Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Eγώ εκτός όλων των άλλων που έχουν αναφερθεί, βρίσκω εξαιρετικά αντιαισθητικό να βλέπω κάποιον να καπνίζει, μου δίνει την ιδέα ενός πολύ βρώμικου ανθρώπου και μετά τον συχαίνομαι να τον πλησιάσω πολύ κοντά.
Η αναπνοή του ειδικά είναι πάρα πολύ βρώμικη......

Εγώ τα νοιώθω αυτά αν δω κάποιον να κοιτάει "πονηρά" ένα παιδί η να μπαίνει σε sites με παιδικό πορνογραφικό υλικό!
Είτε καπνίζει ,είτε όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ασχετο, αλλά συμφωνώ μαζί σου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εγώ τα νοιώθω αυτά αν δω κάποιον να κοιτάει "πονηρά" ένα παιδί η να μπαίνει σε sites με παιδικό πορνογραφικό υλικό!
Είτε καπνίζει ,είτε όχι!


Ενταξει, ηταν υπερβολικο αυτο το περι βρωμιας, αλλα πανω σε αυτο που λες "honest", αλλο η σωματικη βρωμια και αλλο η ψυχικη.

Επισης ασχετο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ΟΜΩΣ θυμάμαι πάρα πολύ καλά πως ήταν όταν ήμουν καπνίστρια και μου έπρηζαν τα συκώτια κάποιοι μη καπνιστές.
Ναι ήταν εξαιρετικά ενοχλητικό
Γιατί? Γιατί ειλικρινά εγώ δεν τους ενοχλούσα
Γιατί ανέκαθεν ήμουν απ τους καπνιστές που ήταν ευγενικοι... πάντα ρωτούσα αν μπορώ να καπνίσω, ποτέ δεν κάπνιζα στο τραπέζι που τρωει ο κόσμος (εκτος κι αν μου έδιναν άδεια από μονοι τους), φρόντιζα να αεριζω τακτικα τους χώρους που ήμουν, φύσαγα τον καπνό μου μακρυα τους, φρόντιζα το τασάκι μου να μην έχει γόπες που μυρίζουν, πρόσεχα και μέχρι την κατεύθυνση που είχε ο καπνός απ το αναμένο τσιγάρο μου....

Η λογική βέβαια λέει ότι είναι πιο ενοχλητικός ο καπνιστής μιας που προκαλεί και βλάβες στην υγεία του άλλου ενώ ο μη καπνιστής προκαλεί βλάβες μόνο στα νεύρα του καπνιστη
Μιλώντας κι απ τις δύο πλευρές.. πιστεύω ότι όταν ο άνθρωπος δεν έχει τη διάθεση να συνεργαστει με τους γύρω του... είναι ακριβώς το ίδιο ενοχλητικός
Συγνωμη δλδ, αλλα τι ακριβως σου εκαναν και σε επρηζαν ; Αφου εσυ επερνες ολα αυτα τα μετρα...ποιο λογο ειχαν να σε πρηζουν ; Μηπως επεσες σε περιπτωσεις ; Μηπως εννοεις οτι ΓΕΝΙΚΑ σου λεγαν να μη καπνιζεις ; αν εννοεις αυτο, τοτε συγνωμη αλλα δε συγκρινεται αυτη η ενοχληση με το να σου χωνουν με το ζορι βλαβερες ουσιες μεχρι τα βρογχιολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Απεχθάνομαι το κάπνισμα κι αισθάνομαι ότι και οι καπνιστές με απεχθάνονται γιατί δεν τους αφήνω σε χλωρό κλαρί. Τι να κάνω όμως βρε παιδιά? Αφού δεν το αντέχω μου δημιουργεί δυσφορία. Δεν μπορώ καθόλου το καπνό. Πνίγομαι. ΟΥΦ. Πολύς κόσμος όμως καπνίζει. Γιατί αυτό? Δηλαδή θα περίμενα, μετά από τόσες καμπάνιες, το κόστος των πακέτων, τα προβλήματα υγείας που δημιουργεί, να μειώνονται οι καπνιστές. Ασε που έχουν σταματήσει και να διαφημίζονται. Παρόλα αυτά τίποτα. Απορώ δηλαδή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συγνωμη δλδ, αλλα τι ακριβως σου εκαναν και σε επρηζαν ; Αφου εσυ επερνες ολα αυτα τα μετρα...ποιο λογο ειχαν να σε πρηζουν ; Μηπως επεσες σε περιπτωσεις ; Μηπως εννοεις οτι ΓΕΝΙΚΑ σου λεγαν να μη καπνιζεις ; αν εννοεις αυτο, τοτε συγνωμη αλλα δε συγκρινεται αυτη η ενοχληση με το να σου χωνουν με το ζορι βλαβερες ουσιες μεχρι τα βρογχιολια.

πέραν του ότι ΓΕΝΙΚΑ μου έλεγαν να μην καπνίζω που ειλικρινά το θεωρώ πολύ ενοχλητικό να το πεις σε κάποιον ενήλικα πάνω από μια δυο φορές για το καλό του (δε μπορεί δλδ να του το λες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ χ 100 φορές)
υπήρχαν πάρα πολλά επικριτικά σχόλια τα οποία ναι είναι εκνευριστικά
και ναι, μπορεί να έπεσα σε περιπτώσεις... όμως αυτό ακριβώς υποστηρίζω, ότι υπάρχουν άνθρωποι που ενώ είσαι σωστός σε όλα, μπορούν να στα κάνουν τσουρέκια! (τα συκώτια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
την προηγουμενη εβδομαδα ο χωρος εργασιας μου εγινε και επισημα χωρος μη καπνιστων, αλλα εχω την τυχη το γραφειο μου να ειναι μακρια απο ολα τα λαα και υπαρχει ενα αυτοκολλητο που λεει "Επιτρεπεται Το Καπνισμα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
μπήκα αισίως στον 3ο μήνα που το έκοψα :)

δε με ενοχλεί να καπνίζουν οι γύρω μου φτάνει να μη με ντουμανιάζουν κάτι που με ενοχλούσε εξίσου και όταν κάπνιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
μπήκα αισίως στον 3ο μήνα που το έκοψα :)

δε με ενοχλεί να καπνίζουν οι γύρω μου φτάνει να μη με ντουμανιάζουν κάτι που με ενοχλούσε εξίσου και όταν κάπνιζα.

Απίστευτο! :clapup:
Συγχαρητήρια κουκλίτσα μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούσαν ποτέ οι καπνιστές ανεξάρτητα του ότι δεν καπνίζω.

Μέχρι που ήρθα Σκωτία. Το κάπνισμα σε όλους τους κλειστούς χώρους απαγορεύεται. Για να καπνίσει κάποιος πρέπει να βγει έξω από το μαγαζί που είναι. Δεν υπάρχουν χώροι καπνιζόντων και μη. Βρε παιδιά, βρήκα την υγειά μου. Τα μάτια μου σταμάτησαν να τσούζουν και τα ρούχα μου να βρωμάνε. Ναι, μπορείς να βγεις για χορό και το ρούχο να μπορεί να ξαναφορεθεί.:P

Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι αυτά τα πράγματα δεν με ενοχλούσαν επειδή τα είχα συνηθίσει. Και όταν κατεβαίνω Ελλάδα και τα βιώνω καταλαβαίνω το εξωφρενικό της φάσης! Αυτό που λένε για την τυραννία των καπνιζόντων είναι γεγονός.

Τέλος πάντων, τώρα πια με ενοχλεί να καπνίζουν εκεί που είμαι, αλλά αν δεν μου ρίχνουν τον καπνό στην μούρη δεν λέω τίποτα επειδή θα με περάσουν για κομπλεξική. Αλλά ρε γ@μώτο, για ποιό λόγο να μην υπάρχει σεβασμός για τους μη καπνίζοντες; Για ποιό λόγο να μην μπορούμε να καθόμαστε σε ένα ποιοτικό περιβάλλον;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούσαν ποτέ οι καπνιστές ανεξάρτητα του ότι δεν καπνίζω.

Μέχρι που ήρθα Σκωτία. Το κάπνισμα σε όλους τους κλειστούς χώρους απαγορεύεται. Για να καπνίσει κάποιος πρέπει να βγει έξω από το μαγαζί που είναι. Δεν υπάρχουν χώροι καπνιζόντων και μη. Βρε παιδιά, βρήκα την υγειά μου. Τα μάτια μου σταμάτησαν να τσούζουν και τα ρούχα μου να βρωμάνε. Ναι, μπορείς να βγεις για χορό και το ρούχο να μπορεί να ξαναφορεθεί.:P

Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι αυτά τα πράγματα δεν με ενοχλούσαν επειδή τα είχα συνηθίσει. Και όταν κατεβαίνω Ελλάδα και τα βιώνω καταλαβαίνω το εξωφρενικό της φάσης! Αυτό που λένε για την τυραννία των καπνιζόντων είναι γεγονός.

Τέλος πάντων, τώρα πια με ενοχλεί να καπνίζουν εκεί που είμαι, αλλά αν δεν μου ρίχνουν τον καπνό στην μούρη δεν λέω τίποτα επειδή θα με περάσουν για κομπλεξική. Αλλά ρε γ@μώτο, για ποιό λόγο να μην υπάρχει σεβασμός για τους μη καπνίζοντες; Για ποιό λόγο να μην μπορούμε να καθόμαστε σε ένα ποιοτικό περιβάλλον;:/:

Πωπω, και εγώ αυτά σκέφτομαι. Πόσο ενοχλητικό είναι που κάθε φορά που γυρνάω κατά τις 6 πρέπει να πλύνω 2 φορές τα μαλλιά μου γιατί κάποιοι θέλουν να θεωρούν τις συνήθειες τους "ανάγκες" και να σου τις επιβάλλουν.

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αντικαπνιστης. Και αυστηρος. Εχω ηδη αναπνευσει πολυ τσιγαριλα στη ζωη μου και με ενοχλει πολυ. Μυριζω οτι καποιος καπνιζει απο 100 μετρα.
Με πιανει μια μικρη δυσπνοια οταν καπνιζουν διπλα μου.

Αλλα ποτε δε μπορεις να αναγκαζεις ολους στην παρεα να μην καπνιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω εδω κ εναμιση χρονο δυστηχος καπνιζω...

αν μπορουσα να τα σταμησω θα το εκανα....

ισως δεν εχω προσπαθησει αρκετα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βγαλε το "ισως" καλυτερα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θάνατος στους καπνοπαραγωγούς!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Δυστυχώς καπνίζω σαν φουγάρο παρ'ότι εγκυμονούσα και με κάποιο μικρό πρόβλημα υγείας. Δεν ξέρω αν είναι επειδή το θέλω ή επειδή δεν μπορώ να το κόψω, νομίζω ότι είναι το πρώτο με δικαιολογία το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγκυμονούσα και φουγάρο; ...

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω εδω κ εναμιση χρονο δυστηχος καπνιζω...

αν μπορουσα να τα σταμησω θα το εκανα....

ισως δεν εχω προσπαθησει αρκετα:/:
το ότι μπορείς.... είναι το μόνο σίγουρο





Δυστυχώς καπνίζω σαν φουγάρο παρ'ότι εγκυμονούσα και με κάποιο μικρό πρόβλημα υγείας. Δεν ξέρω αν είναι επειδή το θέλω ή επειδή δεν μπορώ να το κόψω, νομίζω ότι είναι το πρώτο με δικαιολογία το δεύτερο.
:no: μην το κάνεις αυτό.... σκέψου το μωρό σου...
έχεις ιδέα τι του προκαλείς? :(
χώρια που αν συμβεί κάτι να είσαι σίγουρη ότι θα θες να πεθάνεις απ τις τύψεις σου....
τα μωρά που καπνίζουν οι μαμάδες τους γεννιούνται πρόωρα και πολύ μικρά... με αυξημένο ποσοστό θνησιμότητας....
το αντέχεις να το περάσεις αυτό για ένα κωλοτσιγάρο ρε γμτ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Χαιρομαι πολυ που βλεπω στο δημοψηφισμα πως το μεγαλυτερο ποσοστο ανηκει στους παθητικους καπνιστες!Και αλοιμονο μην παρεξηγηθω, οχι για το οτι τους το επιβαλουμε εστω και παθητικα, αλλα για το οτι δεν το βαζουν στο στομα τους.Ευχομαι να το κοψω και εγω παντως!Και ας γινω ενας παθητικος καπνιστης που ολοι φυσουν τον καπνο επανω μου!Τελος να πω στους μη καπνιζοντες να ειναι παντα αυστηροι και επικριτικοι απεναντι μας μηπως ... σωθει κανεις μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top