Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,815 μέλη και 2,441,800 μηνύματα σε 76,734 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παλλόμενη καρδιά σε κουτί

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 00:50, 02-09-11:

Μια καινοτόμος μέθοδος αναπτύσσεται στο UCLA, η οποία θα επιτρέπει τη διατήρηση οργάνων προς μεταμόσχευση για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα έξω από το σώμα και πιθανώς σε καλύτερες συνθήκες. Αυτός ο χρόνος είναι πολύτιμος γιατί μπορεί να εκμεταλλευθεί από τους γιατρούς ώστε να πραγματοποιηθούν περισσότερες εξετάσεις στο όργανο που προορίζεται για μεταμόσχευση, να επιλεγεί ο καλύτερος (ανοσολογικά) δότης και να ελαχιστοποιηθεί ο κίνδυνος απόρριψης του μοσχεύματος.
Η μέθοδος αυτή είναι ακόμη σε πειραματικό στάδιο και αναμένει έγκριση από τον FDA (Food and Drug Administration, o αντίστοιχος ΕΟΦ).

4
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,839 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 01:14, 02-09-11:

Φοβερό,υπό μια προϋπόθεση:δηλώστε κι εσείς επιθυμία να γίνετε δωρητές,και μιας που θα πάτε,κι αιμοδότες.
2
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε: στις 01:27, 02-09-11:

ενδιαφερον! μακαρι να μπορεσουν να παρατεινουν οσο γινεται τον χρονο ζωης του μοσχευματος.
ειχα διαβασει οτι αν γινει λαθος και τελικα το απορριψει και το μοσχευμα παει χαμενο και ο ασθενης δεν μπορει να υποβληθει ξανα σε μεταμοσχευση γιατι οι πιθανοτητες επιτυχιας ειναι απειροελαχιστες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια