Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτεμβρίου 2007

Τι θα ψηφίσετε στις εκλογές που έρχονται; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 3 5.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 9 16.7%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 9 16.7%
  • ΛΑ.Ο.Σ

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Δημοκρατική Αναγέννηση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εξωκοινοβουλευτική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη συμμαχία

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Άλλο Εξωκοινοβουλευτικό κόμμα άλλου χώρου

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Άκυρο/Λευκό

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Δεν θα πάω/μπορέσω να ψηφίσω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αναποφάσιστος/η

    Ψήφοι: 7 13.0%
  • Δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω (λόγω ηλικίας, εθνικότητας κλπ)

    Ψήφοι: 6 11.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εννοείται όχι! :worry:

Θα πας με την καλύτερη της φίλη, και θα φροντίσεις να σας πιάσει...

Xαχα, θα πήγαινα μόνο με πόρνη πολυτελείας, ίσως καλύτερα με την χουχού, πώς την λένε αυτή που διευθύνει ένα καλό πορνείο στο Παρίσι ; Τα δικά μου πολιτικά γούστα είναι βιτζίοζικα αλλά αριστοκρατικά. :D DrStrangelove και στην πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν είναι δυνατόν να λες πως πιστεύεις στο Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια και να λες ας παντρεύονται κ οι ομοφυλόφιλοι.

Tώρα συγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι το φτυάρι και θα το πω. Εδώ οι ίδιοι οι παπάδες φοράνε ζαρτιέρες, το Πατρίς Θρησκεία Οικογένεια λοιπόν γιατί δεν συμβιβάζεται με τους γάμους των ομοφυλόφιλων ; Πατρίς - θρησκεία -οικογένεια και ζαρτιέρα. Εκσυγχρονισμός παντού.
Πάω, εχω να στείλω κι άλλο email στην 'Εφη (πολύ δουλειά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Καλά παιδιά χαλαρώστε μια πλάκα κάναμε...Αν είναι δυνατόν τι υποκρισία είναι αυτή τώρα βρήκαν όλοι να είναι πολιτικά ορθοί...Φαντάζομαι στις παρέες σας δεν έχετε ποτέ γελάσει με το ΛΑΟΣ και τον Καρατζαφέρη μη τυχόν πληγώσετε κανέναν υποστηρικτή...

Η αιτιολογία; Ένα κόμμα με υποψήφια την Έφη Σαρρή και πρόεδρο τον Καρατζαφέρη δεν μπορεί να παίρνεται σοβαρά από εμένα. Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του, εγώ απλώς εκφράζω την δικιά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλά παιδιά χαλαρώστε μια πλάκα κάναμε...Αν είναι δυνατόν τι υποκρισία είναι αυτή τώρα βρήκαν όλοι να είναι πολιτικά ορθοί...Φαντάζομαι στις παρέες σας δεν έχετε ποτέ γελάσει με το ΛΑΟΣ και τον Καρατζαφέρη μη τυχόν πληγώσετε κανέναν υποστηρικτή...

Angie, μη λες οτι θελεις σε παρακαλω. Που την ειδες την υποκρισια δηλαδη?

Το τι λεω εγω στην παρεα μου ειναι αλλη υποθεση γιατι πρωτον στην παρεα μου δεν υπαρχει καποιος που υποστηριζει ΛΑΟΣ και δευτερον, σε καποιον φιλο μου λεω τη γνωμη μου καταμουτρα. Αλλα εδω δεν ειμαστε φιλοι, και οφειλουμε να ειμαστε διακριτικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Που την ειδες την υποκρισια δηλαδη?
Mηπως σε ολους τους πολιτικους? (εκτος απο ελαχιστους)
Οποτε το να προασπιζεσαι καποιον πολιτικο προβαλλοντας πολιτικη ορθοτητα ειναι κατι ακραιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η αιτιολογία; Ένα κόμμα με υποψήφια την Έφη Σαρρή και πρόεδρο τον Καρατζαφέρη δεν μπορεί να παίρνεται σοβαρά από εμένα. Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του, εγώ απλώς εκφράζω την δικιά μου.
Οι υπόλοιποι στις καμπάνιες κάνουν έστω κάποια προεκλογική δέσμευση. Σόρρυ... αλλά όσον αφορά την προεκλογική καμπάνια της Έφης, επίπεδο δάπεδο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Νομίζω ότι ξεκάθαρα στο προηγούμενο ποστ μου λέω ότι η παρατήρηση ήταν σωστή και ότι αν το σχόλιο γινόταν για κάποιον άλλον θα συμφωνούσα και γω...(αυτό ήταν μια διευκρίνηση..)

Μπορεις να πεις οσα θες, αρκει να τα πεις κοσμια. Αν και απο οτι ειδαμε και πριν, και ακομψα να τα πεις δεν ειναι σιγουρο οτι θα στην πουνε.

Ναι δεν μου την είπανε καθόλου...
Είδα και στο Ψήφος και Ψόφος που τα έλεγα κόσμια και είπα να τα κόψω τα σοβαρά ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αναφερομουν στην υποκρισια για την οποια με (μας) κατηγορησε η Αντζυ.

Ξαναδιαβασε τη 2η προταση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ξαναδιαβασε τη 2η προταση μου.


Mηπως σε ολους τους πολιτικους? (εκτος απο ελαχιστους)
Οποτε το να προασπιζεσαι καποιον πολιτικο προβαλλοντας πολιτικη ορθοτητα ειναι κατι ακραιο...

Χμμ, και παλι δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει. Εγω δεν προεβαλλα πολιτικη ορθοτητα, εκτος αν ετσι ονομαζουμε πλεον την ευγενεια και τον σεβασμο. Και ουτε υπερασπιστικα καποιον πολιτικο. Τωρα αν εννοεις κατι αλλο και δεν σε πιανω, μαλλον φταιει που νυσταζω!:P

Νομίζω ότι ξεκάθαρα στο προηγούμενο ποστ μου λέω ότι η παρατήρηση ήταν σωστή και ότι αν το σχόλιο γινόταν για κάποιον άλλον θα συμφωνούσα και γω...(αυτό ήταν μια διευκρίνηση..)

Οποτε βρε Αντζυ που η διαφωνια? Γιατι ειμαστε υποκριτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Χμμμ εγω ακομα δεν ξερω τι θα κανω.
Απο τη μια δεν ειμαι ουτε με τους μεν ουτε με τους δε.
Δεν ειμαι ικανοποιημενη με την πολιτικη κατασταση.
Θεωρω ομως οτι αυτο το ΜΕΝΟΣ που εχουν επιδειξει οι περισσοτεροι -και κυριως οι δημοσιογραφοι- προς την κυβερνηση ειναι αδικαιολογητο. Αν τα δειτε πιο αντικειμενικα τα πραγματα και ερευνησετε σε περισσοτερο βαθος την αντιμετωπιση αυτης της -δεν θα πω φυσικης καταστροφης, θα πω πληγης του Φαραω- θα καταλαβετε οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν γινει πολυ περισσοτερα πραγματα. Δεν υπηρχε η παραμικρη περιπτωση, με το πληθος των εστιων, τις καιρικες συνθηκες και τις τοποθεσιες πολων πυρκαγιων, να εχουν αντιμετωπιστει αποτελεσματικα.
Ουφ δεν ειμαι με τη Νεα Δημοκρατια, δεν θελω και δεν σκοπευω να την ψηφισω. Αλλα αν ανεβει ο Γιωργακης θα πεθανω.
Aυτή η ίδια κατάσταση υπάρχει τα τελευταία 33 χρόνια στη χώρα μας ίδια και απαράλλαχτη, όμως δεν θα ψήφιζα ποτέ τον έναν από τους δύο μεγάλους για να μη βγει ο άλλος.
Επίσης, το να πιστεύει κανείς οτι το κράτος δεν μπορούσε να αντιδράσει απέναντι στην καταστροφή των πυρκαγιών, είναι τουλάχιστον αστείο. Μόνο ανικανότητα καταδεικνύει το γεγονός οτι 4 μέρες μετά τη δήλωση του πρωθυπουργού οτι η χώρα τίθεται σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης ειδιποιηθήκαμε οτι αναστέλλονται οι άδειες μας. 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ....!!!
Το οτι το Νοσοκομείο του Πύργου που υποχρεώθηκε να δεχτεί όλους τους τραυματίες αλλά και τις σωρούς των νεκρών, δεν έχει ούτε γιατρούς, ούτε νοσηλευτικό προσωπικό παρά τα δύο εγκαίνια που έχει υποστεί, και σπεύσαμε να το ενισχύσουμε δεν λέει τίποτα;
Αν κάποιος πιστεύει οτι το κράτος απλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, απλά έχει χαμηλές προσδοκίες.


Μια απ'τα ίδια. Και πολύ μεγάλη υπόθεση είναι η προσωπικότητα του ηγέτη. Θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει Χρυσοχοίδη ή κάποιον πιο αυτοδημιούργητο, αλλά και πάλι θα ήταν φυλακισμένος από το ίδιο του το κόμμα. Το ίδιο συνέβη κατά τη γνώμη μου και με τον Σημίτη. Εξαίρετος άνθρωπος και επιστήμονας με καλές προθέσεις, αλλά αδύνατο να ηγηθεί κάποιος του ΠΑΣΟΚ και να μην διαφθαρεί όντας όμηρος αυτού του τερατώδους κόμματος. Οι παρατρεχάμενοι κυβερνούσαν, και το ίδιο έπαθε και ο Καραμανλής που ως προσωπικότητα είναι ηθικότατος, αλλά είναι αδύναμος και επέτρεψε να κυβερνούν οι νταβατζήδες. Τους ηγέτες τους καταπίνουν τα ίδια τα κόμματά τους στην Ελλάδα.

Συμωνώ ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πρίν ένα μήνα, θα ήταν αδιανόητο να γινόμαστε σύστριγγλο στην ενότητα "Πολιτική" :redface:


Μακάρι να κινητοποιηθούμε και στις εκλογές, αντί να πάμε με το δελτίο έτοιμο στο χέρι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ποιος βλεπει το debate? Ακυρος τελειως ο Παπανδρεου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μου φαίνονται όλοι λίγο κρύοι, δεν ξέρω πως σου φαίνεται εσένα io-io. Σα να μην έχουν τα κότσια να διαφωνήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εννοεις να διαφωνησουν μεταξυ τους? Γιατι δεν επιτρεπεται ο διαλογος! Καποιοι μου φαινονται αρκετα καλοι, αλλα οπως ειπα και πριν, ο Παπανδρεου απλα αρνειται να απαντησει σε καθε ερωτηση και αντι αυτου κανει επιθεση στον Καραμανλη. Δεν μπορει να γινει αυτος πρωθυπουργος, ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εννοεις να διαφωνησουν μεταξυ τους? Γιατι δεν επιτρεπεται ο διαλογος!

Εννοώ να αποκλίνουν σε θεωρίες και ιδέες, να αντιπροτείνουν λύσεις κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ο Παπαχελάς και ο Αλαβάνος έσπειραν σήμερα. (κατ εμέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εννοώ να αποκλίνουν σε θεωρίες και ιδέες, να αντιπροτείνουν λύσεις κτλ..

Α ναι, ετσι συμφωνω. Αλλα δεν περιμενα και τιποτα ουσιαστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μετά το debate αισθάνομαι την ανάγκη να αποκαλώ όλους τους συναδέλφους φοιτητές, που με πολλούς μπορεί να ήμουν δίπλα σε κάποια περσινή πορεία της Πέμπτης, ως "ΤΑΡΑΞΙΕΣ"...................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μετά το debate αισθάνομαι την ανάγκη να αποκαλώ όλους τους συναδέλφους φοιτητές, που με πολλούς μπορεί να ήμουν δίπλα σε κάποια περσινή πορεία της Πέμπτης, ως "ΤΑΡΑΞΙΕΣ"...................

Νομιζω οτι εξηγησε τι εννοουσε, πραγμα που θεωρησα και εγω προφανες απο την πρωτη στιγμη που το ειπε και νομιζα οτι δεν θα πεσουν στην παγιδα οι αλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Νομιζω οτι εξηγησε τι εννοουσε, πραγμα που θεωρησα και εγω προφανες απο την πρωτη στιγμη που το ειπε και νομιζα οτι δεν θα πεσουν στην παγιδα οι αλλοι...

Ποια παγίδα? Το διευκρίνισε μόλις τον κράξανε οι υπόλοιποι, αντί να το καταλάβει μόνος του και να το διευκρινίσει αμέσως ή να το ανακαλέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top