Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ανοιχτός σε όλα..., για να μπορώ να δω τη ζωή, από διαφορετικές οπτικές γωνίες....
άσε που η ίδια, δε σου επιτρέπει να αποφασίσεις, απλά σε κάνει να νομίζεις, ότι μπορείς να επιλέξεις....
και να επιλέξεις πάλι και πάλι..., μέχρι να καταλάβεις, ότι αυτή αποφασίζει....
και να την αγαπήσεις ή να τη μισήσεις..., όπως και να 'χει,να της προσφέρεις την ψυχή σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
άμα έχεις λεφτά σε αγαπάνε όλοι
θελουν να σου τα φανε ολοι εννοεις..;)
αυτο δειχνειη πραγματικοτητα..

οποτε ας ειμαστε ρεαλιστες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ακομα και ομορφος να ηταν ο πολυ πλουσιος και καλο παιδι, αν δε μου εκανε το κλικ και μου το εκανε το φτωχοπαιδο σε στυλ παπαμιχαηλ(:P), θα προτιμουσα αυτον που μου κανει το κλικ.
δε θελω ουτε αμαξια ουτε λεφτα, ουτε αυτοκινητα ουτε βιλες για να μαι ευτυχισμενη. θελω αυτος που εχω διπλα μου οταν με παιρνει αγκαλιτσα και μου δινει ενα φιλι να με κανει να πεταω στα συννεφα και ετσι θα διασκεδαζω χιλιες φορες καλυτερα.

για μια ομορφη, ρομαντικη βραδυα, οι δυο μας στην παραλια με αναμμενη φωτιτσα και αγκαλιτσα να κοιταζουμε το φεγγαρι και τη θαλασσα δε νομιζω οτι χρειαζονται λεφτα. και αυτο το σκηνικο το προτιμω απο οποιαδηποτε βιλα με πισινα κλπ.

συγχωρεστε με για το μελο αλλα τι να κανω, ετσι αισθανομαι. :redface:

Love angel σε βλέπω να ξυπνάς από το όνειρο και να προσγειώνεσαι απότομα στην πικρή άγρια πραγματικότητα της καθημερινότητας. Αν ο άντρας δεν έχει τη μερτσέντες του και δεν σε πηγαίνει στα πιο φάνκι κλαμπ δεν πληροί τις προϋποθέσεις του μάτσο μαν. Δεν ξέρω πραγματικά που θα σε οδηγήσουν αυτές οι απόψεις, ελπίζω όχι στο όλεθρο, την καταστροφή και την απογοήτευση. Εύχομαι να βρεις τον ίσιο δρόμο και να γίνεις άνθρωπος επιτέλους και να παρακολουθείς το δελτίο των 8 με τον καλό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
ακομα και ομορφος να ηταν ο πολυ πλουσιος και καλο παιδι, αν δε μου εκανε το κλικ και μου το εκανε το φτωχοπαιδο σε στυλ παπαμιχαηλ(:P), θα προτιμουσα αυτον που μου κανει το κλικ.
δε θελω ουτε αμαξια ουτε λεφτα, ουτε αυτοκινητα ουτε βιλες για να μαι ευτυχισμενη. θελω αυτος που εχω διπλα μου οταν με παιρνει αγκαλιτσα και μου δινει ενα φιλι να με κανει να πεταω στα συννεφα και ετσι θα διασκεδαζω χιλιες φορες καλυτερα.

για μια ομορφη, ρομαντικη βραδυα, οι δυο μας στην παραλια με αναμμενη φωτιτσα και αγκαλιτσα να κοιταζουμε το φεγγαρι και τη θαλασσα δε νομιζω οτι χρειαζονται λεφτα. και αυτο το σκηνικο το προτιμω απο οποιαδηποτε βιλα με πισινα κλπ.

συγχωρεστε με για το μελο αλλα τι να κανω, ετσι αισθανομαι. :redface:
Αυτο ισχυει για τις πρωτες βραδυες. Οταν θ'αρχισει να σβηνει η φωτια ομως(κυριολεκτικα και μεταφορικα) αυτος δεν θα εχει και πολυ ορεξη να σ'αγκαλιαζει αλλα ουτε και συ θα δεχεσαι τα φιλια και τις αγκαλιες του οπως στην αρχη που υπηρχε η φλογα του ερωτα και της αγαπη. Οταν λοιπον θα μειωθει αισθητα η συχνοτητα των αγκαλιων και των φιλιων(ως μια φυσιολογικη εξελιξη) και η ελλειψη μεσα σου θα εχει πιασει κοκκινο, θα σηκωθητε να πατε σπιτια σας και θα το δεις εκει, ξεκαθαρα και ολοφανερα να στεκεται μπροστα σου: το γιουγκο του αγαπημενου σου για να σε παει σπιτι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
έρωτας, αγάπη ή χρήμα ;
αν προσπεράσουμε ότι κάποιοι/ες τα έχουν συνδυάσει επιτυχημένα (έχουν ερωτευτεί τις καταθέσεις τους) , τότε ναι , θα διάλεγα την φτωχιά πλην όμορφη
μπορείς να σκορπίσεις όλα τα λεφτά του κόσμου σε μια νύχτα αλλά όλες οι νύχτες δεν θα φτάσουν ποτέ για να συνηθίσεις ένα ταίρι που δεν σου αρέσει


π.σ.
Κλασική ερώτηση έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 γαμπρούς/νύφες. Ο ένας μπατιρόφατσα αλλα πολύ καλός, περνάτε καλά (τρώγοντας ρέγγα και μπακαλιάρο σκορδαλιά όταν θέλετε θαλασσινά και μόνο αν είναι κάποια επέτειος) σας προσέχει και σας αγαπά (όταν δεν είναι σε μια απο τις τρείς δουλιές που κάνει) και ο άλλος ματσομένου και παμπλούτου γωνία. Βίλες, εξοχικά, κάμπριο αλλα φάτσα τσουρέκι, μαλί μπακλαβάς, και ύψος κομοδίνο. Αν έπρεπε να επιλέξεται έναν απο τους 2 για γάμο, παιδιά κτλ ποιός θα ήταν. Ο πτωχός πλην τίμιος μπατίρης? η ο πινεζο-ματσωμένος ?

Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.

:worry::worry::worry::worry:
είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το δίλλημα του θέματος με το δίλλημα της crazy:redface:helen ; Ποιός μίλησε για <<υπερβολική αγάπη>> ; :confused:

γυναίκες : τι σημασία έχει το θέμα της συζήτησης , όταν θέλουν να συζητήσουν για κάτι άλλο :mad:

Δεν νομίζω ότι θα κοιτάξω χρήμα! Έχω άλλα πιο σημαντικά κριτήρια στο να επιλέξω σύντροφο

α , λάθος - γενικολόγησα
απλά ήθελα να μιλήσω και εγώ για κάτι άλλο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μπορείς να σκορπίσεις όλα τα λεφτά του κόσμου σε μια νύχτα αλλά όλες οι νύχτες δεν θα φτάσουν ποτέ για να συνηθίσεις ένα ταίρι που δεν σου αρέσει

τι ειπες ρε ορνεο!!!! respect :worship:
:kissing:

οχι μονο οι νυχτες αλλα και ολα τα λεφτα του κοσμου δεν φτανουν την ευτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
χρήμα, αγάπη, έρωτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Love angel σε βλέπω να ξυπνάς από το όνειρο και να προσγειώνεσαι απότομα στην πικρή άγρια πραγματικότητα της καθημερινότητας. Αν ο άντρας δεν έχει τη μερτσέντες του και δεν σε πηγαίνει στα πιο φάνκι κλαμπ δεν πληροί τις προϋποθέσεις του μάτσο μαν. Δεν ξέρω πραγματικά που θα σε οδηγήσουν αυτές οι απόψεις, ελπίζω όχι στο όλεθρο, την καταστροφή και την απογοήτευση. Εύχομαι να βρεις τον ίσιο δρόμο και να γίνεις άνθρωπος επιτέλους και να παρακολουθείς το δελτίο των 8 με τον καλό σου...
Αυτο ισχυει για τις πρωτες βραδυες. Οταν θ'αρχισει να σβηνει η φωτια ομως(κυριολεκτικα και μεταφορικα) αυτος δεν θα εχει και πολυ ορεξη να σ'αγκαλιαζει αλλα ουτε και συ θα δεχεσαι τα φιλια και τις αγκαλιες του οπως στην αρχη που υπηρχε η φλογα του ερωτα και της αγαπη. Οταν λοιπον θα μειωθει αισθητα η συχνοτητα των αγκαλιων και των φιλιων(ως μια φυσιολογικη εξελιξη) και η ελλειψη μεσα σου θα εχει πιασει κοκκινο, θα σηκωθητε να πατε σπιτια σας και θα το δεις εκει, ξεκαθαρα και ολοφανερα να στεκεται μπροστα σου: το γιουγκο του αγαπημενου σου για να σε παει σπιτι.:P
Βεατρίκη, σφάζονται τ' αγόρια στα πόδια σου. :P



Επί του θέματος έχω να πω ότι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Είναι σαν να λέμε μήλα ή πορτοκάλια. ο.0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για να μαι ειλικρινης...

Στην θελω ερωτα.... Εεεεεε, και αγαπη.... Αλλα και λιγο χρημα??? Η αληθεια ειναι πως τα θελω ΟΛΑ!!!

Κάποτε δούλευα στο κέντρο της πόλης, σ' ένα παράξενο ωράριο 12:30-20:30. Πάντοτε γύρω στο μεσημέρι, έψαχνα για πάρκινγκ στην περιοχή δίπλα στο Υπουργείο Μακεδονίας Θράκης. Ακριβώς δίπλα στο υπουργείο ήταν ένα all day bar, που τη μέρα λειτουργούσε ως καφενείο και το βράδυ ως μπαράκι, του οποίου ιδιοκτήτης ήταν ένας γείτονάς μου. Έτσι, όποτε έβρισκα θέση να παρκάρω λίγο νωρίς, καθόμουν κι έπινα έναν καφέ μέχρι να έρθει η ώρα για δουλειά.

Είχε κάμποσους θαμώνες, κάθε φορά που πήγαινα έβλεπα λίγο ως πολύ τους ίδιους τύπους, αργόσχολους και με όρεξη για κουβέντα. Άλλο που δεν ήθελα κι εγώ, μπλέχτηκα σε μερικές από αυτές. Σε μια τέτοια περίσταση, κάποιος πέταξε αυτό που λέει παραπάνω ο Τσαρατσάφ.

"Ποτέ μην μπλέξεις τη θρησκεία με την πολιτική και το σεξ με το χρήμα, είναι εκρηκτικοί συνδυασμοί και δεν νομίζω πως μπορεί κανείς να τους χειριστεί χωρίς ν' ανατιναχτεί", πετάχτηκα εγώ, που μέχρι στιγμής δεν είχα πάρει μέρος στη συζήτηση.
"Γιατί δηλαδή;" με ρώτησε απορημένος ο αγορητής.
"Διότι τότε η θρησκεία γίνεται εξουσία κι ο θεός γίνεται διάβολος· το χρήμα γεννά απαιτήσεις και τότε το σεξ γίνεται πορνεία, στο τέλος θα φτάσεις να μην το γουστάρεις κι όμως να το κάνεις", απάντησα εγώ.

"Εγώ διαφωνώ εντελώς μ' αυτό που λες", μίλησε ξαφνικά ένας άλλος τύπος, που καθόταν λίγο δεξιότερα, στη μπάρα. Από εκείνους τους καθημερινούς του καφενείου, που πάντοτε τους έβρισκα εκεί κα πάντα εκεί τους άφηνα.
"Για ποιο λόγο διαφωνείς;" τον ρώτησα εγώ με ουδέτερο τόνο.
"Γιατί εγώ έχω καταφέρει να συνδυάσω το σεξ με το χρήμα και τα πάω πολύ καλά και με τα δύο", είπε ο μάγκας, τραβώντας την προσοχή όλων να στραφεί επάνω του. Βλέποντας διαθέσιμο κοινό για να κομπάσει, να κοκορευτεί λίγο σαν άντρας προς άντρα, πήρε ύφος μόρτικο κι άρχισε να διηγείται σε όλους ότι είχε μια γκόμενα Αγγλίδα, η οποία είχε έρθει κι είχε εγκατασταθεί στην Ελλάδα από έρωτα για την πάρτη του και που το φυσούσε δηλαδή το παραδάκι κι είναι κι ωραίο γκομενάκι, με λίγα λόγια μια μικρή αναβίωση των κλασικών διηγήσεων τύπου "greek kamaki" της παλιάς της εποχής. Γι' αυτό σε κάθε εργάσιμη ώρα τον έβρισκε κανείς στο καφενείο.

Όμως όταν κάποιος για να περηφανευτεί λέει πολλά και ψάχνει να πει ακόμη περισσότερα, στο τέλος του ξεφεύγει η αληθινή του σκέψη, όπως το κρέας απ' το στόμα του κόρακα έπεσε στα νύχια της αλεπούς. Ξαφνικά λοιπόν, ο μόρτης φλυαρώντας, ζαλισμένος απ' την αναπάντεχη προσοχή κι επιβεβαίωση, λέει "...βέβαια ξέρετε τώρα, οι Αγγλίδες είναι ψυχρές και ξενέρωτες στο κρεβάτι, αλλά εγώ περνάω πολύ ωραία...", για να χαμηλώσει αμέσως μετά το κεφάλι μπερδεύοντας τα λόγια του, μάλλον συνειδητοποιώντας τι είχε μόλις πει! Στ' αλήθεια δεν περίμενα εκείνος που διαφώνησε με τα λόγια μου, ότι θα έφτανε να τα επιβεβαιώσει με τόσο κατηγορηματικό τρόπο.

"Σ' ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες πλήρως" του είπα σοβαρά, πλήρωσα τον καφέ μου και ξεκίνησα για τη δουλειά. Στο δρόμο χαμογελούσα μ' εύθυμη διάθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χαχαχα!!

Καλα ε, οι ιστοριες του Χαουλα με τρελαινουν....

Νομιζω πως θα τις μαζεψω σε βιβλιο... Αν μου δωσει το copyright...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω προτιμω την Αγαπη..!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι συνδεουν την αγαπη με το χρημα.Δηλαδη αν καποιος/α γνωρισει τον ανθρωπο της ζωης του,περνανε υπεροχα μαζι και μετα μαθει οτι δεν ειναι και εκατομυριουχος θα τον/την χωρισει!Εννοειται πως προτιμω την αγαπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι συνδεουν την αγαπη με το χρημα.Δηλαδη αν καποιος/α γνωρισει τον ανθρωπο της ζωης του,περνανε υπεροχα μαζι και μετα μαθει οτι δεν ειναι και εκατομυριουχος θα τον/την χωρισει!Εννοειται πως προτιμω την αγαπη!

Και όμως δυστυχώς υπάρχουν τέτοια άτομα.
Και ειδικά στις μέρες μας. Γιατί μας έχουν μάθει να μας αρέσει το βόλεμα, παρά το συναίσθημα.
Προτιμάμε να κάνουμε στην άκρη όλα μας τα συναισθήματα για να περάσει μπροστά το συμφέρον.
Αν δεν έχεις αγάπη και έχεις χρήμα, γεννιέται η ''λύσσα'', ο ανταγωισμός.
Αν έχεις αγάπη και όχι χρήμα, μπορείς να καταφέρεις να χτίσεις και παλάτια που λέει ο λόγος... Γιατί έχεις την υποστήριξη και τις βάσεις για να σε βοηθήσει κάποιος να καταφέρεις πολλά μαζί του.

Πολύ κρίμα. Για εμάς τους ίδιους, για κανέναν άλλον. Μόνο τον εαυτό μας σκοτώνουμε με αυτό το τρόπο.-
=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Και όμως δυστυχώς υπάρχουν τέτοια άτομα.
Και ειδικά στις μέρες μας. Γιατί μας έχουν μάθει να μας αρέσει το βόλεμα, παρά το συναίσθημα.
Προτιμάμε να κάνουμε στην άκρη όλα μας τα συναισθήματα για να περάσει μπροστά το συμφέρον.
Αν δεν έχεις αγάπη και έχεις χρήμα, γεννιέται η ''λύσσα'', ο ανταγωισμός.
Αν έχεις αγάπη και όχι χρήμα, μπορείς να καταφέρεις να χτίσεις και παλάτια που λέει ο λόγος... Γιατί έχεις την υποστήριξη και τις βάσεις για να σε βοηθήσει κάποιος να καταφέρεις πολλά μαζί του.

Πολύ κρίμα. Για εμάς τους ίδιους, για κανέναν άλλον. Μόνο τον εαυτό μας σκοτώνουμε με αυτό το τρόπο.-
=/

εσύ Δέσποινα το θεωρείς δύσκολο ή απίθανο, να βρεις την αγάπη και τον έρωτα σε κάποιον που έχει χρήματα, ή θεωρείς πιο εύκολο να τα βρεις σε κάποιον που δεν έχει χρήματα....
για να ξέρω και τις πιθανότητες μου.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εσύ Δέσποινα το θεωρείς δύσκολο ή απίθανο, να βρεις την αγάπη και τον έρωτα σε κάποιον που έχει χρήματα, ή θεωρείς πιο εύκολο να τα βρεις σε κάποιον που δεν έχει χρήματα....
για να ξέρω και τις πιθανότητες μου.... :D

χαχαχαχ ρε συ. :P

Δεν βρίσκεις την αγάπη σε κάποιον που έχει χρήματα ή όχι.

Βρίσκεις απλά την αγάπη. ^^ Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
χαχαχαχ ρε συ. :P

Δεν βρίσκεις την αγάπη σε κάποιον που έχει χρήματα ή όχι.

Βρίσκεις απλά την αγάπη. ^^ Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα.

να σε πειράξω ήθελα..., συμφωνώ μαζί σου, την αγάπη τη βρίσκεις ξαφνικά, απλά, μαγικά άσχετα με τον οικονομικό παράγοντα....
απλά κατάλαβα, ότι οι προθέσεις σου είναι αγνές, όπως θέλεις και την αγάπη και δε θα σε παρέσυρε κάποιος με πολλά χρήματα, αν δε σου έκανε κλικ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ακριβώς το αντίθετο
άμα έχεις λεφτά σε αγαπάνε όλοι
αμα δεν έχεις , όλοι σου γυρίζουν την πλάτη
lol
Αποδεικνυεις μονος σου οτι τοτε δεν αγαπανε αυτο το ατομο, αλλά τα λεφτά του.

είναι ζήτημα πείρας στη ζωή
Η πείρα, αν περνάει από φιλτρο αντιληψης που δεν λειτουργει σωστα, καταληγει αχρηστη και επικινδυνη, αφου θα αποτελει συσσώρευμα λανθασμενων συμπερασμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Και όμως δυστυχώς υπάρχουν τέτοια άτομα.
Και ειδικά στις μέρες μας. Γιατί μας έχουν μάθει να μας αρέσει το βόλεμα, παρά το συναίσθημα.
Προτιμάμε να κάνουμε στην άκρη όλα μας τα συναισθήματα για να περάσει μπροστά το συμφέρον.
Αν δεν έχεις αγάπη και έχεις χρήμα, γεννιέται η ''λύσσα'', ο ανταγωισμός.
Αν έχεις αγάπη και όχι χρήμα, μπορείς να καταφέρεις να χτίσεις και παλάτια που λέει ο λόγος... Γιατί έχεις την υποστήριξη και τις βάσεις για να σε βοηθήσει κάποιος να καταφέρεις πολλά μαζί του.

Πολύ κρίμα. Για εμάς τους ίδιους, για κανέναν άλλον. Μόνο τον εαυτό μας σκοτώνουμε με αυτό το τρόπο.-
=/

Πολυ σωστα.Συμφωνω απολυτα μαζι σου!
Πρεπει να αλλαξει αυτη η πεποιθηση οτι μονο με το χρημα ειμαστε ευτυχισμενοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Το χρημα πολυ εμησησαν τη δοξα ουδεις!!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Το χρημα πολυ εμησησαν τη δοξα ουδεις!!
:P

μπα ,
φέρε μου ένα σάκο με 1.000.000.000 ευρώ και ας μη με μάθει ποτέ κανείς
:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top