Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με το ζόρι 1,65.... γιατί

τιποτα
πέρασες..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Πιστευω πως και οι ψηλες μπορουν να φορανε ψηλα παππουτσια, αρκει να μπορουν να το περπατανε και να τις κολακευει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
το θεμα ειναι απλο!
το λεει και ο τιτλος....εσεις τι πιστευετε? Μπορουν οι ψηλες να φορανε ψηλα παπουτσια?
Προσωπικα ειμαι 1,78 και εχω αρκετα ψηλα παππουτσια διοτι τα λατρευω.:redface:
Γενικα φοραω ψηλα μονο οταν βγαινω εξω βραδυ ή εχω να παω καπου πιο επισημα.Ωστοσο καθε φορα με προβληματιζει το ιδιο θεμα.Ντρεπομαι γιατι ξεχωριζω και με απασχολει πολυ το ζητημα μιας και το τελευταιο που θα ηθελα ειναι να φαινομαι σαν ορθιο χιλιομετρο.:P
Συγκεκριμενα αυτον το καιρο ξαναμπηκα σε σκεψεις αφου παντρευεται η θεια μου και θα ηθελα να βαλω κατι ωραιες ροζ γοβες που εχω.Το προβλημα ειναι οτι ειναι 12ποντες και αυτοματα θα ανεβω στο 1,90:whistle:.......ουτε ο μπαμπας μου δεν ειναι τοσο ψηλος που ειναι απο τα μεγαλυτερα υψη στην οικογενεια!
Μηπως ειναι υπερβολικο? Μηπως θα επρεπε να βαλω κατι πιο χαμηλο μιας και οι περισσοτεροι συγγενεις μου ειναι μετριου υψους?
Προβληματιζομαι γιατι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα:/:.........
Για πειτε εσεις τι θα κανατε στην θεση μου? θελω να ακουσω γνωμες!



ζητω εκ των προτερων συγγνωμη εαν υπαρχει παρομοιο θεμα!

Καταρχην εισαι τυχερη που δεν εισαι κοντη! Ελπιζω να μην νιωθεις μειονεκτιμα επειδη εχεις super καταπληκτικες μακριες ποδαρες, και ελπιζω να εκμεταλλευεσαι το γεγονος οτι εισαι ψηλη. Το υψος θα πρεπει να το χερεσει! Να μην περπατας καμπουριαστη και να μην εχεις προβλημα με τα ψηλοτακουνα παπουτσια! Σκεψου ποσα εκκατομυρια μοντελα με το υψος σου υπαρχουν. Ειχα μια φιλη, που ηταν πολυ ψηλη 1.83. Ζηλευα παρα πολυ τα μακρια λεπτα απιστευτα ποδια της αλλα εκεινη συχενοταν το υψος της και μαλιστα αυτο φαινοταν επειδη περπατουσε καμπουριαστα και αρτσουμπαλα. Μακαρι να ειχα το υψος σου. Ξεχνα την ανασφαλεια σου για τις ψηλες γοβες και φορεσε τες οπωτε θες χωρις να σε νοιαζει για τιποτε. Οσο για τις δωδεκαποντες, να σου πω την αληθεια πως τις περπατας ?:Sχαρα στο κουραγιο σου! Α!και οσο για τα στερεοτυπα μερικων μερικων για τις ψηλες, πιστεψε με δημιουργουνται επειδη ζηλευουν, και επειδη ξερουν πως ποτε δεν θα εχουν στο πλευρο τους μια τετοια κοπελα γιατι αυτοι θα ειναι οι κοντοι ανοητοι νανοι:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Φυσικά και μπορούν να φοράνε οι ψηλές τακούνια..!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όλη μέρα, όλες τις ώρες, συνέχεια..!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγώ που είμαι 1,71 τι να κάνω με τέτοια ύψη που υπάρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
είσαι αντρας; εννοεις οτι είναι όλες πολύ ψηλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Επιστρέφω στο θέμα, γιατί θέλω να προσθέσω κάτι που παρατήρησα πρόσφατα.

Συνήθως τα ψηλά παπούτσια στις ψηλές δείχνουν άχαρα. Ωστόσο, οι γόβες δείχνουν πολύ λιγότερο άχαρες και περισσότερο θηλυκές, σε αντίθεση με τις πλατφόρμες που είναι άκρως άχαρες. Ψηλές, λοιπόν, προτιμήστε τις γόβες και όχι τις πλατφόρμες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ναι αυτό εννοώ..με τα τακούνια νιώθω κοντός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δε θα επρεπε. η ελλαδα εχει κοντο μεσο ορο γενικά. υπάρχουν παρα πολλες γυναίκες στο 1.60+- αν θέλεις μια πιο κοντη, και με τακουνι ακόμα έρχεστε στα ίσα.
αλλα και λιγο να σε περναει με τακουνι μη νιωθεις αβολα... υπαρχουν πολλά όμορφα ζευγάρια όπου η γυναίκα έιναι ψηλότερη και χωρίς τακουνι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ναι; :P (άκου ερωτήσεις)
Όπως μπορούμε οι κοντές να φοράμε χαμηλά έτσι μπορείτε και οι ψηλές να φοράτε τα ψηλά σας. Ότι του πάει/βολεύει/αρέσει του καθένα. Μη σπάτε το κεφάλι σας με τέτοια δλδ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
και βέβαια μπορούν ίσα ίσα που φαίνεται κουκλάρες ακόμα περισσότερο ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Όχι δεν πρέπει να φοράνε, εμείς οι κοντές τι θα κάνουμε; :pfff:
Εννοείται πως κάνω πλάκα!
Όπως νιώθει ωραία η κάθε μια, βέβαια κάποιες που είναι υπερβολικά ψηλές πιστεύω ότι είναι αντιαισθητικό να φοράνε 12ποντα...αλλά και πάλι, αν αυτή νιώθει ελκυστική τι ζόρι να τραβήξω εγώ; :P 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
οχι τακούνια γυναίκες από 1,63 και πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
λολ οκ, το παράκανες. ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Κοίτα εγω πιστευω πως το 1,90 ειναι υπερβολικό για μια κοπέλα.. εγω τις προάλλες γνωρισα μια κοπέλα γυρω στο 1,80 χωρις τακούνια και πιστευα για αρκετη ώρα πως ειναι transexual:oops:
Βεβαια γενικώτερα είμαι της αποψης οτι πρεπει να φοράμε ρούχα με τα οποία νιωθουμε ανετα και μας αυξανουν την αυτοπεποίθηση, εσυ απο' ότι μας λες μπορεις να το πετυχεις αυτό με τα τακούνια... το ζητημα ειναι γιατι θελω να πω εγω φοράω τακούνια για να γίνω περισσότερο εντυπωσιακή, εσύ γιατί να επιδιωκεις κατι τετοιο απο τη στιγμή που ήδη εισαι. Γιατί λοιπόν δεν προσπαθεις να τραβηξεις την προσοχη ( με την καλή εννοια) με κατι αλλο τονιζοντας λιγο περισσότερο τα ματια σου ή φτιαχνοντας τα μαλλιά σου...
Εχω υψος 1,65 για πολλούς θεωρειται ιδανικό κι όμως νιωθω άβολα όταν περπατω στο δρόμο με την φιλη μου τη Ροζα που είναι 1,75, όχι τοσο γιατι φαινεται πιο εντυπωσιακή απο εμενα όσο γιατί δυσκολεύομαι όταν της μιλώ να την κοιταζω και στα ματια.... Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.

Υποκειμενικά είναι αυτά..
Εμένα μου αρέσουν πολύ και οι ψηλές και οι ψηλοί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.

έμεινες κόκαλο επειδή ήταν 1.72?
κ είναι κ αντιαισθητικό????

μαλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top