Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,290 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 160 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για αγορά smartphone

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:08, 16-05-12:

Με μεγάλη μου λύπη, ήρθε η ώρα, ν' αλλάξω το παλιό καλό κινητούλι μου (Nokia N73), δώρο της Vodafone όταν απείλησα ότι θα έφευγα από το δίκτυό τους (...τελικά έφυγα ).
Είμαι ανάμεσα σε 3. Μήπως ξέρετε τι να προσέξω και τι να ΜΗΝ πάρω; Δεν θέλω να υπερβώ τα 150 ευρώ.

http://www.multirama.gr/products/pro...3&catid=100800
http://www.multirama.gr/products/pro...2&catid=100800 (Αυτό από φάτσα είναι χάλια)
http://www.multirama.gr/products/pro...4&catid=100800 (Αυτό είναι το καλύτερό μου, αλλά φοβάμαι μην μετανιώσω το μικρό μέγεθος)

Αν σας βγάλει τη σελίδα, εδώ τα έχω και τα τρία για σύγκριση:
http://www.multirama.gr/products/com...92&pid=0630133

Λοιπόν, τι λέτε;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 11:49, 16-05-12:

Εξαρτάται για τι δουλειά το θέλεις. Και τα 3 πιστεύω είναι πολύ μέτρια πλέον, αλλά αν είχα να διαλέξω κάποιο, θα διάλεγα το LG λόγω χαρακτηριστικών ΑΝ ΚΑΙ η LG σαν μάρκα δεν λέει για smartphone, για μένα, απ' όσο ξέρω τουλάχιστον όλο και κάτι κλειδώνουν στα κρυφά. Καλύτερα κάτι σε HTC αν και τα καλά είναι πανάκριβα.

Εγώ αν είχα 150 ευρώ στην τσέπη πάντως, ή θα μάζευα άλλα 20-30 και θα πήγαινα γι αυτό:

Sony Ericsson Mini Pro (SK17i)

Προσοχή στη διαφορά με το προηγούμενο mini pro που είναι το μοντέλο U20i (ενώ το νέο είναι το SK17i)

Πολύ καλύτερη κάμερα από αυτά τα 3 που έδωσες, 5 μεγαπίξελ
Πολύ καλύτερη οθόνη 16εκ χρώματα
Μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης
Πολύ καλύτερος επεξεργαστής κι από τα 3
Φυσικό πληκτρολόγιο που κρύβεται σαν συρταράκι πίσω από την οθόνη (η οποία είναι και αφής, άμα έχεις μαζοχισμό να γράφεις έτσι)
Και ΓΑΜΩ τα ηχεία της Sony Ericsson, το ξέρω από πρώτο χέρι.

Η μνήμη δεν είναι μεγάλη σαν του Samsung Pocket αλλά μην τσιμπήσεις στο τυράκι. Βάζεις κάρτα μνήμης άμα θες. Έχω κάποιες επιφυλάξεις και για την αυτονομία της μπαταρίας.

Αυτό είναι που θα έκανα εγώ πάντα... Δεν ξέρω για σένα και το πόσο γρήγορα το χεις ανάγκη και πόσο αντέχει η τσέπη σου να κάνει διακυμάνσεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:57, 16-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εξαρτάται για τι δουλειά το θέλεις. Και τα 3 πιστεύω είναι πολύ μέτρια πλέον, αλλά αν είχα να διαλέξω κάποιο, θα διάλεγα το LG λόγω χαρακτηριστικών ΑΝ ΚΑΙ η LG σαν μάρκα δεν λέει για smartphone, για μένα, απ' όσο ξέρω τουλάχιστον όλο και κάτι κλειδώνουν στα κρυφά. Καλύτερα κάτι σε HTC αν και τα καλά είναι πανάκριβα.

Εγώ αν είχα 150 ευρώ στην τσέπη πάντως, ή θα μάζευα άλλα 20-30 και θα πήγαινα γι αυτό:

Sony Ericsson Mini Pro (SK17i)

Προσοχή στη διαφορά με το προηγούμενο mini pro που είναι το μοντέλο U20i (ενώ το νέο είναι το SK17i)

Πολύ καλύτερη κάμερα από αυτά τα 3 που έδωσες, 5 μεγαπίξελ
Πολύ καλύτερη οθόνη 16εκ χρώματα
Μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης
Πολύ καλύτερος επεξεργαστής κι από τα 3
Φυσικό πληκτρολόγιο που κρύβεται σαν συρταράκι πίσω από την οθόνη (η οποία είναι και αφής, άμα έχεις μαζοχισμό να γράφεις έτσι)
Και ΓΑΜΩ τα ηχεία της Sony Ericsson, το ξέρω από πρώτο χέρι.

Η μνήμη δεν είναι μεγάλη σαν του Samsung Pocket αλλά μην τσιμπήσεις στο τυράκι. Βάζεις κάρτα μνήμης άμα θες. Έχω κάποιες επιφυλάξεις και για την αυτονομία της μπαταρίας.

Αυτό είναι που θα έκανα εγώ πάντα... Δεν ξέρω για σένα και το πόσο γρήγορα το χεις ανάγκη και πόσο αντέχει η τσέπη σου να κάνει διακυμάνσεις.
Η τσέπη μου δεν αντέχει πολύ παραπάνω αλλά δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις. Να παίρνω τηλέφωνο θέλω, να έχω ξυπνητήρι, ημερολόγιο, μουσική (ράδιο/mp3) και να μπορώ να τσεκάρω κανένα mail ή fb update.
Με τα Ericsson είμαι τσακωμένη εδώ και χρόνια.

Ρε συ το LG είναι το πιο άσχημο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 11:59, 16-05-12:

Τα LG προσωπικά δεν τα ξέρω, οπότε θα διάλεγα galaxy σίγουρα και μάλλον το 2ο που έχεις βάλει (το πιο ακριβό) γιατί έχει ελαφρώς καλύτερη κάμερα και τραβάει και βίντεο (ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου χρειαστεί και που). Από την άλλη αν εσύ εχεις χρησιμοποιήσει LG, φαίνεται να έχει καλύτερες προδιαγραφές. Ξέρω, δεν σε βοήθησα..

ΥΓ. Το φυσικό πληκτρολόγιο δεν το είχα χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ όταν είχα τηλέφωνο με οθόνη αφης και τέτοιο παράλληλα, οπότε δεν το συνιστώ γιατί απλά βάζει βάρος χωρίς λόγο.
ΥΓ2. Θα έπαιρνα το 2ο samsung από αυτά, το αποφάσισα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:02, 16-05-12:

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ LG. Είχα πάντα Nokia εκτός από την πρώτη μου παντόφλα που ήταν Ericsson.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 12:15, 16-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ LG. Είχα πάντα Nokia εκτός από την πρώτη μου παντόφλα που ήταν Ericsson.
Αφού είχες πάντα Νόκια, τσέκαρε κι αυτό στα 149:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-In...ck-002X1L7.htm

Δεν έχει φλας απ' όσο μπόρεσα να δω βέβαια, και δεν είναι και Android αλλά Symbian το λειτουργικό του.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 12:41, 16-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Η τσέπη μου δεν αντέχει πολύ παραπάνω αλλά δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις. Να παίρνω τηλέφωνο θέλω, να έχω ξυπνητήρι, ημερολόγιο, μουσική (ράδιο/mp3) και να μπορώ να τσεκάρω κανένα mail ή fb update.
Ξεχνα το mail και το fb και σου εχω κινιταρα στα 20€! Σκεψου το!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:08, 16-05-12:

Άρχοντα, τα είχα δει κι εγώ τα Nokia του Πλαισίου και θα ήταν μάλλον η πρώτη μου επιλογή, αν δεν τα είχαν σε ορισμένα καταστήματα μόνο (των Αθηνών ) επειδή είναι ευκαιρίες.

Ο κύβος ερρίφθη guys and gals για το Samsung Galaxy Y. Το μικρό μέγεθος του άλλου, ήταν ελάχιστα μικρότερο κι έτσι δεν άξιζε τον κόπο.
...Όσο για το LG ήταν εξίσου κακομούτσουνο κι από κοντά!

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθειά σας!
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 14:10, 11-01-13:

Θελω και γω ν'αλλάξω κινητό γιατί έχω ξεμεινει μ ενα μπακατελάκι.
μεχρι 170-180 ευρα το πολύ.
Είχα μπανίσει αρχικά το samsung galaxy ace, έχει ολα τα χαρακτηριστικα που θέλω. Android, wi-fi, 5 MP camera, flash (led), και κανει 145. Γενικα διαβασα καλές κριτικές απ'οσο εχω ψάξει. Οταν πηγα και το ειδα όμως ατο κατάστημα, μου φανηκε λιγο ασχημούλι.. ισως το περιμενα αλλιώς, γι'αυτο. Μου φανηκε κάπως χοντροκομμένο. Δε ξέρω..
Εχετε να προτεινετε κάτι αλλο σε παρομοια τιμή και χαρακτηριστικα; "
Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε: στις 14:30, 15-01-13:

Θεωρώ πως σαν το iphone δεν είναι κανένα...Ακόμα και τα παλιότερα μοντέλα...Και αν αλλάξεις σύνδεση και πας σε άλλη εταιρία, με συγκεκριμένα προγράμματα σου δίνουν τσάμπα...Μια φίλη πήρε το 3 GS που είναι κορυφαίο τηλέφωνο (το είχα 2 χρόνια και ήταν σκυλί, δούλευε άψογα ακόμα και με σπασμένη οθόνη), δωρεάν όταν έκανε φορητότητα σε πρόγραμμα της wind (δεν ξέρω όμως ποιο) με πάγιο γύρω στα 40 ευρώ και είναι πολύ ευχαριστημένη και από το τηλέφωνο και από το πρόγραμμα- Αξίζει νομίζω να το ψάξεις...
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 14:39, 15-01-13:

Αν θες κάτι όμορφο πάρε iphone, αν θες κάτι λειτουργικό οτιδήποτε άλλο.

** θα πρόσθετα και "μουράτο" αλλά τώρα πια και η κουτσή μαρία έχει iphone
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 14:50, 15-01-13:

Με την αγορά κινητού απο e-bay τι παίζει; έριξα μια ματια και βρήκα το samsung galaxy ace plus τουλαχιστον 70 ευρω λιγότερα. Αλλά το φοβαμαι, θα ειναι όντως καινουριο; θα λειτουργει κανονικα στην Ελλάδα; Και δεν ξερω τι παίζει με την εγγύηση κυρίως. Αν βγάλει πρόβλημα στην πορεια τι γινετε;

Γενικότερα ειναι αξιόπιστες οι αγορές κινητού απο εξωτερικό;
Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε: στις 15:38, 15-01-13:

Νομίζω όλα οκ με αγορά από e-bay, δεν έχω ακούσει ποτέ για κάποιο περιστατικό. Όλες αυτές τις λεπτομέρειες που σε απασχολούν μπορείς να τις τσεκάρεις μία μία στο e-bay και τηλεφωνώντας στην αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.
Εγώ αυτό θα έπαιρνα που είναι και οικονομικό πάντως
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-id.../?deviceid=297
Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε: στις 17:00, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
evangelie, σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η φίλη μου πήρε HTC τελικά.
Τέλεια επιλογή! Και εγω το εχω και και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 00:56, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Evavar
Νομίζω όλα οκ με αγορά από e-bay, δεν έχω ακούσει ποτέ για κάποιο περιστατικό. Όλες αυτές τις λεπτομέρειες που σε απασχολούν μπορείς να τις τσεκάρεις μία μία στο e-bay και τηλεφωνώντας στην αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.
Εγώ αυτό θα έπαιρνα που είναι και οικονομικό πάντως
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-id.../?deviceid=297

Ευχαριστω
Τελικά παρήγγειλα αυτό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000756 απο το e-shop, το είχε σε προσφορά βέβαια γιατί 280 δεν έδινα..
Δεν το εχω πάρει ακομα στα χέρια μου, απο βδομαδα. Ανυπομονώ
Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε: στις 01:12, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Dida~
Ευχαριστω
Τελικά παρήγγειλα αυτό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000756 απο το e-shop, το είχε σε προσφορά βέβαια γιατί 280 δεν έδινα..
To έχει ένας φίλος,σε άσπρο. Έίναι πολύ ευχαριστημένος,λίγη προσοχή όμως με τη φόρτιση,ειδικά τη πρώτη φορά...
Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 11:42, 19-01-13:

Θελω και γω ν'αλλάξω κινητό γιατί έχω ξεμεινει μ ενα μπακατελάκι.
μεχρι 170-180 ευρα το πολύ.
Είχα μπανίσει αρχικά το samsung galaxy ace, έχει ολα τα χαρακτηριστικα που θέλω. Android, wi-fi, 5 MP camera, flash (led), και κανει 145. Γενικα διαβασα καλές κριτικές απ'οσο εχω ψάξει. Οταν πηγα και το ειδα όμως ατο κατάστημα, μου φανηκε λιγο ασχημούλι.. ισως το περιμενα αλλιώς, γι'αυτο. Μου φανηκε κάπως χοντροκομμένο. Δε ξέρω..
Εχετε να προτεινετε κάτι αλλο σε παρομοια τιμή και χαρακτηριστικα; "
Εγώ πήρα προσφάτως το xperia miro στα 190Ε. Ειναι κατα δεκα ευρω ακριβότερο απο όσα διαθέτεις, απλώς επειδή έθεσες θέμα σχεδιασμού και αισθητικής.
(Τώρα είδα πως αγόρασες το πιο εξελιγμένο μοντέλο. Με 'γεια. )
Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε: στις 23:41, 23-01-13:

Ευχαριστω
Πολύ καλή η επιλογή σου! Είχα την εντύπωση πως το budget σου ήταν μεγαλύτερο, γι' αυτό στο πρότεινα το άλλο. Εϊθε να το απολαύσεις το καινούριο σου κινητάκι!!!
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 14:48, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
To έχει ένας φίλος,σε άσπρο. Έίναι πολύ ευχαριστημένος,λίγη προσοχή όμως με τη φόρτιση,ειδικά τη πρώτη φορά...
Δεν έχει έρθει ακόμα οπότε ευτυχώς δεν έχω κάνει την 1η φόρτιση. Τι να πρόσεχω;

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Εγώ πήρα προσφάτως το xperia miro στα 190Ε. Ειναι κατα δεκα ευρω ακριβότερο απο όσα διαθέτεις, απλώς επειδή έθεσες θέμα σχεδιασμού και αισθητικής.
(Τώρα είδα πως αγόρασες το πιο εξελιγμένο μοντέλο. Με 'γεια. )
Ευχαριστώ πολύ

Αρχική Δημοσίευση από Evavar
Πολύ καλή η επιλογή σου! Είχα την εντύπωση πως το budget σου ήταν μεγαλύτερο, γι' αυτό στο πρότεινα το άλλο. Εϊθε να το απολαύσεις το καινούριο σου κινητάκι!!!
Ευχαριστώ πολύ, ναι το ειχε το xperia j προσφορά στα 199, και λογω χαμηλότερου φόρου εδω θα μου έρθει περιπου στα 182, οπότε είπα να το χτυπήσω.
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,732 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 15:07, 24-01-13:

Πες μας εντυπώσεις, γιατί κι εγώ αυτό το κινητό θα παραγγείλω, αν όλα πάνε καλά!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια