Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,794 μέλη και 2,440,706 μηνύματα σε 76,688 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 313 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 15:44, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εγώ δεν έχω δει πότε καπνιστή να μην σεβαστεί τον μη-καπνιστή
Αυτο που λες ειναι σχετικο τις περισσοτερες φορες. Μαλλον θα εννοεις οτι αν ενας μη-καπνιστης πει σε ενα καπνιστη να σβησει το τσιγαρο του και ο καπνιστης σεβεται το οτι τον ενοχλει. Αυτο ισχυει οντως. Αλλα το θεμα ειναι οτι το τσιγαρο ενοχλει παντα τους μη-καπνιστες. Για αυτο πρεπει οι καπνιστες να σεβονται το χωρο τον οποιο βρισκονται τις περισσοτερες φορες (π.χ. σε μια δημοσια υπηρεσια) και να μην περιμενουν να ακουσουν "Παρακαλω μηπως μπορειτε να σβησετε το τσιγαρο γιατι με ενοχλει". Για εμενα αυτο θα πει σεβασμος του καπνιστη απεναντι στο μη-καπνιστη.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:46, 15-10-05:

Με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να καπνίζουμε πουθενά παρα μόνο στα σπίτια μας όταν είμαστε τελείως μόνοι μας. Σου φαίνεται λογικό/εύκολο αυτό?
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 15:52, 15-10-05:

Οχι απολυτα. Για αυτο εχουν θεσπιστει οι χωροι καπνιστων και μη-καπνιστων, αν και δεν υπαρχουν και παντου.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:56, 15-10-05:

Μα αυτό ειναι σκέτη κοροιδία, αφου πάλι στον ίδιο χώρο είναι καπνιστές και μη καπνιστές.
Πάντως σαν καπνίστρια, το θεωρώ αδιανόητο να καπνίσω σε χώρο μη καπνιστών. Όταν όμως δεν είναι τίποτα απο τα 2 (δλδ ούτε καπνιστών, ούτε μη) τότε γιατί να μην καπνίσω? Αν κάποιος ενοχλείται και μου πει να το σβήσω τότε υεχαρίστως να το κάνω. Αλλά αν δεν ενοχλείται κανείς? εδώ εγώ 8 χρονών παιδάκι ήμουν και όταν κάπνιζε η μάνα μου (το έκοψε πριν 11 χρόνια) πήγαινα και μύριζα τον καπνό γιατί μου άρεσε. Δεν νομίζω οτι τους ενοχλεί όλους τους μη-καπνιστές. Εντάξει, δεν λέω οτι τους αρέσει, αλλά δεν νομίζω να τους ενοχλεί και όλους.
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 17:49, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μα αυτό ειναι σκέτη κοροιδία, αφου πάλι στον ίδιο χώρο είναι καπνιστές και μη καπνιστές.
Πάντως σαν καπνίστρια, το θεωρώ αδιανόητο να καπνίσω σε χώρο μη καπνιστών. Όταν όμως δεν είναι τίποτα απο τα 2 (δλδ ούτε καπνιστών, ούτε μη) τότε γιατί να μην καπνίσω? Αν κάποιος ενοχλείται και μου πει να το σβήσω τότε υεχαρίστως να το κάνω. Αλλά αν δεν ενοχλείται κανείς? εδώ εγώ 8 χρονών παιδάκι ήμουν και όταν κάπνιζε η μάνα μου (το έκοψε πριν 11 χρόνια) πήγαινα και μύριζα τον καπνό γιατί μου άρεσε. Δεν νομίζω οτι τους ενοχλεί όλους τους μη-καπνιστές. Εντάξει, δεν λέω οτι τους αρέσει, αλλά δεν νομίζω να τους ενοχλεί και όλους.
Εμένα το τσιγάρο τώρα πια δεν με πειράζει γιατι με την συχνοτητα που πατουσα το πόδι μου σε χώρους που καπνιζουν πολλα ατομα μαζι οπως ιντερνετ καφε εφτασα σε σημειο να ειμαι παθητικος καπνιστης για τα καλα.Αυτο δεν σημαινει πως αφου το ανεχω δεν υπαρχει προβλημα.Δεν γουσταρω να χαλασω την υγεια μου επειδη καποιοι αλλη το θελουν.Παντως παντα το ζηταω ευγενικα να το σβησουν.Εχουν και αυτη δικαιωμα να...χαλανε την υγεια τους
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 19:24, 15-10-05:

Σωστος.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:40, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Αυτο που λες ειναι σχετικο τις περισσοτερες φορες. Μαλλον θα εννοεις οτι αν ενας μη-καπνιστης πει σε ενα καπνιστη να σβησει το τσιγαρο του και ο καπνιστης σεβεται το οτι τον ενοχλει. Αυτο ισχυει οντως. Αλλα το θεμα ειναι οτι το τσιγαρο ενοχλει παντα τους μη-καπνιστες. Για αυτο πρεπει οι καπνιστες να σεβονται το χωρο τον οποιο βρισκονται τις περισσοτερες φορες (π.χ. σε μια δημοσια υπηρεσια) και να μην περιμενουν να ακουσουν "Παρακαλω μηπως μπορειτε να σβησετε το τσιγαρο γιατι με ενοχλει". Για εμενα αυτο θα πει σεβασμος του καπνιστη απεναντι στο μη-καπνιστη.
Τελικά κάλα λένε οι μη καπνίστες είναι οι πιο περίεργοι και τα θέλουν όλα. Δεν έχω δει πότε κάποιον καπνιστή να μην σέβετε μη καπνιστή, ακόμη και όταν πάρει την άδεια να καπνίσει σε παρέα μη καπνιστών κάνει τα πάντα να μην πηγαίνει ο κάπνος πάνω τους.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 19:45, 15-10-05:

Βασικά απ'οσο έχω καταλάβει οι μη-καπνιστές θα στματήσουν να παραπονιούνται μόνο όταν εξαφανιστεί κι ο τελευταίος καπνιστής απο τη γη. Δεν θέλουν να υπάρχουμε, κι αμα υπάρχουμε δεν θέλουν να τους πλησιάζουμε σε ακτίνα <100m.
Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος μη-καπνιστής γιατί εχώ αυτό έχω καταλάβει
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 23:23, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τελικά κάλα λένε οι μη καπνίστες είναι οι πιο περίεργοι και τα θέλουν όλα. Δεν έχω δει πότε κάποιον καπνιστή να μην σέβετε μη καπνιστή, ακόμη και όταν πάρει την άδεια να καπνίσει σε παρέα μη καπνιστών κάνει τα πάντα να μην πηγαίνει ο κάπνος πάνω τους.
Exposed μάλλον οι γνωστοί σου είναι πολύ ευγενικοί. Δεν είναι όλοι έτσι όμως. Οι περισσότεροι καπνιστές που γνωρίζω εγώ είναι τόσο εξαρτημένοι και το κάνουν τόσο μηχανικά που δεν συνειδητοποιούν όχι μόνο πού πάει ο καπνός, ούτε καν ξέρουν πόσα τσιγάρα κάπνισαν όσο είμαστε πχ σε μια καφετέρια.

Michelle μπορεί κάποιες φορές να είμαστε υπερβολικοί ή "ρατσιστές" αλλά όταν τα μάτια μου τσούζουν και δακρύζουν από τον καπνό, δεν φταίω εγώ! Δεν το κάνω επίτηδες! Είναι λοιπόν φυσικό να εκνευρίζομαι και να τους τη λέω

Ίσως αν κάποτε κόψετε το κάπνισμα να μας καταλάβετε
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 23:57, 15-10-05:

Συμφωνώ με την Palladin. Στο κάτω-κάτω οι μη καπνιστές έχουμε κάθε δικαίωμα να μην αναπνέουμε τον καπνό των καπνιστών... Τώρα μπορεί να γινόμαστε κάποιες φορές φορτικοί αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην προστατέψουμε την υγεία μας (και των καπνιστών)
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:05, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Exposed μάλλον οι γνωστοί σου είναι πολύ ευγενικοί. Δεν είναι όλοι έτσι όμως. Οι περισσότεροι καπνιστές που γνωρίζω εγώ είναι τόσο εξαρτημένοι και το κάνουν τόσο μηχανικά που δεν συνειδητοποιούν όχι μόνο πού πάει ο καπνός, ούτε καν ξέρουν πόσα τσιγάρα κάπνισαν όσο είμαστε πχ σε μια καφετέρια.

Michelle μπορεί κάποιες φορές να είμαστε υπερβολικοί ή "ρατσιστές" αλλά όταν τα μάτια μου τσούζουν και δακρύζουν από τον καπνό, δεν φταίω εγώ! Δεν το κάνω επίτηδες! Είναι λοιπόν φυσικό να εκνευρίζομαι και να τους τη λέω

Ίσως αν κάποτε κόψετε το κάπνισμα να μας καταλάβετε
Έλα τώρα! Μην μου πεις οτι τις περισσότερες φορές που έχεις κοντά σου καπνιστή τα μάτια σου τσούζουν απο τον πολύ καπνό! Καλά, πούρα καπνίζουν όλοι σου οι γνωστοί?
Ας μην είμαστε υπερβολικοί βρε παιδιά. Σε λίγο θα βγάλετε τους καπνιστές ανθρωπόμορφα κτήνη!
ifrit για τη δική σας υγεία το δέχομαι. Μην μου το παίζεις όμως οτι το κάνετε και για τη δική μας υγεία! Μου θυμίζει τον Μπους που το έπαιζε οτι ρίχνει βόμβες στο Ιράκ για το καλό τους! Έχουμε κάθε δικαίωμα να χαλάμε την υγεία μας. Μόνο για τη δική σας υγεία να νοιάζεστε, για την δική μας υγεία είμαστε εμείς και μόνο εμείς υπευθυνοι.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 01:13, 16-10-05:

Όχι, δεν καπνίζουν πούρα, και ούτε τσούζουν τα μάτια μου όταν καπνίζουν 1-2 από την παρέα. Όταν όμως σε μια παρέα 10 ατόμων καπνίζουν οι μισοί και παραπάνω, τότε έχω πρόβλημα. Για να μη σου πω τι γίνεται σε μαγαζιά που δεν έχουν καλό εξαερισμό...
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:19, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
ifrit για τη δική σας υγεία το δέχομαι. Μην μου το παίζεις όμως οτι το κάνετε και για τη δική μας υγεία! Μου θυμίζει τον Μπους που το έπαιζε οτι ρίχνει βόμβες στο Ιράκ για το καλό τους! Έχουμε κάθε δικαίωμα να χαλάμε την υγεία μας. Μόνο για τη δική σας υγεία να νοιάζεστε, για την δική μας υγεία είμαστε εμείς και μόνο εμείς υπευθυνοι.
ας είστε υπέυθυνοι σε χώρους που φιλοξενούν μόνο καπνιστές...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:20, 16-10-05:

Kαι γιατί να μην πούμε οτι φταίει ο εξαερισμός και όχι οι καπνιστές? Οι καπνιστές φταίνε ωρε που η χώρα μας έχει μείνει στο μεσαίωνα?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:20, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
ας είστε υπέυθυνοι σε χώρους που φιλοξενούν μόνο καπνιστές...
Ενώ στους υπόλοιπους χώρους είστε υπευθυνοι εσείς για την υγεία μας?
Καλά ifrit, απο δω και στο εξής θα σε φωνάζω "μπαμπα"
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:22, 16-10-05:

Για τον εξαερισμό σίγουρα δεν φταίνει ο καπνίστες πάντως
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:26, 16-10-05:

μα δεν είμαι υπέυθυνος για την υγεία κανενός απλώς και μόνο για την δική μου και όταν είμαι με έναν καπνιστή και του απαγορεύω να καπνίσει προστατεύω την υγεία μου παράλληλα με τη δική του. αυτό εννοούσα παιδί μου...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:37, 16-10-05:

O,τι πεις μπαμπακα!

(τώρα που μου έκοψε τα λεφτά ο κανονικός μπαμπας, με υιοθέτησε o ifrit )
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:37, 16-10-05:

Ναι ifrit όμως μην ζήτας να σου πούμε και μπράβο που σκέφτεσε την υγεία μας, γιατί αν εσείς δεν πάθενατε τπτ είμαι σίγουρος ότι δεν θα σας ένοιαζε
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:40, 16-10-05:

Μα Exposed δεν ζήτησα να μου πει κανείς μπράβο.. και γιατί να μη με νοιάζει? για τόσο αναίσθητο με έχεις? Michelle δεν έχω money ξέμεινα κι εγώ...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια