Midnight in Paris - Μεσάνυχτα στο Παρίσι (2011)

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Midnight in Paris - Μεσάνυχτα στο Παρίσι (2011)
Τα μεσάνυχτα στο Παρίσι μπορεί να συμβεί οτιδήποτε. Είναι πιθανό να πέσεις μούρη με μούρη με τον Νταλί, τον Πικάσο, τον Χέμινγουεϊ και τον Μπονιουέλ κι ίσως την προηγούμενη νύχτα να μιλήσεις με τον Λοτρέκ, τον Ντεγκά και τον Γκογκέν.
«Ξεκίνησα από το ρομαντικό τίτλο, “Μεσάνυχτα στο Παρίσι”, κι αφέθηκα αφήνοντας τα μεσάνυχτα να γίνουν η καρδιά της ταινίας».
Αυτά δηλώνει ο Γούντι Άλεν μιλώντας για το φιλμ.

Πρωταγωνιστής είναι ο Όουεν Γουίλσον, ο οποίος κάθε νύχτα θα κάνει ένα ταξίδι στο παρελθόν που λατρεύει, αυτό της δεκαετίας του ’20 και της Belle Epoque.
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Λοιπόν μέσα στο cinema οι μισοί είχαν πάρει τον υπνάκο τους...
Παρόλο που τα εισιτήρια ήταν προπληρωμένα κι εμείς βρήκαμε τελευταία στιγμή στη δεύτερη θέση.....
Στα συν οι υπέροχες εικόνες από το Παρίσι...
Αχ! έρωτας......:P
Ο πρωταγωνιστής στο παίξιμο του μου θύμιζε μικρό Γούντι 'Αλεν από το τρόπο που κουνούσε τα χέρια του, από τις μούτες που έκανε μέχρι τον τρόπο που μιλούσε.... Σταν συν ο ηθοποιός που έπαιζε το Νταλί.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το είδα χθες... Μέτριο μου φάνηκε. Γενικά δεν είμαι φαν ούτε του Woody Allen ούτε του Παρισιού. Ωραία ιδέα, πολύ ευχάριστα βλεπόταν, η Cotillard θεά, αλλά όχι και τίποτα συναρπαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι η ταινία θα μείνει γνωστή μόνο για το γιαούρτι που έφαγε ο Καστανίδης στη Θεσσαλονίκη, ενώ το παρακολουθούσε...:hehe: Δεν την έχω δει ακόμη, όμως την έχω κατεβάσει και θα τη δω σύντομα, οπότε θα γράψω τη γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υπέροχη ταινία, πολύ γοητευτική...

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα, παρότι τα πρώτα λεπτά μπορεί να βρεθείτε να αναρωτιέστε τι στο καλό πήγατε να δείτε! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Από τις καλύτερες που είδα φέτος! Σε βάζει στην ατμόσφαιρα της πόλης και σε κάνει να θέλεις να πας εκεί. Και η υπόθεση πολύ πρωτότυπη, πολύ ωραία ιδέα είχε ο Γούντι στα 76 του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
έβαλα να τη δω χθες το βράδυ αλλά με πήρε ο ύπνος..Ε δε βάζεις ταινία στις 2 και 5 το βράδυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Και εμένα μου άρεσε πολύ...βρήκα τη διαπλοκή του χρόνου,των εποχών,των ιδανικών απλά συναρπαστική...η μεταφορά στο Παρίσι του 1920 και στην belle epoque μου άρεσε πάρα πολύ..βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι εκτίμησα περισσότερο τους ηθοποιούς που αντιπροσώπευαν τις διάφορες προσωπικότητες της εποχής παρά τον Ουίλσον...
Και ναι ο Νταλί ήταν όλα τα λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top