Βοήθεια στους πυροπαθείς

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.

Και πιστεύεις ότι φτάνουν; Ξέρεις τις τιμές στα ακίνητα; Ή μήπως τα 150/100/300/50 (ανάλογα με την καλλιέργεια) ευρώ ανά στρέμμα που θα πάρουν μπορούν να συγκριθούν με τα κέρδη που θα είχαν αν καλλιεργούσαν αυτή τη γη τα επόμενα χρόνια πράγμα που δεν μπορεί να γίνει μιας και είναι καμμένη;

Δεν λέω ότι μπορούσε το κράτος να δώσει περισσότερα απλώς δείξε λίγο σεβασμό στους ανθρώπους που έχασαν τους κόπους μιας ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Exposed_Bone: Ναι, θεωρώ σωστό να ασφαλίζονται τα κεφάλαια, αλλά όχι να περιμένω από μια ασφάλεια να μου δώσει χρήματα που εγώ επένδυσα και συμβάλλουν στην οικονομική αναβάθμιση του κράτους..
Όταν μίλησα για ασφάλεια εννοούσα να κάνουν οι ίδιοι αγρότες κάποιες ασφάλειας!

Anyway, ο αγρότης είναι φυσικό να έχει κάποιο ρίσκο για αυτό αν θέλει να αποφύγει κάπως το ρίσκο από φυσικές καταστροφές οφείλει να σκεφτεί κάτι μόνος του και όχι να περιμένει από το κράτος κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Όταν μίλησα για ασφάλεια εννοούσα να κάνουν οι ίδιοι αγρότες κάποιες ασφάλειας!

Anyway, ο αγρότης είναι φυσικό να έχει κάποιο ρίσκο για αυτό αν θέλει να αποφύγει κάπως το ρίσκο από φυσικές καταστροφές οφείλει να σκεφτεί κάτι μόνος του και όχι να περιμένει από το κράτος κάτι!

Ναι, σαφώς και οφείλει να σκεφτεί κάτι από μόνος του, όπως άλλωστε και κάθε ελεύθερος επαγγελαματίας, αλλά όταν στο μοτίβο υπάρχει σωστά οργανωμένη αγροτική πολιτική και άρα οικονομική στήριξη.. Εδώ δεν υπάρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι, σαφώς και οφείλει να σκεφτεί κάτι από μόνος του, όπως άλλωστε και κάθε ελεύθερος επαγγελαματίας, αλλά όταν στο μοτίβο υπάρχει σωστά οργανωμένη αγροτική πολιτική και άρα οικονομική στήριξη.. Εδώ δεν υπάρχει..
Μα ασφάλειες υπήρχαν και θα υπάρχουν! Το ότι το κράτος δεν μπορεί να σχεδιάσει κάποια στήριξη για τέτοιες περιπτώσεις δεν σημαίνει ότι ο ελεύθερος επαγγελματίας δεν μπορεί να κάνει κάτι :)

Και anyway σε κανένα κράτος δεν θα μπορούσε να υπάρξει τέτοια στήριξη που ο καθένας θα μπορούσε να γίνει όπως πριν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όταν μίλησα για ασφάλεια εννοούσα να κάνουν οι ίδιοι αγρότες κάποιες ασφάλειας!

Anyway, ο αγρότης είναι φυσικό να έχει κάποιο ρίσκο για αυτό αν θέλει να αποφύγει κάπως το ρίσκο από φυσικές καταστροφές οφείλει να σκεφτεί κάτι μόνος του και όχι να περιμένει από το κράτος κάτι!

δεν το θεωρω σωστο αυτο που λες...
ειναι σαν να μου λες οτι πρεπει να ειχα σκεφτει απο πριν οτι μπορει να αρρωστησω... κ να μην περιμενω βοηθεια απο το κρατος...(νοσοκομειο)
τι μπορει ενας αγροτης να σκεφτει για να αντιμετωπησει-αποφυγει μια τετεια καταστροφη?
οπως κ εγω τι θα μπορουσα να κανω να αποφυγω αντιμετωπησω τον καρκινο..

ας μην περιμενει το κρατος ολα απο εμας... ας κανει κ αυτο κατι που οφειλει να κανει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Απλά αγαπητέ Exposed εννοώ να υπάρχει σωστή πολιτική ακόμα και προτού γίνει κάτι τέτοιο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τι μπορει ενας αγροτης να σκεφτει για να αντιμετωπησει-αποφυγει μια τετεια καταστροφη?
Μια ασφάλεια σε περίπτωση φωτιάς :)

Και ναι θα μπορούσες να κάνεις κάτι για το καρκίνο, μια αντίστοιχη ασφάλεια.

Γενικά το κράτος δεν θα είναι πότε σε θέση να αντιμετωπίσει όλες τις extreme περιπτώσεις! πολύ απλά επειδή δεν θα υπάρχει πότε το ανάλογο οικονομικό κεφάλαιο ή το εργατικό δυναμικό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτα που τους δινουν δεν ειναι πολλα. δεν ειναι τιποτα βασικα.
τι να κανει το αμοιρο το παππουδι που καλλιεργουσε δυο πραματακια και ζουσε στην παραγκα του? ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΕΙ ΜΕ 10 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ?

και τι να κανει μια οικογενεια με 4 παιδια, (θεωρωντας οτι δεν καηκαν φυσικα,γιατι πολλες οικογενειες εχασαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ) με 40 χιλιαρικα? μια μεγαλη γκαρσονιερα στην αθηνα κανει 50 χιλιαδες.

τα λεφτα ειναι μηδαμινα, και μπροστα ειδικα σε αυτα που τραβηξαν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.

ΓΑΜΩΤΟ, σοβαρευτειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και μη λες οτι μακαρι να σουν κι εσυ πυροπαθης.
δειχνεις οτι εισαι πολυ αχαριστος, και δεν ειναι καλο.. :/:
να παρακαλας να εχεις την υγεια σου, και εσυ και οι δικοι σου, και να μην το ζησεις ποτε αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αυτα που τους δινουν δεν ειναι πολλα. δεν ειναι τιποτα βασικα.
τι να κανει το αμοιρο το παππουδι που καλλιεργουσε δυο πραματακια και ζουσε στην παραγκα του? ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΕΙ ΜΕ 10 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ?

και τι να κανει μια οικογενεια με 4 παιδια, (θεωρωντας οτι δεν καηκαν φυσικα,γιατι πολλες οικογενειες εχασαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ) με 40 χιλιαρικα? μια μεγαλη γκαρσονιερα στην αθηνα κανει 50 χιλιαδες.

τα λεφτα ειναι μηδαμινα, και μπροστα ειδικα σε αυτα που τραβηξαν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.

ΓΑΜΩΤΟ, σοβαρευτειτε...
Okey είναι κάτι πολύ τραγικό, όλοι το ζήσαμε αυτό! Αλλά τι ακριβώς πρέπει να γίνει; να δώσει στον καθέναν 100.000?; Αν υποθέσουμε ότι τα θύματα ήταν μόνο 1000 τότε μιλάμε για δαπάνη 100.000.000?! Τόσα λεφτά σίγουρα δεν μπορεί να δώσει η Ελλάδα!

Εσύ gio τι προτείνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν ξερω τι να προτεινω... δεν ειμαι κρατος, δεν ειμαι δημαρχος η πρωθυπουργος, δεν εχω κανει ακομα crisis management.. δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτα καλο μου...
θα ηταν ωστοσο πολυ καλο να μπορουσε να οργανωθει κατι, σαν αυτο που κανει η κυπρος..

στο ιδανικο μου σκηνικο, θα μπορουσε να επιδοτηθει ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ σε αυτες τις περιοχες, οι οποιες θα ΕΔΙΝΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ προσλαμβανοντας και πληρωνοντας τους για να κανουν εργα... τα εργα αυτα θα ηταν τα ιδια τους τα σπιτια! υλικα και ολα τα σχετικα α. απο την επιδοτηση και β. απο τα συγκεντρωμενα λεφτα..

θα μπορουσαν να δημιουργησουν εθελοντικες ομαδες για να βοηθησουν σε αυτο... ειτε απο αρχιτεκτονες / πολιτικους μηχανικους, ειτε απο απλους ανθρωπους...

ο βασικος ογκος εθελοντων στην ελλαδα ξερεις τι κανει? ασχολειται με ΑΜΕΑ και ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. καποιοι ασχολουνται και με χαραξη μονοπατιων και ανασυλωσεις καστρων και παλιων αρχοντικων! ελεος ρε παιδια, οργανωθειτε, καποιοι πεινανε και ερχεται χειμωνας...

να μην πω και το αλλο, σε καποιες αποθηκες εληξαν τροφιμα επειδη δεν μεταφερθηκαν απο τοτε! καλυτερη οργανωση ρε παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι ιδέες σου!

Πάντως τέτοιες ιδέες θα μπορούσαν υλοποιηθούν και από μη κρατικούς φορείς (επιχειρήσεις κτλ). Ωστόσο οι win-win συμφωνίες στην Ελλάδα δεν είναι σε εκτίμηση
να μην πω και το αλλο, σε καποιες αποθηκες εληξαν τροφιμα επειδη δεν μεταφερθηκαν απο τοτε! καλυτερη οργανωση ρε παιδια...

Ακριβώς, πιστεύω με επαγγελματική οργάνωση όλης της βοήθειας που έχει μαζευτεί θα μπορούσαν να κάνουν παπάδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
5 φωτισμενοι ανθρωποι του χωρου να σκεφτουν για μια μερα, και ολα θα λυθουν αφου υπαρχουν και ΠΟΡΟΙ και ΔΙΑΘΕΣΗ...

φυσικα και μπορουν να γινουν παπαδες!

να πω κατι ασχετο? βλεπει κανεις οπρα?
ειχε δειξει μια φορα, νομιζω νεα ορλεανη, που ειχε γινει ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ με πλημμυρα ομως... μια μεγαλη πολη ειχε καταστραφει τελειως...

και εκει, συγκεντρωσε εκεινη ολους τους κατοικους, με δικη της πρωτοβουλια, πληρωσε υλικα-σε συνεργασια με ταμειο αρωγης πληγεντων φυσικα και ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ξεκινησαν μια ανοικοδομηση... ο ενας χτιστης, ο αλλος υδραυλικος, ο αλλος ηλεκτρολογος, ΟΛΟΙ περασαν απο ολα τα σπιτια, ακομα και απο το δικο τους, προσεφεραν τις υπηρεσιες τους και η περιοχη ανακουφιστηκε....

το προβλημα εδω ειναι οτι ο πληθυσμος ειναι κατα βαση αγροτικος και υπαρχουν πολλοι ηλικιωμενοι... οποτε νομιζω αν ειναι να γινει κατι τετοιο θα χρειαστει μεγαλη οργανωση και κεντρικη δομη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οσοι ειστε φοιτητες, ρωτηστε και στα πανεπιστημια σας. στο δικο μου μαζευουν πραγματα (οχι χρηματα, μονο πραγματα) και θα τα στειλουν μολισ συμπληρωθει φορτηγο.

μην τους ξεχνατε..
Βρήκα αυτό κι απ' το δικό μου. Και ακόμα συνεχίζονται εγγραφές εθελοντών όπως βλέπω, μέχρι τέλη Οκτώβρη το πάνε.


Άντε και κάτι σωστό που έκανε επιτέλους το ίδρυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Βρήκα αυτό κι απ' το δικό μου. Και ακόμα συνεχίζονται εγγραφές εθελοντών όπως βλέπω, μέχρι τέλη Οκτώβρη το πάνε.


Άντε και κάτι σωστό που έκανε επιτέλους το ίδρυμα.

ΓΙΩΡΓΟ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


νομιζω κατι τετοιο εψαχνε και το γιδι... εγω παντως θα γραφτω, αν και εχω γινει εθελοντρια και για την παρνηθα και δε ξερω πως διαολο θα τα προλαβω, τεσπα..

πολυ καλο παιδια, δειτε το!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά για τις ιδέες σας και το ενδιαφέρον σας..
Μακάρι να ήμουν Αθήνα για να μπορούσα να δράσω αυτόχειρ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
αυτα που τους δινουν δεν ειναι πολλα. δεν ειναι τιποτα βασικα.
τι να κανει το αμοιρο το παππουδι που καλλιεργουσε δυο πραματακια και ζουσε στην παραγκα του? ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΕΙ ΜΕ 10 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ?
Όπως το είπες,στην παράγκα ζούσε.Πόσες ανάγκες έχει ένα παππούδι?
Μεταφορικά το είπα να ήμουν πυροπαθής,πόσες φορές πρέπει να το ξαναπώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πολλοί από εκείνοι που έχασαν κάποιο επιχειρηματικό κεφάλαιο στις φωτιές δεν είχαν δημιουργήσει κάποια δικλίδα ασφάλειας, έστω μια απλή ασφάλεια. Όποτε δεν είναι καθόλου απίθανο κάποιοι να πήγαν στο απόλυτο μηδέν. Κάποιοι ίσως επειδή είχαν αρκεστεί στην πίτα των πολύ 800?, δηλαδή σταμάτησαν να εξελίσσονται , όποτε δεν είχαν περιθώριο για τέτοιες επενδύσεις και κάποιοι άλλοι λόγο αναλφαβητισμού :)

Θα μου πεις πρόβλημα τους που δεν είχαν κάποια ασφάλεια. Δυστυχώς αρκετοί Έλληνες πολίτες νιώθουν και αντιμετωπίζουν το κράτος σαν τους γονείς τους.
Αρκετοί Ελληνες πολίτες θα πάψουν να αντιμετωπιζουν το κράτος σαν τους γονείς τους όταν το κρατος σταματήσει να τους παίρνει ένα μεγάλο κομμάτι του μισθού τους μέσω των φόρων για πράγματα που δεν τους προσφέρει. Ας μην πληρώνουμε φόρους και εισφορές στα ταμεία και να μπορούμε να κάνουμε 100 ασφάλειες ο καθένας για να προστατευτούμε από όλα τα κακά που μπορεί να μας συμβούν. Από τη στιγμή όμως που πληρώνω απαιτώ -ναι, απαιτώ -να έχω και ανάλογες παροχές.


στο ιδανικο μου σκηνικο, θα μπορουσε να επιδοτηθει ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ σε αυτες τις περιοχες, οι οποιες θα ΕΔΙΝΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ προσλαμβανοντας και πληρωνοντας τους για να κανουν εργα... τα εργα αυτα θα ηταν τα ιδια τους τα σπιτια! υλικα και ολα τα σχετικα α. απο την επιδοτηση και β. απο τα συγκεντρωμενα λεφτα..

θα μπορουσαν να δημιουργησουν εθελοντικες ομαδες για να βοηθησουν σε αυτο... ειτε απο αρχιτεκτονες / πολιτικους μηχανικους, ειτε απο απλους ανθρωπους...
Μου άρεσε πολύ αυτή ή ιδέα!:thumbup:

Όπως το είπες,στην παράγκα ζούσε.Πόσες ανάγκες έχει ένα παππούδι?
Πολλές. Φάρμακα, γιατρούς, συνήθως μετακινήσεις στα νοσοκομεία της Αθήνας σε περίπτωση προβλήματος υγείας, για να μη μιλήσω για το ρεύμα, ΟΤΕ, τρόφιμα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρούχα θέλουν ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top