Δημοψήφισμα: Τι θα ψηφίζατε;

Δημοψήφισμα: Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 49)
  • Ναι

    Ψήφοι: 18 36.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 40.8%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 11 22.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να μπορουσα να σου βαλω 10 θετικες βρε Πατρεα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Σας δικαιολογώ... το απεγνωσμένο , μαντρωμένο σκυλάκι στην απέναντι βεράντα, κάνει πολύ λιγότερα γαβ, γαβ τη μέρα, απ'ότι εσείς γαπ ,γαπ την ώρα....
Προφανώς και οι εμμονές δίνουν λόγο ύπαρξης, θρέφουν και γεμίζουν τις κουφάλες της ζωής και των θέσεων ...
(Κάτι τέτοιους τους αναζητάω ή στα θέματα που αφορούν τους gay, ή στα πολιτικής φύσης θέματα να γαπγίζουν λυσσασμένα!)
Ξεκολλήστε.
Αν νιώθετε την ανάγκη να προσωποποιήσετε όλα τα δεινά αυτού του τόπου και να τα αποδώσετε όλα στο πρόσωπο του γαπ, κάντε το!
Καθόλου ρεαλιστική και σφαιρική θέση , αλλά αν νιώθετε την ανάγκη να συνεχίσετε να βαράτε με το γάντι του μποξ λυσσασμένα στον αέρα (εκτός αν έχετε κανα προσομοίωμα φυσικών διαστάσεων του ΓΑΠ ! -ειδικά τον άγγελο τον έχω ικανό :hehe:), συνεχίστε μπας και ξεδώσετε... Κάποια στιγμή θα δείτε και το δάσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μου αρεσει που υπαρχουν εδωμεσα ανθρωποι που ακομη συμπαθουν τον Γαπ..
μας αξιζει τελικα οτι παθαινουμε..

Είναι συμπαθητικός και εφτάψυχος αλλά δεν θα το ψηφίσω γιατί τα χαράτσια που επέβαλε είναι πολλά και τσούζουν:eek: και εξαιτίας του νομοσχεδίου υγείας που θα περιορίσει τα έσοδα μας (των μελλοντικών γιατρών).

Μέχρι χθες όλοι κατηγορούσανε τον Παπανδρέου. Από σήμερα βγαίνει από το απυρόβλητο και ο Σαμαράμ που αρκετοί πλέον τον θεωρούν πιο επικίνδυνο από ότι το Παπανδρέου. O Σαμαράς φάνηκε φάνηκε πολύ μικρός και έπεσε στην παγίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Την «έξοδο» στον Γιώργο Παπανδρέου δείχνουν οι πολίτες






ο Γιωργακης μονο που λεγεται παπανδρεου φταιει για πολλα..μεγαλοπουργος απο το 85 και μετα ,,Ποσο αλλος καθεστωτικος μπορει να ειναι ενας πολιτικος?

τον ξερουμε τοσα χρονια τι επικινδυνο τιποτα ειναι,,δεν ανακαλυπτουμε κατι καινουριο


Ο Σαμαρας απο την αλλη ηταν αγνωστος τοσα χρονια,,μονο υπουργος πολιτισμου εκανε για 6 μηνες..

ελαχιστη ευθυνη εχει για τα σημερινα χαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Άγνωστος ο Σαμμαράς; Η πρώτη φορά που εκλέχθηκε βουλευτής ήταν το 1977 (26 χρόνων), έκανε υπουργός εξωτερικών και πρόδωσε το κόμμα που τον ανέδειξε (αχάριστος). Επίσης μετά τη διάλυση της πολιτική Άνοιξης ήταν ευρωβουλευτής (δεν χάθηκε όπως λες).

Για την οικογένεια Παπανδρέου:
Ο παππούς του Γεώργιος Παπανδρέου ήταν ο μόνος πολιτικός που είχε @@ και είχε τα κότσια να τα βάζει με τις μεγάλες δυνάμεις της εποχής. Η Ελλάδα και η Κύπρος του οφείλουν πολλά.

Ο Ανδρέας Παπανδρέου έφτιαξε ένα κόμμα από 0 και xρειάστηκε 7 χρόνια για να κερδίσει την εξουσία, σε αντίθεση με τον Καραμανλή και το κόμμα του που το επέλεξαν οι μεγάλες δυνάμεις με το δίλημα (ή τανκς ή Καραμανλής). Το 1981 έχτισε τα θεμέλεια ενός κοινωνικού κράτους που μέχρι τότε ήταν άγνωστο στο λαό.

Ο Γιώργος Παπανδρέου ο νεώτερος το μόνο που δεν πρέπει είναι να ντρέπεται για το επίθετο του. Ο ίδιος έκανε μια επιτυχημένη θητεία στο υπουργείο παιδείας και στο υπουργείο εξωτερικών όπου μπήκε η Κύπρος στην Ε.Ε, είναι αυτός που έκανε πρωθυπουργό τον Σιμίτη (το πιο καλό πρωθυπουργός της μεταπολίτευση για πολλούς) αντί για το αγαπημένο παιδί του πατέρα του (Τζοχατζόπουλο). Δεν έγινε πρωθυπουργός από 0 όπως ο Κωστάκης Καραμανλής (που πήγε αυτός τώρα ;.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ο Σαμαρας απο την αλλη ηταν αγνωστος τοσα χρονια,,μονο υπουργος πολιτισμου εκανε για 6 μηνες..
είναι επικίνδυνο όταν ο κόσμος εμπιστεύεται ανθρώπους χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα για το (πολιτικό αν μη τι άλλο) ποιόν τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο Ανδρέας Παπανδρέου έφτιαξε ένα κόμμα από 0 και xρειάστηκε 7 χρόνια για να κερδίσει την εξουσία

Πω, πω το παιδι...! Τοσοι κοποι....! Και εγω προσπαθω 7 χρονια να παρω μηχανη, μηπος κανω για πρωθυπουργος; Προσπαθω και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α καλά... δυστυχώς υπάρχουν και τέτοια άτομα όπως ο fockos που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ επειδή βοήθησε τον τόπο μας... με τα χρέη και την πολιτική που έφερε!
Άγνωστος ο Σαμμαράς; Η πρώτη φορά που εκλέχθηκε βουλευτής ήταν το 1977 (26 χρόνων), έκανε υπουργός εξωτερικών και πρόδωσε το κόμμα που τον ανέδειξε (αχάριστος).
Αχάριστος επειδή παρέμεινε στις αρχές του και δεν έκανε ότι τον διέταξαν? Δεν υποστηρίζω τον Σαμαρά με τίποτα αλλά το αχάριστος χτύπησε πολύ στο μάτι μου.
Για την οικογένεια Παπανδρέου:
Ο παππούς του Γεώργιος Παπανδρέου ήταν ο μόνος πολιτικός που είχε @@ και είχε τα κότσια να τα βάζει με τις μεγάλες δυνάμεις της εποχής. Η Ελλάδα και η Κύπρος του οφείλουν πολλά.
Ναι του οφείλουμε τα πρώτα μας χρέη και την υποδούλωση στην Αμερική.
Ο Ανδρέας Παπανδρέου έφτιαξε ένα κόμμα από 0 και xρειάστηκε 7 χρόνια για να κερδίσει την εξουσία, σε αντίθεση με τον Καραμανλή και το κόμμα του που το επέλεξαν οι μεγάλες δυνάμεις με το δίλημα (ή τανκς ή Καραμανλής). Το 1981 έχτισε τα θεμέλεια ενός κοινωνικού κράτους που μέχρι τότε ήταν άγνωστο στο λαό.
Ναι βρε κοινωνικό κράτος έχουμε με εκείνα τα θεμέλια. Δεν βλέπετε βρε παιδιά τα σημερινά θεμέλια εκείνης της εποχής?
Ο Γιώργος Παπανδρέου ο νεώτερος το μόνο που δεν πρέπει είναι να ντρέπεται για το επίθετο του. Ο ίδιος έκανε μια επιτυχημένη θητεία στο υπουργείο παιδείας και στο υπουργείο εξωτερικών όπου μπήκε η Κύπρος στην Ε.Ε, είναι αυτός που έκανε πρωθυπουργό τον Σιμίτη (το πιο καλό πρωθυπουργός της μεταπολίτευση για πολλούς) αντί για το αγαπημένο παιδί του πατέρα του (Τζοχατζόπουλο). Δεν έγινε πρωθυπουργός από 0 όπως ο Κωστάκης Καραμανλής (που πήγε αυτός τώρα ;.
Μα πως να ντρέπεται για το επίθετό του, συνέχισε την εξαίσια δουλειά των προγόνων του γεμίζοντας όλο και περισσότερη μιζέρια σε αυτόν τον τόπο.


Θα μιλήσω προσωπικά. Δεν ξέρω τι έχεις με την ιστορία. Είναι οι γονείς σου φανατικοί και έγινες και εσύ? Είσαι βολεμένος? Είσαι χαζός? Σου έχει κολλήσει η προπαγάνδα στο μυαλό? Δεν ξέρω τι από αυτά αλλά αυτά που λες μόνο σοβαρά δεν είναι. Θα έπρεπε να ντρέπεσαι καθώς αυτή η πολιτική έφερε τους σημερινούς βολεμένους πολίτες, αυτή η πολιτική που υποστηρίζεις μας έφερε εδώ και τώρα πολλά σπίτια στερούνται ζωτικής σημασίας αγαθά όπως το πετρέλαιο με άλλα λόγια παγώνουν στα σπίτια τους. Πραγματικά δεν μπορώ να εκφραστώ αυτήν την στιγμή αλλά ξέρω γιατί αυτός ο τόπος συνεχίζει σε αυτήν την πορεία, αφού έχει πολίτες που σκέφτονται σαν εσένα. Ναι, είναι προσωπική επίθεση, αλλά έφτασα στα όρια μου και εκφράστηκα. Καλή σου μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης μετά τη διάλυση της πολιτική Άνοιξης ήταν ευρωβουλευτής (δεν χάθηκε όπως λες).

https://el.wikipedia.org/wiki/Αντώνης_Σαμαράς

απο wiki βλεπω απλα οτι απο το 1996 μεχρι το 2004 που μπηκε ευρωβουλευτης.. ηταν εκτος γενικα

την ιδια περιοδο που ο Γιωργακης ηταν στο υπουργικο συβουλιο την ωρα που σφυριζαν γυρω του μιζες δις..
αλλα το παιντι δεν ηξερε τιοτα ,απλα τουριστας ηταν..

O Παπανδρεου ο Γ' τρομαρα του..οι μοναρχια τελειωσε..για οσους δεν το καταλαβαν..

είναι επικίνδυνο όταν ο κόσμος εμπιστεύεται ανθρώπους χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα για το (πολιτικό αν μη τι άλλο) ποιόν τους.

εγω προδοτη τον ελεγα και δεν τον γουσταρα μεχρι την κομματικη εκλογη ακριβως επειδη δεν ηξερα.

μετα ακουσα τα λογια του ,ειδα τους φακελους του παπαχελα -στο youtube το εχει - που ειδα ποσο καθολου προδοτης δεν ηταν,αφου παραιτηθηκε απο τν εδρα του ,ενω τον πεταξαν κυριολεκτικα εξω απο το υπουργικο συμβουλιο ο Καραμανλης Μητσοτακης απλως επειδη ειπε με θρασος δηθεν τη γνωμη του για το μακεδονικο

Τελεσίγραφο του 4ου Ράϊχ στον Αντώνη Σαμαρά

για πες μου,εσυ τι παραπανω ξερεις?

για το Σαμαρα οι περισσοτεροι τον τσουβαλιαζουν ακριβως επειδη δεν τον ξερουν,αλλα βαριουνται δεν ενδιαφερονται να ψαξουν,,τις διαφορες προπαγανδες..


Ναι βρε κοινωνικό κράτος έχουμε με εκείνα τα θεμέλια. Δεν βλέπετε βρε παιδιά τα σημερινά θεμέλια εκείνης της εποχής?
ακριβως
τα χρεη του Ανδρεα πληρωνουμε σημερα..

fockos εισαι δειγμα προς μελετη,, homos pasokus

καποτε θα μελετανε Ελληνες σαν και σενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
https://el.wikipedia.org/wiki/Αντώνης_Σαμαράς

απο wiki βλεπω απλα οτι απο το 1996 μεχρι το 2004 που μπηκε ευρωβουλευτης.. ηταν εκτος γενικα

την ιδια περιοδο που ο Γιωργακης ηταν στο υπουργικο συβουλιο την ωρα που σφυριζαν γυρω του μιζες δις..
αλλα το παιντι δεν ηξερε τιοτα ,απλα τουριστας ηταν..

O Παπανδρεου ο Γ' τρομαρα του..οι μοναρχια τελειωσε..για οσους δεν το καταλαβαν..



εγω προδοτη τον ελεγα και δεν τον γουσταρα μεχρι την κομματικη εκλογη ακριβως επειδη δεν ηξερα.

μετα ακουσα τα λογια του ,ειδα τους φακελους του παπαχελα -στο youtube το εχει - που ειδα ποσο καθολου προδοτης δεν ηταν,αφου παραιτηθηκε απο τν εδρα του ,ενω τον πεταξαν κυριολεκτικα εξω απο το υπουργικο συμβουλιο ο Καραμανλης Μητσοτακης απλως επειδη ειπε με θρασος δηθεν τη γνωμη του για το μακεδονικο

Τελεσίγραφο του 4ου Ράϊχ στον Αντώνη Σαμαρά

για πες μου,εσυ τι παραπανω ξερεις?

για το Σαμαρα οι περισσοτεροι τον τσουβαλιαζουν ακριβως επειδη δεν τον ξερουν,αλλα βαριουνται δεν ενδιαφερονται να ψαξουν,,τις διαφορες προπαγανδες..



ακριβως
τα χρεη του Ανδρεα πληρωνουμε σημερα..

fockos εισαι δειγμα προς μελετη,, homos pasokus

καποτε θα μελετανε Ελληνες σαν και σενα....

Κοινωνικό κράτος σημαίνει συντάξεις, εργασιακά δικαιώματα και εξάπλωση της εκπαίδευσης. Προφανώς όσοι δεν γεννήθηκαν πριν το 1980 ή δεν γνωρίζουν ιστορία δεν καταλαβαίνουν ότι η άνοδος του ΠΑΣΟΚ εκτός από αύξηση των δαπανών έφεραν και την τελική νίκη της δημοκρατίας όταν άλλαξε η εξουσία από τη δεξιά στο κεντροαριστερό κόμμα καθώς και αύξηση της ευημερίας. Εϊναι ψιλά γράμματα για μερικούς να σκέφτονται τα πράγματα διαφορετικά από την γνώμη του συρμού αλλά δεν μπορείς να αφορίζεις την τότε κυβέρνηση με τα σημερινά δεδομένα. Πασόκος δεν υπήρξα ποτέ, αλλά ούτε και ζώο να επαναλαμβάνω ότι ακούω από τα καφενεία

Άγγελε αντί να αποκαλείς τον φοκο χομο πασόκους κοίτα να ελλαττώσεις την γελοία προπαγάνδα σου υπέρ της ΝΔ. Δεν γουστάρω να βλέπω θέματα για την κρίση σε προεκλογική εκστρατεία υπέρ του Σαμαρά και να μην βλέπεις την κοινή πορεία του ΓΑΠ με τον Σαμαρά.

Και οι δύο παιδιά καλής οικογένειας με σκοπό να φτάσουν εδώ που είναι σήμερα και οι δυο τους συνηθισμένοι στις ελίτ της πολιτικής με πολλές άκρες.

Αν πιστεύεις ότι έγινε αρχηγός της ΝΔ χωρίς πλάτες είσαι τουλάχιστον αφελής

Μπορείς να ψηφίσεις αν θες ΝΔ, κορόιδα σαν εσένα που πέφτουν στις μαλακίες που κάνει ο Σαμαράς υπάρχουν αρκετά. Έτσι και αλλιώς εδώ και είκοσι χρόνια θέλει να γίνει πρωθυπουργός ο Αντωνάκης και δεν του κάθεται ήρθε επιτέλους η ώρα, μάλλον το 12 θα αναλάβει την πρωθυπουργία.

Κάποια μέρα στο μέλλον θα μελετάνε κάτι Έλληνες σαν εσένα που την περίοδο της κρίσης συζητούσαν για τα μικροκομματικά παιχνίδια του ΓΑΠ και του Σαμαρά.

Homo Kommatoskylous θα λέγονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
για πες μου,εσυ τι παραπανω ξερεις?
Δεν κρίνω την πορεία του (ούτως ή άλλως σήμερα και ο πιο ικανός άνθρωπος εν ζωή να έρθει να κυβερνήσει την Ελλάδα θα τον φάνε πρώτοι από όλους τα κοράκια της παράταξης μέσω της οποία θα εκλεγεί--όποια κι αν είναι, αλλά ο Σαμαράς δεν είναι κανα φρούτο που εμφανίστηκε πρόσφατα στην πολιτική σκηνή. Το ότι δεν έχει κανα "βαρύ" όνομα όπως ο γαπ [ας γελάσουμε ομαδικώς πλέον με την ...βαρύτητα του ονοματος αλλά τεσπα] δεν τον κάνει κανά αγνό και άσπιλο που με αγάπη για την πατρίδα κοντεύει να φάει τα λυσσακά του να γίνει πρωθυπουργός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προφανώς όσοι δεν γεννήθηκαν πριν το 1980 ή δεν γνωρίζουν ιστορία δεν καταλαβαίνουν ότι η άνοδος του ΠΑΣΟΚ εκτός από αύξηση των δαπανών έφεραν και την τελική νίκη της δημοκρατίας όταν άλλαξε η εξουσία από τη δεξιά στο κεντροαριστερό κόμμα καθώς και αύξηση της ευημερίας. Εϊναι ψιλά γράμματα για μερικούς να σκέφτονται τα πράγματα διαφορετικά από την γνώμη του συρμού αλλά δεν μπορείς να αφορίζεις την τότε κυβέρνηση με τα σημερινά δεδομένα. Πασόκος δεν υπήρξα ποτέ, αλλά ούτε και ζώο να επαναλαμβάνω ότι ακούω από τα καφενεία

οπα,ο αριστερος..

ετσουξε για τον Ανδρεα ε?
οταν παραβριζουμε τον Ανδρεα τσουζει πολλους βλεπω..

το 80 επρεπε ισως να γινει κοινωνικη πολιτικη κλπ,αλλα
δυστυχως παραγινε,,και εγινε κομματοκρατια..

και οπως τα λες ,μαλλον εσυ εχεις προσωπικο οφελος απο τα κομματα.
προσωπικα -αν θες με πιστευεις βεβαια -δεν εχω..

ουτε τον ωηφισα το Σαμαρα γιατι δεν ηθελα να γραφτω σε κανενα κομμα μαντρι,,

απλα εχω μια αποψη απο εξω..

και ουτε στο δημοσιο θελω να μπω..απλα ιδεολογικα πιστευω οτι τωρα η πατριδα χρειαζεται δεξια αναπτυξιακη πολτικη για να δημιουργισει χρημα για να ερθει στο μελλον μια σοσιαλιστικη κυβερνηση για να τα μοιρασει πιο απλοχερα ισως..
κυκλοι γινονται,,τα χρηματα για μοιρασμα τελειωσανε..

και δεν πιστευω το σαμαρα ως αγιο,πολιτικος ειναι ,μερος του κομματος ειναι,,και ξερω οτι δεν αντεχα στιγμη σε κανενα κομμα λογω νοοτροπιας ισως..

Ποιο μερος προσωπικης ευθυνης φερει ο Σαμαρας για τη σημερινη καταληξη της μεταπολιτευσης?ποσο καιρο κυβερνησε?ποιες ευθυνες εχει ο Γαπ απο το 85 υπουργος πλαι στον πατερα του?Η συγκριση ειναι καταλυτικη..Να βλεπουμε καθαρα

αλλα σιγουρα μου φαινεται πιο αξιος και τιμιος και Ελληνας απο τον παπανδρεου το Γ το αμερικανικο ανδρεικελο ,γιο του ψυχακια ανδρεα..

και για τωρα για την πατριδα καλυτερος ειναι,,αν στραβωσει μετα πρωτα εγω θα τον κατακρινω..
τωρα για τα κομματικα εχεις δικαιο,,παραξεφυγαμε στα κομματικα

το καταλαβα και εγω,,αλλα δεν φταιω μονο εγω,,ο φιλος δημοσιος υπαλληλος φοκος προκαλεσε..;)

κοντεύει να φάει τα λυσσακά του να γίνει πρωθυπουργός.
οσο καθε πολιτικος αρχηγος κομματος..

πανω απο όλα θελει ομως να ξεριζωσει το Γαπ-πασοκ.. δεν ζητησε πρωθυπουργια στη μεταβατικη κυβερνηση,,μονο να φυγει ο Κανταφυ-συγγνωμη Γιωργακης
μηπως αυτο σε πειραζει τοσο?



Ενα αλλο ερωτημα αξιζει.

Πώς νιωθεται τωρα εσεις που ψηφισατε το γιωργακη?Πραγματικα πώς νιωθετε?
Τυψεις?Θλιψη?Οργη,Προδομενοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πανω απο όλα θελει ομως να ξεριζωσει το Γαπ-πασοκ.. δεν ζητησε πρωθυπουργια στη μεταβατικη κυβερνηση,,μονο να φυγει ο Κανταφυ-συγγνωμη Γιωργακης
μηπως αυτο σε πειραζει τοσο?
Με πειράζει που καταστρέφουν τη χώρα μου και εμένα (τελικά), που έχουν κάνει το "Είμαι Ελληνίδα" να ηχεί στο εξωτερικό ως "είμαι ένας τεμπέλης κλέφτης που θέλει να καταστρέψει και την υπόλοιπη Ευρώπη", με πειράζει που είναι όλοι τους ΤΟΣΟ μικροί απέναντι στα γεγονότα και εξακολουθούν να τσακώνονται για το ... πάπλωμα. Το ποιός προδότης της χώρας το κάνει μου είναι αδιάφορο. Με ενοχλεί που ο ένας είναι γαντζωμένος στην πρωθυπουργία και δεν φευγει ακόμα κι αν καταρρεύσουμε και με ενοχλεί που ο άλλος ( που ηγείται του κόμματος που το έσκασε πριν 2 χρόνια μέσω πρόωρων εκλογών από το να του σκάσει η καυτή πατάτα στα χέρια) το μοναδικό πράγμα που λέει είναι "εκλογές"-"θέλω εκλογές".

Και με ενοχλεί που είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε αυτά τα ανδρείκελα να μιλάνε. Και με ενοχλεί που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που δεν τους βλέπουν σαν "αναγκαίο κακό" πιθανόν, αλλά αλήθεια τους πιστεύουν. Και με ενοχλεί που εμείς οι υπόλοιποι θα πρέπει τους υποστούμε αυτούς τους 2. Σήμερα βλέπουμε τον ένα να καταστρέφει και τον άλλο να κυνηγάει την καρέκλα (χωρίς ουσιαστικό πολιτικό λόγο), αύριο θα τους βλέπουμε στην ανάποδη θέση και τούμπαλιν.
Με ενοχλούν όλοι αυτοί οι επαγγελματίες πολιτικοί, που το μόνο που αντιλαμβάνονται είναι το i-pad και η business class και δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4. Με ενοχλεί ότι υπάρχει τόση "Βρωμιά" που μόνο τέτοια ανθρωπάκια ασχολούνται πλέον με την πολιτική. Με ενοχλούν όλα αυτά ναι.


Πώς νιωθετε τωρα εσεις που ψηφισατε το γιωργακη?Πραγματικα πώς νιωθετε?
Τυψεις?Θλιψη?Οργη,Προδομενοι?
Δεν ανήκω σε αυτούς (όπως δεν θα ανήκω και σε εκείνους που θα βγάλουν μεθαύριο τον έταιρο βλαμμένο πρωθυπουργό), αν κάποιος όμως ΔΕΝ τον ψήφισε με γνώμονα μικροπολιτικά συμφέροντα αλλά επειδή τον πίστεψε θα πρέπει να νιώθει το λιγότερο προδομένος. Μακάρι να είμαι λάθος και να μην νιώσουν έτσι σε 1-1,5 χρόνο αυτοί που θα πιστέψουν το Σαμαρά και θα τον ψηφίσουν όχι λόγω κομματικών πεποιθήσεων αλλά επειδή τον πιστεύουν. Φοβάμαι όμως ότι σε 2 χρόνια "απλώς" θα λέμε "καντάφυ" τον Αντωνάκη γιατί θα προχωρήσει με ακριβώς τον ίδιο τρόπο. Μακάρι να είμαι λάθος.
Όχι γιατί εκτιμώ αυτό το ανδρείκελο που προβάλλεται ως το άτομο που θα μας σώσει από το ΓΑΠ. Για το καλό της χώρας μου και μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με πειράζει που καταστρέφουν τη χώρα μου


σε τι σου κατεστρεψε τη χωρα ο σαμαρας?Συγκεκριμενα.6 μηνες υπουργος πολιτισμου ηταν μονο..και μην μου πεις για τις βλακειες περι αλβανων..


λες τα κλασσικα απολιτικ που τσουβαλιαζεις τους παντες πολιτικους χωρις να βλεπεις βαθυτερα και να αναλυσεις τιποτα,..
οι περισσοτεροι ετσι ειναι πλεον..

εγω σου λεω πολιτικα δεδομενα και συ λες "αφου ειναι πολιτικος ειναι καθικι" ε,,απο αυτους καποιοι καλυτεροι θα υπαρχουν.

δεν θες να ψαξεις παραπανω ,δεν σε ενδιαφερει,,οπως τους περισσοτερους..αλλα ετσι δεν επιλεγουμε πολιτικους που μας κυβερνουν ολους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
σε τι σου κατεστρεψε τη χωρα ο σαμαρας?Συγκεκριμενα.6 μηνες υπουργος πολιτισμου ηταν μονο..και μην μου πεις για τις βλακειες περι αλβανων..
u don't get my point. είναι εκτός τόπου και χρόνου ο άνθρωπος. Και ηγείται ενός κόμματος μέσα στα σκ*τα, οπότε ΑΚΟΜΑ και αν σταματήσει να είναι εκτός τόπου και χρόνου δεν πρόκειται τα δικά του λαμόγια να τον αφήσουν "να πάρει ανάσα".

btw, το "ακομματικ" είναι διαφορετικό από το "απολιτίκ". Η καθολική απόρριψη του κομματικού μηχανισμού της Ελλάδας δεν σημαίνει μη πολιτική άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
btw, το "ακομματικ" είναι διαφορετικό από το "απολιτίκ". Η καθολική απόρριψη του κομματικού μηχανισμού της Ελλάδας δεν σημαίνει μη πολιτική άποψη.

καλα συμφωνοι..

αλλα κατι θελω να επιλεξω προσωπικα,,

ή να προτεινουμε κατι αλλο..

να καθομαστε απεξω και να γκρινιαζουμε μονο,,δεν εχει νοημα..


δεν ειμαι κομματοσκυλο βρε παιδια..

απλα υπερφανατιζομαι ευκολα πολλες φορες..:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Α καλά... δυστυχώς υπάρχουν και τέτοια άτομα όπως ο fockos που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ επειδή βοήθησε τον τόπο μας... με τα χρέη και την πολιτική που έφερε!
Μαν είπα ότι δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ στις ερχόμενες εκλογές.

Αχάριστος επειδή παρέμεινε στις αρχές του και δεν έκανε ότι τον διέταξαν? Δεν υποστηρίζω τον Σαμαρά με τίποτα αλλά το αχάριστος χτύπησε πολύ στο μάτι μου.
Αχάριστος γιατί πρόδωσε το κόμμα που τον ανέδειξε. Όσο για το Μακεδονικό μακροπρόθεσμα ο Μητσοτάκης δικαιώθηκε. Ήδη όλος ο κόσμος την FYROM την φωνάζουν Μακεδονία. Λένε όλοι μπράβο στον Σαμαρά αλλά αγνοούν ότι με την δικιά του υπογραφή λέγονται τα Σκόπια FYROMacedonia. Aφού πρόδωσε τους φίλους τους δεν θα προδώσεις τους Έλληνες;

Ναι του οφείλουμε τα πρώτα μας χρέη και την υποδούλωση στην Αμερική.
Κάτσε ρε μαν καταλαβαίνεις τι πέταξες; Σε λίγο θα μας πεις ότι ο "γέρος της Δημοκρατίας" εκτός από αμερικανόφιλος ήταν και βασιλικός.

Ναι βρε κοινωνικό κράτος έχουμε με εκείνα τα θεμέλια. Δεν βλέπετε βρε παιδιά τα σημερινά θεμέλια εκείνης της εποχής?
Το ΠΑΣΟΚ το 1981 θεμέλειωσε τη Δημοκρατία. Το είπε ο Πάγκαλος αλλά όλοι πήγαν να το φάνε.


Θα μιλήσω προσωπικά. Δεν ξέρω τι έχεις με την ιστορία. Είναι οι γονείς σου φανατικοί και έγινες και εσύ? Είσαι βολεμένος? Είσαι χαζός? Σου έχει κολλήσει η προπαγάνδα στο μυαλό?
Aπό που βγαίνουν αυτά. Γιατί είπα ότι η οικογένεια Παπανδρέου έχει προσφέρει περισσότερα θετικά από ότι αρνητικά στην Ελλάδα; Εσύ είσαι θύμα της προπαγάνδρας απλώς δεν το έχεις καταλάβει.

Δεν ξέρω τι από αυτά αλλά αυτά που λες μόνο σοβαρά δεν είναι. Θα έπρεπε να ντρέπεσαι καθώς αυτή η πολιτική έφερε τους σημερινούς βολεμένους πολίτες, αυτή η πολιτική που υποστηρίζεις μας έφερε εδώ και τώρα πολλά σπίτια στερούνται ζωτικής σημασίας αγαθά όπως το πετρέλαιο με άλλα λόγια παγώνουν στα σπίτια τους.
Aυτό είναι επακόλουθο της Δημοκρατίας. Η φτώχια πριν τη Χούντα ήταν μεγαλύτερη στην Ελλάδα από ότι τώρα. Από την μεταπολίτευση και μετά υπήρχε ανάπτυξη στην Ελλάδα. Η σημερινή κατάσταση είναι αποτέλεσμα της εισόδους στην Ε.Ε. Σε αυτό δεν φταίει κανένας πολιτικός αλλά ο ίδιος ο λαός καθώς με την ψήφο του μπήκαμε στην Ε.Ε και στο ευρώ (το ευρώ ήταν προεκλογική υπόσχεση του Σιμήτη).

Πραγματικά δεν μπορώ να εκφραστώ αυτήν την στιγμή αλλά ξέρω γιατί αυτός ο τόπος συνεχίζει σε αυτήν την πορεία, αφού έχει πολίτες που σκέφτονται σαν εσένα. Ναι, είναι προσωπική επίθεση, αλλά έφτασα στα όρια μου και εκφράστηκα. Καλή σου μέρα.
Να σε ρωτήσω κάτι; Εγώ είπα ότι ψήφισα ΠΑΣΟΚ και ότι δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ; Εσύ τι θα ψηφίσεις; Όσο για την προσωπική επίθεση μη σε ενδιαφέρει. Περισσότερες πιθανότητες έχω να φάω εγώ ποινή από ότι εσύ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
φοκάγγελε, σοβαρότης μηδέν. :confused:


γουατ γουλντ γιου βοουτ ιν δε dimopsifisma


θα ζωγράφιζα ένα αιδοίο όπως αυτό:



και θα τους έγραφα:

ελάτε αγόρια, κάντε μου έρωτα, άφοβα.
όποιος ανθίσταται δεν το απολαμβάνει το ίδιο. :confused:

υπογραφή:

Bgbgidis.
:redface:


(άκυρο το ξέρω αλλά γιατί, αυτοί είναι έγκυροι? :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φοκάγγελε, σοβαρότης μηδέν.

μην με βαζεις μαζι του..

προκαλεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Κοινωνικό κράτος σημαίνει συντάξεις, εργασιακά δικαιώματα και εξάπλωση της εκπαίδευσης. Προφανώς όσοι δεν γεννήθηκαν πριν το 1980 ή δεν γνωρίζουν ιστορία δεν καταλαβαίνουν ότι η άνοδος του ΠΑΣΟΚ εκτός από αύξηση των δαπανών έφεραν και την τελική νίκη της δημοκρατίας όταν άλλαξε η εξουσία από τη δεξιά στο κεντροαριστερό κόμμα καθώς και αύξηση της ευημερίας.

True αλλά με τι κόστος;



Ποιός άλλαξε το status περί εξωτερικής δανειοδότησης; Δάνεια μόνο για επενδυτικούς σκοπούς ως το '81. Έπειτα τι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top