Σε ποια χώρα θα θέλατε να ζείτε/μεταναστεύσετε;

Χώρες για μετανάστευση
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Ηνωμένο Βασίλειο

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 7 17.5%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Η.Π.Α

    Ψήφοι: 10 25.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 6 15.0%

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Για πείτε λοιπον.
εγω θα θελα αγγλία καναδά αυστραλία νέα ζηλανδία. 1η επιλογη
σουηδια νορβηγια φινλανδια ελβετια αυστρια 2η επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Eπειδή είμαι 3 λαλούν και 2 χορεύουν μια χαρά μου φαίνεται και η Ελλαδίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και εμένα μου αρέσει η Ελλάδα πουθενά αλλού μόνο εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
σε μια καλύτερη Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
μάλλον Αγγλία. ο απόλυτος φοιτητόκοσμος *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
θα ηθελα να μενω φιλανδια,σουηδια ή νορβιγια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
-Σουηδία
-Νορβηγία
-Δανία
και τέλος Ισλανδία.Γενικά πιστεύω πως μου ταιριάζει περισσότερο το βόρειο κλίμα αλλά και ο τρόπος ζωής των βόρειων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αλάσκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
συγνωμη που παρεμβαινω,αλλα η αλασκα δεν ειναι χωρα,ειναι πολιτεια των ΗΠΑ;)

Το ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
σε ποια χώρα θα θέλατε να ζούσατε


στην ανεξάρτητη Αλαμάνα. κάτω η Ελληνική κατοχή :mad:

Sweet Home Alamana
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
ναι η αλασκα αποτελει την 51η πολιτεια των ηπα με πρωτευουσα το τζουνο και το ανκορατζ ειναι μεγαλη πολη.
οταν λεω σε ποια χωρα εννοω αλλη εκτος απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αυτό που θα ήθελα να κανω είναι να μένω κάθε μήνα σε διαφορετικο μέρος.
Λοιπόν, χμου. Θα ήθελα να μένω στο Miami το καλοκαίρι και το χειμώνα Φινλανδία, Σκωτια, Λονδίνο ή Ολλανδία :P

Και ναι, ξέρω ότι το Miami και το Λονδίνο δεν είναι χώρες -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ναι η αλασκα αποτελει την 51η πολιτεια των ηπα με πρωτευουσα το τζουνο και το ανκορατζ ειναι μεγαλη πολη.
οταν λεω σε ποια χωρα εννοω αλλη εκτος απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ μας


H ελλαδάρα είναι η 52η πολιτεία των ΗΠΑ ξες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Θα ήθελα να ζούσα στην Ελλάδα...:/: αλλά επειδή προφανώς δε ζητάει το θέμα εικονικές περιοχές θα αφήσω το μήνυμά μου ως spam (δεν έχω συγκεκριμένη αγάπη για κάπου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Είκοσι χρονάκια στη Jamaica,
να σας βλέπω από μακριααααααααά,
είκοσι χρονάκια να φουμάρω,
τον καπνό που τον λένε marijuanaaaaaaaa,
είκοσι χρονάκια στη Jamaica,
να γελάω πολύ δυνατά,
είκοσι χρονάκια να καπνίζω,
με μανία την marijuana...

Viva la utopia!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giasmin...

Νεοφερμένος

Η Giasmin... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΜΜΜ...New York...Ειναι το ονειρο μου...!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει η Ελλάδα για πολλούς λόγους,αυτό που δεν μαρέσει είναι η ανίκανη κυβέρνηση.Με μια (πολύ)καλύτερη η Ελλάδα πιστεύω ότι θα ήταν παράδεισος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Είκοσι χρονάκια στη Jamaica,
να σας βλέπω από μακριααααααααά,
είκοσι χρονάκια να φουμάρω,
τον καπνό που τον λένε marijuanaaaaaaaa,
είκοσι χρονάκια στη Jamaica,
να γελάω πολύ δυνατά,
είκοσι χρονάκια να καπνίζω,
με μανία την marijuana...

Viva la utopia!
Skaribas ΝΙΩΣΙΜΟ-

Σε μια καλύτερη Ελλάδα σίγουρα.
Μια άλλη επιλογή θα ήταν η Ιαπωνία ή η Ισπανία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Στην Ελλάδα μας.
Είναι γνωστό ότι ο άνθρωπος και συγκεκριμένα ο Έλληνας, γοητεύεται πάντα από μια άλλη χώρα χωρίς να γνωρίζει το σύστημά της και την εκεί καθημερινότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top