Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,494 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 220 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι γίνεται, όταν ο καλύτερός σου φίλος σε μειώνει συνέχεια;

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 12:43, 30-10-11:

Μου συμβαινει κι εμενα τελευταια, και ειλικρινα, δεν καταλαβαινω αν εχω χασει το χιουμορ μου και εχω γινει κομπλεξικη ή αν το κανει εσκεμμενα.
Αστειευται ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το υψος μου, μου την λεει οταν θα παρει καλυτερο βαθμο απο εμενα αλλα οταν θα γινει το αντιθετο δεν λεει τιποτα. Γενικώς είμαστε μονίμως στην κόντρα. Ή εγώ το βλέπω έτσι, δεν ξέρω.
8
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 12:55, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Μου συμβαινει κι εμενα τελευταια, και ειλικρινα, δεν καταλαβαινω αν εχω χασει το χιουμορ μου και εχω γινει κομπλεξικη ή αν το κανει εσκεμμενα.
Αστειευται ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το υψος μου, μου την λεει οταν θα παρει καλυτερο βαθμο απο εμενα αλλα οταν θα γινει το αντιθετο δεν λεει τιποτα. Γενικώς είμαστε μονίμως στην κόντρα. Ή εγώ το βλέπω έτσι, δεν ξέρω.
Συνηθως ...δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...Εαν υπαρχουν πραγματα στην συμπεριφορα του που σε ενοχλουν ,καλυτερα να του το πεις στα ισια,εφοσον ειναι και ο καλυτερος σου φιλος οποζ ως λες...Στις φιλιες δεν πρεπει να υπαρχουν ''συνεφακια''.Μονο σεβασμος και ειλικρινια...
Προσεξε ομως ,επειδη η σχεση ειναι ετεροφυλη,υπαρχει και το ενδεχομενο ,αυτη η ξαφνικη συμπεριφορα του να οφειλεται σε ...''ροζ συνεφακι'' ,να σε εχει ερωτευθει και λογω ενδεχομενης απειριας ή φοβου πως να στο εκφρασει ...του βγαινει ''επιθετικα''...Εχε το κι αυτο στο βαθος του μυαλου σου....ετσι σαν κατι που μπορει να παιζει....οταν θα κανεις τις κινησεις σου....
3
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 12:58, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Συνηθως ...δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...Εαν υπαρχουν πραγματα στην συμπεριφορα του που σε ενοχλουν ,καλυτερα να του το πεις στα ισια,εφοσον ειναι και ο καλυτερος σου φιλος οποζ ως λες...Στις φιλιες δεν πρεπει να υπαρχουν ''συνεφακια''.Μονο σεβασμος και ειλικρινια...
Προσεξε ομως ,επειδη η σχεση ειναι ετεροφυλη,υπαρχει και το ενδεχομενο ,αυτη η ξαφνικη συμπεριφορα του να οφειλεται σε ...''ροζ συνεφακι'' ,να σε εχει ερωτευθει και λογω ενδεχομενης απειριας ή φοβου πως να στο εκφρασει ...του βγαινει ''επιθετικα''...Εχε το κι αυτο στο βαθος του μυαλου σου....ετσι σαν κατι που μπορει να παιζει....οταν θα κανεις τις κινησεις σου....
Είναι κοπέλα η συγκεκριμένη περίπτωση Απλώς το έβαλα έτσι για πιο γενικό!
Παράθεση

telis80

Νεοφερμένος

Ο telis80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O telis80 BuT Tonight Im FuCkinG YoU!!! έγραψε: στις 13:11, 30-10-11:

Αμα τ κανει σε βαθμο π σε ενοχλει τοτε πες τ το αμα το λεει απλα γ πλκα τ σ πρζει;
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 13:19, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Είναι κοπέλα η συγκεκριμένη περίπτωση Απλώς το έβαλα έτσι για πιο γενικό!
τοτε κρατησε το κομματι της απαντησης μου που ειναι γενικο...Να το συζητησεις μαζι της...
3
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 13:29, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από telis80
Αμα τ κανει σε βαθμο π σε ενοχλει τοτε πες τ το αμα το λεει απλα γ πλκα τ σ πρζει;
Δεν με πείραζε όσο έβλεπα ότι το κάνει για πλάκα. Τώρα όμως δεν μου φαίνεται πλέον αστείο.
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 13:36, 30-10-11:

αφου εχει σταματησει να σου φαινεται ως αστειο πρεπει να της το πεις για να το ξεκαθαρισετε
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε: στις 14:28, 30-10-11:

Συζήτησε το αλλά αν δεις πως δεν καταλαβαίνει ή ότι δεν σταματάει 8α πρέπει ν' αρχίσεις να προβληματίζεσαι...και στο λέω γιατί έχω περάσει ίδια κατάσταση και τελικά αποδείχθηκε ότι δεν ήταν τόσο φίλη μου όσο πίστευα!! Και να ξέρεις ότι οι φίλοι σου, αν είναι πραγματικοί θα πρέπει να χαίρονται περισσότερο από σένα όταν κάνεις κάτι καλό κι όχι να έχουν στο μυαλό τους μόνο τον ανταγωνισμό!
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,668 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 14:33, 30-10-11:

Όταν ένας αγαπαπημένος φιλος σου σε μειώνει δεν είναι αγαπημένος φίλος δεν είναι καν φίλος φύγε κόψε κάθε επαφή μαζί του.
2
4
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε: στις 00:30, 31-10-11:

Κι εγώ θα σου προτείνω να το συζητήσετε...Βασικά εγώ θα σου προτείνω να παρατηρήσεις...Μπορεί αλλαγές στη δική της ζωή να την κάνουν πιο επιθετική..Κάποια προβλήματα που μπορεί να προέκυψαν μπορεί να την οδηγούν σε αυτή τη συμπεριφορά χωρίς η ίδια να το καταλαβαίνει οπότε σε αυτή την περίπτωση το να το συζητήσεις δεν θα σου προσφέρει απαντήσεις ωστόσο μπορεί να βοηθήσει στη εξάλειψη αυτής της συμπεριφοράς...
Πάντως αν της πεις αυτό που σε προβληματίζει και δεν αλλάξει τίποτα τότε καλύτερα να την κάνεις σιγά σιγά γιατί μάλλον δεν είναι η φίλη που νομίζεις...Ωστόσο μην είσαι απόλυτη εξ αρχής και ερεύνησε όλα τα πιθανά σενάρια...
1
Παράθεση

Eleni Donald

Νεοφερμένος

H Eleni Donald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Eleni Donald έγραψε: στις 17:20, 31-10-11:

Καταλαβαίνω αυτό γίνεται σε πολλά παιδιά αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί... εκεί που είμαστε μια χαρά τα δίνει όλα μία και τα χαλάει... φεύγει με άτομα που δεν γνωρίζει, σε παρατάει για κάποιες που δεν γνωρίζει... γενικά δεν ασχολείται μαζί σου... :/ πφ... δύσκολα...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 03-11-11 στις 12:35. Αιτία: greeklish
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε: στις 21:03, 02-11-11:

σε πρωτη φαση το εξιγεις οτι αυτο που κανει σε ενοχλει
αν δεν καταλαβει του το κανεις και συ για να καταλαβει πως νιωθεις
αν ΠΑΛΙ δεν καταλαβει απλα ξεκοβεις!!γιατι να κανεις παρεα με ενα ατομο το οποιο σε μειωνει συνεχεια και δεν εκτιμαει αυτο που πραγματικα εισαι??
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 12:49, 17-03-12:

Τότε πολύ απλά δεν θεωρείται ο καλύτερος σου φίλος. Τέτοια άτομα καλύτερα να τα αποφεύγουμε και να ξεκόβουμε σιγά σιγά.
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 01:33, 18-03-12:

Λενε ότι ο φίλος δεν είναι αυτός που δεν κοιτάει τα ελαττώματά σου,αλλά αυτός που παραμένει φίλος σου παρόλα αυτά.
Αν σε μειώνει,τότε δεν είναι όχι απλά ο καλύτερος σου φίλος αλλα ούτε καν φίλος.
Εντάξει κανά πειραγματάκι που και που καλό είναι να υπάρχει(ουδείς τέλειος) αλλά όχι σε σημείο να προσπαθεί να βγεί απο πάνω λες και είναι ο τέλειος άνθρωπος.
Παράθεση

CiNeFiL

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 17:01, 18-03-12:

πρωτα, εξηγησε οτι σε ενοχλει και ζητα να το κοψει..αν συνεχισει τοτε ξεκοψε. Η φιλια δεν εχει σχεση με ανταγωνισμο, το πειραγμα φτανει ως ενα σημειο μετα γινεται προσβολη, και αν δεν υπαρχει αιτια για αυτη την συμπεριφορα δεν καθεσαι να το ανεχεσαι.
Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O boss. έγραψε: στις 18:35, 18-03-12:

απλα σταματας να τον εχεις στην κορυφη της πυραμιδας (οσον αφορα τους φιλους σου) και επειδη ειναι μεγιστη κομπλεξαρα του κερατα, απλα δειχνεις με τις πραξεις σου ποσο γαματη εισαι , χωρις να κανεις διαφημιση του ευατου σου, και το μαλακιστιρι , απλα μενει κλειδωμενο στο δωματιο του, κλαιγοντας για τα ψυχολογικα του
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε: στις 18:43, 18-03-12:

Ενα σου λεω ζηλια ζηλια ζηλια.... Να 'τανε η ζηλια ψωρα να χαθει ολη η χωρα!!
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 19:17, 18-03-12:

Το εχω παθει κι εγω ...και οχι μια φορα.Θα προτιμουσα να μου δωσει χαστουκι η φιλη μου εκεινη τη στιγμη παρα να με μειωσει.Αν θες συζητησε μαζι της αλλα απο προσωπικη εμπειρια ισως σε κανει να νιωσεις ακομη χειροτερα και συνηθως δε βγαζεις ακρη.Ειναι προτιμοτερο να βρεις ευκαιρια και να την προσβαλεις η να την ταπωσεις,πιανει πιο πολυ.Αν συνεχισει σου προτεινω να ξεκοψεις...
Φλικα,
Ελενα
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 02:46, 17-08-12:

Αν δεν είναι χιούμορ και γίνεται συνέχεια σε ζηλεύει.
Άμα σε ζηλεύει φίλος > ψάξε για άλλον.
Συγνώμη που στο λέω.
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 22:29, 20-09-12:

Μηπως ειναι του τυπου χιουμορ;;Γιατι κι εγω ψιλοκοροιδευω αλλα φροντιζω να χαμογελαω πονηρα η να συνεχιζω με ενα αντιστοιχο σχολιο για τον εαυτο μου.Αν δν ισχυει αυτο συζητα το .αν δεν απαντα ξεκαθαρα η σου πει κατι προσβλητικο τοτε φεγραψε τον
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Όταν η διαφήμιση γίνεται τέχνη - Από Shadowfax
      Το θέμα έχει λάβει 191 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-12-11 στις 22:12.
    • Όταν η φιλία γίνεται έρωτας - Από Ηρώ
      Το θέμα έχει λάβει 53 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-10 στις 17:11.
    • Όταν ο φίλος είναι ο θύτης - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-09 στις 16:07.
    • Όταν η φιλία γίνεται έρωτας - Από giannis24
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-09 στις 16:02.
    • Όταν ο φίλος μου κοιτάει άλλες - Από Αριελ
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-05-08 στις 17:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα