Τι συμβαίνει στο στρατό;

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ξήλωσαν την ηγεσία του στρατού. Το ΚΥΣΕΑ αποστράτευσε και τους τέσερις αρχηγούς των Γενικών Επιτελείων στρατού. Έντονες οι αντιδράσεις από τα κόμματα

:hmm::hmm::hmm:: Γιατί αληθινά, άραγε; Τι να πρωτοπιστέψει κανείς, και μάλιστα σε μία χώρα, όπου η ψευτιά κυβερνάει, αντί της Δημοκρατίας, εδώ και πολλά χρόνια;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:: Γιατί αληθινά, άραγε; Τι να πρωτοπιστέψει κανείς, και μάλιστα σε μία χώρα, όπου η ψευτιά κυβερνάει, αντί της Δημοκρατίας, εδώ και πολλά χρόνια;:redface:

Με βάση αυτό το άρθρο:

"Στο ερώτημα για ποιο λόγο οι κύριοι Παπανδρέου και Μπεγλίτης έσπευσαν να αλλάξουν την ηγεσία των ενόπλων δυνάμεων ενώ η διατήρηση της ίδιας της κυβέρνησης στην εξουσία είναι αβέβαιη, η απάντηση είναι απλή: ο πρωθυπουργός και το σύνολο της κυβέρνησης δεν έχουν την άποψη ότι διανύουν τις τελευταίες μέρες της άσκησης των καθηκόντων τους προτού προκηρυχθούν πρόωρες εκλογές. Και όχι μόνο αυτό, αλλά για κάποια κυβερνητικά στελέχη αλλαγή της στρατιωτικής ηγεσίας και η τοποθέτηση νέων αρχηγών ΓΕΕΘΑ, ΓΕΣ, ΓΕΝ και ΓΕΑ ενισχύει το μήνυμα που θέλει να αποστείλει ο κ. Γιώργος Παπανδρέου ότι δηλαδή στη χώρα δεν υπάρχει ακυβερνησία."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Α, ωραια! Αποφασιζουμε για την διοικηση του στρατου οχι αξιοκρατικα, αλλα απλα να τους αλλαξουμε για να μην φανει οτι εχουμε ακυβερνισια...! Ναι, διανυουμε τις καλες εποχες της εξουσιας, που καθε 4 χρονια αλλαζουν ολες οι διοικιτικες θεσεις...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Daily Mail: Αποφεύχθηκε το στρατιωτικό πραξικόπημα στην Ελλάδα!



Τη δική της εκδοχή για την αντικατάσταση των Αρχηγών στις Ένοπλες Δυνάμεις, δίνει σε σημερινό δημοσίευμά της η Βρετανική DAILY MAIL. Σύμφωνα με την εφημερίδα και μετά από αξιολόγηση των τρεχουσών συνθηκών και γεγονότων στη χώρα μας, η CIA κατέληξε στο συμπέρασμα πως υπήρχε σοβαρός κίνδυνος στρατιωτικού πραξικοπήματος στην περίπτωση που η πολιτική ηγεσία δεν αντικαθιστούσε την προηγούμενη ηγεσία των Ενόπλων Δυνάμεων.

Πέρα της πιο πάνω επισήμανσης η εφημερίδα γράφει για απόφαση “βόμβα” από τη πλευρά του Έλληνα Πρωθυπουργού που τρομοκράτησε ολόκληρη την Ευρώπη, μιας και την οδηγεί σε κατάρρευση. “Το ερώτημα που τίθεται είναι εάν η Ελλάδα πρέπει να παραμείνει στο ζουρλομανδύα του ενιαίου νομίσματος και να αποδεχθεί χρόνια περικοπές δαπανών και αυξήσεις φόρων, ή απλά να αρνηθεί να εξοφλήσει τις οφειλές της και να βγει έξω από το ευρώ” τονίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι πάμε ολοταχώς για κάποιου είδους "επανάσταση". :worry::hmm:

Τώρα, εδώ ανοίγονται δύο τινά: Θα μπορούσε ο στρατός να επέμβει θεωρώντας ότι η χώρα είναι υπό κατοχή, ότι βάσει του συντάγματος και του όρκου που έχει πάρει υποχρεούται να υπερασπιστεί τα εσωτερικά σύνορα της χώρας, να συλλάβει τους πρωταίτιους τις προδοσίας, να πετάξει με τις κλωτσιές όλους τους εκπροσώπους της Τρόικας, να κηρύξει προσωρινή στάση πληρωμών προς τους δανειστές, να κηρύξει το χρέος απεχθές και να ορίσει επιτροπή λογιστικού ελέγχου (κατά προτίμηση την ήδη υπάρχουσα) και να έρθει σε ίσος προς ίσον διαπραγμάτευση μαζί τους, για τους όρους με τους οποίους θα μπορούσε να παραμείνει η χώρα στην ΕΕ ή/και στο Ευρώ, χωρίς να γκρεμιστεί το σύμπαν. Έτσι που τα έκαναν κι αυτοί, ας κοιμηθούν όπως έστρωσαν και να τσακιστούν να βρουν μια λύση αντί να μας εκβιάζουν. Μετά, να βρει έναν Ραφαέλ Κορέα και να του αναθέσει το σχέδιο ανάταξης της χώρας, εντός ή εκτός του Ευρώ. Σας ομολογώ ότι σε μια τέτοια δικτατορία, θα ήμουν κι εγώ χουντικός, αρκεί η θητεία της να ήταν ορισμένη, ν' απέδιδε πραγματικά δικαιοσύνη στους πρωταίτιους και τους συνεργούς τους και να κατέληγε με Συστατική Εθνοσυνέλευση για την ψήφιση νέου συντάγματος, πιο δημοκρατικού από το προηγούμενο. Αυτή δεν θα ήταν χούντα αλλά επανάσταση κατά τη δική μου αντίληψη και ο στρατός θα αποδείκνυε στ' αλήθεια στο δημοκρατικό του φρόνημα.

Η δεύτερη εκδοχή όμως είναι, να γίνει ένα κίνημα του στρατού, υποκινούμενο από μυστικές υπηρεσίες, όπως η προηγούμενη χούντα, να κάνει όλα όσα έγραψα παραπάνω, μέχρι να φτάσω στο θέμα της μονομερούς διαγραφής χρέους. Εκεί, θ' άλλαζε πορεία και θ' αποδεχόταν καθ' ολοκληρίαν τα χρέη (έστω και με μια νέα λιγότερο επαχθή σύμβαση για τα μάτια του κόσμου), θα κήρυττε ότι το χρέος οφείλεται στη ρεμούλα, την ανικανότητα και τη διαφθορά του πολιτικού συστήματος κι αυτοί θα φροντίσουν η πατρίδα μας να ανταποκριθεί στις διεθνείς της υποχρεώσεις. Θα φέρουν κι έναν σερ Μαρκεζίνη "να μας σώσει" και θα κάνουν τα ίδια, χωρίς όμως πλέον την ανάγκη της τήρησης των προσχημάτων της δημοκρατίας. Επιτέλους κανένα πρόβλημα αντισυνταγματικότητας των μέτρων, σ' ένα σύνταγμα που θα έχει καταργηθεί και τυπικά. Μετά, θα παρέδιδε την ξεπουλημένη χώρα σε ένα νέο μεταπολιτευτικό σκηνικό, με κυβερνήσεις γιάπηδων και μανατζαραίων, η οποία θα μετατρέψει τη χώρα σε Γουατεμάλα, με υψηλούς μακροοικονομικούς και αναπτυξιακούς δείχτες και χιλιάδες παιδιά να υποσιτίζονται. Σε μια τέτοια χούντα θ' αντιτασσόμουν με όλες μου τις δυνάμεις, για ευνόητους λόγους.

Τελευταία, οι ψίθυροι για στρατιωτικό κίνημα όλο και πληθαίνουν γύρω μου και το πράγμα γίνεται ανησυχητικό. Το γεγονός πάντως ότι η CIA κατήγγειλε το πραξικόπημα δείχνει είτε ότι το συγκεκριμένο κίνημα δεν το έλεγχε, είτε ότι ήταν μια κίνηση προετοιμασίας της κοινής γνώμης, ή και εκβιασμού, δεν μπορώ να το ξέρω. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι όλο και μεγαλύτερα στρώματα της ελληνικής κοινωνίας αρχίζουν να βλέπουν με καλό μάτι τέτοιες λύσεις. Σε περίπτωση λοιπόν που δω μια ωραία πρωία μια εθνοσωτήριο επανάσταση να βγάζει τα κουβαδάκια της στους δρόμους, θα τηρήσω επιφυλακτική κατ' αρχήν στάση, μέχρι να διαπιστώσω σε ποιο από τα δύο ήδη "επανάστασης" ανήκει και όπως καταλαβαίνεται το κυριότερο κριτήριο γι' αυτό θα είναι η στάση της έναντι στο χρέος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μωρέ αν γινόταν το πρώτο θα ήταν ευχής έργον αλλά είναι δύσκολο...και με αυτές τις προυποθέσεις να ξεκινήσει ένα πραξικόπημα είναι πολύ πιθανό στην πορεία να αλλάξει γραμμή πλεύσης...ως γνωστόν η εξουσία διαφθείρει...και ένα χουντικό καθεστώς είναι ότι χειρότερο κατά την προσωπική μου άποψη...
Βέβαια κάποιος θα μου αντιπαρέβαλε ότι αφού δεν είμαστε άξιοι για δημοκρατία τότε γιατί να έχουμε...ωστόσο η δημοκρατία με την κλασική και αυστηρή της έννοια είναι θεωρώ αδύνατο να γίνει πραγματικότητα πέρα από ένα πλαίσιο σαν αυτό της πόλης-κράτους συνεπώς το τέλειο δεν θα μπορούσε να επιτευχθεί ποτέ...Από την άλλη μεριά ένα δικτατορικό καθεστώς είναι πολύ πιθανό να μας έβγαζε από την κρίση χρέους(και κατά τον Παπαδόπουλο η Ελλάδα είχε πλεονασματικούς προΫπολογισμούς) ωστόσο αυτά που χάνονται είναι πολλά μπορεί όχι άμεσης επιβίωσης αλλά μακροπρόθεσμα πολύ πιο σημαντικά...
Για να μην συνεχίσω να μακρηγορώ για πολύ ώρα αν πραγματικά υπήρχε η υποψία πραξικοπήματος θεωρώ ότι οι πρώην αρχηγοί δεν θα είχαν απομακρυνθεί κατ' αυτόν τον τρόπο τόσο "ήσυχα" μάλιστα πιστεύω το ακριβώς αντίθετο ότι δηλαδή η ταυτόχρονη απομάκρυνσή τους μάλλον ήταν σκόπιμη ακριβώς για να σκεφτούμε αυτό το ενδεχόμενο και να σπείρουν για μια ακόμα φορά τον πανικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Σας ομολογώ ότι σε μια τέτοια δικτατορία, θα ήμουν κι εγώ χουντικός, αρκεί η θητεία της να ήταν ορισμένη, ν' απέδιδε πραγματικά δικαιοσύνη στους πρωταίτιους και τους συνεργούς τους και να κατέληγε με Συστατική Εθνοσυνέλευση για την ψήφιση νέου συντάγματος, πιο δημοκρατικού από το προηγούμενο. Αυτή δεν θα ήταν χούντα αλλά επανάσταση κατά τη δική μου αντίληψη και ο στρατός θα αποδείκνυε στ' αλήθεια στο δημοκρατικό του φρόνημα.

....

:hmm::redface::hmm:: Νομίζω πως προσχωρείς σε παρόμοια άποψη που είχα διατυπώσει σχετικά παλιότερα:clapup:!

ΥΓ: Πάντως για την ώρα, οι δύο συνυπεύθυνοι(ΠΑΣΟΚ-ΝΔ) για την επελθούσα κατοχή επί της ελληνικής επικράτειας, ως Τσολάκογλοι, ψάχνουν κάποιο να παίξει τον ρόλο του Π. Ράλλη. Ε, ποιος θα είναι, αν όχι κάποιο επώνυμο βαποράκι της διεθνούς τοκογλυφίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Όχι διαφωνώ κάθετα με οποιαδήποτε εθνοσωτήρια λύση μέσω του στρατού.

Ο στρατός οφείλει να επέμβει μόνο αν δυνάμεις καταστολής εισβάλουν προσχηματικά στη χώρα και κυνηγάνε διαδηλωτές. Και πάλι ο σκοπός του θα είναι να προστατεύσει του Έλληνες πολίτες και όχι να φέρει κάποια αλλαγή. Αυτή θα την αποφασίσει ο λαός.

Αν ο πεινασμένος κόσμος οργανωθεί και αρχίσει στοχευμένα χτυπήματα εναντίον του κεφαλαίου (π.χ. ομαδικές επιδρομές σε τράπεζες ή supermarket), η κάθε κυβέρνηση της αστική δημοκρατίας θα επιχειρήσει να στρατικοποιήσει τη χώρα. Εκεί περιμένω μια υπεύθυνη στάση του στρατού που ξεκάθαρα πρέπει να ταχθεί υπέρ των λαϊκών κινημάτων και να αρνηθεί την συμμετοχή στην οποιαδήποτε καταστολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ναι Νίκο μου,αλλά τι λέει αυτός ο "κύριος";
Εγώ τη Eurogendfor δε τη γνώριζα και προσωπικά,αλλά από μια ματιά στο site της,μου σηκώθηκε η τρίχα...Και έπαψα να φοβάμαι για πραξικόπημα,ξέχασα τη δύναμη του εσωτερικού στρατού μπροστά σε ένα ΞΕΝΟ,μισθοφορικό.

Επ'ευκαιρίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Ναι Νίκο μου,αλλά τι λέει αυτός ο "κύριος";
Εγώ τη Eurogendfor δε τη γνώριζα και προσωπικά,αλλά από μια ματιά στο site της,μου σηκώθηκε η τρίχα...Και έπαψα να φοβάμαι για πραξικόπημα,ξέχασα τη δύναμη του εσωτερικού στρατού μπροστά σε ένα ΞΕΝΟ,μισθοφορικό.

Επ'ευκαιρίας

Ναι το έχω στο μυαλό μου αυτό που λες. Σε αυτή την περίπτωση ο στρατός νομιμοποιείται να επέμβει για να προστατεύσει τους θεσμούς της δημοκρατίας, όπως σωστά ανέφερε ο Νωεύς. Ή τουλάχιστον να απειλήσει, να πει ξεκάθαρα: "Αν επιχειρήσει η Eurogendfor εναντίον του λαού, θα κατεβάσω τα τανκς".

Υπάρχει ένα κόμμα απόστρατων που έχει δημιουργηθεί και φοβούνται ότι επηρεάζει συνειδήσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
:redface::redface::redface:: Ακούγαμε από τους γονείς μας για την "Κατοχή", αλλά δεν τα ...βιώναμε!:redface::redface::redface::redface::redface:

Το "ζητημα", ίσως να παίζεται μεταξύ του ..."ΕΑΜ ή ΤΕΑ" ή " και πιο ειδικών αναγκών"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση ο στρατός νομιμοποιείται να επέμβει για να προστατεύσει τους θεσμούς της δημοκρατίας, όπως σωστά ανέφερε ο Νωεύς. Ή τουλάχιστον να απειλήσει, να πει ξεκάθαρα: "Αν επιχειρήσει η Eurogendfor εναντίον του λαού, θα κατεβάσω τα τανκς".

Δεν ξερω τι υποχρεουτε να κανει ο στρατος, ποτε και υπο πιες συνθικες εχει δικαιωδοσια να κανει τι και τα λοιπα νομικα της υποθεσεις, αλλα αν μπει οπιοσδηποτε μεσα στα συνορα της χωρας και προσπαθισει με οπιωνδηποτε τροπο να ασκησει εξουσια, αν δεν κατεβασει τανκς, ανεβσει αεροπλανα και ολα τα σχετικα τοτε τι τον εχουμε και τον συντιρουμε;... Για να μπαινει ο καθε ενας και να βαραει πολιτες σε διαδηλωσεις;... Στην τελικη θα γυρισει και ο στρατος να βαραει, οπως καποτε.... Καπου το ειχ διαβασει... Να δεις... Τι ειχε γινει;... Κατι με ενα τανκ σε ενα εκπαιδευτικο ιδρυμα... Τι ειχε γινει τοτε ρε γαμωτο;....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Έμαθα από έγκυρη πηγή το εξής:

Οι αρχηγοί των Ενόπλων Δυνάμεων αλλάξανε όταν τους ζητήθηκε να προστατεύσουν τους πολιτικούς από οργισμένες λαϊκές αντιδράσεις μορφής Αργεντινής. Οι τέως αρχηγοί αρνήθηκαν να εγγυηθούν οποιαδήποτε παρέμβαση ενάντια στη βουλή του λαού γι' αυτό και απαλλάχθηκαν των καθηκόντων τους.

Φαίνεται ότι ναυλώνουν από τώρα το ελικοπτεράκι τους. :mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το οτι εχουν κοψει την ενημερωση και οποιαδηποτε επικοινωνια των σπουδαστων στις στρατιωτικες σχολες τι μπορει να σημενει;.. και μαλιστα λιγες ωρες πριν σκασει η ειδηση της αλλαγης κυβερνησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το οτι εχουν κοψει την ενημερωση και οποιαδηποτε επικοινωνια των σπουδαστων στις στρατιωτικες σχολες τι μπορει να σημενει;.. και μαλιστα λιγες ωρες πριν σκασει η ειδηση της αλλαγης κυβερνησης...

:redface::hmm::whistle:: "Μη φοβάσαι...ίσως να είναι μία εκπαιδευτική άσκηση της στρατιωτικής μας γραφειοκρατίας, στα πλαίσια ...του πειράματος...:redface::redface::redface: !", σκέφτομαι και λέω στον εαυτό μου!:redface::redface::redface: : ή νομίζουμε, πως δεν ήμαστε πειραματόζωα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ή νομίζουμε, πως δεν ήμαστε πειραματόζωα;;;

Χμμ... Δυσκολευομαι πλεων να το πιστεψω... Δεν μπορει ολα αυτα να ειναι κατοπιν σχεδιου... Κινισεις παινου ειναι... Δεν ειναι δυνατων να εχουν στησει καπιο τοσο γελιο σχεδιο... Ουτε σεναριογραφος χαμηλου επιπεδου κωμικων σειρων στην ζιμπαπουε δεν μπορει να σκευτει τετια σεναρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Χμμ... Δυσκολευομαι πλεων να το πιστεψω... Δεν μπορει ολα αυτα να ειναι κατοπιν σχεδιου... Κινισεις παινου ειναι... Δεν ειναι δυνατων να εχουν στησει καπιο τοσο γελιο σχεδιο... Ουτε σεναριογραφος χαμηλου επιπεδου κωμικων σειρων στην ζιμπαπουε δεν μπορει να σκευτει τετια σεναρια..

:redface::redface::redface:: Δεν ισχυρίζομαι, ότι δεν υπάρχει και αυτοσχεδιασμός, αλλά πάντα "κατά περίσταση και εντός των πλαισίων...", έλεγε ο Α. Παπανδρέου στα κορυφαία στελέχη της Τράπεζας της Ελλάδος(αλήθεια, ποιοι είναι οι Μέτοχοί της;:hmm::hmm::hmm:), καταλήγοντας βέβαια στο καθηγητίστικό: " του συστήματος"!

Έλληνα Στρατιώτη, αδελφέ μου, ανεξάρτητα από τι θα σου πουν να πιστέψεις, εσύ, πρώτα να νοιώσεις ...κι έπειτα, προσωπική σου ευθύνη, για το τι θα πιστέψεις: για τα εκατομμύρια ανέργων αδελφών σου, για τα εκατομμύρια πεινασμένων αδελφών σου, για τα εκατομύρια των αδελφών σου, που μεταξύ ελεύθερης φτώχειας και φτώχειας σκλάβων, προτιμούν την πρώτη!
, θα έλεγε ένας (σήμερα) υπερήλικας στρατηγός, "υπό άλλες ιστορικές" όμως, "περιστάσεις"!
:hmm:: Τι θα 'θελε άραγε να μου πει;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top