Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,946 μηνύματα σε 76,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 308 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο επιτρέπεται να καθόμαστε στο σπίτι;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:00, 03-08-05:

Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 14:21, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!
εκτος απο ενα ειδος εσωστρεφειας που παντα με χαρακτηριζε και με το pc εχει γινει μεγαλυτερη, εχω αντιμετωπισει και ελειψη ασκησης αφου κινουμαι λιγοτερο απο οτι συνηθηζα με αποτελεσμα να εχω παραμελισει τις αθλητικες μου δραστηριοτητες και να νιωθω συνεχως αγυμναστη και παχυσαρκη, κοιταζοντας το με ψυχραιμια ξερω οτι στην ουσια δεν ειμαι κανενα απο τα δυο, αλλα πολλες φορες πεφτω ψυχολογικα επειδη γνωριζω οτι δεν ειμαι στην φυσικη κατασταση που ειμουν (πχ δε μπορω να κανω πανω απο 15 λεπτα συνεχομενα πεταλουδα στην θαλασσα, ενω καποτε εκανα πανω απο 20 λεπτα), ειναι φορες που πιανω το εαυτο μου να "βλεπει" στον καθρεφτη μια εικονα που δεν υπαρχει!
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:42, 03-08-05:

γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω
σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:47, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
για εμένα είναι ανάλογα την φάση της ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
μία από τα ίδια εδώ...αν και όταν είμαι σπίτι και βαριέμαι που ζωωωωωωωω...είμαι με το πισι παραμάσχαλα 8)
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 16:52, 03-08-05:

Η τηλεόραση είναι θάνατος.
Το πι σι είναι πιο ενεργητικό. Γενικώς προτιμώ -ειδικά το καλοκαίρι- να βγαίνω που και που
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 19:33, 03-08-05:

γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω
λες? μπορει υποσυνηδιτα... ειμαι σοβαρα γιατρε μου?

κατι ασχετο με το σχολιο του κουνελου, ξεχασα να αναφερω οτι εγω το Καλοκαιρι δεν εχω την δυνατοτητα να κλεισω απλα το pc επειδη το θελω γιατι ειναι και κομματι της δουλειας μου...αστα να πανε δλδ!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:23, 03-08-05:

σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
Και εγώ κάπος έτσι είμαι , υπάρξαν στιγμές που δεν ξεκολουσα απο εξώ αλλα και στιγμές που δεν ξεκολουσα από το σπίτι.
Αν και τωρα τελευταια δεν ξεκολάω από σπίτι
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,266 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 00:25, 04-08-05:

Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 04-08-05 στις 00:27.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:49, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών
Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή. Όσο αφορά το τόπικ τώρα. Το να είσαι μπροστά σε μια οθόνη Η/Υ όλη την μέρα προκαλει και προβλήματα υγείας όπως αυχενικό, τενοντίτιδα, ελαφριές παθήσεις στην μέση κτλ. Ο μεταβολισμός πέφτει σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα ότι τρώμε να μένει και να πέρνουμε επιπλέον κιλά. Το κακό είναι ότι τώρα μπορεί να μην καταλαβένουμε και πολλά, αλλα κάποια χρόνια μετά αυτά τα προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 13:35, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή

Σιγά καλέ μέχρι πριν ένα χρόνο και μεις μια απ' τα ίδια ήμαστε 15ωρα με την PSTN κτλ...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 03:50, 21-08-05:

συμφωνω απολυτα με Gilie... εγραψε ακριβως αυτα που ηθελα να γραψω!
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 16:35, 21-08-05:

Εγώ τώρα κάθομαι όλη μέρα σπίτι, δεν βγαίνω! Μέχρι και για τσιγάρα που είναι δίπλα το σκέφτομαι κάθομαι όλη τι μέρα στο διαδίκτυο και παίζω need for speed underground, όλη οι φίλοι μου είναι διακοπές, αλλά και να μην ήταν δεν θα έβγαινα με αυτήν την ζεστή που έχει έξω.

Υ.Γ.: Εγώ είμαι πολύ πιο τεχνολογικά εξελιγμένος, έχω ISDN64!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 26-09-18 στις 04:29. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish.
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε: στις 22:01, 27-08-05:

Σίγουρα οι προδιαγραφές με τις οποίες κατασκευαστήκαμε δεν ήταν να καθόμαστε όλη μέρα απέναντι απο μια οθόνη..παρόλα αυτά ο ανθρώπινος οργανισμός (όπως και κάθε άλλο έμβιο όν) έχει περιθώρια προσαρμογής και ίσως μετά απο καμμιά 20ετία να έχουν γίνει οι απαραίτητες μεταλλάξεις για μια περισσότερο συμβατή με τον υπολογιστή μας ζωή.Πάντως....για να μην μπλεχτούμε με το πόσες ώρες επιτρέπεται να είμαστε απέναντι απο μια οθόνη (που μου θυμίζει λίγο ερωτήματα του τύπου ...μέχρι πόσο συχνά μπορούμε να αυνανιζόμαστε,να πίνουμε ή να καπνίζουμε)..καλό θα ήταν να ασχοληθούμε και με το τι κάνουμε απέναντι απ την οθόνη αυτή.Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.

Έχει τύχει να κολλήσω κι εγώ στον υπολογιστή κάποιες περιόδους ή και να μην θέλω να τον πλησιάσω...αλλά ουσιαστικά δεν ένιωσα οτι απειλείται η κοινωνικότητα μου ή η φύση μου απο αυτό...
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:12, 27-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos
Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.
Παρά πολύ η σωστή η διευκρίνηση σου...
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 20:17, 06-10-05:

Παν μέτρον άριστον (καλά το είπα?)Και σπιτάκι δίπλα στον Η/Υ αλλά και έξοδος.Μην το παρακάνουμε.

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε: στις 21:13, 06-10-05:

καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:33, 06-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Metallou19
καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.
CRT ήταν η οθόνη; αν ναι αυτό έφταιγε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 26-09-18 στις 04:21. Αιτία: Διόρθωση μορφοποίησης κειμένου.
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 15:30, 07-10-05:

μεταλλού cod; μήπως με τους grp ;
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 17:29, 07-10-05:

Δεν τον μετράω το χρόνο...
μπορεί να κάτσω και πάρα πολύ... μπορεί να μην κάτσω και για μέρες...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 26-09-18 στις 04:21. Αιτία: Διόρθωση μορφοποίησης κειμένου.
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε: στις 00:43, 08-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
μεταλλού cod; μήπως με τους grp ;
Όχι δν ήταν γιατί στους grp ήμουν εγώ, άρα ξέρεις τον Angelripper σωστά?????
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια