Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Ναι, θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 27 24.5%
  • Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.

    Ψήφοι: 44 40.0%
  • Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.

    Ψήφοι: 13 11.8%
  • Όχι δεν θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 22 20.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά

    Ψήφοι: 4 3.6%

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
δεν ξέρω......θα με έφερνε σε τρομερή αμηχανία κάτι τέτοιο:redface::redface:
αν ήθελε το παιδί μου να φέρει κάποια σχέση στο σπίτι,μάλλον θα έφευγα εγώ από το σπίτι.....
κάποιοι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα-πχ ενας θείος μου αφήνει την ξαδέρφη μου,να κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο με τον δεσμό της.εγώ δεν μπορώ.......μακάρι να έχω τη δυνατότητα είτε να πάω στη πεθερά η μανα με τον άνδρα μου ή να του αγοράσω ενα σπιτάκι.......

αλλιώς δεν ξέρω τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εξαρτάται αν είναι 13 ή 33. Αν είναι 13 και α) αγόρι - ίσως, β) κορίτσι - δεν θα έχει σχέση :P. Αν είναι 33 και με απασχολέι το ερώτημα.....κάτι δεν έκανα σωστά :hmm:
Έτσι όπως το σκέφτομαι τώρα, λέω ότι το σωστό είναι να μην με ενοχλεί και πως θα το επιτρέψω. Αλλά.... επειδή "ο καλύτερος γονιός είναι αυτός που δεν έχει γίνει ακόμα γονιός".... δεν λέω μεγάλα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ναι, αλλά σε ξεχωριστά δωμάτια.

Σωστή. Αν γίνεται και σε διαφορετικούς ορόφους ακόμα καλύτερα. Αγόρι - κορίτσι, δεν με νοιάζει. Απλά τις λεπτομέρειες δεν θέλω να ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Κατ' αρχήν θεωρώ απαράδεκτο το διαχωρισμό αγοριού - κοριτσιου στο στυλ ΝΑΙ για το αγόρι, ΟΧΙ για το κοριτσι και δεν θα τον συζητήσω. Πάμε παρακάτω. Δόθηκαν κάποιες απαντήσεις γενικές. Νομίζω ότι δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις ούτε όλες οι συνθήκες. Ας φτιάξουμε λοιπόν ένα σενάριο:

Έστω ότι είσαστε γονείς είτε του αγοριού είτε του κοριτσιού. Ο γιος/κόρη σας έχει σχέση με την κόρη/γιο των καλύτερων φίλων σας. Τα δυο παιδιά έχουν μεγαλώσει μαζί, ήταν πάντα αγαπημένοι παιδικοί φίλοι και κάποια στιγμή ανακαλύψατε ότι τα έφτιαξαν και το δεχθήκατε. Εκτιμάτε και αγαπάτε το άλλο παιδί. Γνωρίζετε ότι έχουν ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις. Κάποιο βράδυ, σαν οικογενειακοί φίλοι, είσαστε όλοι μαζί σε ένα από τα σπίτια. Ηλικίες: αγόρι 17, κορίτσι 15[FONT=&quot]½.[/FONT] Την ώρα της αναχώρησης της μιας οικογένειας, τα παιδιά (επικαλούμενα σαν λόγο ότι την επόμενη πρέπει να κάνουν κάτι νωρίς) σας ζητάνε να τα αφήσετε να κοιμηθούν μαζί.

Ερώτηση: Πώς θα αντιδράσετε? Τελικά θα πείτε ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατ' αρχήν θεωρώ απαράδεκτο το διαχωρισμό αγοριού - κοριτσιου στο στυλ ΝΑΙ για το αγόρι, ΟΧΙ για το κοριτσι και δεν θα τον συζητήσω. Πάμε παρακάτω. Δόθηκαν κάποιες απαντήσεις γενικές. Νομίζω ότι δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις ούτε όλες οι συνθήκες. Ας φτιάξουμε λοιπόν ένα σενάριο:

Έστω ότι είσαστε γονείς είτε του αγοριού είτε του κοριτσιού. Ο γιος/κόρη σας έχει σχέση με την κόρη/γιο των καλύτερων φίλων σας. Τα δυο παιδιά έχουν μεγαλώσει μαζί, ήταν πάντα αγαπημένοι παιδικοί φίλοι και κάποια στιγμή ανακαλύψατε ότι τα έφτιαξαν και το δεχθήκατε. Εκτιμάτε και αγαπάτε το άλλο παιδί. Γνωρίζετε ότι έχουν ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις. Κάποιο βράδυ, σαν οικογενειακοί φίλοι, είσαστε όλοι μαζί σε ένα από τα σπίτια. Ηλικίες: αγόρι 17, κορίτσι 15[FONT=&quot]½.[/FONT] Την ώρα της αναχώρησης της μιας οικογένειας, τα παιδιά (επικαλούμενα σαν λόγο ότι την επόμενη πρέπει να κάνουν κάτι νωρίς) σας ζητάνε να τα αφήσετε να κοιμηθούν μαζί.

Ερώτηση: Πώς θα αντιδράσετε? Τελικά θα πείτε ΝΑΙ ή ΟΧΙ?

Ποιανού γονιός είμαστε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κατ' αρχήν θεωρώ απαράδεκτο το διαχωρισμό αγοριού - κοριτσιου στο στυλ ΝΑΙ για το αγόρι, ΟΧΙ για το κοριτσι και δεν θα τον συζητήσω. Πάμε παρακάτω. Δόθηκαν κάποιες απαντήσεις γενικές. Νομίζω ότι δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις ούτε όλες οι συνθήκες. Ας φτιάξουμε λοιπόν ένα σενάριο:

Έστω ότι είσαστε γονείς είτε του αγοριού είτε του κοριτσιού. Ο γιος/κόρη σας έχει σχέση με την κόρη/γιο των καλύτερων φίλων σας. Τα δυο παιδιά έχουν μεγαλώσει μαζί, ήταν πάντα αγαπημένοι παιδικοί φίλοι και κάποια στιγμή ανακαλύψατε ότι τα έφτιαξαν και το δεχθήκατε. Εκτιμάτε και αγαπάτε το άλλο παιδί. Γνωρίζετε ότι έχουν ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις. Κάποιο βράδυ, σαν οικογενειακοί φίλοι, είσαστε όλοι μαζί σε ένα από τα σπίτια. Ηλικίες: αγόρι 17, κορίτσι 15[FONT=&quot]½.[/FONT] Την ώρα της αναχώρησης της μιας οικογένειας, τα παιδιά (επικαλούμενα σαν λόγο ότι την επόμενη πρέπει να κάνουν κάτι νωρίς) σας ζητάνε να τα αφήσετε να κοιμηθούν μαζί.

Ερώτηση: Πώς θα αντιδράσετε? Τελικά θα πείτε ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
Θα τους άφηνα κι αφου έβαζα τη γυναίκα μου για ύπνο, θα έπαιρνα μια καρέκλα, κατι να τσιμπήσω και θα κοιταγα απτην κλειδαρότρυπα:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Θα τους άφηνα κι αφου έβαζα τη γυναίκα μου για ύπνο, θα έπαιρνα μια καρέκλα, κατι να τσιμπήσω και θα κοιταγα απτην κλειδαρότρυπα:popcorn:
(Προφανώς κάνεις πλάκα, έτσι θα σου απαντήσω κι εγώ)

Ψάξε καλά , μήπως το παιδί σου, έχοντας κληρονομήσει το δικό σου βίτσιο, έχει (σαν καλύτερος γνώστης της τεχνολογίας) τοποθετήσει από καιρό στην κρεβατοκάμαρά σου κρυφή κάμερα. ;)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, και παλι ΟΧΙ
Δε θα το κάνω εγώ το κορίτσι πουτανάκι...

Άμα θέλει να τα κάνει δεν υπάρχει τίποτα απολύτως που να μπορείς να κάνεις πέραν του να τη κλειδώσεις στο υπόγειο με ψωμί νερό.

Άσε που οι περισσότερες κόρες που καταλήγουν ''πουτανάκια'' είναι κόρες τέτοιων οπισθοδρομικών πατεράδων. Λέγεται αντίδραση και όλοι οι άνθρωποι την έχουν μέσα τους ιδιαίτερα στην εφηβεία.

Ο γιος ας κάνει ότι θέλει...

Και γαμώ τις νοοτροπίες του 50'. Έχεις σκεφτεί ότι αν όλοι οι πατεράδες ήταν έτσι θα έπρεπε να σε βρουν και να σε σπάσουν στο ξύλο επειδή φίλησες της κόρη τους, θα σου άρεσε εσένα αυτό ας πούμε?

By the way τα κορίτσια αυτής ηλικίας δεν είναι όσο αθώα και άβγαλτα νομίζεις πως είναι και τις περισσότερες φορές γνωρίζουν περισσότερα από τα αγόρια. Και όχι η μελλοντική σου κόρη δεν θα είναι η εξαίρεση του κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν θα είχα κάποιο θέμα αν είναι δυνατόν:P Παίζει ρόλο και η ηλικία κάπως.. Τώρα αυτό που ειπώθηκε παραπάνω ότι αν είναι κορίτσι δεν θα το άφηνα είναι χαζό. Αν θέλει το κορίτσι να κοιμηθεί με το αγόρι της μπορεί να το κάνει όποτε θέλει. Οπότε δεν βρήσκω κάποιο νόημα σε αυτήν την απαγόρευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Αφού αγόραζα από το φαρμακείο ένα κουτί προφυλακτικά κι ένα ζευγάρι ωτοασπίδες,ναι θα τους άφηνα να κοιμηθούν μαζί. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
(Προφανώς κάνεις πλάκα, έτσι θα σου απαντήσω κι εγώ)

Ψάξε καλά , μήπως το παιδί σου, έχοντας κληρονομήσει το δικό σου βίτσιο, έχει (σαν καλύτερος γνώστης της τεχνολογίας) τοποθετήσει από καιρό στην κρεβατοκάμαρά σου κρυφή κάμερα. ;)


Δεν έχω παιδιά, υποθετικά μιλησα:P Αλλά δεν θα με πείραζε καθόλου τα παιδιά μου να με βλέπουν να κανω σεξ με τη σύντροφό μου. Τι πουριτανισμός είναι αυτός?:hmm:
Αφού αγόραζα από το φαρμακείο ένα κουτί προφυλακτικά κι ένα ζευγάρι ωτοασπίδες,ναι θα τους άφηνα να κοιμηθούν μαζί. :p
Γιατί να αγοράσεις ωτοασπίδες? Ισα ίσα, εγώ αμα άκουγα βογκητα και βρωμόλογα απο το δίπλα δωμάτιο θα φτιαχνόμουν και μάλλον θα έκανα το ίδιο με τη σύντροφο μου:sly:(κάτι που πιθανότατα σε εκείνη την ηλικία θα είχα παρα πολυ καιρο να κανω):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Πως λενε και στο χωριο μου ''εχω ενα παιδι και ενα κοριτσι''
Οπου παιδι,καταλαβαμε οτι ειναι το αγορι.

Θα το εκανα.
Μηπως το σεξ δεν ειναι στοιχειο μια σχεσης; Η μηπως θα ηταν χαζοι ας πουμε να ξεσηκωσουν τον κοσμο με φωνες και ιστοριες;

Εχω μαθει απ τους γονεις μου, οτι αν ενας ανθρωπος ειναι σημαντικος για μενα, και δε λεω για σχεση 2 βδομαδων, εννοω να το παμε καπως σοβαρα ας πουμε, θα ηταν και εκεινοι χαρουμενοι να τον γνωρισουν και να τον φιλοξενησουμε σπιτι μας.
Επιπλεον,εχω παρομοιο περιστατικο πριν μερικους μηνες,με τον φιλο της αδερφης μου να ερχεται σπιτι για μερικες μερες και εννοειται κοιμονταν μαζι. ( καλα,ο μπαμπας ισως ειχε μια μικρη διαφωνια για το πρωτο βραδυ,αλλα τον γνωρισε και δεν ειχε προβλημα μετεπειτα)

Ο ενας παραγοντας ειναι η ηλικια. Συμφωνοι, στα 16-17 ισως ειναι περιεργο,αλλα οταν φτασεις σε ενα σημειο να ωριμασεις και να βλεπεις και τη σχεση σου καπως ετσι, γιατι να το δει στενομυαλα και ο γονεας; Σαμπως και συμφωνω απολυτα, αν δε γινει αυτο σπιτι,δε θα γινεται εξω;;Οποτε ποια η διαφορα;
Το αλλο που πρεπει να λαβει υποψην ο καθενας,ειναι η ιδια η σχεση του γονεα και του παιδιου με βαση αυτο το θεμα. Γιατι, αν δε μπορεις να μιλησεις στους γονεις σου για το φιλο/φιλη σου ελευθερα, τοτε εννοειται πως δε μπορεις να τον πας στο σπιτι. Και δε το θεωρω καλο να μη μπορεις να μιλησεις σε γονεις, για τετοια θεματα.

Και τελικα,δε λεω να γινουμε ολοι υπερμοντερνοι, αλλα καθεται και συζητας και βοηθας το παιδι σου.
Για να μην καταληξει ουτε σε κανενα ξενοδοχειο, ουτε να μην ξερει τι κανει.
Ξερω ,το βασικο θεμα ειναι το ''σπιτι'' , αλλα τα παντα ειναι αλυσιδα. Οποτε,ναι στην τελικη, αν μου ζητουσε καποιο χωρο να ειναι ησυχα με τον ανθρωπο του, θα του τον εδινα ευχαριστως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
καταρχας αν θελει να κανει κατι το παιδι δεν ειναι αναγκη να το κανει σπιτι βρισκει και αλλου ανετα, οποτε δεν βρισκω λογο να το απαγορευσει κανεις-ισα ισα σπιτι θα εχει επιγνωση περιπου τι γινεται ενω αν ειναι αλλου...καλα νταξ η αγνοια ειναι ευτυχια απο την αλλη(:P)
aaanyway, εξαρταται απο την ηλικια βασικα
π.χ. αν ειχα παιδι 4 χρονων και με ελεγε μανα θα ερθει να κοιμηθει εδω ο γιωργακης ή η μαριτσα νταξ κλαιν
περιπου το ιδιο και στα 16-17 ας πουμε που και καλα με μια καποια ανατροφη ξερει τι διαολο του γινεται,κανει τις επιλογες του πιο αυτονομα, μπορει λιγο πολυ να προστατευτει και μονο του και δεν φερνει τον καθε τυχοντα αλλα μια καπως πιο σοβαρη σχεση
οκ και να κοιμηθει λεει στην τελικη, οπως φερνει κολλητους και τετοια ετσι μπορει να φερει και τη σχεση του, big deal
ετσι κ αλλιως μπορει να την φερει και να πει οτι δεν τρεχει τιποτα οτι ειναι σκετο φιλοι και ετσι
που θα το ξες ας πουμε? και τοτε τι κανεις? ανακριση και αν παρεις πρεφα τι παιζεται λες αντε ξεκαβαλα μας?
φαουλ.

γενικα αν εχεις εμπιστοσυνη στο παιδι σου και εχεις κανει ο,τι μπορεις ωστε οταν φτασει σε μια ηλικια να μην χρειαζεται να τα κλανεις για καθε κινηση που κανει ,λες και ειναι κανα 3χρονο που δεν μπορεις να αφησεις μονο ουτε 2 δευτερολεπτα, δεν υπαρχει θεμα συνηθως
και ειναι καλυτερα να του εχεις αφησει αυτο το περιθωριο να μπορει να νιωθει ανετα και να σου μιλαει ελευθερα, παρα να φοβαται και να κρυβει πραγματα
περισσοτερο ελεγχο εχει ο γονιος ετσι, και το παιδι του μπορει να προστατευσει καλυτερα απο οτι οταν γινονται ολα πισω απο την πλατη του

(+προυποθεση: το παιδι αν εχει σκοπο να κανει κατι πρεπει στανταρ να εχει συνειδητοποιησει οτι δεν χρειαζεται κουτσουβελα και προτιμαει να κανει πλουσιους τους τυπους στην durex,duo και δεν ξερω τι αλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ψηφισα αλλα ειναι μια τελειως υποθετικη συζητηση, οι περισσοτεροι εδω μεσα θελουμε καμια δεκαετια μεχρι να κανουμε παιδια τουλαχιστον, βαλτε αλλα 17+ χρονια για να φτασουμε σε αυτη την κατασταση, πολυ μακρια παει η βαλιτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σε πολύ κλειστές κοινωνίες όπως ο τόπος που μεγάλωσα και μόνο να θεαθείς ότι φέρνεις αγόρι στο σπίτι έστω και για επίσκεψη γεννάει σχολιασμό..(πράγμα που παρατηρώ ανησυχητικά συχνά και από συγγενείς και από "παλαιότερους") αν ένα αγόρι γυρνοβολάει από σπίτι σε σπίτι, είναι και ο 1ος γαμιάς..κυριαρχεί η νοοτροπία ακόμα του /μπήκε στο σπίτι = πας για σοβαρή σχέση..(ξερνάει διακριτικά). Επειδή κάτι τέτοια με εξαγριώνουν και ούτε θέλω να καταλήξω υπερπροστατευτική και υστερικιά μαμά θα επιτρέψω να κοιμηθεί σπίτι,με την προϋπόθεση να είναι και τα δυο ώριμα και συνειδητοποιημένα παιδιά,αν μη τι άλλο να σεβαστούν το προνόμιο που θα τους παραχωρηθεί όπως κι εγώ θα σεβαστώ τη σχέση τους και δεν θα επέμβω. Καλύτερα να κοιμηθούν μαζί με τη συναίνεσή μου παρά να γίνει κάπου αλλού ενώ εγώ δεν θα έχω ιδέα *φλασιές πεταμένων προφυλακτικών στο δρόμο για τη σχολή* Yuck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ψηφισα αλλα ειναι μια τελειως υποθετικη συζητηση, οι περισσοτεροι εδω μεσα θελουμε καμια δεκαετια μεχρι να κανουμε παιδια τουλαχιστον, βαλτε αλλα 17+ χρονια για να φτασουμε σε αυτη την κατασταση, πολυ μακρια παει η βαλιτσα...

Ειναι σημαντικες οι αποψεις μας ομως τωρα που εχουμε αλλο τροπο σκεψης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
είμαι 22 (φέτος πήρα πτυχίο) και έχω σχέση κοντά 4 χρόνια. Τον έχουν γνωρίσει οι δικοί μου δεν τον θέλουν κ ο μπαμπάς μου δε θέλει να τον βλέπει μπροστά του,ούτε καν να έρθει σπίτι,πόσο μάλλον να κοιμηθεί. Όταν θα γίνω γονιός αυτό που περνάω δεν θα το κάνω με τίποτα στο παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
είμαι 22 (φέτος πήρα πτυχίο) και έχω σχέση κοντά 4 χρόνια. Τον έχουν γνωρίσει οι δικοί μου δεν τον θέλουν κ ο μπαμπάς μου δε θέλει να τον βλέπει μπροστά του,ούτε καν να έρθει σπίτι,πόσο μάλλον να κοιμηθεί. Όταν θα γίνω γονιός αυτό που περνάω δεν θα το κάνω με τίποτα στο παιδί μου.

Aυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Γιατί δεν θέλουν να τον βλέπουν; Που είναι το κακό στην συγκεκριμένη ιστορία; :/: Εν έτει 2013 είναι τόσο εγκληματικό δυο νέοι άνθρωποι να είναι ερωτευμένοι; Μήπως ζούμε σε καμία αυστηρά μουσουλμανική χώρα και δεν το ξέρω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
στο σπιτι μου θα μπει μονο αυτος που θα γινει αντρας μου, αλλιως κανεις γιατι δε θελει ο πατερας μου να γινει το σπιτι μας "αντρο της ακολασιας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Λυπάμαι που υπάρχει αυτή η δήθεν νοοτροπία του συντηρητισμού και της χριστιανικής ηθικής σε μια αμφιλεγόμενη Ελληνική κοινωνία που "επιβραβεύει" το σεξ στα 13 έτη. Οι πατεράδες όταν ήταν νέοι τι έκαναν; Δεν πηδούσαν τις κόρες άλλων πατεράδων; Έλεος δηλαδή...Αφού κάποια πράγματα γίνονται εδώ και αιώνες έτσι. Μιλάμε για την φύση των πραγμάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top