μπορώ να τα φωτογραφίσω. Όχι πάρα πολλά κομμάτια, μέχρι 1500 νομίζω και κυρίως με θέμα τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών που είχαμε τρέλα τότε.
Είχαμε βρει μία ειδική κόλλα στο εμπόριο που τη στρώνεις στο puzzle από την επάνω μεριά και το κολλάει.
Επίσης είχα δει κι αυτό, αλλά δεν ξέρω αν το πουλάνε στην Ελληνική αγορά:

Είναι για να μπορείς να το μαζεύεις και να μην το έχεις μες τη μέση όσο το φτιάχνεις. Τέλειο;;;
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 13:50, 25-08-11:

Για την ειδικη κολα που λες δεν το ηξερα και ομολογω πως θα ηθελα να αγορασω μια γιατι τα φτιαχνω και μετα κατω απο το κρεβατι (οπου τα τοποθετω) χαλανε λιγο οι ακρες (οχι παντα).Σχετικα με την εικονα που εχεις βαλει γνωριζω οτι προσφατα τα πουλουσε μια γνωστη αλυσιδα εμπορικων καταστηματων αλλα εγιναν αναρπαστα και δεν τα προλαβα . Οντως οπως λες τελειο και παρα πολυ βοηθητικο ειναι αφου ετσι λυνεις το προβλημα του χορου και μειωνεις παρα πολυ τον κινδυνο να χασεις κομματια.Ειναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ να φτιαχνεις 999 κομματια και ενα να την εχει κοπανησει . . .
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:55, 25-08-11:

στα βιβλιοπωλεια την εχουν την κολλα
και στα ειδη παιχνιδιων,,τζαμπο κλπ.

κανεις ωραιο πινακα το παζλ,,απλα παιρνεις ενα νοβοπαν,,στο λιγο μεγαλυτερο μεγεθος..απο το παζλ.

και βαζεις την κολλα και πανω στο παζλ,ποτιζοντας απο κατω,,και πανω στο νοβοπαν.

με δυο επιφαεις χαρτονια,,γυριζεις ισια αναποδα το παζλ,το μεταφερεις κλπ χωρις να το διαλυσεις

θελει λιγο κολπο,αλλα γινεται ωραιο μετα ,βαζεις και ξυλακια στις ακρες και κρεμας πινακα..
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:02, 25-08-11:

Και στο Jumbo τη βρίσκεις την κόλλα. Είναι αυτή:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 07:20, 08-09-11:

Μεχρι πριν απο λιγο καιρο θεωρουσα οτι το να φτιαχνεις puzzle ειναι πολυ βαρετο και ανουσιο!!!Αλλα μολις αρχισα να φτιαχνω ενα(1000 κομματια)αλλαξα γνωμη!!!Καθομουν με τις ωρες και εφτιαχνα,παρασυρθηκα...Οταν το τελειωσα,εντυπωσιαστηκα!!Ηταν τελειο και τωρα ειναι ετοιμο για κρεμασμα!!!
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 07:43, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Μεχρι πριν απο λιγο καιρο θεωρουσα οτι το να φτιαχνεις puzzle ειναι πολυ βαρετο και ανουσιο!!!Αλλα μολις αρχισα να φτιαχνω ενα(1000 κομματια)αλλαξα γνωμη!!!Καθομουν με τις ωρες και εφτιαχνα,παρασυρθηκα...Οταν το τελειωσα,εντυπωσιαστηκα!!Ηταν τελειο και τωρα ειναι ετοιμο για κρεμασμα!!!
Το αποτελεσμα ειναι που σε δικαιωνει ! Ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι εφτιαξες
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 11:15, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Το αποτελεσμα ειναι που σε δικαιωνει ! Ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι εφτιαξες
Προσπαθω να ανεβασω,αλλα μου κολλαει...
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 12:35, 11-09-11:

Ειχα φτιάξει πριν πολλά χρόνια σε παζλ το Πυργο του Αιφελ 2000 κομμάτια, το έκανα πίνακα και δώρο
Μη σου πω θα ήθελα να ξαναρχίσω, αλλά θέλω να βρω κάτι πολύ καλό να το κάνω κι αυτό πίνακα
Ποια καταστήματα άραγε έχουν αμέτρητες επιλογές...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 11-09-11 στις 13:03. Αιτία: λαθακι σε αριθμο:P
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 12:43, 11-09-11:

5000
κοιτα puzzle μπορεις να βρεις απο το jumbo και carefour μεχρι και σε εξιδανικευμένα μαγαζια οπου υπαρχει πλυθωρα αλλα ακριβα..Εγω μεχρι τωρα παιρνω τα απλα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος