Ψήφος ή Ψόφος;

Ψήφος ή όχι;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, μάλλον σε μεγάλο κόμμα.

    Ψήφοι: 5 13.2%
  • Ναι, μάλλον σε μικρό κόμμα.

    Ψήφοι: 27 71.1%
  • Ή δεν θα πάω ή θα ρίξω άκυρο.

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Λευκό. Ό,τι θέλουν οι πολλοί. (!)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι στην ίδια φάση με σένα, δεν ξέρω τι μου γίνεται.

    Ψήφοι: 4 10.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σωστή εκπαίδευση πολιτών νομίζω. ΠΑΙΔΕΙΑ είναι η απάντηση. Μπορούμε να έχουμε ουσιαστική παιδεία από το δημοτικό έως το λύκειο; :)
πολύ σωστό:)
Να προσθέσω το αυτονόητο: ΔΩΡΕΑΝ παιδεία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας κάνει το καλό και δεν θα του πάμε κόντρα.
Που το είδες όμως το καλό;
Και το καλό όταν κάνει, οι περισσότεροι το θεωρούν αναμενόμενο.
Εσένα πχ αν μόνο σε έκραζαν για τα άσχημα που κάνεις και ουδέποτε σχολίαζαν κάτι για όσα είναι θετικά, μιας και θα τα θεωρούσαν αναμενόμενα, δεν νομίζω να είχες ιδιαίτερη διάθεση για πρόοδο.
Δεν νομίζω οτι οι πολιτικοί ήταν εξαρχής διεφθαρμένοι. Είδαν τη νοοτροπία και είπαν κάποια στιγμή "βρε δεν γ***νται"¨.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι οι πολιτικοί ήταν εξαρχής διεφθαρμένοι. Είδαν τη νοοτροπία και είπαν κάποια στιγμή "βρε δεν γ***νται"¨.


Xαχαχα

μισέλ, οι πολιτικοί δεν είναι γκόμενες να έχουν νευράκια όταν δεν πάει κάτι καλά με τη σχέση τους.

Χαχαχαχα

Πληρώνονται αδρά για να κάνουν το καλό btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Με αυτή τη φιλοσοφία πως περιμένεις να μην είμαστε μπουρδέλο αφού και καλό να πάει να κάνει το κράτος εμείς δεν το θέλουμε. Καλά με δουλεύετε βρε παιδιά;

Αυτή είναι η ουσία

Ναι, ειναι τοσο καλες κυβερνησεις, που εχουν προσφερει τοσα πολλα στην Ελλαδα, που αξιζει να τις εμπιστευτουμε για να κανουν κατι καλο...

"Κατι" καλο, και δυο εκατομμυρια κακα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αν εννοεις οτι μπηκε στα... γονιδια μας απο την εποχη της Τουρκοκρατιας, σορρυ αλλα το βρισκω λιγο... περιεργο επιχειρημα.

Δεν ειναι θεμα του να ειμαστε "νομοταγεις"... Δεν ειναι τοσο απλο και επιφανειακο το θεμα... Το θεμα ειναι σε τι κρατος εισαι νομοταγης. Η λυση δεν θα ηταν ενα κρατος-κερβερος, αλλα ενα κρατος που σου δινει παροχες, οπως τοσα αλλα κρατη στην ευρωπη. Στην Σουηδια για παραδειγμα, ειναι νομοταγεις, οχι γιατι τους πιεζουν. Ειναι απο μονοι τους νομοταγιες, γιατι εκτιμουν το συστημα που εχουν γιατι ειναι πραγματικα καλο!

Δεν είναι θέμα ότι φταίει αποκλειστικά είτε ο ένας (=πολίτες) είτε ο άλλος (=κράτος). Υπάρχει μια αλληλεξάρτηση μεταξύ των δύο έτσι και αλλιώς γιατί, όπως είπα κ πιο πάνω, το κράτος είναι οι και πολίτες. Αν κάτι αλλάξει στο κράτος αμέσως θα έχει αντίκτυπο στους πολίτες, αν κάτι αλλάξει στους πολίτες, αμέσως θα έχει αντίκτυπο στο κράτος. Είναι φαύλος κύκλος νομίζω. Και οι δύο πλευρές ΟΦΕΙΛΟΥΝ να προσπαθήσουν για το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι οι πολιτικοί ήταν εξαρχής διεφθαρμένοι. Είδαν τη νοοτροπία και είπαν κάποια στιγμή "βρε δεν γ***νται"¨.

Ακόμα κι έτσι να είναι, σίγουρα υπάρχουν κάποιοι σε κάποια κόμματα που δεν είναι διεφθαρμένοι. Ευκαιρία να ψηφίσουμε αυτούς, και όχι πάλι τους ίδιους, που ξέρουμε ότι είναι διεφθαρμένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Και το καλό όταν κάνει, οι περισσότεροι το θεωρούν αναμενόμενο.
Εσένα πχ αν μόνο σε έκραζαν για τα άσχημα που κάνεις και ουδέποτε σχολίαζαν κάτι για όσα είναι θετικά, μιας και θα τα θεωρούσαν αναμενόμενα, δεν νομίζω να είχες ιδιαίτερη διάθεση για πρόοδο.
Δεν νομίζω οτι οι πολιτικοί ήταν εξαρχής διεφθαρμένοι. Είδαν τη νοοτροπία και είπαν κάποια στιγμή "βρε δεν γ***νται"¨.

Εκει ακριβως ειναι η διαφορα μας Michelle και Angie... Οτι εσεις δεν θεωρειτε καθολου σημαντικη την παιδεια που λαμβανει ενας λαος... Αλλα περιμενετε να μεταδωσει αυτος παιδεια (που δεν εχει) στους πολιτικους του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kαι παρεμπιπόντως αν στην υπόθεση δεν είχε πολλά γκαφρά, οι πολιτικοί οι τόσο κουρασμένοι από τη νοοτροπία και από το κοινό που αντιμετωπίζουν, δε νομίζω να συνέχιζαν τη μάστιγα της οικογενειοκρατιας, θα είχαν πάρει τα βουνά, τα μέλη αυτής της ευαίσθητης κοινωνικής ομάδας.

Τι πλάκα!


Μοναχέ είσαι η φωνή της λογικής, φυσικά είναι θέμα αλληλεπίδρασης και όχι κακών πολίτων. Απλά η εξουσία έχει σημαντικότερο ρόλο σε αυτή την αλληλεπίδραση και έχει παγιωμένες τις δομές για τη διαιώνιση της.

Από τα πιο μικρά, βλέπε Ελλάδα, εκλογικός νόμος, μέχρι τα πιο μεγάλα. σκατά παιδεία, σκατά υγεία, πλήρωνε κι άλλο ανθρωπάκο ή πάνε ψόφα. Η αλλοτριώσου εντελώς μήπως δε χάσεις το συκώτι σου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εκει ακριβως ειναι η διαφορα μας Michelle και Angie... Οτι εσεις δεν θεωρειτε καθολου σημαντικη την παιδεια που λαμβανει ενας λαος... Αλλα περιμενετε να μεταδωσει αυτος παιδεια (που δεν εχει) στους πολιτικους του...

Νομίζω ότι γίνεσαι προσβλητικός... Έχω πει πολλές φορές ότι η Παιδεία είναι το πιο σημαντικό κατά τη γνώμη μου για να αλλάξει η κατάσταση και ότι το πρώτο κριτήριο μου για το τι θα ψηφίσω είναι το πρόγραμα για την Παιδεία. Συμφωνώ με τον MonaXos κατά πολύ.

Είμαι και στη δουλειά και δεν σας προλαβαίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι οι πολιτικοί ήταν εξαρχής διεφθαρμένοι. Είδαν τη νοοτροπία και είπαν κάποια στιγμή "βρε δεν γ***νται"¨.

Η πολιτική ανέκαθεν ήταν βρώμικο επάγγελμα στην Ελλάδα. Αρκεί να ρίξουμε μια ματιά στην σύγχρονη ιστορία της Ελλάδας, μετά την απελευθέρωση κ θα δούμε ότι από τότε το ρουσφέτι πάει σύννεφο. :P

Μισέλ, είναι λάθος όλο το βάρος να πέφτει αποκλειστικά είτε στην ελλειψη προσπάθειας των πολιτών, είτε στις ελλείψεις του κράτους...

Και αν κάποιος θα κάνει κάτι καλό, δεν είναι τυχαίο το ότι το θεωρούν αυτονόητο. Και αυτό γιατί αν μέσα στα 10 που θα κάνεις τα 3 είναι σωστά και τα 7 είναι εναντίον μου, ε όπως και να το κάνουμε τα 7 σου μένουν. Κανονικά θα έπρεπε το αντίθετο να συμβαίνει... Τα 7 να είναι υπέρ μας και τα 3 να είναι τα αναμενόμενα κακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εκει ακριβως ειναι η διαφορα μας Michelle και Angie... Οτι εσεις δεν θεωρειτε καθολου σημαντικη την παιδεια που λαμβανει ενας λαος... Αλλα περιμενετε να μεταδωσει αυτος παιδεια (που δεν εχει) στους πολιτικους του...
Που είπαμε είτε εγώ είτε η Άντζυ οτι δεν θεωρούμε σημαντική την παιδεία; :confused::confused::confused::confused:

Ακόμα κι έτσι να είναι, σίγουρα υπάρχουν κάποιοι σε κάποια κόμματα που δεν είναι διεφθαρμένοι. Ευκαιρία να ψηφίσουμε αυτούς, και όχι πάλι τους ίδιους, που ξέρουμε ότι είναι διεφθαρμένοι
Μα εγώ δεν είπα πουθενά οτι θα ψηφίσω μεγάλο κόμμα. Ίσα ίσα που είπα και ξεκάθαρα ποιό θα ψηφίσω και είναι ιδιαίτερα μικρό. ;)
Xαχαχα

μισέλ, οι πολιτικοί δεν είναι γκόμενες να έχουν νευράκια όταν δεν πάει κάτι καλά με τη σχέση τους.

Χαχαχαχα

Πληρώνονται αδρά για να κάνουν το καλό btw

Που κολλάει αυτό πάλι; :confused: :wacko:
Θέμα ψυχολογίας είναι. Είμαι βέβαιη οτι πολλοί απο τους πολιτικούς, όταν πρωτοπήραν την απόφαση να ασχοληθούν με την πολιτική ήταν ιδεολόγοι (όχι όλοι βέβαια, αλλά υπολογίσιμο ποσοστό). Ε κάποια στιγμή είδαν οτι ο,τι και να κάνουν, στον κουβά πάει, ο,τι και να κάνουν πάλι θα τους κράζουν και αποφάσισαν να κοιτάξουν την πάρτη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Θέμα ψυχολογίας είναι. Είμαι βέβαιη οτι πολλοί απο τους πολιτικούς, όταν πρωτοπήραν την απόφαση να ασχοληθούν με την πολιτική ήταν ιδεολόγοι (όχι όλοι βέβαια, αλλά υπολογίσιμο ποσοστό). Ε κάποια στιγμή είδαν οτι ο,τι και να κάνουν, στον κουβά πάει, ο,τι και να κάνουν πάλι θα τους κράζουν και αποφάσισαν να κοιτάξουν την πάρτη τους.

Οι περισσότεροι πολιτικοί των δύο μεγάλων κομμάτων και ειδικά του ΠΑΣΟΚ από την ΚΝΕ ξεκίνησαν... Αυτό για την ιστορία. Και αυτοί κάποτε ήθελαν μια καλύτερη Ελλάδα αλλά όταν βλέπεις ότι ο λαός δεν σε βοηθάει στα σχέδια σου τι να κάνεις; Δεν λέω ότι είναι παναγίτσες αλλά και ελάχιστα καλά να ήθελα να κάνουν στην τελικη δεν τα έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Που είπαμε είτε εγώ είτε η Άντζυ οτι δεν θεωρούμε σημαντική την παιδεία; :confused::confused::confused::confused:


Μα εγώ δεν είπα πουθενά οτι θα ψηφίσω μεγάλο κόμμα. Ίσα ίσα που είπα και ξεκάθαρα ποιό θα ψηφίσω και είναι ιδιαίτερα μικρό. ;)


Που κολλάει αυτό πάλι; :confused: :wacko:
Θέμα ψυχολογίας είναι. Είμαι βέβαιη οτι πολλοί απο τους πολιτικούς, όταν πρωτοπήραν την απόφαση να ασχοληθούν με την πολιτική ήταν ιδεολόγοι (όχι όλοι βέβαια, αλλά υπολογίσιμο ποσοστό). Ε κάποια στιγμή είδαν οτι ο,τι και να κάνουν, στον κουβά πάει, ο,τι και να κάνουν πάλι θα τους κράζουν και αποφάσισαν να κοιτάξουν την πάρτη τους.

Δεν ειπατε, αυτο δειχνετε... Λες και εμεις οι πολιτες αποφασιζουμε για την παιδεια... Λες και εμεις οι πολιτες εχουμε ριξει την παιδεια στο αισχος που ειναι σημερα... Αν μια κυβερνηση θελει, η παιδιεα θα γινει καλυτερη και θα εκκολαπτει σκεπτομενους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μπορεί να είδαν οτι πάει στον κουβά, αλλά μάλλον ούτε πολύ έψαξαν τα αίτια (γκόμενες πάει: στο εντελώς απλοικό συμπέρασμα, ότι είπαν... ε δε γαμιούνται και εκεί οφείλεται η διαφθορά και κατάντια της χώρας) αλλά κυρίως δεν πρέπει να τους ένοιαξε και πολύ. Και το προφανές η παραπάνω περιγραφή σου δεν αφορά ιδεολόγους, αλλά προφανώς καιροσκόπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν ειπατε, αυτο δειχνετε... Λες και εμεις οι πολιτες αποφασιζουμε για την παιδεια... Λες και εμεις οι πολιτες εχουμε ριξει την παιδεια στο αισχος που ειναι σημερα... Αν μια κυβερνηση θελει, η παιδιεα θα γινει καλυτερη και θα εκκολαπτει σκεπτομενους ανθρωπους.

Μα και αυτοί οι πολιτικοί από αυτήν την παιδεία βγήκαν. Φαύλος κύκλος είναι δεν καταλαβαίνεις; Επιπλέον θα σε παρακαλούσα να μην ξαναπείς ότι δεν ενδιαφέρομαι για την παιδεία διότι είναι το πρωταρχικό πρόβλημα που πιστεύω πρέπει να λυθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μα και αυτοί οι πολιτικοί από αυτήν την παιδεία βγήκαν. Φαύλος κύκλος είναι δεν καταλαβαίνεις; Επιπλέον θα σε παρακαλούσα να μην ξαναπείς ότι δεν ενδιαφέρομαι για την παιδεία διότι είναι το πρωταρχικό πρόβλημα που πιστεύω πρέπει να λυθεί.

Μαλλον το διατυπωσα λαθος. Δεν ειναι οτι δεν ενδιαφερεσαι. Αλλα εντοπιζεις το προβλημα σε τελειως λαθος σημειο. Ειναι σαν "το αβγο εκανε την κοτα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Οφ τοπικ απορία: οι νομοταγείς αλλοδαποί, γιατί όταν έρχονται στο ελλάντα για διακοπές πετάνε τα σκουπίδια τους όπου λάχει και δε δίνουν ιδιαίτερη σημασία στα κόκκινα φανάρια (των δρόμων, όχι των πεζοδρομίων)? τι στο καλό, για τόσο ακαριαία σηψαιμία μιλάμε πια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες weak. Τουλάχιστον η γενική εντύπωση που μου αφήνουν οι αλλοδαποί από χώρες - πρότυπα (π.χ. Γερμανία, Ολλανδία, Βέλγιο κ.α.) είναι ότι ίσα-ίσα παραείναι νομοταγείς και μπράβο τους. Επειδή είμαι κ απο τουριστική περιοχή, άπειρες φορές έχω δει αλλοδαπούς να ψάχνουν κάδους ανακύκλωσης και να μην βρίσκουν ή να νιώθουν την καφρίλα του Έλληνα οδηγού αν θα τολμήσουν να μην πατήσουν γκάζι στα 0,00001 δευτερόλεπτα από την στιγμή που θα ανοίξει το πράσινο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Oπως εμεις εχουμε αποψη για μια χωρα απο την φημη που την ακολουθει, ετσι κι αυτοι ξερουν μερικα πραγματα για μας. Και φυσικα ξερουν και τα αρνητικα μας. Ποιος δεν ξερει οτι αν οδηγησει στην Κινα πρεπει να ειναι ηρωας, μια και μολις οι ανθρωποι κατεβηκαν απο τα ποδηλατα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο με τους τουριστες καφρους το εχω δει κι εγω παιδες. ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
1.τουριστες που οχι μονο δεν ανακυκλωνουν, αλλα πετανε τα σκουπιδια τους και αφηνουν τα κουτακια απο τις μπυρες τους οπου βρουν. στη χωρα τους δεν τα κανουν ομως αυτα...
2.περνανε τα φαναρια πεζοι με κοκκινο (για τους πεζους) τρεχοντας και γελωντας, επειδη κανουν πλακα με τους ελληνες οδηγους..:/:

τελοσπαντων αυτο ναι μεν κατι πρεπει να μας λεει, αλλα οκ, δεν ειναι ολοι οι τουριστες ετσι... παντως σε γενικες γραμμες συμφωνω με ο,τι ειπωθηκε παραπανω για αυτους.

οσο για το θεμα μας τωρα, προχωραει αρκετα γρηγορα και δε προλαβαινω να γραψω/σχολιασω οποτε επανερχομαι με ενα μεγαλο Multi post..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top