Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,811 μέλη και 2,441,720 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 305 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 01:55, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βασικά απ'οσο έχω καταλάβει οι μη-καπνιστές θα στματήσουν να παραπονιούνται μόνο όταν εξαφανιστεί κι ο τελευταίος καπνιστής απο τη γη. Δεν θέλουν να υπάρχουμε, κι αμα υπάρχουμε δεν θέλουν να τους πλησιάζουμε σε ακτίνα <100m.
Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος μη-καπνιστής γιατί εχώ αυτό έχω καταλάβει
Κατα κάποιο τρόπο δεν θελουμε να υπαρχετε σαν καπνιστες.Το καλό σας θέλουμε και ας μην το βλεπετε.Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?
Κοιτα δεν περιμενω να παραδεχτεις πως εχουμε δικιο αλλα θα το καταλαβεις σε καποια χρονια όπως το καταλαβε ο πατερας μου και αλλοι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:03, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?

Ξέρεις, το αν καπνίζεις ή όχι δεν έχει να κάνει με το πόσο έξυπνος ούτε το είσαι ένα άβουλο πλάσματακι που ότι του δίνουν κάνει.
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 02:45, 16-10-05:

Κοιτα, για να μην γενικευσω το θεμα, θα σου πω το εξης: Στο σχολειο μου, ολοι οσοι καπνιζουν (και δυστυχως ειναι πολλοι), το κανουν μονο και μονο για μαγκια και να γινουν αποδεκτοι απο τις παρεες τους. Βεβαια υπαρχει και η εξαιρεση στον κανονα, π.χ. 1 στα 30 ατομα που γνωριζω και ειναι καπνιστες, δεν το κανουν για μαγκια. Επομενως, μην περιμενεις να πιστεψω αυτο που ειπες, γιατι πολυ απλα εγω δεν εχω δει κατι τετοιο.

Οσον αφορα το καπνο του τσιγαρου, δεν τους ενοχλει ολους το ιδιο. Π.χ. εμενα με ενοχλει αφανταστα ακομα και ο καπνος του ενος τσιγαρου (ασε που τα ματια μου συνεχεια τσουζουν), αλλον μπορει να μην τον ενοχλει καθολου.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:10, 16-10-05:

Ωραία ένας 40αρής δεν έχει πρόβληματα και είπε να το παίξει μαγκάς, τέσπα δεν βγάζουμε άκρη
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 03:18, 16-10-05:

Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,306 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 03:25, 16-10-05:

Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 03:38, 16-10-05:

Προσωπικά το κάπνισμα δεν μπορώ να το καταλάβω...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει σε κάποιον...

Αλλά αφού θέλετε να καπνίζετε, δεν θα σας πω εγώ να το κόψετε!
Για την ακρίβεια, αν το φέρει η κουβέντα, θα πω τη γνώμη μου, ότι κάνει κακό κλπ, αλλά δεν θα πιέσω κανέναν να το κόψει.
Ούτε θα πω σε κάποιον καπνιστή να το σβήσει. Συνήθως λέω "κράτα το πιο 'κει για να μην μου έρχεται ο καπνός".
Απ' την άλλη βέβαια, δεν αφήνω κανέναν να καπνίσει μέσα στο δωμάτιό μου, καθώς με ενοχλεί αφάνταστα!(δεν νομίζω να με κατακρίνει κανείς γι΄ αυτό...)
Εκεί που πραγματικά δεν το αντέχω με τίποτα, είναι στο φιλί (όταν είχα κοπέλα που κάπνιζε...).
Ήταν τελείως αηδιαστικό! Σαν να φίλαγα τασάκι ένα πράγμα!

Δικαίωμά σας να κάπνίζεται, δικαίωμά μας να σας λέμε (με φιλικό και ευγενικό πάντα τρόπο) να το σβήσετε!!!
Πέρα από αυτό, νομίζω μη καπνιστές και καπνιστές, μια χαρά συμβιώνουμε!!!

ΥΓ>Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 04:28, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...
Πάντως σίγουρα όχι για μαγκία ... Μην ξεχνάς ότι άτομα τις ηλίκιας μας κάνουν συχνά κάτι για μαγκία, αρά είναι άκυρο να παίρνουμε αυτή την όμαδα για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 04:33, 16-10-05:

Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.
Όσον αφορά τα ρούχα όταν είσαι καπνιστής δεν μπορεις να το καταλάβεις εύκολα.
Όσον αφορά το τι προσφέρει, εγώ τουλάχιστον καπνίζω για τους λόγους που είπε ο Πέτρος αλλά και λόγως ...γευσης! Ναι, γευσης! Απο μικρή μου άρεσε η γευση και η μυρωδιά του καπνού και όταν κάπνιζε η μάνα μου ακόμα (το έχει κόψει εδώ και περίπου 10 χρόνια) πήγαινα και μύριζα τον καπνό της επίτηδες!
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 758 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 05:43, 16-10-05:

Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.
Μπα...μην το λες. Δεν νομιζω οτι καποιος θα κατσει να ασχοληθει με το αν το ατομο που του αρεσει καπνιζει ή οχι. Ασε που ετσι θα περιοριζες κατα 50% τα "διαθεσιμα" ατομα! Εγω προσωπικα, και στις δυο μεγαλες μου σχεσεις τα ειχα/εχω με κοπελα που καπνιζει. Καμια απο τις δυο δεν ηταν βεβαια μανιωδης, αλλα καποια τσιγαρα την μερα περιπου. Δεν εχω μεγαλο προβλημα, (και καθολου με το φιλι) απλα αν ερχεται ο καπνος απευθειας πανω μου ζαλιζομαι και με ενοχλει.

EDIT: αν και μαλλον φαινεται απο το παραπανω, να πω οτι δεν καπνιζω (και ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτο...)

Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
Απλα: It sucks!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 11:30, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
Ε, δεν ειναι...
Βρωμας αφανταστα. Πολυ σπαστικη μυρωδια
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 15:00, 16-10-05:

Εγω, μολις βγαινω απο τη καφετερια που συχναζω, τα ρουχα μου βρωμανε αφανταστα με τσιγαριλα (ευτυχως απο μεσα ομως).

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.
Σιγουρα παντως υπαρχουν πιο δημιουργικα πραγματα να κανεις οταν βαριεσαι.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:07, 16-10-05:

Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα?
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 16:51, 16-10-05:

Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα?
δε μου έλεγες να σου έφερνα λίγο καπνο να μασήσεις καρντιά μου

...κι ένα καπελάκι του baseball
Παράθεση

Anakin

Νεοφερμένος

Ο Anakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Anakin έγραψε: στις 02:20, 31-10-05:

δεν εχω καπνισει ποτε κι ούτε προκειται θελω να ελπιζω. παντως τους καταλαβαίνω τους καπνιστές μιας και πολλες φορες θα ηθελα ενα τσιγάρο, έτσι για την παρεα... αλλα ενταξει, κρατιέμαι ακόμα και δεν δοκιμάζω :p
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 15:36, 31-10-05:

Μα και οι πιο πολλοι ετσι σκεφτονται και το αρχιζουν και μετα αντε να το κοψεις. Εγω εχω παρεα που ειναι καπνιστες, αλλα δεν πεφτω απο τετοιες αφορμες.
Παράθεση

Lexx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O Lexx (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε: στις 16:14, 31-10-05:

Καπνίζω άρα Ελπίζω!!!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:44, 01-11-05:

Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:47, 01-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα
Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 18:00, 01-11-05:

Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό!
Και φαντάσου ότι είμαι πρώην καπνιστής! Αλλα σέβομαι και τις ανάγκες του άλλου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια